Otevřít seznam měst

Opava očekává parkurovou elitu, chybět nebude obhajující PospíšilOpavské kolbiště od čtvrtka zaplní závodníci dalšího kola Českého skokového poháru, zájem o start byl letos vysoký a velmi dobře obsazená bude i nedělní Velká cena, na její startovní listině nebudou například chybět obhájci vítězství z loňského roku Ondřej Pospíšil s Huntelaarem, vítěz letošní olomoucké Velké ceny Igor Šulek nebo předloňský vítěz Jiří Hruška. Během mítinku se představí i několik účastníků mistrovství Evropy včetně domácího Václava Humplíka, který v červenci skončil na vynikajícím desátém místě na ME dětí.

O nemalé ceny budou jezdci bojovat celkem ve 20 soutěžích včetně nejvyšší nedělní T*.  Stavitelem parkurů bude Roman Drahota. Kromě českých a slovenských reprezentantů nebudou chybět ani závodníci z Polska „Myslím si, že úroveň bude opravdu velká,“ říká za pořadatele Vladislava Humplíková. Diváci se v neděli mohou podle ní těšit i na speciální překvapení, kdy svou návštěvou poctí mítink jedna ze slavných opavských sportovních osobností.

Z průběžné pohárové top ten jsou přihlášení Jaroslav Jindra, Jiří Skřivan, Mariana Michlíčková, Marek Klus a Zdeněk Hruška. Jindra a Klus se už dříve kvalifikovali do superfinále, a tak se dá mezi ostatními ze špičky očekávat i souboj o start na závěrečném pohárovém vyvrcholení v Chuchli.

Minulý rok se na stupně vítězů v opavském Czech Junior cupu postavili Václav Humplík, Rozálie Pichrtová a Sabina Nečasová, Humplík i Nečasová budou startovat i letos. Amateur Tour loni vyhrála Michaela Fojtová s Langarem, na startovní listině je i tentokrát, i když s koněm Grande Cola MF. V Opavě nebudou chybět průběžně třetí Silvie Venhudová a čtvrtá Monika Najmanová.

Po opavském klání čeká Český skokový pohár 23. až 26. srpna Noční Velká cena Ptýrova. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová a Jaroslav Jindra.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Vítězové Velké Ceny Olomouce 2022 Lucie Strnadlová a Solidat. Foto: Martina Burianová

Foto2: Jana Nosková loni zvítězila v olomoucké Amateur Tour. Foto: Zenon Kisza