Otevřít seznam měst

Jiří Hruška s Reiky ve VC Opavy zopakovali předloňské vítězství, domácí půda jim sedí

Opavskou Velkou cenu Českého skokového poháru s nabitým startovním polem dnes vyhráli Jiří Hruška s klisnou Reiky. Navázali tak na svůj předloňský vítězný výkon a podařilo se jim mezi značnou konkurencí získat i kvalifikaci do pražské finálové Super Grand prix. Druhý byl Petr Dohnal s Tashitou a na bronzovou příčku vystoupila letošní mistryně ČR v kategorii žen Lucie Strnadlová se Solidatem.

Do soutěže T*, která završila sluncem zaplněný opavský mítink, nastoupilo dohromady 35 parkurových dvojic a mezi nimi mnoho těch, kteří na této úrovni mají na kontě už řadu vítězství. Do finále postupovalo celkem jedenáct bezchybných z prvního kola, což je z nadprůměrný počet čistých výkonů. Jezdci to ale zpočátku zdaleka neodhadovali, naopak kurs Romana Drahoty označovali už při prohlídce za velmi technický. Jiří Hruška navíc připomněl, že jestli je pro Reiky něco nejobtížnější, tak je to kombinace se dvěma kolmými skoky, kterou právě Drahota zařadil ke konci parkuru. „Nikdo nemůže říci, že to staví pro to, aby vyhrál domácí,“ řekl Hruška a dodal, že je rád, že to Reiky dnes zvládla.

S nástrahami druhé rundy si bezchybně poradili celkem čtyři závodníci. Kromě těch, kteří obsadili stupně vítězů, to byl Zdeněk Hruška. Navíc bral nejen čtvrté místo s hřebcem Giovany, ale i páté s Cathagou DK.

V seriálu U25 zazářila v Opavě Mariana Michlíčková, v Human Leaque zvítězila a s Claire byla druhá. Natálie Špůrková s Manillonem V byli bronzoví. Domácí Václav Humplík, který letos vzorně reprezentovat v dětské kategorii na mistrovství Evropy, skončil mezi mladými jezdci těsně pod stupni vítězů s valachem Kinshasade Goedereede a pátá byla Kateřina Matušková s Forestem 31.

Opavské finále Czech Junior Cupu patřilo Zuzaně Ciompové s Elliotem, za se bou nechala Gabrielu Horkou s Kigali a Vanessu Ingrid Pecinu s Kalinkou Van´t Heike.

V Amateur Tour tentokrát kralovaly Taťána Kostková a Wichita, druhá byla Tereza Nygrýnová s valachem Colibri, třetí Vanessa Langrová s Admiratiem.

Po opavském klání čeká Český skokový pohár 23. až 26. srpna Noční Velká cena Ptýrova. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra a Jiří Hruška.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Autor fotografií: Zenon Kisza

• Foto1: Opavskou Velkou cenu Českého skokového poháru vyhráli Jiří Hruška s klisnou Reiky.
  • Foto2: Jiří Hruška s klisnou Reiky navázali na svůj předloňský vítězný výkon v Opavě.