Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Novější 1 3 6 12 17

ČSP VELKÁ CENA FRENŠTÁTU PRO SLOVÁKA ŠULKA

Český skokový pohár 2018 má za sebou předposlední závodní mítink. V kvalitně obsazené Velké ceně Frenštátu se v neděli 16. září z vítězství radoval slovenský reprezentant Igor Šulek, který jako jediný v obou částech soutěže nechyboval…

„Až do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, zda to vyjde,“ popsal po soutěži Igor Šulek. „Na pátém skoku finálového parkuru jsem měl štěstí, přišel jsem velmi blízko. Ale kůň se zasnažil. Zbytek mi vycházel tak, že jsem mohl stále zrychlovat,“ doplnil. Právě slovenský jezdec Igor Šulek s Wavo Aramisem nastupoval do finálového parkuru pro elitní desítku jako poslední. Znal tak výsledky všech svých soupeřů. Byl zároveň jedním ze tří jezdců, kteří dokončili základní kolo bez trestných bodů.

Předešlým dvěma startujícím – Vladimíru Treterovi, ani Lucii Strnadlové – se však nepodařilo bezchybný výkon ze základního kola zopakovat. Šulkovi tak stačila na vítězství bezchybná jízda v časovém limitu. Jezdec ale neponechal nic náhodě a od prvních metrů jel rychle a zkracoval, kde se dalo. Jeho čas 45,33 vteřiny byl třetí nejrychlejší, ale to nebylo podstatné, jelikož ani napodruhé nechyboval. Zaslouženě se tak stal vítězem Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm. „Jsem se závody ve Frenštátu moc spokojený. Zrekonstruované kolbiště je opravdu výborné, tráva dobře drží a neklouže. Musím pochválit i stavitelku, připravila velice dobré parkury. Moc jsem si to tu užil,“ zhodnotil Igor Šulek, který během tří dnů dosáhl na čtyři první pozice.

Do základního kola Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm nakonec nastoupila necelá třicítka startujících. Nechyběli ani nejlépe umístění jezdci v pohárovém žebříčku, kteří si do Frenštátu přijeli pro důležité body před finále ve Zduchovicích. Vedení si upevnil Jan Chýle, který s hřebcem Cool Paradise skončil po jedné chybě v základním kole na třetí pozici. O něco rychlejší byla ve finále Lucie Strnadlová, která s Feminou 1 inkasovala 4 trestné body až ve finále. Čas z jednou chybujících dvojic měla nejlepší.

V seriálové soutěži U25 na parkuru vysokém 135 centimetrů se pouze čtyři jezdci probojovali po bezchybném základním kole do rozeskakování. V něm podala nejlepší výkon Valentýna Poláchová se Stuntmanem 7. Tato teprve osmnáctiletá jezdkyně předvedla velice zdařilou jízdu a v cíli měla zhruba vteřinový náskok na Ladislava Vachutku s Vanillou Rose-H. Třetí příčku získala Lucie Šrámková s Magic Manem Strojmotiv. Do rozeskakování se probojovala také domácí dvojice Lucie Krampotová s Valentinem C, která skončila na čtvrté pozici.

Více rozeskakujících se dvojic bylo možné vidět v dílčím finále Czech Junior Cupu. Na zkráceném parkuru se nakonec nejlépe představila polská jezdkyně Olga Skrobacz s Quincym. Druhé místo obsadila Kristýna Pokorná s Aristou 1 před třetí Eliškou Machalovou s Cancellarou.

Poslední kvalifikační kolo a finále Českého skokového poháru i dalších rámcových seriálů budou hostit Zduchovice u Kamýku nad Vltavou ve dnech 26. až 30. září. Podrobnosti najdete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 17. 9. 2018 19:40

DESÁTÉ KOLO ČSP VE FRENŠTÁTĚ S LÍDREM NA STARTU

V pátek 14. září odstartuje v areálu Tělovýchovné jednoty Slovan ve Frenštátě pod Radhoštěm již předposlední – 10. kolo Českého skokového poháru 2018. Zbrusu nový travnatý povrch tamního kolbiště okusí i lídr žebříčku Jan Chýle…

Vedoucí jezdec průběžného pořadí domácí parkurové extraligy Jan Chýle nenechává nic náhodě a do hlavní soutěže mítinku Eurobit Velké ceny Frenštátu má přihlášené dva koně, hřebce Cool Paradise a valacha Abdulaha B.

Druhý jezdec seriálového bodování Marek Klus bude kvůli účasti na zahraničních závodech na startovních listinách chybět, a tak se otvírá šance pro další sportovce, kteří jsou v těsném závěsu. Třetí Ondřej Pospíšil nastoupí rovněž s dvěma svěřenci, Einfachem a Zandirem. V TOP4, tedy nejlepší čtveřici, jež se o dva týdny později ve velkém finále utká o letošní celkové vítězství, je také Matěj Kotalík, který je čtvrtý. Do Frenštátu je přihlášený se Sir Sidem a Cesanem.

Jednu z posledních příležitostí proniknout do finálové čtveřice se bude snažit využít Jan Štětina, jenž je s odstupem pouhých tří bodů pátý za Matějem Kotalíkem. Sedlat bude hřebce Benita-S a osmiletého valacha Cabareta-S. Z dalších jezdců, kteří jsou v nejvyšších patrech seriálové tabulky, se mohou diváci těšit na Terezu Mückovou a jejího bělouše Control Me Karsit, Přemysla Adama s Casmem či Marka Hentšela, jenž pojede Velkou cenu s Lokvencem a Censorem. Silnou sestavu doplňuje Jiří Hruška na Oridě M a Acoradii MX i2M či Vladimír Tretera, který je nahlášený s devítiletým holandským valachem Expensive.

Vrchol frenštátského kola Eurobit Velká cena je na programu v neděli 16. září, jako poslední soutěž celého mítinku. Předcházet jí budou soutěže zařazené do dílčích seriálů, a to Czech Junior Cupu a U25. Juniory čeká nedělní parkur do 120 centimetrů, respektive do 125 centimetrů podle věkové skupiny účastníků. O další body do žebříčku pojedou například Viktorie Žižáková a Nyna Bartoňková, které jsou na aktuálních pozicích číslo dvě a tři v kategorii mladších juniorů. Představí se i druhá jezdkyně žebříčku starších juniorů Lucie Kumarová nebo také Chantal Nová, jež je momentálně čtvrtá.

Jezdci ve věku do 25 let tedy zařazení v kategorii U25 budou skákat parkur stupně ST* s překážkami do 135 centimetrů. V čele žebříčku je Miroslava Škanderová, která si příležitost navýšit náskok nenechá ujít. Do Frenštátu míří i pátá jezdkyně v pořadí U25 Nina Kaločová, fanoušci se mohou těšit i na Tinu Šalkovou, Ladislava Vachutku či Valentýnu Poláchovou.
Český skokový pohár se na frenštátské kolbiště vrací po dvou letech. Už před rokem tam totiž začala rozsáhlá rekonstrukce travnaté soutěžní plochy, a tak toto kolo hostil výjimečně areál Equine Sport Centra v Olomouci. Letos se mohou těšit všichni účastníci na nový kvalitní povrch!

První parkury vyrostou na nové trávě v pátek 14. září. Sobota nabídne mj. dílčí finále túry pro amatéry, další vrcholné soutěže včetně Eurobit Velké ceny jsou na programu v neděli. Kompletní informace včetně startovních listin a výsledků najdete na webu Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné v neděli sledovat také živý televizní přenos.


Publikováno 12. 9. 2018 17:41

Kolbiště ve Frenštátu pod Radhoštěm je po generání rekonstrukci a čeká na vás

"Travnaté kolbiště je již po generální rekonstrukci s naprosto rovným a pružným povrchem připraveno uvítat účastníky Velké ceny Frenštátu p.R. 2018, uzávěrka přihlášek v úterý dne 11.9.2018 do 23.55 hod.."

41377081_195572077872455_7802380728288673792_n.jpg  41304723_237809463563393_7606802125380648960_n.jpg  41210624_272315566937012_8673051847084212224_n.jpg


Autor: Martin Pecka Publikováno 10. 9. 2018 6:16

VYNIKAJÍCÍ FORMA ZVÁRY VE VELKÉ CENĚ OPAVY ČSP

Krátce před odletem na Světové jezdecké hry do amerického Tryonu se člen parkurového A kádru Ondřej Zvára zúčastnil 9. kola Českého skokového poháru v Opavě Kateřinkách. V Kofola Velké ceně Opavy potvrdil své kvality a zvítězil…

Český reprezentant Ondřej Zvára sedlal v neděli 26. srpna při vrcholné soutěži čtyřdenního mítinku, jímž byla Kofola Velká cena Opavy, dva své koňské svěřence. Chaccolana a také Quimera-M, s nímž bude v druhé polovině září startovat na letošních Světových jezdeckých hrách v Tryonu (Severní Karolína, USA). Pro tohoto koně to byl poslední přípravný start před odletem.

Ondřej Zvára si do Opavy přivezl výbornou formu, což ukázal již v prvním kole. Pouze tři dvojice předvedly čistou jízdu, z toho ve dvou případech se jednalo o Ondřeje Zváru. Bezchybná byla také Dominika Hrubešová s Chardone. Nikdo jiný již nedokázal absolvovat náročný kurz od maďarské stavitelky Magdolny Erdélyi bez trestných bodů. Do finále pro elitní desítku dále postoupil s jedním trestným bodem za čas Marek Hentšel s Trend Delsendamem Z, a ještě šestka jednou chybujících jezdců. Ondřejovi Zvárovi nakonec na stupních vítězů patřily hned dvě pozice. Zatímco s Chaccolanem jednou chyboval a skončil třetí, s Quimerem-M jako jediný dokončil obě části soutěže s nulou na bodovém kontě a o vítězi tak nebylo pochyb. „První kolo jsem jel přesně tak, jak jsem chtěl. Quimero byl výborný. A ve finále skákal ještě líp. Udělal jsem snad vše, co jsem mohl. Doufám, že je dobře připravený na Světové jezdecké hry. Teď už bude startovat až v Tryonu,“ prozradil spokojený vítěz.

Na druhém až šestém místě figurovali jezdci s jednou chybou a o jejich pořadí rozhodoval čas finále. Ten zajistil druhé místo slovenskému Igoru Šulkovi, který se těchto závodů pravidelně účastní. S Wavo Aramisem předvedl úplně nejrychlejší finálovou jízdu. O prvenství ho připravila jedna chyba v základním kole. Kofola Velká cena Opavy byla letos nejvíce obsazenou Velkou cenou v rámci Českého skokového poháru. Na startu nechyběla ani kompletní elitní čtyřka průběžného bodování. Do finále se z elitní sestavy pohárového žebříčku Chýle, Klus, Pospíšil, Štětina dostal pouze Marek Klus a Ondřej Pospíšil. Ti se však umístili až na 9., resp. 10. místě.

Nedělní den přinesl také další dvě finále rámcových seriálových soutěží. V Czech Junior Cupu se o vítězství rozeskakovalo šest dvojic. Z první příčky se radovala Lada Srovnalová s Campari 6. Druhé místo obsadila Nyna Bartoňková s Cradem von Wichenstein a třetí skončila Veronika Vacková. Ta s Connie Air předvedla nejrychlejší rozeskakování, nevyvarovala se však jednomu shození. Na jezdce do pětadvaceti let v rámci U25 čekal parkur ST*. Celkem osmi jezdcům se podařilo kvalifikovat do rozeskakování, v němž pouze dva jezdci udrželi čisté konto. Vedle pozdějšího vítěze Michala Žilinského s Kairou to byla i Alžběta Vojtková, které se s Caterem Invest vyplatilo neriskovat a s jedním z nejpomalejších časů v rozeskakování přesto skončila druhá. Třetí pozici získal po jedné chybě Václav Staněk s Barunkou 3.

Zkrácený záznam Kofola Velké ceny Opavy odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 29. srpna od 13.10 a 22.00 hodin. Další repríza je naplánovaná na sobotu 1. září od 6.30 hodin. Český skokový pohár pokračuje ve dnech 14. až 16. září ve Frenštátu pod Radhoštěm. Bude se jednat o poslední kvalifikační kolo před finálovým mítinkem ve Zduchovicích na Příbramsku. Aktuální informace najdete na webu Asociace ČSP s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 28. 8. 2018 6:22

ČSP VELKÁ CENA OPAVY S KOMPLETNÍ TOP4 NA STARTU

Kompletní čtveřice nejvýše postavených jezdců z průběžného bodování Českého skokového poháru nastoupí v neděli 26. srpna na start 9. kola této domácí parkurové extraligy – Kofola Velké ceny Opavy. Boj o cenné body se s blížícím se finále přiostřuje…

Do závěru Českého skokového poháru zbývají již jen tři kola, není tedy divu, že si nejbližší Velkou cenu nenechá ujít ani jeden z jezdců, kteří momentálně drží postupové pozice do velkého finále pro čtyři nejlepší účastníky. Z jedenácti jezdců, kteří se počtem bodů řadí aktuálně mezi tzv. TOP10, jich dorazí hned osm!

Do Kofola Velké ceny Opavy je přihlášen lídr žebříčku Jan Chýle. Ten má na svém kontě čtyřiašedesát bodů. Nechybí Marek Klus, který je druhý s rozdílem sedmi bodů. Dorazí také čerstvý vítěz Velké ceny v Ptýrově a třetí muž pohárového pořadí Ondřej Pospíšil, jenž má osmačtyřicet bodů. Čtyři body na něj ztrácí Jan Štětina, čtvrtý z potenciálních finalistů.

Všichni členové elitní čtveřice mají na soupiskách v hlavní soutěži s překážkami do 145 cm zapsané dva zkušené koně. Jan Chýle bude sedlat Cimburu a bělouše Cool Paradise, Marek Klus odstartuje s hřebci Quincym a Carebisem, Ondřej Pospíšil má k dispozici Zandira a Einfacha, Jan Štětina vsadil na Zenta S a Verdiho S.

Cestu za dalšími body do tabulky Českého skokového poháru jim však může znesnadnit řada výborných jezdců. Vítěz třetího kola v Ostravě Marek Hentšel se představí v sedle koní Censor a Trend D´Elsendam Z. Do Opavy míří i Tereza Mücková s hřebcem Control Me Karsit, tedy dvojice, která ovládla květnové kolo v Hradištku. Třetím letošním vítězem, jehož uvidí diváci i na kolbišti v opavské čtvrti Kateřinky, je Matěj Kotalík. Ten bral nejvyšší bodový příděl v Litomyšli a tentokrát pojede Cesana V a Sir Sida. Všechny tyto skokany zastihla sezona 2018 ve skvělé formě. Nesmíme však zapomenout na další matadory, jimiž jsou mimo jiné Jiří Skřivan v tandemu s Flying Star, Přemysl Adam s Cachasem a Casmem či domácí reprezentant Jiří Hruška. Ten bude sedlat klisny Oridu M a Acoradii-MX i2M.

Velké ceně budou předcházet dílčí finále rámcových seriálových túr. V sobotu 25. srpna vyvrcholí Amateur Tour, v neděli pak budou mít prostor junioři při Czech Junior Cupu. Na ty čeká kvalifikační finále v podobě hendikepu do 120 až 125 cm. V čele bodování juniorské túry ve skupině jezdců od 12 do 15 let je Natálie Kovářová, která si opavský mítink nenechá ujít. Nahlášena je také druhá jezdkyně žebříčku starších juniorů Veronika Vacková. Ta na vedoucí pozici ztrácí pouhé dva body, takže se můžeme dočkat změny v průběžném pořadí. Silná sestava je připravená i pro nedělní vrchol kategorie U25 s překážkami do 135 cm. V přihláškách najdeme Dominiku Hrubešovou, Tinu Šalkovou, Ninu Kaločovou, Kateřinu Kubrickou, Václava Staňka či Alžbětu Vojtkovou.

Vrcholný parkurový sport bude k vidění v Opavě od čtvrtka 23. do neděle 26. srpna. Kurzy jednotlivých soutěží budou tentokrát z dílny mezinárodní stavitelky parkurů (FEI Level 3) Magdolny Erdélyi z Maďarska. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program, v němž např. vystoupí voltižní jezdci z Frenštátu pod Radhoštěm. Opavští pořadatelé se tradičně pochlubí i svými chovatelskými úspěchy.

Podrobné informace k závodům Českého skokového poháru včetně Kofola Velké ceny Opavy najdete na webu seriálu pod adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na těchto stránkách bude možné sledovat nedělní program živě prostřednictvím on-line přenosu.


Publikováno 24. 8. 2018 9:15

ONDŘEJ POSPÍŠIL OVLÁDL ČSP VELKOU CENU ELED 2018

Český skokový pohár má za sebou už osm z jedenácti kol. Letošní ročník se zapíše do historie jako ten, kdy se řada jezdců dočkala svého prvního vítězství v tomto seriálu. Při noční Velké ceně eLED v Ptýrově u Mnichova Hradiště vyhrál Ondřej Pospíšil…

Po Václavovi Horkém, Markovi Hentšelovi, Tereze Mückové a Matějovi Kotalíkovi se do statistik domácí parkurové extraligy zapsal nově mezi vítěze jednotlivých Velkých cen zařazených do Českého skokového poháru také Ondřej Pospíšil. Přestože patří mezi dlouhodobě mezi českou parkurovou špičku, na nejvyšší stupínek v této sérii ještě nikdy nevystoupal.

Podařilo se mu to až na Farmě Ptýrov, kde pohárový mítink pravidelně vrcholí Velkou cenou pod světly reflektorů a za účasti téměř tří tisícovek diváků. Tato nezvyklá kulisa, navíc lehce zahalena do potemnělých ochozů kolbiště, v kombinaci se světly, které na mnoha místech vrhají různé stíny, silně působí zejména na koně. Pro některé z nich takové prostředí znamená ztrátu koncentrace a podstatně více chybují než při běžných podmínkách. To je však jeden z faktorů, proč je Velká cena eLED tak divácky zajímavá.

Základní kolo soutěže s výškou překážek do 145 centimetrů překonaly bez chyb pouze tři dvojice z celkových jednatřiceti. Ondřej Pospíšil s devítiletým hřebcem Einfachem si navíc nesl do finálové části zátěž jedním trestným bodem za překročení stanoveného času. Věděl tak, že pokud chce vyhrát, nesmí napodruhé chybovat, a navíc doufat v případné zaváhání soupeřů. Pod ještě větší tlak jej však dostal Jiří Skřivan. Ten sice s klisnou Flying Star v úvodu jednou chyboval, ale finále dokončil s nulou na bodovém kontě a s velmi rychlým časem 49,45 sekundy.

Pospíšil však prokázal, že má nervy z ocele a ani napodruhé nezaváhal. Čas 55,78 sice byl o poznání pomalejší, ale podstatné bylo, že se s 1 trestným bodem ujal vedení. Jiří Papoušek s Dukatem VTH byl prvním z dvojice jezdců, kteří nastupovali do zkráceného parkuru s čistým štítem. Jenže po projetí cílem to již neplatilo, neboť inkasoval 8 trestných bodů za dvě chyby. Propadl se tak nakonec až na 7. řádek výsledkové listiny. Také Matěj Kotalík s Cesanem V chyboval, ale jen jednou. A jelikož byl o více jak sekundu pomalejší než Skřivan, skončil třetí. Za ním se seřadili s 8 body Tereza Mücková, Jan Štětina, Rudolf Doležal a již zmíněný Jiří Papoušek.

„Ptýrov patří mezi má oblíbená kolbiště a byl to můj sen, vyhrát Český skokový pohár na tomto krásném místě, před skvělou diváckou kulisou. Doufám, že se nakonec probojujeme do finále seriálu a věřím, že se již všichni potenciální soupeři těší na Zandira,“ řekl s nadsázkou Ondřej Pospíšil. Díky zisku 15 bodů jich má totiž v tabulce jezdců 48 a je na průběžném třetím místě znamenající postup do velkého finále, při němž si na konci září ve Zduchovicích na Příbramsku nejlepší čtveřice vystřídá své koňské svěřence. A Zandiro pro ostatní nebude jednoduchým koněm. Před finálovým mítinkem ovšem proběhnou ještě dvě moravská kola a pořadí se tak může ještě zamíchat.

V sobotu 11. srpna se na Ptýrově uskutečnilo ještě několik dalších soutěží zařazených do rámcových seriálů Českého skokového poháru. V Amateur Tour nenašla přemožitele Daniela Kryspínová, Czech Junior Cup vyhrála Tereza Jakubcová a z prvenství v kategorii U25 se radovala Kateřina Málková. Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 13. 8. 2018 9:39

PTÝROV OŽIJE SRPNOVOU NOČNÍ VELKOU CENOU ELED.CZ

Český skokový pohár pokračuje již od středy 8. srpna osmým kvalifikačním kolem Českého skokového poháru. Jeho dějištěm se stane Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště. Již tradičním vrcholem tohoto mítinku bude v sobotu noční Velká cena eLED.cz…

Domácí parkurová extraliga pomalu, ale jistě spěje ke svému závěru. Po ptýrovském mítinku se uskuteční již pouze dvě kvalifikační kola v Opavě a ve Frenštátu pod Radhoštěm. Poslední možnost získat body pak budou mít jezdci v rámci finálových závodů ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou.

O noční Velkou cenu eLED.cz na Ptýrově je ze strany jezdců velký zájem a diváci se mohou těšit na kvalitní sportovní podívanou. Na startu soutěže T* (145 cm) se představí většina jezdců z elitní desítky jezdců v žebříčku Českého skokového poháru. Aktuálním lídrem je Jan Chýle, který bodoval v šesti ze sedmi předešlých kol a nasbíral doposud 64 bodů. Na Ptýrově se představí s Abdulahem „B“, s nímž se úspěšně prezentoval při nedávném pohárovém mítinku v Olomouci, kde skončil čtvrtý. Vítězem se tehdy stal Marek Klus, jenž je s 57 body průběžně na druhém řádku tabulky ČSP. Ten do Ptýrova nahlášen není, na rozdíl od jeho pronásledovatelů. Stáhnout na něj 21bodový náskok bude jistě chtít třetí v pořadí Jan Štětina i čtvrtý Ondřej Pospíšil, který má ještě o další 3 body méně. Štětina je pravidelným účastníkem noční Velké ceny na Ptýrově a několikrát si připsal kvalitní umístění. Nejlépe skončil v loňském roce, kdy zvítězil s Verdim-S. Letos bude sedlat dvojici koní Zento-S a Celano-S. Pospíšil má nahlášené také dva koně – Einfacha a Jamese. Z dalších předních pohárových jezdců přihlášených do ptýrovské Velké ceny eLED.cz 2018 lze jmenovat pátou Terezu Mückovou, jež má rovných 30 bodů, dále Přemysla Adama a Matěje Kotalíka na sdíleném 6. místě s 29 body nebo osmého Jiřího Papouška s 27 body. Bodové rozdíly na páté až osmé pozici jsou minimální, a právě nadcházející kolo může výrazněji zamíchat pořadím.

Během sobotního dne se uskuteční i dílčí finále všech rámcových seriálů, které neodmyslitelně patří k Českému skokovému poháru. Bodovaná soutěž Amateur Tour se pojede na parkuru stupně L* (115 cm) a představí se v ní 25 nejlepších jezdců z kvalifikací konaných od středy do pátku. Následovat bude Czech Junior Cup s překážkami vysokými 120 až 125 centimetrů, v němž bude loňské ptýrovské vítězství obhajovat letošní účastnice mistrovství Evropy kategorie dětí a bronzová medailistka z republikového šampionátu Valentýna Kuková. Třetí sobotní seriálovou soutěží je tzv. U25 pro jezdce do 25 let. Pro ně bude připraven parkur stupně obtížnosti ST* (135 cm). Součástí sobotního programu je také štafetové skákání dvoučlenných týmů, které vždy dobře pobaví diváky čekající na začátek noční Velké ceny eLED.cz pod světly reflektorů. V loňském roce byl členem vítězné štafety i pozdější vítěz Velké ceny – Jan Štětina.

V České republice se konají soutěže ve večerních hodinách za umělého osvětlení jen velmi zřídka. Podstatně častěji lze takto koncipovaný program vídat při světové sérii Global Champions, která letos poprvé vyvrcholí v rámci prosincové galashow světového parkuru Prague PlayOffs. Pořadatelé ptýrovských závodů připravili pro jezdce i diváky speciální věcné ceny v podobě vstupenek na tuto mimořádnou jezdeckou událost. Zajímavé budou i další věcné ceny od prodejců krmiv pro koně či jezdeckých potřeb. Po slavnostním vyhlášení výsledků hlavní soutěže pak bude vylosován jeden z diváků, který obdrží dárkový poukaz do obchodu Jeanswear.

Další podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné v sobotu po celý den sledovat kromě on-line výsledků i živý televizní přenos.


Publikováno 7. 8. 2018 18:14

DRUHÉ POHÁROVÉ VÍTĚZSTVÍ MARKA KLUSE V OLOMOUCI

Pro druhé letošní vítězství v rámci Českého skokového poháru si dojel Marek Klus v neděli 15. července. Při sedmém kvalifikačním kole v Olomouci sedlal Al Cambera Eurobit. Dařilo se i lídrovi žebříčku Janu Chýlemu, který zůstal v čele…

Marek Klus sedlal v základním kole dva své svěřence a s Al Camberem Eurobit byl první, kdo absolvoval připravenou trasu parkuru bez trestných bodů. Nakonec ho napodobili ještě další čtyři jezdci. Do finále tak vedle bezchybných postoupilo ještě pět účastníků s hendikepem jedné chyby.

Z bezchybné postoupivší pětice si čtyři jezdci udrželi čisté konto i po startu ve finále. O konečném pořadí tak mezi nimi rozhodoval čas. Riskantní a rychlou jízdou si pro první místo dojel právě Marek Klus, který dokončil jako jediný z těchto čtyř jezdců v čase kratším než 40 vteřin. Druhý skončil Přemysl Adam s Cachasem před třetím Martinem Šoupalem. Ten sedlal klisnu Takticu a po několikaleté odmlce se vrátil na stupně vítězů Českého skokového poháru.

„Moc si vážím obou výher. S Carisonem v Brně, i teď s Al Camberem,“ popsal vítěz. „Al Cambero měl blízko vítězství již v Martinicích, pak chvíli kvůli zranění nestartoval. Jsem rád, že se vrátil v takové formě,“ doplnil Marek Klus.

Na startu Velké ceny Olomouce nechyběl ani lídr žebříčku Jan Chýle. Ten si tentokrát vzal do soutěže méně zkušeného koně. S Abdulahem B však předvedl bezchybné základní kolo i finále. Pomalejší čas ho nakonec zařadil ve Velké ceně na čtvrté místo, dostatečný bodový příděl mu však zajistil i nadále vedení v žebříčku.

Mezi jezdci do 25 let v rámci seriálové soutěže U25 Tina Šalková potvrdila, že se jí v této soutěži na olomouckém kolbišti daří. Dokázala totiž navázat na loňské vítězství a letos opět při kvalifikačním kole v Olomouci zvítězila. Sedlala valacha Digera a v napínavém rozeskakování porazila Veroniku Jelínkovou s Foreverem o pouhých šest setin sekundy. I tato jezdkyně si shodou okolností zopakovala umístění z loňského olomouckého kola. Třetí tentokrát skončili Michal Žilinský a Kaira.


Finálový nedělní den otevřeli junioři při Czech Junior Cupu. Svoji skvělou formu potvrdila v Olomouci Natálie Kovářová. Chvíli to vypadalo, že obsadí první i druhou příčku, nakonec se však poslední startující Kateřina Svěráková s Arven 3 probojovala po bezchybné jízdě na konečnou druhou pozici. Natálie Kovářová se tak radovala z vítězství s Chacco-To a s Quinarou skončila třetí. S touto klisnou dosáhla na nejrychlejší čas, chyba na prvním skoku ji však nakonec zařadila právě na třetí místo. Tato jezdkyně suverénně vede žebříček pro mladší věkovou kategorii jezdců 12 až 14 let. Letos si již počtvrté připsala nejvyšší možný bodový příděl. V posledních třech kolech, která proběhla v Litomyšli, Hořovicích a nyní v Olomouci, nenašla tato nadějná jezdkyně přemožitele.

Zatímco mezi šestým a sedmým kvalifikačním kolem domácí parkurové extraligy nebyla ani týdenní pauza, nyní se Český skokový pohár odmlčí na necelý měsíc. Od 8. do 11. srpna se bude závodit v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se v sobotu večer uskuteční divácky velmi atraktivní noční Velká cena eLED.cz. Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 17. 7. 2018 5:46

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 POKRAČUJE V OLOMOUCI

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží…

Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou nahlášeny dvě desítky dvojic. Těšit se můžeme například na předloňského vítěze z Olomouce Rudolfa Doležala, jenž bude sedlat holštýnského valacha Quattro Cento. V loňském roce tam vyhrál Aleš Opatrný. Ten ovšem tentokrát ve stejném termínu startuje při Global Champions ve francouzském Chantilly nedaleko Paříže. Na podium pro elitní trojici se v roce 2017 dostali ve Velké ceně Olomouce ještě druhý v pořadí Jan Štětina a třetí Lucie Strnadlová. Oba tyto jezdce budeme moci vidět na startu i letos. Lucie Strnadlová se představí s klisnou Carinou 6 a také s Fall River Blue VDL. Jana Štětinu bylo možné vidět uplynulý víkend při předešlém kvalifikačním kole Českého skokového poháru v Hořovicích, kde se mu dařilo a obsadil s Verdim-S pěkné třetí místo. Díky tomuto výsledku se navíc v průběžném bodování dostal na třetí pozici. Další závodní víkend v Olomouci si nenechá ujít s koňmi Benito-S a Zento-S.

Aktuálně druhý jezdec v pohárovém žebříčku Marek Klus Velkou cenu Hořovic před pár dny vynechal kvůli účasti na mezinárodních závodech v zahraničí. Při Velké ceně Olomouce však již chybět nebude. Absolvuje ji s dvojicí svých koňských svěřenců Al Cambero Eurobit a Carebis. Marek Klus je jedním z jezdců, kterým se již v letošním roce podařilo při Českém poháru zvítězit, a to na začátku sezony v Brně Veveří. Do Olomouce dorazí i vítěz Velké ceny Ostravy Marek Hentšel a také Tereza Mücková, která zvítězila ve Velké ceně Prahy při čtvrtém kvalifikačním kole v Hradištku u Sadské.

V seriálové soutěži U25 pro jezdce do dvaceti pěti let se dlouho na čele žebříčku držela Miroslava Škanderová. Po předešlém hořovickém kole jí patří druhé místo. Na rozdíl od vedoucí Kristýny Nechanické si však nenechá olomoucký mítink ujít a mohla by se tak v případě dobrého výsledku opět dostat na první pozici.

Letošní dosud nejúspěšnější juniorskou jezdkyní v mladší věkové kategorii 12 až 15 let je Natálie Kovářová. Již třikrát získala nejvyšší možný počet bodů, díky čemuž s přehledem vede žebříček Czech Junior Cupu. O další body bude závodit právě v Olomouci. Ve starší věkové kategorii jezdců 16 až 18 let se po šestém kole v Hořovicích těší z první pozice Veronika Vacková, která vede o pět bodů nad Annou Lani Novak. Ta se může v Olomouci pokusit opět převzít vedení.

Ve čtvrtek 12. července se bude začínat čtyřmi rámcovými soutěžemi, v pátek bude dokonce o jednu více. Sobota nabídne první ze sportovních vrcholů, a to dílčí finále Amateur Tour, která je určena pro neprofesionální jezdce starší 18 let. V neděli vše vyvrcholí finálovými soutěžemi kvalifikačního kola Czech Junior Cupu a seriálu U25 pro jezdce do 25 let. Tečku za celými závody udělá již zmíněná Creditas Velká cena Olomouce.

Pro ty, kteří nebudou moci v neděli dorazit do Equine Sport Centra osobně, bude připraven on-line přenos. Příznivci Českého skokového poháru jej mohou sledovat na internetových stránkách seriálu s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou také veškeré další podrobné informace.


Publikováno 12. 7. 2018 6:03

VÍTĚZSTVÍ JIŘÍHO PAPOUŠKA VE VELKÉ CENĚ HOŘOVIC

V rámci Českého skokového poháru se po několikaleté odmlce radoval z vítězství Jiří Papoušek. Nejlepší výkon podal tento jezdec při Velké ceně Hořovic, která se konala v neděli 8. července. Do poslední chvíle však nebylo rozhodnuto…

Jiří Papoušek v sedle Dukata VTH startoval ve finále jako poslední. Věděl, že pokud bude chtít vyhrát, potřebuje jít nejen bezchybně, ale také rychle. „Měl jsem ve finále dvakrát namále, riskoval jsem,“ přiznal po dojezdu Jiří Papoušek. „Jsem ale moc rád, že to opět vyšlo. Dlouho jsem však nevěřil, že to bude stačil. Před posledním skokem jsem zbytečně vzal zpátky a přidal jeden cvalový skok. Bál jsem se, že jsem kvůli tomu ztratil vítězství,“ doplnil. Nakonec to však pro něho dopadlo dobře. Dvojice dokončila finále bez trestných bodů a jejich čas 48,07 vteřiny na prvenství stačil.
Do jeho startu průběžně vedl Jan Chýle s Cimburou 1, který dokončil v čase 49,26 vteřiny. Tento výsledek mu vynesl konečné druhé místo. Třetí místo si zajistil Jan Štětina, který se představil s Verdim-S.

Do finále hořovické Velké ceny postoupilo tradičně deset jezdců, z toho osm dokončilo základní kolo bez trestných bodů. Udržet bezchybné konto se podařilo nakonec čtyřem. Vedle již zmíněné elitní trojice to byl ještě na čtvrté pozici Přemysl Adam s Cachasem. Nejrychlejší jízdu ve finále předvedl Aleš Opatrný na Chablouovi, o vítězství se však připravil jednou chybou v základním kole. Díky výbornému času nakonec skončil pátý.

Jan Chýle si bodovým přídělem za druhé místo pojistil průběžné vedení v žebříčku Českého skokového poháru. Na kontě má nyní 55 bodů, a to především díky čtyřem druhým místům. Se 42 body je aktuálně druhý Marek Klus. Třetí Jan Štětina má 35 bodů a s dvoubodovou ztrátou je na čtvrté příčce Ondřej Pospíšil.

V dalším kole série U25 se jezdci představili na parkuru stupně ST* (135 centimetrů). Zajímavě postavený a technicky náročný parkur nakonec překonalo pouze pět dvojic bez trestných bodů, které se o vítězství utkali v rozeskakování. V něm vsadil na jistotu Peter Rhodes a přestože měl se Samsonitem nejpomalejší čas, jako jediný ani napodruhé nechyboval. Díky tomu se stal vítězem. Na stupínek vítězů se dále dostali Matouš Kořínek za výkon s koněm Casius 1 a Tereza Woznicová, která sedlala Calupa.

První nedělní finálovou soutěží byla skoková zkouška určená pro juniory. V rámci Czech Junior Cupu si pro další vítězství dojela Natálie Kovářová. V sedle koně Chacco-To předvedla v rozeskakování velice rychlou jízdu a díky bezchybnému výsledku si na konto připsala opět plný počet bodů do žebříčku. Díky tomu je tato jezdkyně s náskokem ve vedení. Rychlejší v rozeskakování byla Lucie Melmerová, s Filoubetem W&S však jednou chybovala. Ve výsledkové listině se tak dostala za bezchybnou trojici jezdců a skončila čtvrtá. Bez trestných bodů dokončily základní kolo i rozeskakování ještě Anna Kostková s Contessou a Aneta Bártková v sedle Horákyně.

Další kolo Českého skokového poháru se přesouvá hned následující týden do Olomouce. Závodit se tam bude ve dnech 12. až 15. července. Další podrobnosti o celém seriálu naleznete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 10. 7. 2018 19:12

Novější 1 3 6 12 17