Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Novější 1 3 10 19 28

Český skokový pohár zná svůj kalendář pro sezónu 2023

Český skokový pohár v roce 2023 prožije již svou dvaadvacátou sezónu.

Seriál odstartuje na konci dubna v Martinicích. V rychlém sledu se pohárová kola roztočí v Brně, následně v Hradištku u Sadské a v Ostravě.

Premiérovou Velkou cenu bude v červnu hostit areál Jítravský Dvorec, tím pádem se ČSP po řadě let vrátí i do severočeské oblasti.

Během prázdnin si příznivci parkurové extraligy užijí čtyři pohárová dějství a to v Olomouci, Zduchovicích, Opavě a po odmlce nebude na konci srpna chybět ani noční Velká cena Ptýrova.

Český skokový pohár bude finišovat v září a to v Litomyšli, Hořovicích a premiérové si pohárové finále  jezdci užijí na přelomu září a října v areálu Chuchle aréna Praha.

Naplánováno je tedy dvanáct Velkých cen:

 • 27.-30.4. - ČSP Velká cena Martinic
 • 6.-7.5. - ČSP Velká cena Brna
 • 11.-14.5. - ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.- 21.5 - ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.-11.6. - ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 6.-9.7. - ČSP Velká cena Olomouce
 • 13.- 16.7 - ČSP Velká cena Zduchovic
 • 17.-20.8. - ČSP Velká cena Opavy
 • 23.-26.8. - ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.-10.9. - ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14. - 17.9. - ČSP Velká cena Hořovic
 • 28.9. - 1.10. - ČSP Velká cena  Prahy + finále ČSP

V Praze dne 21.10.2023


Publikováno 21. 10. 2022 13:16

Lucie Strnadlová vítězkou Českého skokového poháru 2022

Nedělní C.E.T. Super Grand Prix završila letošní 21. ročník Českého skokového poháru. Dvaceti účastníkům jednoho z nejtěžších parkurů v ČR v letošním roce kralovaly úspěšné dámy. Po napínavém boji, dvou kolech a ještě rozeskakování byly i stupně vítězů čistě dámskou záležitostí. Vítězství vybojovala Lucie Strnadlová na desetiletém hřebci Solidat.

Základní parkur stavitelky Magdolny Erdélyi dokázaly bez chyby překonat z devatenácti startujících dvojic jen čtyři dámy: Mariana Michlíčková, Tereza Kleandr, Lucie Strnadlová a Natálie Ulčová. Bez chyby, ale s jedním bodem za překročení času postoupili do druhého kola Miloslav Příhoda, Jiří Hruška a Marek Klus. Desítku startujících pak doplnili tři nejrychlejší jezdci s jednou chybou z prvního kola Veronika Jelínková, Anna Helebrantová a překvapivě Vladimír Tretera, pro kterého jedna chyba představovala komplikaci v zamýšlené cestě za obhajobou loňského vítězství. Překvapením bylo i vyřazení jednoho z favoritů, Aleše Opatrného, jehož valach Lysander neměl den, nejprve odmítl skočit vodní příkop a pak skok č. 8, načež jeho jezdec vzdal pokračování v soutěži.

Ve druhém kole se zcela rozplynul sen Vladimíra Tretery s Gangsterem V/H Noddevetl, který sice neudělal žádnou chybu, ale nakonec se musel spokojit se šestým místem. Miloslav Příhoda s valachem Ibiza.D a Marek Klus s Tenerifes Cardozo si po bezchybném kole chvíli hýčkali naději na stupně vítězů, ale Tereza Kleandr s Clarentinem, Lucie Strnadlová se Solidatem i Natálie Ulčová s Demontem dokázaly zopakovat bezchybné jízdy z prvního kola. Což znamenalo, že se o stupně vítězů utkají v čistě dámském rozeskakování.

Do rozeskakování nejprve nastoupila Tereza Kleandr s Clarentinem, jež jela své první finále Českého skokového poháru. Jedna chyba na skoku číslo 5 nakonec znamenala pro její premiéru úžasné druhé místo. Lucie Strnadlová, letošní vítězka Velké ceny Olomouce se Solidatem žádnou chybu neudělala a nezbývalo jí jen čekat, jak si s parkurem poradí Natálie Ulčová s Demontem. Ta byla v loňské finálové Super Grand Prix třetí a po chybě na skoku 6A skončila na stejném místě i letos. Lucie Strnadlová se Solidat tak byla jediná, kdo neudělal ve dvou kolech ani rozeskakování jedinou chybičku a stala se tak vítězkou C.E.T. Super Grand Prix.

Lucie Strnadlová není na stupních vítězů Českého skokového poháru žádným nováčkem, v roce 2020 vyhrála poslední finále Českého skokového poháru se střídáním koní s legendární klisnou Feminou. „Jsem nadšená a unavená, soutěžili jsme tu tři dny, ale můj kůň se pořád snažil a skákal výborně.“ Hodnotila vítězství usměvavá jezdkyně. „Měla jsem štěstí, že Vláďa Tretera udělal chybu a jsem moc ráda, že jsme to dneska s holkama ukázaly klukům. Teď už si jen chci užít start při Praque Playoffs, měla jsem skvělý rok.“ Pokračovala Lucie, která se letos s Quadirou stala i mistryní republiky v kategorii žen.

V kategorii U25 zvítězila ve finále Natálie Očenášková s Oboras Quiss před druhou Lucií Šrámkovou s Magic Man Strojmotiv a třetí Annou Helebrantovou s Echo van de Achterhoek Z. V Amateru Tour se nejlépe dařilo Monice Najmanové s Jay Jay, druhá byla Karolína Wiesnerová s JLB Paradise a třetí Rozálie Zykánová s Cornets Boy. Mezi mladšími juniory v Czech Junior Cup vyhrála Vanessa Ingrid Pecina s Kalinka van´t Heike před druhou Zuzanou Ciompovou s Elliot 133 a třetí Barborou Pospíšilovou se Second Chance. Ve straších juniorech zvítězila Nikola Egrová s Quilisca před Adélou Včelákovou s Dark Berry a třetí Natálií Špůrkovou s Manillon V.

Podrobné informace a přehledy výsledků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto:

 • 1 Vítězka Lucie Strnadlová v sedle hřebce Solidat, foto Martina Burianová
 • 2 Stupně vítězů plné odvážných dam v sedle – vítězná Lucie Strnadlová se po C.E.T. Super Grand Prix v Martinicích raduje společně s druhou Terezou Kleandr a třetí Natálií Ulčovou, foto Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 3. 10. 2022 13:17

Známe jména účastníků C.E.T. Super Grand Prix

Do nedělní C.E.T. Super Grand Prix, kterou se završí letošní 21. ročník Českého skokového poháru chybí v řádu již jen několik hodin. Jasná jsou již jména všech dvaceti účastníků.

Mezi startujícími jsou olympijští reprezentanti ze dvou disciplín i vítěz loňského jubilejního ročníku, Vladimír Tretera. Vítězné dvojice všech deseti kvalifikačních kol doplnila desítka jezdců s nejvyšším počtem bodů z průběžného žebříčku. Startovní čísla se budou losovat dnes ve večerních hodinách a to je také doba, do které musí jezdci nahlásit jména koní, na kterých do C.E.T. Super Grand Prix nastoupí.

Na start C.E.T. Super Grand Prix se postaví:

 • Přemysl Adam
 • Anna Helebrantová
 • Jiří Hruška
 • Zdeněk Hruška
 • Veronika Jelínková
 • Jaroslav Jindra
 • Tereza Kleandr
 • Marek Klus
 • Mariana Michlíčková
 • Aleš Opatrný
 • Kamil Papoušek
 • Ondřej Pospíšil
 • Miloslav Příhoda
 • Jiří Skřivan
 • Lucie Strnadlová
 • Tereza Svobodová
 • Radek Šídlo
 • Jan Štětina
 • Vladimír Tretera
 • Natálie Ulčová

Kromě finálové C.E.T. Super Grand Prix, která se jede jako dvoukolová soutěž stupně T**na překážkách vysokých 150 cm, jsou zítra na programu také finále Amateur Tour a Czech Junior Cup.

Podrobné informace, přehledy výsledků a odkaz na live stream naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Ilustrační foto Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 1. 10. 2022 20:54

Veronika Jelínková poslední letošní vítězkou ČSP

Páteční Velká cena Martinic bylo posledním kvalifikačním kolem Českého skokového poháru. O vítězství v soutěži stupně T* spojené s přímým postupem do nedělní C.E.T. Super Grand Prix se utkalo hned 45 dvojic. Bezchybnou a nejrychlejší jízdu ve finále předvedla Veronika Jelínková s valachem Jespe z Jezdeckého klubu Sever Brno.

Do finálového kola postoupily po základním parkuru čtyři dvojice s nulou a šest nejrychlejších s jednou chybou. Letošní dvojnásobný vítěz z Českého skokového poháru, Ondřej Pošpíšil s Huntelaarem 1 z finále odstoupil a tak viděly naplněné martinické tribuny jen devět finálových jízd. Všechny bezchybné dvojice ze základního kola dokázaly svůj výkon zopakovat, ve finále nechyboval ani Přemysl Adam s Cachas a Jiří Skřivan s Holland TN.

Nejrychlejší ve finále byla Veronika Jelínková s Jespe, jen o sedm desetin vteřiny za ní zaostával druhý Kamil Papoušek s Charlyn. Třetí příčku vybojovala Natálie Ulčová s Demontem a čtvrté místo obsadil Ondřej Pospíšil v sedle Armani Code. Veronika Jelínková není v Českém skokovém poháru žádným nováčkem, se svým životním koněm Foreverem stála v minulosti na stupínku nejvyšším například ve Velké ceně Opavy. „Jsem úplně nadšená,“ rozplývala se v cíli. „Byl to těžký parkur, na mírách, ale Jespe se předvedl fantasticky. Dlouho jsem hledala náhradu za svého Forevera a teď se zdá, že jsem našla toho pravého parťáka.

Veronika Jelínková si tak zajistila přímý vstup do nedělní C.E.T. Super Grand Prix po boku devíti vítězů předchozích kol. Kdo doplní finálovou dvacítku jezdců, se rozhodne podle bodů z žebříčku poháru. Jména všech účastníků C.E.T. Super Grand Prix, která se jede jako dvoukolová soutěž stupně T**na překážkách vysokých 150 cm, zveřejní Asociace Českého skokového poháru v sobotu.

V sobotu budou také známa první jména letošních vítězů celého seriálu závodů, své finálové soutěže mají na programu jezdci kategorie U25. Amateur Tour, Czech Junior Cup a výjimečné C.E.T. Super Grand Prix s fantastickou dotací 250 000 Kč se pojednou v Martinicích v neděli. Podrobné informace, přehledy výsledků a odkaz na live stream naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Příloha: Foto: Vítězka Velké ceny Martinic, Veronika Jelínková na koni Jespe, autor: Zenon Kisza

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 1. 10. 2022 10:22

Rozhodující Martinice

Domácí parkurová extraliga, Český skokový pohár bude již v neděli znát svého vítěze. Kdo bude bojovat ve finálovém C.E.T. Super Grand Prix o 250 000 Kč, se rozhodne zítra během Velké ceny Martinic. Prestižní finále si nikdo nechce nechat ujít, o čemž svědčí i úctyhodných pět desítek jmen na startovní listině Velké ceny Martinic, soutěže stupně T*, tedy na překážkách vysokých 145cm.

Devět jezdců, kteří dokázali zvítězit v některém z kvalifikačních kol, má start v nedělní C.E.T. Super Grand Prix jistý. Přidá se k nim vítěz páteční Velké ceny Martinic a startovní dvacítku pak doplní devět jezdců s největším počtem bodů v žebříčku. Pořadí průběžného žebříčku se značně změnilo po poslední Velké ceně Ostravy, kde se rozdávaly bonusové body za umístění v soutěži na travnatém kolbišti. Ovšem bonusové body se dle pravidel budou rozdávat i zítra v Martinicích, v posledním kvalifikačním kole letošního ročníku bude ke každému bodujícímu k výsledku připsáno navíc 5 bonusových bodů. Startovní listina je doslova přehlídkou slavných jmen, včetně některých olympioniků z Tokia.

Parkury na mítingu v Martinicích, který úspěšně začal již ve středu, na svátek svatého Václava, staví mezinárodní parkurová stavitelka Magdolna Erdélyi. Tato bývalá parkurová jezdkyně má spoustu zkušeností z celého světa a často působí i na českých kolbištích. Jezdecký areál Equitana v Martinicích má zvlášť v oblibě a v roce 2019 zde stavěla finále Českého skokového poháru se střídáním koní. Sama to popsala jako nesmírně emotivní zážitek, na který ráda vzpomíná. Formát střídání koní ve finále je již minulostí, finálová C.E.T. Super Grand Prix se jede jako dvoukolová soutěž stupně T**na překážkách vysokých 150 cm.

V loňském premiérovém finále tohoto formátu zvítězil Vladimír Tretera s Gansgsterem V/H Noddevelt, který se netají úmyslem titul obhájit. „Na Velkou cenu Prahy jsem jel s jasným cílem kvalifikovat se do finálové Super Grand Prix. Vyšlo to, do Martinic se moc těším a vyhradil jsem si na ně čas i přes množství mezinárodních závodů, na kterých letos startujeme,“ prozradil jezdec. „Samozřejmě bych rád zopakoval svůj loňský triumf.“ Vzhledem k tomu, že se tato dvojice dokázala kvalifikovat vítězstvím ve Velké ceny Prahy, jedné z mála letošních českých soutěží stupně T** na 150cm, tedy obdobně obtížné, jako bude finále, jsou jeho šance poměrně vysoké.

Celý závodní maraton je nabitý soutěžemi, ve kterých budou k vidění ti nejlepší jezdci svých kategorií, dnes a zítra budou o poslední body do žebříčků svých soutěží bojovat i jezdci v seriálech soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Kompletní seznam účastníků finále jednotlivých kategorií včetně výjimečné C.E.T. Super Grand Prix s fantastickou dotací 250 000 Kč bude zveřejněn v sobotu 1.10.2022. Sledujte bedlivě webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz , který přinese i live stream nejdůležitějších soutěží.

Přílohy:

 • Foto 1: Vítěz loňské finálové Super Grand Prix Vladimír Tretera, Autor: Martina Burianová
 • Foto 2: Vítězná dvojice loňského ročníku Velké ceny Martinic Ondřej Nágr s klisnou D.Amelusina R 22, Autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz 


Publikováno 29. 9. 2022 14:41

Další vítězný Hruška

Travnaté kolbiště Jezdeckého klubu Baník Ostrava hostilo Velkou cenu Ostravy, která zúčastněným jezdcům přinesla bonusové body. Navzdory vrtochům zářijového počasí se pořadatelům podařilo zajistit bezpečnou trať, na které diváci viděli napínavou podívanou. Vítězem předposledního kvalifikačního kola Českého skokového poháru se stejně jako v Litomyšli stal jezdec jménem Hruška, tentokrát ale Jiří. V sedle klisny Reiky dokázal jako jediný absolvovat základní kolo i finále bez trestných bodů a kvalifikoval se tím do martinické finálové Super Grand Prix.

Na start se postavili zkušení jezdci, pro které travnatý povrch nebyl výzvou a odměnou jim byly již zmíněné bonusové body – dle pravidel Českého skokového poháru každý jezdec umístěný v soutěži na travnatém povrchu na prvních dvanácti místech připíše pěkných 5 bodů navíc. Což v žebříčku mohlo a také přineslo poměrně výrazné změny, jež budou zásadní pro kvalifikaci do finálové Super Grand Prix, kam kromě vítězů jednotlivých kol postupují i dosud nekvalifikovaní jezdci s nejvyšším počtem bodů.

První kolo Velké ceny dokázal bez chyby překonat jako jediný jezdec Jiří Hruška s klisnou Reiky. S vyšším finálovým parkurem si jezdci poradili skvěle, touha po bodech byla znát a k vidění bylo hned pět bezchybných jízd. Tím bylo vše velmi napínavé, průběžné pořadí se měnilo prakticky po každém jezdci a Jiří Hruška, který startoval jako poslední, se tak dostával pod větší a větší tlak, neboť věděl, že jediná chyba by ho mohla stát vítězství. Své nervy i klisnu ale udržel na uzdě jako profesionál a dokázal bezchybnou jízdu zopakovat. „Věděl jsem, že budu muset pospíchat, pokud bych chtěl vyhrát i s jednou chybou. Ani nevím, jestli jsem Martinův čas překonal, ale rozhodně jsem se neloudal,“ shrnul svou jízdu v cíli jezdec. „Nejtěžším skokem byla pro mne dvojka, jednobarevné bariéry moje klisna nemá ráda, když jsem jí skočil, tak jsem věděl, že by to mohlo vyjít. Ještě včera jsem závodil v Šamoríně, dnes jsem sem jel s tím, že bych chtěl vyhrát a zajistit si start v martinickém finále a podařilo se.“ Doplnil s úsměvem. Rychlostí ho ve finále překonal loňský vítěz Marek Henšel s Censorem, ten si však z prvního kola nesl penalizaci za dvě chyby a musel se tak nakonec spokojit s třetím místem. Druhé místo vybojoval Martin Šoupal v sedle klisny Cornechacca.

Ostravské klání bylo předposlední kvalifikační kolo letošního Českého skokového poháru, do finálové Super Grand Prix se mohou jezdci kvalifikovat ještě z poslední Velké ceny Martinic, která proběhne doslova na poslední chvíli, v pátek 30. září, tedy těsně před letošním finále. Veškeré informace, výsledky i průběžné pořadí jednotlivých žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz.

Přílohy:

 • Foto 1: Vítězná dvojice Jiří Hruška s klisnou Reiky, autor: Martina Burianová
 • Foto 2: Stupně vítězů – první Jiří Hruška se raduje společně s druhým Martinem Šoupalem a třetím Markem Hentšelem, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 20. 9. 2022 9:55

Do Ostravy pro bonus

Předposlední kvalifikační kolo Českého skokového poháru bude hostit Jezdecký klub Baník Ostrava. Ostravské travnaté bojiště láká jezdce bonusovými body do žebříčku – za umístění na travnatém povrchu, který klade na jezdce i koně specifické požadavky, lze získat bonus pěti bodů. Ten může hrát významnou roli, neboť do martinického finálového Super Grand Prix postupují vítězové předešlých kvalifikačních kol a hrstka jezdců s nejvyšším počtem bodů.

Tradice pořádání soutěží Velkých cen existuje v Jezdeckém klubu Baník Ostrava už více než padesát let, v seriálu Českého skokového poháru figuruje travnaté kolbiště v ostravské Staré Bělé od jeho počátku v roce 2002. Do výsledků Českého skokového poháru se nejvýrazněji zapsal Jiří Hruška, který v Ostravě dokázal zvítězit čtyřikrát. Zdeněk Žíla zde triumfoval dvakrát, stejně jako Lucie Strnadlová.

Poslední roky provází ostravskou Velkou cenu smůla, v roce 2020 se nekonala z důvodu pandemie covidu a v loňském roce musel být v původním termínu zrušen po vytrvalých deštích, které podmáčely kolbiště. V náhradním srpnovém termínu zvítězil domácí jezdec Marek Hentšel na koni Censor. Letos mají pořadatelé vše perfektně připraveno a věří, že se ostravským kolbištěm opět rozezní fanfáry pro vítěze Velké ceny Ostravy, třeba zrovna pro domácího Hentšela, který bude obhajovat loňský titul. Během třídenních závodů se bude před koncem sezóny bojovat o body i v ostatních seriálech soutěží v kategoriích U25, Amateur Cup a Czech Junior Cup.

Dění na ostravské trávě bude možné sledovat přímo na místě, nebo prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou k dispozici veškeré informace, výsledky i průběžné pořadí jednotlivých žebříčků. Český skokový pohár pro rok 2022 vyvrcholí na přelomu září a října v Martinicích, kde se pojede poslední kvalifikační kolo a především finálová Super Grand Prix.

Přílohy: Foto 1: Loňský vítěz Marek Hentšel na koni Censor, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 15. 9. 2022 8:52

Velká cena dešti navzdory

Kvalifikační kolo Českého skokového poháru v Suché u Litomyšle bylo plné překvapení. Velkou cenu Litomyšle málem spláchl déšť. Pořadatelé se však nedali, stavitel upravil kurz a vítězem se stal Zdeněk Hruška v sedle osmiletého hřebce jménem Giovany.

Celý závodní maraton začal již ve čtvrtek, provázely ho drobné přeháňky, které ale neměly na kvalitu povrchu kolbiště žádný výrazný vliv. O body do žebříčků svých soutěží bojovali jezdci ve všech seriálech, jako první si v kategorii U25 dojela pro vítězství Kateřina Matušková s klisnou Carrista. V Amateur Tour zvítězila Jana Nosková v sedle Quick Step 1, která tím opět potvrdila svou letošní fantastickou formu a velký náskok v průběžném žebříčku této soutěže. Mezi juniory se v Czech Junior Cupu radovala z prvního místa Rozálie Sovová na Jellow Sih.

Po finále Czech Junior Cupu stavitel Roman Drahota postavil poslední parkur dne, Velkou cenu Litomyšle a v Suché se strhla průtrž mračen, která nenechala nikde kousek suchý. Přívaly vody podmáčely kolbiště a postavily před organizátory zásadní dilema. Nakonec po intenzivní poradě se stavitelem i s přihlášenými jezdci bylo rozhodnuto soutěž uspořádat. Stavu kolbiště byla uzpůsobena náročnost soutěže a jela se poprvé v historii velkých cen Českého skokového poháru na čas, tedy bez finále.

Pro start se rozhodlo 17 dvojic z původních 26, nejlépe si s tratí poradil Zdenek Hruška, který startoval se dvěma mladými koňmi. V sedle klisny Carthaga DK si parkur „osahal“ a mladého hřebce Giovany pak dovedl bezpečně do cíle bez chyb a v nejrychlejším čase. Časem se mu málem vyrovnal Jiří Skřivan v sedle Hollanda TN, který ale udělal chybu na posledním skoku a musel se tak spokojit se šestou příčkou. Druhé místo vybojovala Natálie Ulčová s Demontem a třetí Tereza Kleandr s Clarentinem, obě jezdkyně překonaly parkur také bezchybně. Pro Zdenka Hrušku to bylo první vítězství v celé historii poháru, v cíli byl mírně překvapený, ale velmi spokojený. „Ten povrch nebyl tak špatný, jak vypadal,“ hodnotil skromný jezdec. „Startoval jsem s mladými koňmi, kteří ještě nemají tolik zkušeností, a jsem ohromně spokojený jejich výkony. Giovany je takový těžkopádnější, potřeboval dobré tempo, aby někde nezapadl, a když jsem viděl, jak ho to baví, tak jsme si zazávodili.“ Shrnul svůj výkon jezdec, který se tam kvalifikoval do finálového Super Grand Prix, které se pojede již za tři týdny v Martinicích.

Před tím se ale ještě bude bojovat o body ve Velké ceně Ostravy a to hned tuto neděli, 18. září. Veškeré informace, výsledky a průběžné žebříčky jednotlivých soutěží lze najít na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy: Foto 1: Zdenek Hruška v sedle hřebce Giovany, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 12. 9. 2022 14:54

Obhájí Svobodová v Litomyšli?

Letošní ročník Českého skokového poháru se nezadržitelně blíží do svého finiše. V září nás čekají hned tři Velké ceny za sebou a pak napjatě očekávané Super Grand Prix, které od loňského roku po 19 letech nahradilo finále se střídáním koní. Jisté místo na startovní listině této prestižní akce mají vítězové jednotlivých kvalifikačních kol, které doplní jezdci s nejvyšším počtem bodů z žebříčku celého seriálu. A právě o tyto body se bude bojovat v neděli ve Velké ceně Litomyšle.

V průběžném žebříčku za vítězi na pátém místě figuruje nejlepší zatím nekvalifikovaná jezdkyně Tereza Svobodová se 35 body. Tato jezdkyně předvedla fantastickou jízdu před dvěma týdny ve Velké ceně Prahy, kde ji po bravurní a nejrychlejší jízdě od prvního místa dělila jen smolná chyba na poslední překážce. V Litomyšli se navíc Tereze Svobodové velmi dařilo v loni, kdy Velkou cenu Litomyšle v sedle koně Kleiner Lord vyhrála před Lucií Strnadlovou a Petrou Pařenicovou. Loňské vítězství by ráda obhájila, i proto má na startovní listině hned dvě své úspěšné klisny, April Z a Haranku. „Vítězství bych určitě ráda obhájila, i když to nebude lehké, konkurence je velká. Ale to mne právě pohání dopředu,“ dodává s úsměvem jezdkyně.

Celý závodní maraton začal již ve čtvrtek, na programu je během čtyř dní celkem 19 soutěží. O body do žebříčků svých soutěží budou bojovat i jezdci v seriálech soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Velká cena Litomyšle láká tradičně účastníky ze západních i východních končin republiky, a to díky poloze na pomezí Čech i Moravy. Aktuálně provází Český skokový pohár v Litomyšli velmi příjemné zářijové počasí, povrch je po mírném čtvrtečním dešti skvěle připravený.

Celé dění je možné sledovat přímo na místě, případně prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz a následně v záznamu i v televizním vysílání. V září je v kalendáři ještě Velká cena Ostravy 18. září a pak poslední zářijový víkend závěrečná Velká cena Martinic.

Přílohy: Foto : Vítězka loňského ročníku Velké ceny Litomyšle Tereza Svobodová a Kleiner Lord, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

 

 

 


Publikováno 9. 9. 2022 19:52

Tretera vítězem Velké ceny Prahy

V Team Prague Arena ve Velké Chuchli byla svědkem prvotřídního sportovního klání, napínavého do samotného konce. Ze souboje generací ve Velké ceně Prahy nakonec jako vítěz vyšel člen reprezentačního A kádru Vladimír Tretera, ovšem teprve devatenáctiletá jezdkyně Tereza Svobodová ztratila vítězství až na úplně posledním skoku.

Velká cena Prahy, soutěž stupně T** na překážkách vysokých 150 cm s finanční dotací celých 100 000 Kč přilákala 35 startujících dvojic, které řádně prověřil parkur belgického stavitele Marca Debaere. Ten českou scénu velmi dobře zná a předem tipoval pět bezchybných dvojic. Což se ze začátku soutěže zdálo jako nereálné, nakonec se ale přesně splnilo. Do finále postoupilo pět bezchybných dvojic, čtyři nejrychlejší s jednou chybou a Filip Doležal s jedním trestným bodem za překročení času. Ten se ale účasti ve finále vzdal s ohledem na nízký věk svého koně a diváci tak viděli ve finále devět dvojic.

Bezchybnou jízdu ve finále předvedli hned první dva startující, Tereza Svobodová s klisnou April Z a Aleš Opatrný s Lysanderem, oba si však nesli penalizaci 4 body z prvního kola. Obě kola bez chyby dokázal jako první překonat Jan Štětina v sedle Gylorda-S, kterého hned vzápětí předhonil taktéž bezchybný Vladimír Tretera na Gangsterovi V/H Noddevelt, dvojice, která před dvěma týdny soutěžila na mistrovství světa v Herningu. Předposlední startující Tereza Svobodová s Britanií předvedla úžasnou a rychlou jízdu a už to vypadalo, že sahá po vítězství, když spadla poslední překážka. Čas měla rychlejší, ovšem 4 trestné body ji posunuly na celkové třetí místo za vítězného Treteru a druhého Štětinu.

Vítěz Vladimír Tretera byl nadmíru spokojený „Měl jsem plán se odsud kvalifikovat do finálového Super Grand Prix, protože letos jezdím více na mezinárodní závody a nemám prostor sbírat body do žebříčku Českého skokového poháru,“ prozradil v rozhovoru v cíli. „A vyšlo to, do Martinic se na finále moc těším, koukal jsem do kalendáře a mělo by to vyjít,“ doplnil jezdec, který ve finálovém Super Grand Prix bude obhajovat své loňské vítězství.

Český skokový pohár se nezadržitelně blíží ke svému letošnímu vyvrcholení, kterým bude finálové Super Grand Prix 2. října v Martinicích. O kvalifikaci a body do žebříčku se bude bojovat ještě 11. září při Velké ceně Litomyšle, 18. září při Velké ceně Ostravy a při Velké ceně Martinic.

Veškeré informace o Českém skokovém poháru, výsledky a aktuální stav průběžných žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy: Foto 1 a 2: Vítěz Vladimír Tretera se svým koněm Gangsterem V/H Noddervelt, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 29. 8. 2022 8:26

Novější 1 3 10 19 28