Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


PTÝROVSKÝ SKOKOVÝ POHÁR OPĚT POD SVĚTLY REFLEKTORŮ

Tradiční, ale zároveň v České republice stále ještě ojedinělá noční parkurová Velká cena se i letos uskuteční na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště. Jezdci si mohou vyzkoušet skákání za umělého osvětlení v pátek, hlavní soutěž se odehraje v sobotu…

V rámci jediné Velké ceny, která se při Českém skokovém poháru jede za umělého osvětlení, budou jezdci skákat v sobotu 19. srpna od 21.00 hodin opět na parkuru stupně T*. Výška překážek tedy bude dosahovat 145 centimetrů. V loňském roce si pro první místo dojel Marek Klus v sedle Carisona a tento jezdec se pokusí udělat vše proto, aby mohl vítězství obhájit. Loni byl na Ptýrově jediný, kdo dokončil základní kolo i finále Velké ceny eLED.cz bez trestných bodů. Letos si na Ptýrov bere stejného koně a rád by si připsal plný bodový příděl i proto, aby si vylepšil umístění v průběžném bodování žebříčku. Zatím totiž nemá účast ve velkém zářijovém finále seriálu zdaleka jistou, jelikož se v současné době dělí s dalšími dvěma jezdci o průběžné páté místo.
Pravidelně úspěšný byl na Ptýrově v posledních třech ročnících Jiří Papoušek. Ten se vždy umístil do pátého místa. Nejlépe skončil druhý loni s Jenifer 4, tentokrát by se měl představit v sedle dvou koní, a to Dukato  VTH a Datasys Denise. Pozornost se však bude ubírat nejen k loňským úspěšným jezdcům z Ptýrova, ale především k aktuálnímu souboji o přední příčky v žebříčku Českého skokového poháru 2017. Již zmíněný Marek Klus ztrácí na čtvrtou příčku osm bodů. Stejná pozice patří i Alešovi Opatrnému a Janu Chýlemu, který se na Ptýrově představí se svým hřebcem Cool Paradise.

Z elitní čtveřice se ukáže na startu Jiří Skřivan s Flying Star, jemuž se v sezoně 2017 poměrně daří a body zapisoval už čtyřikrát. Dobře nakročeno má v 16. ročníku domácí parkurové extraligy v současnosti třetí Jan Štětina, jenž je na Ptýrov nahlášen s koňmi Benito-S a Verdi-S. Naopak lídr žebříčku, Zdeněk Žíla (39 bodů) i druhá Barbora Tomanová (38 bodů) na Ptýrov přihlášeni nejsou.

Z elitní desítky jezdců se nadcházející sobotu při ČSP představí ještě Tereza Mücková. Té se před rokem v noční Velké ceně s Control Me Karsit dařilo a po jedné z nejlepších jízd ve finálové části soutěže obsadila 4. pozici. Letos je jedním z těch jezdců, kteří stále mohou pomýšlet na účast ve finále celého seriálu, neboť má aktuálně 24 bodů a je osmá s jednobodovou ztrátou na trio soupeřů okupující pátý až sedmý řádek pohárové tabulky.

Součástí 7. kola Českého skokového poháru na Ptýrově budou stejně jako při ostatních mítincích seriálové soutěže Amateur Tour, Czech Junior Cupu a U25. Ve vedení U25 je Kateřina Málková, která se předešlý týden účastnila mistrovství Evropy mladých jezdců v Šamoríně. V Czech Junior Cupu se na první pozici po posledním zduchovickém kole dostala Anna Lani Novak (v kategorii 12 – 15 let) a Sára Finsterle (v kategorii 16 – 18 let). V Amateur Tour si vítězstvím ve Zduchovicích zajistila první příčku se solidním náskokem Hana Dastychová, která se na Ptýrov chystá dokonce se dvěma koňmi. Všechny tři zmíněné rámcové seriály mají svá dílčí finále naplánovaná na sobotní den.

Závodit se na Ptýrově začne však již ve středu 16. srpna. Během čtyř dnů se uskuteční celkem 19 soutěží. Pro aktuální informace klikněte webové stránky Asociace ČSP, na které se dostanete prostřednictvím adresy www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 17. 8. 2017 8:06

NA ČSP DO ZDUCHOVIC DORAZÍ KVALITNÍ SESTAVA JEZDCŮ

O šesté kolo Českého skokového poháru, které se koná od 3. do 6. srpna ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou, je mezi jezdci velký zájem. Na start Velké ceny se postaví šest desítek dvojic a mezi nimi nebudou chybět např. letošní medailisté z MČR…

Z medailistů nedávného republikového šampionátu v parkurovém skákání dorazí např. Iva Holíková, Alžběta Vojtková, Václav Nágr či Václav Staněk. Diváci se však mohou těšit i na vysoko postavené jezdce z aktuálního žebříčku Českého skokového poháru. V jeho čele jsou s 28 body Barbora Tomanová a Jiří Skřivan a oba tito jezdci si nenechají zduchovické kvalifikační kolo seriálu ujít. O třetí místo se dělí dokonce čtyři jezdci, kteří mají 25 bodů. Z nich se na start další pohárové soutěže postaví vítěz kolínské Velké ceny Jan Chýle a Jan Štětina, jenž bodoval ve čtyřech z pěti kvalifikací. Právě tento jezdec při posledním kole v Olomouci předvedl velmi dobrou formu svých koní. S Benitem-S dokonce skončil druhý. V součtu 24 bodů má další z úspěšných jezdců domácí parkurové extraligy Zdeněk Žíla a i jeho můžeme ve Zduchovicích při Velké ceně očekávat na startovní listině. Z TOP10 Českého skokového poháru je přihlášená ještě Tereza Mücková.

Opomenout nelze ani na další úspěšné parkurové jezdce. O opakovanou výhru Velké ceny Zduchovic se pokusí Ladislav Arient, který ve Zduchovicích nenašel přemožitele v roce 2015. Na startu bude také celkový vítěz posledních dvou ročníků Českého skokového poháru Rudolf Doležal. Ten letos zatím příliš nebodoval, a pokud chce pomýšlet na konci sezony na pohárový hattrick, musí získat ještě hodně bodů. Zatím mu totiž patří dvacátá pozice v žebříčku. V případě výhry by se však rázem mohl ocitnout i mezi nejlepší desítkou. Zmíněná sestava jezdců je každopádně zárukou skvělé sportovní podívané a také vysoce pravděpodobných změn na předních pozicích pohárového žebříčku.

Český skokový pohár ovšem není jen o soutěžích těžké úrovně. Velký zájem ze strany účastníků je i o rámcové seriálové soutěže. V kvalifikačním kole Amateur Tour se představí dokonce více jak 70 jezdců. Dostat se tak do sobotního finále pro elitní pětadvacítku bude opravdu náročné. Podobný počet startujících bude možné sledovat při Czech Junior Cupu. Z tradičně úspěšných jezdců si start nenechá ujít Anna Lani Novak, Sára Finsterle, Sofie Najmanová, Linda Portychová či Tereza Svobodová. Do nedělní soutěže U25 pro jezdce do pětadvaceti let je přihlášeno také mnoho dvojic, a to téměř padesát.  Vedoucí pozici v tomto seriálu si pokusí udržet letošní medailistka z republikového šampionátu Kateřina Málková. Sedlat bude dva koně a bude mít tak dvojitou šanci dosáhnout na jednu z předních příček ve výsledkové listině.

Během závodních dnů se uskuteční celkem 20 soutěží. Závěrečná Velká cena Zduchovic se pojede tradičně jako soutěž stupně T* (145 cm) s finále pro deset nejlepších dvojic. Podrobnosti najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné po celou dobu konání závodů sledovat on-line výsledky, v neděli pak také živý televizní on-line přenos.


Publikováno 1. 8. 2017 12:07

ČSP CREDITAS VELKÁ CENA OLOMOUCE PRO ALEŠE OPATRNÉHO

Alešovi Opatrnému se na olomouckém kolbišti daří, a tak se na něj rád vrací. Ve svém nabitém programu si našel čas na účast ve Velké ceně Olomouce, která se v rámci 5. kola Českého skokového poháru konala v neděli 23. července, a zvítězil v ní…

Přední český parkurový jezdec Aleš Opatrný přijel do Olomouce až na závěr čtyřdenního mítinku a s dvojicí koní startoval pouze ve Velké ceně sponzorované společností Creditas. „Člověk se rád vrací na místa, kde se mu podařilo zvítězit,“ konstatoval jezdec po soutěži. Vyhrál totiž na stejném místě již před necelým měsícem v Grand Prix mezinárodních závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc. A na toto velké vítězství se mu nyní podařilo navázat.

Aleš Opatrný nejprve v základním kole s výškou překážek 145 centimetrů jednou chyboval s klisnou Exclusives Look At Me, a to v trojskoku, který jezdcům dělal největší problémy. Při druhé jízdě Opatrný sedlal Apola a dokončil nejen bezchybně, ale také nejrychleji. Pojistil si tím účast ve finále a navíc si v něm zajistil výhodnou pozici na konci startovní listiny.
Ve finále se představilo deset nejlepších jezdců ze základního kola, přičemž pětice jezdců postoupila tzv. s čistým kontem. A přestože to zprvu tak nevypadalo, nakonec se přece jen o první příčky rozhodovalo právě mezi bezchybnými. Dlouhou dobu totiž vedl slovenský jezdec Ján Cigán starší se 4 trestnými body, které inkasoval v základním kole. V závěru finále však tři účastníci udrželi v obou částech soutěže bezchybné skóre a rozdělili si mezi sebou jednotlivé stupně vítězů.

Jako první se podařilo zajet dvakrát bezchybně nově úřadující mistryni České republiky v ženské kategorii, Lucii Strnadlové s Carinou 6. Její čas však následně překonal nakonec druhý Jan Štětina s koněm Benito-S. Nejen bezchybně, ale ze všech finalistů nejrychleji dokončil až poslední startující.  Aleš Opatrný a Apolo slavili vítězství s náskokem téměř čtyř vteřin na Štětinu. „Podařilo se mi najet dobře tři skoky, krásně mi to vycházelo z obratů,“ popsal později vítěz. „Navíc jsem ubral v distanci na poslední překážku jeden cvalový skok, u Apola jsem si to mohl dovolit,“ doplnil.
Lucie Strnadlová slavila během dne také úspěch v soutěži U25 pro jezdce do pětadvaceti let. S koněm Fall River Blue VDL dokončila po rozeskakování na třetí pozici. Lepší byla druhá Veronika Jelínková s koněm Forever a pro vítězství si po velmi dobré jízdě dojela Tina Šalková na Digerovi.

V dílčí finálové soutěži Czech Junior Cupu se tentokrát dařilo více jezdcům mladší věkové kategorie do 15 let. Na stupni vítězů se shodou okolností sešli tři letošní medailisté z národního šampionátu. Pro první místo si s velkým náskokem téměř šesti vteřin dojela Valentýna Kuková a Vidara. Tato dětská mistryně porazila na druhém místě zlatou medailistku mezi mladšími juniory, Kateřinu Svěrákovou s Arven 3. Elitní trio doplnila pěknou jízdou Kateřina Matušková a F.Triomf.

Záznam Velké ceny Olomouce odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu a v neděli vždy po 13. hodině v pravidelném bloku jezdeckých pořadů. Český skokový pohár se z Moravy přesouvá opět do Čech, a to konkrétně do středočeských Zduchovic poblíž Kamýku nad Vltavou. Na velkém a velmi kvalitním kolbišti se jezdci představí ve dnech 3. až 6. srpna. Pro aktuální informace sledujte internetové stránky seriálu s adresou: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 24. 7. 2017 8:07

VC Frenštátu pod Radhoštěm přeložena do areálu v Olomouci

Vážení jezdci, vedoucí a majitelé stájí nebo jezdeckých oddílů a příznivci jezdeckého sportu, vzhledem k tomu, že v současné době probíhá náročná a dosti nákladná generální úprava travnatého kolbiště u naší TJ Slovan Frenštát p.R.,z.s., kdy specializovaná firma provádí sloupnutí asi 15 centimetrové vrstvy travnatého povrchu kolbiště, následné vyrovnání celého závodiště do ideální roviny, navezení nové ornice, zaválcování této ornice a položení travnatého koberce na celou plochu.

Všechny tyto operace, i když budou před termínem naší VC Frenštátu p.R. již ukončeny, přesto nikdo nezaručí, že za tak krátkou dobu do zahájení naší VC dojde k zakořenění a prorůstání travnatého koberce do podložní vrstvy a při VC by mohlo dojít k celkové devastaci takto finančně nákladné úpravy povrchu.

Z těchto výše uvedených důvodů jsme se rozhodli tento travnatý povrch a skutečně vysoce kvalitní povrch nechat dozrát  do termínu VC 2018 a VC Frenštátu p.R. 2017  uspořádat zcela výjimečně v letošním roce na závodišti  ESC Olomouc v nezměněném termínu 8-10. září 2017.

Děkujeme za pochopení důvodů provedení této změny místa konání letošní VC Frenštátu p.R..

Vedení TJ Slovan Frenštát p.R.


Publikováno 19. 7. 2017 8:07

SERIÁL ČSP VSTUPUJE DO DRUHÉ PŮLKY SEZONY 2017

Po více jak měsíční odmlce pokračuje Český skokový pohár 2017 pátým kolem. To se koná v netradičním termínu a navíc v místě, kam byli jezdci zvyklí jezdit až na finále. Řeč je o Velké ceně Olomouce, která se uskuteční od 20. do 23. července…

Zatímco předešlé roky se v červenci zpravidla nezávodilo a jezdci mívali po červnovém mítinku v Litomyšli delší pauzu, tentokrát se v červenci uskuteční nově Creditas Velká cena Olomouce. V jezdeckém areálu Equine Sport Centra se bude závodit hned pět dní. Již ve středu si tamní kolbiště užijí jezdci a koně v hobby soutěžích, na které od čtvrtka navážou oficiální závody zařazené do Českého skokového poháru.

Do Olomouce zamíří celá řada úspěšných sportovců – např. i čerstvá mistryně republiky Lucie Strnadlová, která s Carinou 6 před několika málo dny zvítězila v Martinicích na Příbramsku při republikovém šampionátu žen. Tato dvojice si nenechá samozřejmě ujít nedělní Velkou cenu, stejně jako čtvrtá nejlepší žena zmíněného mistrovství ČR, Veronika Jelínková a Forever. Olomouc však zdaleka neláká pouze moravské jezdce. V hlavní soutěži by neměla chybět ani Veronika Turečková, která si ze severních Čech bere do Olomouce své dva koně Einsteina a Cristaga II. Dva koně by měl sedlat také Jan Štětina. Nahlášen je s Benitem-S a Celanem-S. Celkem by se v Creditas Velké ceně Olomouce měly na parkuru stupně obtížnosti T* (145 cm) představit tři desítky jezdců.

Závod bude zajímavý i z pohledu aktuálního žebříčku. Vedoucí jezdec Jan Chýle bude po účasti na mistrovství v Martinicích chybět, další tři jezdci z elitní trojky si však nenechají olomouckou Velkou cenu ujít a pokusí se své postavení v průběžném bodování minimálně udržet. Druhý Zdeněk Žíla na první místo ztrácí pouhé tři body a tak vzhledem k tomu, že bude sedlat dva koně, má velkou naději se dostat do čela. Nicméně pouze o bod za ním jsou Tereza Mücková a Jiří Skřivan. Nepatrné rozdíly mají i jezdci na dalších místech. Pravidelný finalista, letos zatím pátý, Marek Klus ztrácí na Skřivana a Mückovou pouze jeden bod. Tento jezdec navíc několikrát ukázal, že se mu v Olomouci daří. Loni byl ve Velké ceně pátý a o rok dříve předvedl druhý nejlepší výkon.

Napínavé boje se dají očekávat i ve zbylých seriálových soutěžích. Velký zájem je opět o Amateur Tour a o účast v jeho sobotním dílčím finále bude usilovat mnoho jezdců. Finálový parkur na stupni ZL (110 cm) však bude otevřen pouze pro pětadvacítku kvalifikovaných. V čele je zatím Dana Beranová, která se pokusí proniknout do finále alespoň s jedním ze svých svěřenců. Zajímavé startovní pole přinese i Czech Junior Cup, tedy soutěž pro jezdce do 18 let. Mimo jiné budou na startu letošní dvě mistryně, a to zlatá medailistka mezi dětmi Valentýna Kuková a vítězka mistrovství ČR v kategorii mladších juniorů Kateřina Svěráková. Lídři žebříčků obou věkových kategorií budou tentokrát chybět. V soutěži U25 by se v čele žebříčku mohla osamostatnit Kateřina Kubrická. Ta má nyní stejný bodový zisk jako Kateřina Málková, ta ovšem na olomouckých přehledech startujících nefiguruje. Kateřina Kubrická navíc bude mít v soutěži k dispozici dva koně.

Kromě finále Amateur Tour, které proběhne v sobotu, se zbylé finálové soutěže uskuteční tradičně během nedělního dne. Závody budete moci sledovat také on-line prostřednictvím živého internetového přenosu. Najdete ho společně s dalšími aktuálními informacemi na stránkách seriálu pod adresou: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 19. 7. 2017 7:52

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR OPĚT V ČERVENCI

Vážené dámy, vážení pánové,

česká parkurová extraliga Český skokový pohár nyní díky nabitému sportovnímu kalendáři zažije měsíční pauzu. Po této odmlce Vás srdečně zveme na Velkou cenu Olomouce a další následné sportovní podniky ve Zduchovicích a na Ptýrově. Areál Zduchovice nabídne letos zcela nové kolbiště, takže se jistě bude na co těšit. A již tradiční Noční Velká cena Ptýrova slibuje napínavou sportovní podívanou v krásné atmosféře večerního skákání za umělého osvětlení.

Na webu www.ceskyskokovypohar.cz   najdete nyní fotografie a videa z letošních VC Brna, Ostravy, Kolína a Litomyšle, zveme Vás tedy k prohlídce.

Jinak všem přejeme krásné prožití letního času prázdnin a dovolených a budeme se těšit opět na viděnou jednotlivých Velkých cen Českého skokového poháru 2017.


Autor: Martin Pecka Publikováno 15. 6. 2017 10:00

TOMANOVÁ ZCELA OVLÁDLA ČSP VELKOU CENU LITOMYŠLE

Skvělou sportovní formu ve 4. kole Českého skokového poháru předvedla Barbora Tomanová. Tato teprve pětadvacetiletá jezdkyně si nejlépe poradila s nástrahami Velké ceny Litomyšle a v neděli 11. června se zaslouženě radovala z první i druhé pozice…

Barbora Tomanová měla nahlášené do Velké ceny s výškou překážek 145 centimetrů dva svěřence. Nejen, že s oběma postoupila do finále, s Datasys Crocodile Dundee byla zároveň jedinou jezdkyní, která dokončila základní kolo bez penalizace. Se Scarface inkasovala pouze jeden bod za překročený časový limit, stejně jako Ladislav Arient s Apollem 6 a Jan Chýle s Cool Paradise. Tomanová tak měla soutěž výborně rozjetou, z čehož dokázala následně vytěžit maximum.

Protože měla Barbora Tomanová ve finále jako jediná dva koně, zároveň ho i s klisnou Scarface zahajovala, aby měla následně dostatek času na přípravu s Datasys Crocodile Dundee. V prvním případě jí bezchybná jízda zajistila velmi dobrou výchozí pozicí a tak čekala, jak na vytvořený tlak zareagují její soupeři. Po této zahajovací jízdě bylo navíc jasné, že na vítězství může vedle Tomanové dosáhnout jen Arient či Chýle, kteří si nesli taktéž jeden trestný bod ze základního kola. Oba zmínění jezdci však chybovali a tak, když Barbora Tomanová vstupovala s Datasys Crocodile Dundee k poslední jízdě, již věděla, že je vítězkou. Otázkou tak jen bylo, s kterým koněm Velkou cenu ovládne. S Datasys Crocodile Dundee zajela taktéž bezchybně, avšak překročila stanovený čas a zařadila se na durhou příčku za klisnu Scarface. „Jsem naprosto nadšená, je to krásné. Když jsem vstupovala s druhým koněm do parkuru, musela jsem se snažit koncentrovat na jízdu a neřešit, že jsme vítězkou. To se nakonec podařilo. Mám z obou radost,“ popsala vítězka. „Když jsme před dvěma lety Scarface kupovali, nevěřila jsem, že s ní někdy vyhraju Velkou cenu,“ doplnila.

Ve finále se vedle bezchybných dvojic představili také jezdci s jedním shozením, tedy se 4 trestnými body. Díky nejrychlejší a bezchybné jízdě ve finále se nakonec na třetí místo dostal slovenský jezdec Ján Cigán starší s koněm Arcan. Tato dvojice měla v součtu 4 trestné body, které si připsala smolně v základním kole na prvním skoku kurzu. Připravený parkur od stavitele Petra Maška však nebyl vůbec jednoduchý a sami jezdci ho hodnotili jako jeden z těch těžších. „Parkur byl náročnější, ale korektně postavený. Mám parkury Petra Maška moc ráda,“ zhodnotila Barbora Tomanová.

Nedělní den měl na programu ještě dvě finálové soutěže rámcových seriálů. Nejprve se téměř 50 jezdců představilo při finále Czech Junior Cupu, tedy v soutěži určené pro jezdce do 18 let. Na parkuru 120/130 centimetrů vysokém poměrně mnoho dvojic postoupilo do rozeskakování. Suverénně nejrychlejší a bezchybnou jízdu v něm předvedla Valentýna Kuková a s koněm Vidara zaslouženě zvítězila. V uzavřené soutěži U25 se jezdci představili na parkuru stupně ST** (do 140 cm). Z šestice postoupivších jezdců do rozeskakování si jako jediná udržela na svém kontě nulový počet trestných bodů Sandra Tomaidesová a s koněm Princess si dojela pro první místo. Navázala tak na úspěch z předešlého kvalifikačního kola, které se konalo v Hradištku v rámci kolínské Velké ceny. Tehdy skončila se stejným koněm na čtvrté příčce.

Záznam Velké ceny Litomyšle odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 14. června v pravidelném jezdeckém bloku od 12.50 hodin. Další podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Český skokový pohár se na déle jak měsíc odmlčí. Další kolo se uskuteční 19. až 23. července, a to v olomouckém Equine Sport Centru, které bude samostatnou Velkou cenu Olomouce pořádat vůbec poprvé. Předešlé dva roky se totiž konala vždy v rámci velkého finálového víkendu. Parkuroví jezdci se do Olomouce každopádně těší i v červnu. Od 22. do 25. června tam proběhnou mezinárodní skokové závody CSI-W3*, které jsou součástí Světového poháru.


Publikováno 12. 6. 2017 7:45

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR MÍŘÍ DO SUCHÉ U LITOMYŠLE

Domácí parkurová extraliga pod značkou Český skokový pohár zamíří ve dnech 8. až 11. června do Suché u Litomyšle, kde se koná jeho jediná zastávka na území východních Čech. Díky poloze areálu jsou tyto závody oblíbené mezi jezdci z Čech i z Moravy…

Počty přihlášených jezdců a koní jsou i letos hodně vysoké.  Celkový počet startů v 18 soutěžích konaných během čtyř dnů by se mohl přiblížit k rovné tisícovce! V nedělní Velké ceně na stupni obtížnosti T* s výškou překážek 145 centimetrů by se mělo představit více jak třicet jezdců. V čele dosavadního bodování Českého skokového poháru je shodou okolností hlavní pořadatel čtvrtého kola Jiří Skřivan. Ten si tyto závody nenechá ujít ani v roli jezdce a bude jedním ze startujících nejen ve vrcholné soutěži celého mítinku. V té by měl sedlat svoji úspěšnou klisnu Flying Star 1, s níž sbíral body v Brně i v Hradištku u Sadské, kde se konala před několika málo dny Velká cena Kolína.

Pouhý jeden bod na Jiřího Skřivana v aktuálním žebříčku po třech uskutečněných kolech Českého skokového poháru ztrácí Marek Klus. Také jeho diváci uvidí na závodech v Suché u Litomyšle. Vítězství z loňského roku nebude obhajovat Jiří Luža s Benitem-S, neboť tohoto koně plzeňské stáje Schneider jezdí v současně době Jan Štětina. Jeho kromě s Benitem-S uvidíme v Grand Prix také se Zentem-S. Mnohem čerstvější obhajoba čeká Jana Chýleho, který se svým svěřencem Cool Paradisem vyhrál předešlé pohárové kolo v Hradištku. Jistě bude chtít všem dokázat, že se nejednalo o náhodný výsledek – i když to bylo jeho historické prvenství v rámci hlavních soutěží tohoto seriálu. O letošní druhé vítězství ve Velké ceně ČSP se pokusí také Zdeněk Žíla s Dominkou B, jenž nenašel přemožitele při prvním mítinku v Brně Veveří. Na startovní listině však můžeme najít i celou řadu dalších zvučných jmen, která jsou z minulosti ověnčena řadou prvenství. Jsou to např.: Rudolf Doležal, Jiří Hruška, Jiří Papoušek, Josef Pařenica, Barbora Tomanová a další.

Neodmyslitelnou součástí Českého skokového poháru jsou tři rámcové seriály. V uzavřených kvalifikačních soutěžích při Amateur Tour se představí více jak čtyřicet dvojic, a tak bude poměrně náročné proniknout do elitní finálové pětadvacítky. Kvalifikace pro tyto amatérské jezdce jsou vypsány na čtvrtek a pátek, finále na parkuru stupně obtížnosti ZL (110 cm) se uskuteční v sobotu.
Během nedělního programu jsou vypsané vedle úvodní otevřené soutěže a závěrečné Velké ceny ještě Czech Junior Cup a seriál U25. O obě tyto celoroční série je taktéž zájem. Pořadatelé očekávají početná a hlavně kvalitní startovní pole. Junioři se musí stejně jako Amatéři do dílčí finálové soutěže kvalifikovat, a to z pátečního a sobotního předkola. Nejlepší junioři se představí v neděli na parkuru vysokém 120, resp. 130 centimetrů, kdy mladší kategorie bude mít překážky o 10 centimetru nižší, než ta starší. Vítězství z loňska bude obhajovat Patricie Brusová. Tentokrát však bude místo koně Lord Luise sedlat duo koní Schicki Micki a Quinta 6. Chybět nebude ani trojice nejúspěšnějších jezdkyň v letošním bodování – Lucie Kumarová, Mariana Michlíčková a Anna Lani Novak.

Nejlepší jezdkyní v rámci finále seriálu U25 se v loňském roce stala Barbora Tomanová. Ta letos v seriálu pro jezdce do 25 let startovala pouze jednou v Hradištku a toto kolo vyhrála. Nepotkala se však v něm s vítězkou úvodních dvou bodovaných soutěží v Brně a v Ostravě – s Kateřinou Kubrickou. Tentokrát se tak stane, a tak bude jistě zajímavé sledovat, která z nich předvede se svými koňmi lepší formu.

Aktuální informace nejen o tomto mítinku Českého skokového poháru v Suché u Litomyšle najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde budou průběžně publikovány startovní i výsledkové listiny. Výsledky jsou během jednotlivých soutěžních dnů k nahlédnutí i tzv. on-line verzi, v neděli pak poběží po celý den živý internetový přenos.


Publikováno 6. 6. 2017 18:34

PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ VE VELKÉ CENĚ ČSP PRO JANA CHÝLEHO

Pro historicky první vítězství z Velké ceny v rámci seriálu Český skokový pohár, který je již 16. rokem označován za domácí parkurovou extraligu, si při Velké ceně Kolína konané v neděli 28. května v Hradištku u Sadské dojel Jan Chýle.

Z početného startovního pole padesáti dvojic se pouhým pěti podařilo překonat náročný parkur z dílny Jaroslava Šímy a Václava Drbala s čistým kontem. Hned druhé startující Kateřině De Jagerové se podařilo absolvovat celý kurz s výškou překážek 145 centimetrů bez zatížení trestnými body v sedle Candy Boye. Dlouho na sebe nenechal čekat další bezchybný výkon, o který se postaral Aleš Opatrný s koněm Apolo/Ergon Ter Zoetendale. Třetím bezchybným byl Jan Chýle spolu s hřebcem Cool Paradise. Po další čistě kvalifikované jezdkyni do finále Tereze Mückové, která se představila v sedle Control Me Karsit, nastala dlouhá vlna výsledků se zatížením trestnými body, po které se jako poslední přímo do finálové části soutěže probojoval Josef Pařenica a Sarah Sun. Pětici bezchybných doplnily dvojice s více jak jedním trestným bodem. Do finále totiž postupuje vždy nejméně deset soutěžících, případně všichni s nulou na bodovém kontě.

Do pořadí na stupních vítězů pohárové Velké ceny promluvil po delší době Jiří Skřivan. Ten si sice nesl ze základního kola jeden trestný bod za překročení času, který mu však nezabránil v získání stříbrné příčky po bezchybném absolvování finále v druhém nejrychlejším čase. Úplně nejrychleji dokončil finále poslední startující Aleš Opatrný, jenž ještě předchozí den závodil v Hamburku při Global Champions League. Na neděli přijal pozvání k účasti v kolínské Velké ceně a v sedle Apola/Ergon Ter Zoetendale si dojel pro pěkné třetí místo. Ve vítězství této dvojici zabránily čtyři trestné body, které inkasoval na úvodní překážce dvojskoku. Stejná chyba potkala i Terezu Mückovou v sedle Control Me Karsit. Tento výsledek ji odsunul těsně za elitní trojici. Své první vítězství v rámci Velkých cen Českého skokového poháru vybojoval ve Velké ceně Kolína Jan Chýle v sedle hřebce Cool Paradise. Ten jako jediný dokončil bez penalizace základní kolo i finále. Ve finále startoval jako šestý a jak sám řekl, nevěřil, že jeho čistý výkon bude znamenat vítězství: „Věřil jsem, že z toho zřejmě bude dobré umístění. Vítězství jsem však nečekal.“

Napínavé rozeskakování přinesla předešlá soutěž stupně obtížnosti ST* (s výškou překážek do 135 cm) určená pro kategorii jezdců do 25 let – nazvaná U25. Ačkoliv to ze začátku tak nevypadalo, nakonec se do rozeskakování probojovalo tucet bezchybných z celkového počtu sedmatřiceti dvojic. Jako první absolvovala parkur bezchybně až dvanáctá startující Barbora Tomanová s koněm Datasys Crocodile Dundee. Tato jezdkyně se dokonce v rozeskakování představila i se svým druhým koněm, kterým byla úspěšná klisna Scarface. Ve vyvrcholení soutěže se rozhodl riskovat Jan Zwinger s Al Granou. Tato v rozeskakování devátá startující dvojice vsadila na rychlost a dokončila v do té doby nejrychlejším čase. Prvenství však v rukou Jana Zwingera zůstala jen chvíli. Hned následující startující Barbora Tomanová a Scarface nasadily ještě rychlejší tempo a spolu s čistým kontem pro ně znamenalo vítězství. Jako poslední se v rozeskakování představila Denisa Vegrichtová. I ta ukázala, že umí pospíchat, ale dojela si „jen“ pro bronzovou příčku.

V dílčím finále soutěže Czech Junior Cup s handicapem 120/130 cm se více dařilo mladší věkové kategorii. Zlatou příčku obsadila Anna Lani Novak v sedle Lolly Trench. Na druhé místo stačil výsledek Markéty Míkové a Radka. Trojlístek na stupních vítězů doplnila na třetím místě Sára Finsterle, která se jako jediná ze starší kategorie juniorů probojovala do rozeskakování. Jezdkyně se představila v sedle Venezie 1.

Kompletní výsledky najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Půlhodinový sestřih z Velké ceny Kolína odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 31. května od 11.35 hodin. Nezkrácený videozáznam všech tří zmíněných soutěží bude posléze ke zhlédnutí na i-Vysílání České televize.


Publikováno 29. 5. 2017 7:14

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR HOSTÍ POPRVÉ HRADIŠTKO U SADSKÉ

Ve dnech 25. až 28. května se poprvé v historii pojede Český skokový pohár v Hradištku u Sadské. V rámci domácí parkurové extraligy zamíří do středočeského areálu TJ Equus Kinsky tradiční Velká cena Kolína, která v minulosti hostovala mj. Němčicích.

V roce 2017 se koná již 37. ročník Velké ceny Kolína, ale přímo v tomto městě se již nekonala řadu let. Naposledy tomu bylo v roce 2008. Poté proběhlo několik ročníků v Ptýrově u Mnichova Hradiště a v roce 2015 se přesunula do Němčic na Kolínsku, kde vydržela dvě sezony.

Středočeský areál v Hradištku u Sadské každopádně jezdcům a příznivcům parkurového skákání není neznámý. Pravidelně se tam koná např. série Champions Tour, mimo hlavní sezonu pak Zimní jezdecký pohár. Co do počtu startujících patří pravidelně mezi velmi vyhledávaná jezdecká střediska, a tak není divu, že zájem o start na tamním kolbišti při Českém skokovém poháru byl naprosto enormní. Ve čtvrtek a v pátek jsou limity 300 startujících zcela naplněny.

Ve čtvrtek 25. května začnou kromě rámcových soutěží i kvalifikace pro jezdce účastnící se seriálu Amateur Tour, pro něž bude dílčí finále připraveno na sobotní den. Na startu nebude chybět několik jezdců, kteří objíždí téměř všechna kola a neodmyslitelně tak patří k tomuto seriálu. O zisk co nejvíce bodů se pokusí např. Jaroslav Vábek, Barbora Zikmundová, Wanda Harnolová, Monika Václavíková, Martina Svobodová či Libor Stuchlý.

V kvalifikačních kolech Czech Junior Cupu se představí velmi silné startovní pole téměř 70 dvojic! Mezi nimi nechybí ani Tereza Svobodová, která se čerstvě vrátila z víkendových mezinárodních závodů CSIO v rakouském Lamprechtshausenu, dále pak Linda Portychová, Anna Lani Novak, Eliška Hasnédlová, Anna Helebrantová, Jiří Skřivan mladší či brněnská vítězka Denisa Menšíková. Úspěšní jezdci z páteční a sobotní kvalifikace postoupí do nedělního dílčího finále, které bude na výšce 120/130 centimetrů.

Počet startů v nedělním vrcholu kvalifikačního kola seriálu U25 pro jezdce do 25 let je pořadatelem omezen na čtyři desítky. A právě takový počet dvojic by se měl v neděli divákům ukázat na startu. Na startu nebude chybět několik juniorů, mezi nimi například František Stružinský. V seznamu účastníků jsou také Denisa Vegrichtová, Kateřina De Jagerová, Alžběta Vojtková, Kateřina Málková, Barbora Tomanová nebo Andrea Halíková. Z moravských jezdců lze jmenovat Jana Zwingera a Valentýnu Poláchovou.

Ve Velké ceně Kolína, která se stane třetím kolem letošního Českého skokového poháru, by se mělo představit přes 40 koní. Postaven pro ně bude parkur stupně obtížnosti T*, tedy s překážkami 145 centimetrů vysokými. Boj o postup do finále soutěže, které je přístupné jen pro elitní desítku, bude jistě napínavý, neboť startovní listina je zaplněna samými úspěšnými jezdci. Zmínit můžeme např. vítěze prvního letošního pohárového kola Zdeňka Žílu, dvojnásobného šampiona finále ČSP Rudolfa Doležala i celou řadu dalších jezdců, kteří v minulosti opakovaně triumfovali při Velkých cenách Českého skokového poháru. Jsou jimi např.: Josef Pařenica, Jiří Skřivan, Barbora Tomanová a další.

Aktuální informace nejen o tomto mítinku Českého skokového poháru najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde budou průběžně publikovány startovní i výsledkové listiny. Výsledky jsou během jednotlivých soutěžních dnů k nahlédnutí i tzv. on-line verzi, v neděli pak poběží po celý den živý internetový přenos.


Publikováno 23. 5. 2017 17:18