Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Novější 1 3 7 14 20

PF 2020

Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a chtěli bychom Vám popřát příjemné a pohodové prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů v osobním i pracovním životě.

čsp_pf 2020


Publikováno 19. 12. 2019 8:21

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha.

Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce 2020 již podevatenácté. Zahajovací Velká cena se uskuteční v areálu Resortu Equitana v Martinicích u Březnice v neděli 19. dubna a navazovat budou tři květnové mítinky, konkrétně v Brně (3. května), v Hradištku u Sadské (17. května) a na travnatém kolbišti v Ostravě – Staré Bělé (24. května). Jediný červnový termín, a to hned první víkend v měsíci, má Suchá u Litomyšle. Další dění bude pokračovat až začátkem července v druhém pohárovém areálu s travnatým kolbištěm – ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Srpen bude opravdu velmi nabitý. Seriálová kola zaplní hned čtyři z pěti víkendů. Nejprve účastníci zavítají 2. srpna na Velkou cenu do Olomouce, o dva týdny později se přesunou do Opavy (16. srpna), čtvrtý srpnový víkend má rezervovaný Ptýrov u Mnichova Hradiště (22. srpna) a koncem měsíce se úplně poprvé tento seriál představí na závodišti Chuchle Arena Praha.

Předposlední jedenácté kolo je naplánováno dva týdny před velkým finále. Důležité body se budou přidělovat 13. září ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. Poslední kolo a následně velké finále vyhrazené pro čtyři nejlepší jezdce bude hostit po dvou letech jezdecký areál v Hořovicích na Berounsku, a to ve dnech 26. a 27. září.

Všechna kola Českého skokového poháru jsou obvykle tří až čtyřdenní. Termínová listina aktuálně zahrnuje pouze finálové dny a délka trvání jednotlivých mítinků bude upřesněna v rámci schválení kalendáře závodů České jezdecké federace. Další podrobnosti najdete na webu www.ceskyskokovypohar.cz.

Termínová listina Českého skokového poháru 2020:

19. 4. Velká cena Martinic
3. 5. Velká cena Brna
17. 5. Velká cena Hradištka
24. 5. Velká cena Ostravy
7. 6. Velká cena Litomyšle
5. 7. Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm
2. 8. Velká cena Olomouce
16. 8. Velká cena Opavy
22. 8. Velká cena Ptýrova
30. 8. Velká cena Prahy Velká Chuchle
13. 9. Velká cena Zduchovic
26. a 27. 9. Velká cena Hořovic + FINÁLE ČSP

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 21. 10. 2019 13:27

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body.

Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním koní mezi nejlepšími čtyřmi jezdci vyhovuje a ani v jednom ze čtyř kol soutěže nechyboval. „Každý kůň je zkrátka specifický a je potřeba, aby se mu jezdec přizpůsobil a nesnažil se ho vždy předělat k obrazu svému,“ prozradil Doležal část receptu na úspěch v tomto jedinečném formátu soutěže.

Lucie Strnadlová nasbírala osm trestných bodů v sedle Guuse S Jana Štětiny a skončila druhá. Jan Chýle si první čtyři body připsal již se svým Abdulahem B, na Quattro Centovi dojel s nulou, ale druhou chybu zaznamenal s Carinou 6. O třetí příčce rozhodl při poslední jízdě, kdy pobořil jednu z překážek na Guusovi S.

Čtvrté místo patří Janu Štětinovi, jemuž se nevydařil především parkur s Quatro Centem Rudolfa Doležala. S tím zapisoval dvanáct trestných bodů a celkem jich nasbíral dvacet. Bezchybný byl pouze s Carinou 6. Tato klisna třináctiletá klisna se stala nejlepším finálovým kolem, jelikož s ostatními jezdci překonala všechny nástrahy parkuru z dílny maďarské stavitelky kurzů Magnolny Erdélyi bez zaváhání.

Záznam finále Českého skokového poháru odvysílá Česká televize ve středu 25. září odpoledne na programu ČT Sport. Videa ze všech seriálových soutěží pod hlavičkou Asociace ČSP budou umístěna na YouTube kanálu Českého skokového poháru. Kompletní výsledky a další informace najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 23. 9. 2019 8:34

Motygin je prvním i posledním vítězem ČSP 2019. Známe jména finalistů

V sobotu 21. září se na martinickém kolbišti uskutečnila poslední Velká cena v rámci Českého skokového poháru 2019, a tak trochu symbolicky ji vyhrála vítězná dvojice z letošního prvního kola v Hořovicích, Sergej Motygin s jedenáctiletým Dylanem.

Poslední kvalifikační kolo 18. ročníku Českého skokového poháru proběhlo v Martinicích. Základní kolo Velké ceny Martinice Group kolo dokázali bez jediného trestného bodu dokončit pouze dva jezdci, Aleš Opatrný s koněm Sangris Boy a Sergej Motygin s Dylanem, přičemž do finále postupovala elitní desítka. Favorit celého mítinku Jan Štětina nastoupil do zkráceného parkuru s Benitem S, a to i s obvázanou rukou po pádu v základním kole z Cabareta S. Po chybě na překážce však další pokračování vzdal a patřilo mu tak celkové desáté místo. Svou pozici ve finálové čtyřce potvrdila šestým místem v poslední Velké ceně Lucie Strnadlová v sedle Fall River Blue VDL
Velkou šanci na vítězství měl v poslední Velké ceně Aleš Opatrný, který vstupoval do finále se Sangris Boyem bez bodového zatížení, bohužel následně dvakrát chyboval a musel se tak spokojit s devátou příčkou. Nejrychlejší dvojicí finále byl Marek Klus a Carebis, nesli si však čtyři trestné body z úvodu soutěže, což je zařadilo na výsledné čtvrté místo.

Obě kola bez chyb na překážkách, pouze s jedním trestným bodem za překročení času ze základního parkuru, zajeli bronzový Jan Chýle v sedle Lary a stříbrný Aleš Opatrný se svým druhým koněm ve finále Samsonitem. Celkovou nulu na bodovém kontě ovšem dokázala udržet jediná dvojice a byl to tak trochu symbolicky vítěz úplně první letošní Velké ceny Hořovic, Sergej Motygin v sedle jedenáctiletého valacha Dylana.

Složení finálové čtyřky se po posledním kole Českého skokového poháru 2019 nezměnilo a v neděli se velkého finále se střídáním koní zúčastní Jan Štětina, Rudolf Doležal, Jan Chýle a Lucie Strnadlová. Kompletní výsledky, účastníky finálových soutěží rámcových seriálů pod hlavičkou Asociace ČSP a další podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde je možné tradičně sledovat také on-line přenos.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 23. 9. 2019 8:31

V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

Český skokový pohár 2019 vrcholí. Poslední mítink domácí parkurové extraligy odstartoval ve středu 18. září, kdy bylo na programu pět rámcových soutěží. Z hlediska seriálových soutěží se ovšem všechno podstatné odehraje až během víkendu.

Ve středu, ve čtvrtek a v pátek je program finálového mítinku Českého skokového poháru složen především z rámcových soutěží. Diváci uvidí každý ze všedních dnů více jak 250 startů. To nejzajímavější však přijde na řadu v sobotu a v neděli. Zatímco první den je nejvyšší soutěží parkur do 125 centimetrů, ve čtvrtek se bude skákat nejvýše na úrovni jednohvězdového ST (tj. do 135 centimetrů) a v pátek se odehraje generálka před Velkou cenou Martinic s výškou překážek 140 centimetrů. V sobotu je mj. na programu dílčí finále Czech Junior Cupu a o poslední seriálové body v rámci kvalifikační části se utkají i jezdci kategorie U25. Vrcholem dne se stane Velká cena Martinic pod patronací společnosti Martinice Group. Na seznamu účastníků Velké ceny Martinic figurují všichni jezdci na předních příčkách Českého skokového poháru, kteří mají ještě šanci ucházet se o finálový start. Prvním z žebříčku, kdo se v této soutěži bude chybět, je sedmá umístěná Tereza Mücková, jejíž stájová jednička – hřebec Control Me Karsit – je momentálně zdravotně indisponován. Diváci každopádně budou svědky napínavého souboje o postup do finálové čtyřky, do níž se může ještě kromě Jana Štětiny, Rudolfa Doležala, Jana Chýleho a Lucie Strnadlové kvalifikovat také průběžně pátý Ondřej Pospíšil a šestý Marek Klus. Poslední zmíněný by však musel nejen zvítězit, ale ještě by nesměla bodovat Lucie Strnadlová, aby se s ní o postupovou pozici mohl rozeskakovat. Navíc by se nesmělo dařit ani Ondřejovi Pospíšilovi, jenž má reálnou šanci aktuálně čtvrtou umístěnou Lucii Strnadlovou předstihnout, jelikož na ni ztrácí jen dva body.

Nedělní program otevře v 8.00 hodin ráno finále Amateur Tour pro jezdce nad osmnáct let, kteří v posledních dvou letech nestartovali v soutěžích S** (130 cm) a vyšších. Hned poté proběhne finálová soutěž Czech Junior Cupu. Ta je rozdělena na dvě části – skupina A pro děti a skupina B pro juniory od 16 do 18 let. Velkého vrcholu se dočká také třetí rámcový seriál zastřešovaný Asociací ČSP určený pro jezdce do 25 let, označovaný jako U25. Zlatým hřebem pak bude velké finále pro TOP4 jezdce Českého skokového poháru, kteří si mezi sebou vystřídají své koňské svěřence.

V Amateur Tour ceny pro medailisty věnovala společnost Equestrians. Vítěz získá dámské jezdecké boty v hodnotě 17.000 korun, druhý umístěný bezpečnostní třmeny v hodnotě bezmála osm tisíc a třetí pak odpocovací deku v hodnotě téměř pěti tisíc korun. Na první tři umístěné čeká také zvláštní cena od společnosti PRIMAZAJEZD.cz. Pro vítěze obou dvou kategorií Czech Junior Cupu je připraveno sedlo Equipe od sedlářství Libich. Vedle finanční dotace soutěže od pořadatele věnuje Česká jezdecká federace do každé juniorské kategorie 20.000 Kč, jež se rozdělí mezi prvních deset umístěných. Nejlepší trojice ve finále seriálu U25 obdrží poukázky do obchodu Jeanswear.cz a lepší polovina účastníků získá poměrnou část dotace soutěže ve výši 30.000 Kč. Mezi finalisty Českého skokového pohár bude rozděleno 120.000 Kč, přičemž na vítěze čeká 48.000 a ostatní získají vždy o 12.000 méně než lépe umístěný jezdec. Ten nejúspěšnější si navíc odveze z Martinic sedlo od společnosti Equestrians. Společnost Bioveta darovala věcné ceny pro všechny umístěné.

Další podrobnosti najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 18. 9. 2019 17:38

Český skokový pohár před martinickým finále: Kdo má šanci na postup?

Český skokový pohár 2019 se chýlí do finále a je tedy na čase si zrekapitulovat aktuální pořadí jednotlivých jezdeckých žebříčků. Kromě samotného pohárového vyvrcholení budou totiž bojovat o prvenství také amatéři, junioři a jezdci do 25 let.

I po předposledním kole Českého skokového poháru ve Frenštátu pod Radhoštěm vede s velkým náskokem Jan Štětina, který nasbíral v součtu 99,5 bodu. Druhé místo zaujímá se 77 body Rudolf Doležal následovaný s jednobodovým odstupem Janem Chýlem. Díky frenštátskému vítězství se mezi potenciální čtveřici finalistů posunula Lucie Strnadlová, jež o dva body přeskočila Ondřeje Pospíšila. Ten naopak ve Frenštátu neuspěl a odjel bez jediného bodu. Z předchozích kol jich má 61 a pokud tedy chce obhájit loňskou výhru z velkého finále Českého skokového poháru, musí při posledním kole v Martinicích hodně zabojovat. Naopak o šanci na postup do finále pro čtyři nejlepší jezdce, kteří si v neděli 22. září mezi sebou vystřídají své koně, téměř s jistotou ztratil Marek Klus. Ten má totiž 43 bodů, tedy o 20 méně než Lucie Strnadlová. A právě dvě desítky bodů získá vítěz sobotní Velké ceny Martinic. Kdyby Marek Klus vyhrál a Lucie Strnadlová nebodovala, měli by nejen stejný počet bodů, ale i stejný počet vítězství v seriálu. I na tuto situaci však pravidla myslí a kdyby k této situaci došlo, proběhne ihned po ukončení posledního kvalifikačního kola rozeskakování jezdců o poslední postupové místo do finále. Ale je tu ještě jedna šance týkající se případně i pár dalších jezdců, a to případě, že by některý z kvalifikovaných do finále nastoupit nechtěl, případně nemohl. Pak přichází na řadu náhradníci z následujících příček. V první desítce Českého skokového poháru 2019 jsou dále: Tereza Mücková, Jiří Hruška, Sergej Motygin, Tina Šalková a Jakub Štěrba. Poslední dva zmínění jezdci mají shodně po 28 bodech.

Do finále seriálu U25 postupuje nejlepších dvacet jezdců, což znamená třetinu z aktuálního žebříčku. Ve vedení je po deseti kolech Natálie Ulčová se 130 body. Druhý Jiří Tměj má o 33 bodů méně, třetí je s 85 body Lucie Kumarová. O postup do TOP20 bude v Martinicích velký souboj, jelikož jezdci na 14. až 22. místě mají rozdíl pouhých sedmi bodů. V rámci jednotlivých kol Českého skokového poháru běží také seriál určený jezdcům do osmnácti let, přičemž soutěže Czech Junior Cupu jsou dle věku rozlišeny formou handicapu. Ve finále pak startuje dvacítka z kategorie dětí, což aktuálně znamená, že mají martinický start zajištěni kromě jednoho jezdci úplně všichni, a dvacítka z kategorie juniorů. V tomto případě postoupí necelá polovina bodujících. Mezi dětmi po deseti kolech vedou ex aequo Nikola Egrová a Natálie Kovářová, juniorům vládne se slušným náskokem Tina Laryšová. První pod čarou je vítězka Czech Junior Cupu ve Frenštátu Linda Portychová. Nyní má 26 bodů, tedy o jeden bod méně než dvacátá umístěná Martina Holcová. I v tomto případě však poslední seriálové kolo v Martinicích může pořadím výrazně zamíchat.

Velmi oblíbenou sérií v rámci Českého skokového poháru je Amateur Tour. Jedná se o nejobsazenější žebříček určený amatérským jezdcům nad osmnáct let a finále je otevřeno pro nejlepších pětadvacet z nich. V průběhu sezony nasbírala nejvíce bodů Dana Beranová. Ta zatím jako jediná překročila stobodovou hranici, a to hned o 15 procent.

Kompletní přehled žebříčků najdete na internetových stránkách Asociace Český skokový pohár s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 16. 9. 2019 15:26

Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Průběh Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm, která byla předposledním kolem 18. ročníku Českého skokového poháru, výrazně ovlivnil vytrvalý déšť. Finálový parkur dokončili bez chyby tři jezdci a díky nejlepšímu času vyhrála Lucie Strnadlová.

Neděle 8. září přinesla předposlední Velkou cenu v rámci Českého skokového poháru. Uskutečnila se na travnatém kolbišti ve Frenštátu pod Radhoštěm. Z původně nahlášených pětadvaceti startovních dvojic se na poslední chvíli sedm z nich odhlásilo kvůli vytrvalému dešti, který komplikoval průběh závěrečného dne tohoto závodního mítinku již od brzkých ranních hodin.

Do finále Eurobit Velké ceny Frenštátu nastoupilo nakonec osm nejlepších jezdců, přičemž jen tři z nich zvládli zopakovat čistou jízdu a rozdělili si tak mezi sebou medailové pozice. O necelé tři desetiny sekundy vyhrála Lucie Strnadlová v sedle Cariny před Vladimírem Treterou na koni Gangster V/H Noddevelt, čímž zopakovali svá pořadí ze sobotní generálky, kde o vítězství rozhodly rovněž jen zlomky sekundy. Třetí příčku získal Jan Chýle s Larou a upevnil tak před finálovým mítinkem svou pozici v nejlepší čtyřce, do které se díky svému vítězství probojovala nově také Lucie Strnadlová.

Reálnou šanci na start ve velkém finále, jež proběhne za dva týdny v Martinicích na Příbramsku, mají ještě Jan Štětina a Rudolf Doležal. Ve hře jsou ještě Ondřej Pospíšil a Marek Klus. Kompletní výsledky a aktuální žebříček Českého skokového poháru najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 9. 9. 2019 9:28

Jezdci mají ve Frenštátě jednu z posledních šancí bodovat do série ČSP

Parkuroví jezdci mají už jen dvě příležitosti bodovat do žebříčku Českého skokového poháru. Frenštát pod Radhoštěm se stane ve dnech 6. až 8. září dějištěm předposledního kola série. Účast nevynechá ani lídr tabulky Jan Štětina.

V loňské sezoně zažilo travnaté kolbiště ve Frenštátě pod Radhoštěm po předchozí vydařené rekonstrukci pohárovou premiéru. I letos se samozřejmě bude skákat na trávě a účastníci budou podle pravidel čerpat bonusové body, jež jsou rozdávány právě při kolech konaných na travnatém povrchu. Toto zvýhodnění se týká všech vypsaných túr.

O pět bodů více k dosaženému umístění si tak připíšou i jezdci úspěšní ve frenštátském Czech Junior Cupu. Vedoucí trojice z žebříčku juniorské rundy bude na startu chybět, a tak se otvírá příležitost polepšit si v hodnocení pro Natálii Očenáškovou, jež je aktuálně čtvrtá a Kateřinu Matuškovou, která drží pátou příčku. Na soupisce jsou také Tereza Vysoudilová, Daniel Pospěch nebo Tereza Lipavská. Junioři budou v dílčím finále v neděli 8. září závodit na parkuru s překážkami do 120 centimetrů.

Na jezdce ve věku do 25 let bude v neděli čekat kurz s výškou do 135 centimetrů. O co nejvyšší bodový příděl do hodnocení U25 se v předposledním kole poperou všichni jezdci z úplné špičky této túry. Vedoucí jezdkyně Natálie Ulčová má obrovský náskok padesáti bodů, ve Frenštátu se chystá svou pozici ještě upevnit. Na dalších příčkách jsou však nepatrné rozdíly. O body pojede druhá Miroslava Škanderová, i Nina Kaločová a Jiří Tměj, jež jsou na hned v závěsu za ní. Čelit budou konkurenci ve složení Kateřina Kubrická, Václav Staněk či Tina Šalková. Dorazí i novopečená mistryně České republiky v kategorii U25 Linda Portychová.

Vrcholem mítinku bude Eurobit Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm, jež jako poslední nedělní soutěž celou akci uzavře. Na start se postaví lídr žebříčku Jan Štětina, který v hlavní soutěži slavil letos vítězství už třikrát. Do Beskyd veze Cabareta-S a Fantastica-S. Přiblížit se finálové sestavě TOP4 bude moci dvojnásobný vítěz seriálu Marek Klus, ten je průběžně pátý. Sedlat bude Carebise a Sabelia. Představí se také Marek Hentšel s Censorem, Vladimír Tretera s hnědákem Gangsterem VH Noddevelt, Jiří Hruška v sedle klisny Arven nebo loňský finalista Matěj Kotalík, jenž bude závodit se Sir Sidem. Parkur s výškou do 145 centimetrů připraví stavitelka Jana Holá.

Frenštát je poslední zastávkou před závěrečným kolem, které proběhne v sobotu 21. září v Martinicích. Finále všech túr včetně Českého skokového poháru budou na programu o den později, tedy v neděli 22. září. Kompletní informace o seriálu najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 4. 9. 2019 11:46

ŠTĚTINA SI DÍKY TRIUMFU VE VELKÉ CENĚ PTÝROVA UPEVNIL POZICI LÍDRA ČSP

V sobotu 24. srpna se na kolbišti ve středočeském Ptýrově odehrálo deváté kolo Českého skokového poháru. V Noční e-LED Velké ceně Ptýrova nenašel přemožitele vedoucí jezdec seriálu Jan Štětina. Dvě kola před koncem je suverénním lídrem.

Tradiční a velmi atraktivní Noční eLED Velká cena, která se jezdí v září reflektorů, přilákala v sobotu 24. srpna do ochozů ptýrovského kolbiště fanoušky jezdeckého sportu a přilákala také velmi silné startovní pole.

Hned tři dvojice dokázaly překonat kurz německého stavitele Klause Holleho s překážkami do 145 centimetrů bez trestných bodů, a to jak v základní části, tak ve finále pro desítku nejlepších dvojic. O pořadí na stupních vítězů tak rozhodoval dosažený čas. Nejrychlejší byl Jan Štětina v sedle bělouše Gylorda-S, jenž projel cílem za 48,97 sekundy. Nejbližšímu soupeři nadělil více než tři sekundy.

Druhé místo obsadil Sergei Motygin s valachem Dylanem a na třetí příčku dosáhl obhájce loňského prvenství z Ptýrova Ondřej Pospíšil, který sedlal desetiletého holandského hřebce Einfacha.

V pohárovém pořadí si upevnil pozici lídra Jan Štětina. Jeho účast ve velkém finále pro čtyři nejlepší jezdce celoročního bodování je tak dvě kola před koncem seriálu více než pravděpodobná. Ptýrovské body také výrazně pomohly Ondřejovi Pospíšilovi, jenž byl po osmém kole Velké ceně Opavy na čtvrté, tedy poslední postupové příčce. V Ptýrově bodoval i třetí muž pořadí Jan Chýle, a zdá se tak, že TOP4 pro martinické finále už má jasnou podobu.

Další kolo bude hostit ve dnech 6. – 8. září Frenštát pod Radhoštěm a poslední šanci na bodový příděl budou mít účastníci v sobotu 21. září v Martinicích, tedy těsně před finálovou soutěží, jež se odehraje o den později tamtéž.

Podrobné výsledky i kompletní žebříček Českého skokového poháru najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z e-LED Velké ceny Ptýrova odvysílá Česká televize ve středu 28. srpna od 14.55 hodin na programu ČT Sport


Publikováno 27. 8. 2019 9:38

Rudolf Doležal vyhrál ČSP v Opavě. S Janem Štětinou má finále na dosah

Český skokový pohár pokračoval v Opavě Kateřinkách již osmým kolem. V Kofola Velké ceně Opavy se podařilo zvítězit Rudolfovi Doležalovi, který se posunul na druhé místo v seriálovém žebříčku a s Janem Štětinou tak má účast ve finále téměř jistou.

Tři dvojice dokázaly překonat základní část Kofola Velké ceny Opavy bez penalizace. Marek Hentšel s Trendem Delsendamem Z ovšem napodruhé dovezl do cíle osm trestných bodů za dvě chyby a skončil nakonec až osmý před Janou Francovou a Táňou Hatalovou. Ty finálovou výsledkovou listinu uzavíraly.

Aktuální lídr žebříčku Českého skokového poháru Jan Štětina s Benitem-S jednou chyboval v obou parkurech. Jelikož byl o necelou vteřinu rychlejší než Hentšel, umístil se jako sedmý. Ještě o něco rychlejší byl Marek Klus v sedle Carebise, ale také on zapisoval po čtyřech trestných bodech jak v základní části, tak ve finále Velké ceny. Páté místo obsadila Kateřina Tomanová, jež na Chacco Goldovi chybovala v úvodu, ale napodruhé dokončila s nulou na bodovém kontě, čas však měla nejpomalejší. Naopak nejrychlejší byl Jiří Hruška s Oridou-M, a i když měl také čtyři trestné body z první části soutěže, probojoval se na stupně vítězů. Navíc na Arven 2 obsadil díky stejnému bodovému skóre, ale pomalejšímu času, i čtvrtý řádek výsledkové listiny.

Nejvyšší dvě příčky patřily jezdcům, kteří dokázali udržet nulu na bodovém kontě až do úplného závěru. Jako první se to podařilo Rudolfovi Doležalovi na Quattro Centovi. Dvě bezchybné jízdy předvedl i Ondřej Pospíšil v sedle Einfacha, jenže byl o více jak sekundu pomalejší než Doležal.

„Parkur byl technicky velmi náročný, ale je zde skvělý plac, bezvadný stavitel, a tak koně neměli výraznější potíže,“ pěl chválu Rudolf Doležal na adresu stavitele kurzů Petra Maška. „Úplně jsem si na vítězství nevěřil. Nechtěl jsem některé obraty extrémně zkracovat. Cílem bylo, abychom se vyhnuli chybě, což vyšlo, a nakonec to klaplo i s tím časem, za což jsem moc rád,“ prozradil vítěz Kofola Velké ceny Opavy, jenž se už těší na další kolo seriálu v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se pojede tradiční Noční Velká cena eLED. Startovat tam plánuje i Ondřej Pospíšil. Doufá, že tam stejně jako vloni vyhraje a pojistí si tak účast v zářijovém finále celého seriálu. Pohárový žebříček zatím stále vede Jan Štětina, na druhé místo se posunul před Jana Chýleho Rudolf Doležal. Ondřej Pospíšil je zatím na poslední postupové čtvrté pozici. Z té se ho jistě bude snažit příště sesadit aktuálně pátý Marek Klus.

Podrobné výsledky i kompletní žebříček Českého skokového poháru najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Kofola Velké ceny Opavy odvysílá Česká televize ve středu 14. srpna od 15.30 hodin na programu ČT Sport.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 12. 8. 2019 8:55

Novější 1 3 7 14 20