Otevřít seznam měst

Noc na Ptýrově opět rozsvítí unikátní Velká cenaJindra se Štětinou se utkají o pohárové čelo

Kola Českého skokového poháru se od středy roztáčí na Ptýrově, vrchol bude i tentokrát speciální. Ptýrovská noční Velká cena, která se pojede v sobotu večer, je v rámci ČR unikátem. Koná se jednou ročně a za umělého osvětlení na venkovním kolbišti. Chybět nebudou dva nejvýše postavení jezdci v pohárovém žebříčku: Jaroslav Jindra a Jan Štětina, kterého po opavském kole právě Jindra vystřídal v čele. 

Jindru a Štětinu dělí je pouhé tři body, situace se v žebříčku se tak může snadno zase obrátit. Na startu Velké ceny nebude chybět ani domácí Tereza Kleandr se dvěma koňmi: Imolou a Ikarem. Na noční prostředí se nijak speciálně nechystala, podobně jako řada dalších jejích soupeřů absolvuje páteční ST, které se též pojede za umělého osvětlení a koně si tak při něm budou moci zvyknout na prostředí plné světel i stínů. Na startu bude například vítěz z Hradištka Martin Šoupal nebo Jiří Skřivan, který je aktuálně v žebříčku na čtvrtém místě.

Sobotnímu vrcholu bude předcházet bohatý doprovodný program, který v 18:00 zahájí ukázka hobby horsingu, následovat bude štafetové skákání, akrobatická show Flying Boys a divácká prohlídka parkuru. Atmosféra bývá pokaždé velmi živá a vtáhne do děje i nejezdce. „Máme velkou diváckou kulisu, očekáváme 1000 a více návštěvníků,“ říká za pořadatele Kleandr.

Na startu soutěže pro mladé jezdce U25 nebude chybět lídryně Denisa Vegrichtová a Ptýrov si nenechá ujít ani průběžně vedoucí v Amateur Tour Jana Nosková. Své pozice tak mohou ještě upevnit. Naopak v Czech Junior Cupu se díky absenci vedoucích jezdkyň může uvolnit cesta do vedení například v juniorech druhou Adrianu Cermanovou nebo mezi dětmi pro Viktorii Šimkovou, která se aktuálně dělí s na Ptýrově nestartující Evou Rothovou o první místo.

Po ptýrovském klání čeká Český skokový pohár 7. až 9. září Velká cena Litomyšle. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra a Jiří Hruška.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP