Otevřít seznam měst

Ptýrovskou noční Velkou cenu vyhrál Brát, v průběžném vedení zůstává Jindra

Excelentní atmosféra, bohatý doprovodný program a přes dva tisíce diváků. To byla sobotní noční Velká cena Ptýrova, ve které zvítězili Martin Brát s valachem Derby. Na elitní pohárová kolbiště se tak jezdec vrátil po 12 letech skutečně se vší parádou. Druzí byli Přemysl Adam a Cachas, třetí Martin Šoupal a Chique-K Van´t Kattenheye Z.

Ptýrovské ochozy rozproudilo podvečerní štafetové skákání, ukázka hobby horsingu, akrobatická show Flying Boys a další doprovodný program. Brátův vítězný výkon vyzdvihuje mimo jiné to, že jezdectví není jeho profese. Avšak jako veterinář s koňmi pracuje po celý rok.

Velká cena začala těsně po 21. hodině a odstartovalo 31 dvojic. Do finále postoupilo osm  bezchybných a  dva jezdci s jednou chybou. V základním kole nechyběli dva nejvýše postavení jezdci v pohárovém žebříčku: Jaroslav Jindra a Jan Štětina, který se ale tentokrát do finále nepodíval. S finálovým parkurem si bez zaváhání poradila pětice jezdců, čtvrtým byl právě Jindra s Cornet´s Ninjou a pátá dojela Tereza Svobodová s Britanií.

Soutěž jezdcům „okořenil“ setrvalý déšť, ale na výkonech to nebylo znát. Parkur připravený německým stavitelem Klausem Hollem byl korektní, zároveň však prověřil připravenost závodních dvojic od začátku až do konce včetně trojkombinace zařazené až k závěru parkuru.

Czech Junior Cup po ptýrovské jízdě v kategorii dětí vede Viktorie Šimková. Vítězství však braly Veronika Bendová a Herena, které jako jediné dokázaly i rozeskakování zajet čistě. Šimková byla s jednou chybou v rozeskakování druhá a bronzová příčka patřila se stejným přídělem trestných bodů, avšak o více než tři vteřiny pomalejším časem Anně Victorii Lantorové s Esperanzou 1.
Finále mladých jezdců U25 na Ptýrově patřilo Matouši Kořínkovi a hřebci Linz 1. Stříbro si odvezly Petra Pařincová se Zetou 2 a bronz Klára Hlaváčková s klisnou Machare Bono. Ani jeden z jezdců, kteří se postavili na stupně vítězů, nedojel rozeskakování bezchybně.

Průběžně vedoucí Amateur Tour Jana Nosková na Ptýrově opět potvrdila svou formu a dokázala letos už počtvrté ve finále zvítězit. Tour tak nadále vede s jistotou, i když, jak po ptýrovské jízdě poznamenala, nervozita u ní stoupá s každým kolem. Parkur se tentokrát žádné dvojici v rozeskakování nepodařilo zdolat bezchybně a Nosková se Shadowem 5 stejně jako druhá Zdena Drahoňovská s Gájí jednou chybovaly. Obě startují za Statek Kováry a jejich jízdu dělilo pouhých pět setin vteřiny. Třetí byli Klára Pokorná s Eigenwijsem.

Po ptýrovském klání čeká Český skokový pohár 7. až 9. září Velká cena Litomyšle.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto1: Vítězové noční Velké Ceny Ptýrova Martin Brát a Derby

Foto2: Ptýrovskou noční Velkou cenu vyhrál Martin Brát, druhý byl Přemysl Adam a třetí Martin Šoupal.