Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Novější 1 3 11 21 31

Český skokový pohár letos odstartuje v Brně, Velká cena Hořovic bude v novém termínu

Parkurový seriál Český skokový pohár letos odstartuje v rámci Velké ceny Brna. První body si tak závodníci rozdělí 5. května, mítink zde začne už o den dříve. Dubnová Velká cena Hořovic se neuskuteční, protože nový povrch na hořovickém opracovišti se systémem spodní závlahy ještě nebude nachystaný pro konání soutěží. Závodníci ale o klání v Hořovicích nepřijdou.

Opracoviště nebude v dubnovém termínu Velké ceny zcela připravené. Hledáme proto v kalendáři ČSP náhradní termín. Po schválení změny všemi dotčenými jej zveřejníme,“ říká za hořovické pořadatele Jitka Prach Opatrná. Neuskuteční se zde ani ostatní závody naplánované na jaro.

Hořovické opracoviště bude pro závodní dvojice po úpravách výrazně komfortnější a bezpečnější, protože zajistí adekvátní míru závlahy, a to za každého počasí. Bude možné v něm vlhkost navýšit, ale případně, třeba po přívalových deštích, i snížit.

Foto1: Oprava hořovického opracoviště. Foto: Jitka Opatrná
Foto 2: Velká cena Brna 2023. Foto: Zenon Kisza


Publikováno 21. 3. 2024 13:00

Ptýrovské kolbiště vyrostlo o třetinu. V srpnu se na něm koná Velká noční cena ČSP

Dějiště ČSP Velké ceny Ptýrova, která se uskuteční 21. až 24. srpna, hlásí zásadní novinky. Ptýrovské kolbiště i opracoviště jsou po obnově a soutěžícím nabídnou vylepšené podmínky. „U kolbiště se jednalo o výrazně větší akci. Proběhla výměna celé drenážní vrstvy ve stávajícím kolbišti a hlavně zvětšení kolbiště o celou třetinu,“ popsal jednatel ptýrovského areálu Vladimír Bednář.

Právě kvalita jízdárenských ploch je zásadní pro pořádání jezdeckých akcí, a protože se na Ptýrově chtějí i v budoucnu věnovat pořádání především parkurových závodů na vysoké technické a sportovní úrovni, rozhodli se pro rekonstrukci.

Opracoviště má doplněný písek včetně geotextilie, lokálně opravené drenáže a kompletně nové hrazení.

Kolbiště má kompletně novou drenáž, celá plocha byla doplněna novým pískem s geotextilií a obehnána novým hrazením. Rozšířený je též závlahový systém a přibyly dva stožáry umělého osvětlení.

Nová část kolbiště je v místě, kde býval zelený val sloužící jako přírodní tribuna. „Celkově bylo vytěženo a odvezeno cca 5000 kubických metrů zeminy (včetně valu). Jenom pro představu se jedná o cca 600 nákladních aut a navezeno cca 250 aut štěrků a písku,“ přiblížil Vladimír Bednář.

Současná plocha ptýrovské kolbiště je 5760 čtverečních metrů (60x96 metrů). První jezdci by jej měli otestovat koncem března a premiérové závody se na něm uskuteční 27. a 28. dubna.

Foto: Farma Ptýrov, poskytl Vladimír Bednář


Publikováno 18. 3. 2024 11:29

Kalendář pro Český skokový pohár 2024 zaplnilo 11 bodovaných Velkých cen

Kalendář pro Český skokový pohár 2024 zaplnilo 11 bodovaných Velkých cen, finále bude v Martinicích

Už třiadvacátá sezona Českého skokového poháru odstartuje v roce 2024 v Hořovicích. Seriál bude stejně jako v letošním roce tvořit 11 bodovaných Velkých cen, vyvrcholí finále v Martinicích.

Extraliga se v Hořovicích otevře v dubnu. Následovat bude Velkými cenami zcela nabitý květen, a to v pořadí Brno, Hradištko u Sadské a Zduchovice.

Po červnové přestávce bude následovat červencový boj o body v Olomouci. V srpnu se opět pohárová kola téměř nezastaví, jezdce přivítá Jítrava, Opava a Ptýrov, kde se opět chystá divácky velmi oblíbená Velká noční cena.

Zářijovému vrcholu v Martinicích bude předcházet ještě kola v Litomyšli a v Praze. Martinické finále bude opět v podobě Super Grand Prix a představí se při něm všichni vítězové jednotlivých kol a s nimi ti nejlépe celkově bodující.

Kalendář ČSP 2024 tvoří 11 bodovaných Velkých cen

 • 17.–21. dubna ČSP Velká cena Hořovic
 • 4.–5. května ČSP Velká cena Brna
 • 9.–12. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 18.–19. května Velká cena Ostravy s podporou ČSP
 • 22.–26. května ČSP Velká cena Zduchovic
 • 4.–7. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 7.–11. srpna ČSP Velká cena Jítravy
 • 15.–18. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 21.–24. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 5.–8. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 12.–15. září ČSP Velká cena Prahy
 • 28. –29. září ČSP Velká cena Martinic + finále ČSP

Foto1: Vítěz Českého skokového poháru 2023 Kamil Papoušek
Foto2: Český skokový pohár je tuzemský parkurový extraligový seriál
Autor: Anežka Závorková


Publikováno 19. 10. 2023 13:58

Kamil Papoušek zvítězil v Super Grand Prix Českého skokového poháru

Kamil Papoušek zvítězil v Super Grand Prix Českého skokového poháru, je tedy letošním šampionem parkurové extraligy

Kamil Papoušek si z finále Českého skokového poháru v pražské Chuchl odváží celou sérii vítězství, dnes přidal to nejcennější – je šampionem celého 22. ročníku extraligové série. S valachem Vivano Blue dokázal jako jediný překonat Super Grand Prix, ve které soutěžila letošní elitní dvacítka, bez jediného trestného bodu. Stříbrnou Marianu Michlíčkovou s Leeve Jungem 2 dělil od vítěze jeden jediný trestný bod za překročení stanoveného času. Třetí post obsadila Tereza Svobodová a valach I Will Be Famous, kteří si z prvního kola nesli penalizaci za jedno shození.

Kamil Papoušek jel finále Českého skokového poháru naposledy před 19 lety. Myšlenka na letošní účast přišla až po zářijové Velké ceně Hořovic a mezi dvacet účastníků se mu podařilo proklouznout až při pátečním výkonu ve Velké ceně Prahy. Teprve osmiletý Vivano Blue předvedl excelentní výkony. „Dneska už to mohu říct i do kamery, že je to nejlepší kůň, kterého jsem v životě měl,“ pronesl Papoušek. Na kontě už má řadu mezinárodních úspěchů i účast na olympiádě, ale do dneška mu chyběly dva zásadní tuzemské tituly: vítězství v Českém skokovém poháru a titul mistra ČR, „Teď se budu muset soustředit na ten mistrák,“ doplnil Papoušek, který ale zároveň počítá s účastí v Českém skokovém poháru i příští rok.

Do dnešního finále parkuru stavitele Colma Quinna na úrovni T** postoupila přesně polovina dnešního startovního pole, tedy deset soutěžících. Kromě Papouška a Michlíčkové si na svém kontě finalisté nesli z prvního kola penalizaci za jedno shození, někteří k tomu i trestný bod za čas. Situace se značně změnila při finálových jízdách, kterých bylo čistých hned sedm. 

Těsně pod stupni vítězů skončil Jiří Hruška s klisnou Reiky, kteří sice měli v součtu stejně jako Svobodová čtyři trestné body, avšak byli o necelou vteřinu pomalejší. Pátý post obsadil Zdeněk Hruška s Carthagou DK a pěti trestnými body a o pět setin rychlejším časem než měli jiří Skřivan s Hollandem TN. Sedmá příčka nakonec patřila vítězi průběžného pořadí Českého skokového poháru, Jaroslavu Jindrovi, jenž v Praze startoval s Cornet´s Ninjou. Osmá byla loni a předloni bronzová Natálie Ulčová s Demontem. Top ten uzavírali Miloslav Příhoda s valachem Ibiza D a Martin Šoupal s valachem Chique-K Van´t Kattenheye Z.

V kategorii dětí pohárového Czech Junior Cupu byla nejlepší Zuzana Ciompová s Elliotem 133, za ní skončila Sophie Urbanová a Chacco-To a třetí místo brala Gabriela Horká s klisnou Kigali. Kategorii juniorů ovládla Natálie Špůrková s Manillonem V, stříbro patřilo Pavlíně Plotnárkové a Cornechacce,  bronz Rozálii Sovové a klisně Jellow Sih.Mariana Michlíčková se dnes z vítězství přeci jen radovala. V kategorii U25 pro mladé jezdce spolu s Claire 159 udržely jako jediné zcela čisté konto v obou finálových jízdách. Druhá byla Lucie Šrámková s klisnou Moloco H Strojmotiv a třetí post patřil Natálii Soukupové s Campobassem  .

Finále Amateur Tour v Chuchli opanovala už v sobotu Silvie Brátová. S klisnou Alpenrose se tak staly královnami celé série. Druhé místo patřilo Kateřině Smrčkové s Comely Mystery a třetí Andree Dokoupilové a Prime - T. Finále se jelo na úrovni L*. Brátová ani Smrčková si nepřipsaly žádnou chybu, k vítězství pomohl rychlejší čas.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto1: Kamil Papoušek a Vivano Blue zvítězili v Super Grand Prix Českého skokového poháru.

Foto2:  Nejúspěšnější trojice Českého skokového poháru 22. ročníku Českého skokového poháru: Kamil Papoušek, Mariana Michlíčková a Tereza Svobodová. 

Autor fotografií: Anežka Závorková

Další fotografie v tiskové kvalitě rádi obratem dodáme.


Publikováno 2. 10. 2023 8:51

Skřivan si v pražské Chuchli připsal druhý letošní triumf

Skřivan si v pražské Chuchli připsal druhý letošní triumf, kvalifikace nedělní finálové dvacítky jsou jasné

Jiří Skřivan s Hollandem TN dnes triumfovali ve Velké Ceně Prahy, přidali tak po Hořovicích letošní druhé vítězství. Těsně za zády nechali Jaroslava Jindru s Cornet´s Ninjou a  Kamila Papouška s Vivanem Blue. Dnešní Velká cena byla poslední šancí pro kvalifikaci do nedělní závěrečné Super Grand Prix. Přímý postup ukořistil Papoušek, protože první a druhý jezdec už si jej zajistili už dříve. V Super Grand Prix odstartuje dvacítka jezdců složená z jedenácti přímo postupujících z jednotlivých Velkých cen a devíti nejvýše bodujících v celkovém žebříčku.

Ve Velké Ceně Prahy dnes bojovalo 36 dvojic. Diváci mohli sledovat i výkony reprezentačních závodníků, kteří na domácích kolbištích často nestartují, a to třeba právě Vladimíra Tretery nebo Kamila Papouška. Treterovi s Gangsterem V/H Noddevelt bohužel postup do nedělního vyvrcholení unikl, a to pouze o půl vteřiny, o níž byl Papoušek rychlejší.

Parkur připravený irským stavitelem Colmem Quinnem byl úrovni T**, tedy 150  centimetrů. Do dnešního finále kurz pustil pět bezchybných a pět dvojic s jednou chybou či penalizací za čas. Pouze Skřivan se s parkurem vypořádal zcela bez trestných bodů a v neděli by mohl završit sezonu hattrickem. „Určitě pojedu nedělní soutěž velmi rád. Nakonec celý průběh sezony jsem k tomu směřoval, aby kdybych nevyhrál Velkou cenu, abych měl dostatek bodů, abych velké finále jel. Mám dobrého koně, co jiného než závodit,“ řekl Skřivan.

Jindra inkasoval dva za překročení času. Papoušek s Treterou měli v součtu shodně po čtyřech trestných bodech, rozhodl tedy čas. Tretera skončil čtvrtý a Papoušek si v elitní pětce zapsal i pátý post, a to s Officierem Van De Achterhoek.

Letošní 22. ročník Českého skokového poháru vyvrcholí nedělní Super Grand Prix. Napřímo se kvalifikovali: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda, Jiří Skřivan a Kamil Papoušek. V žebříčku do 20. postu jsou ještě Zdeněk Hruška, Mariana Michlíčková, Petr Dohnal, Karel Polák, Tereza Prášková, Tereza Svobodová, Ondřej Pospíšil, Radek Šídlo a Denisa Vegrichtová, která ale nakonec nebude startovat. Nahradit by jí měl první pod pomyslnou čarou, což je Rudolf Doležal.  Loňské vítězce Českého skokového poháru Lucii Strnadlové se nepodařilo nashromáždit dostatečné bodové skóre, letos tedy obhajovat nebude, i když bojovala až do poslední šance.Nejlepší dvojicí v rámci Czech Junior Cupu dnes byla Alice Stöhrová s Douglasem DH Z. Jako jediní zvládli základní kolo i rozeskakování bez jediného zaváhání. Druhá byla Vanessa Ingrid Pecina s Kalinkou van´t Heike a na bronzový stupínek se postavila Adriana Cermanová, což je zároveň žebříčkově nejúspěšnější juniorka seriálu. V kategorii dětí si žebříčkové prvenství udržela Viktorie Šimková. Při finálové juniorské soutěži bude v neděli bojovat celkem dvacítka dětí a stejný počet juniorů, těšit se tedy můžeme na dvojnásobnou porci emocí.V dnešní U25 pro mladé jezdce kralovaly Mariana Michlíčková s Claire 159, druhá dojela Natálie Ulčová s Demontem a třetí Natálie Libichová s Quebecem. Libichová i Michlíčková už si účast v nedělní finále zajistily body z předchozích kol, ale Ulčová se dnešním výkonem posunula mezi top 20, kde by neměly chybět ani jezdkyně z průběžné elitní trojky, tedy Denisa Vegrichtová, Veronika Vacková a Petra Pařenicová.

Finále Amateur Tour v Chuchli ovládla loňská vítězka AT Monika Najmanová a klisnou Jay Jay. Druhá byla Vanessa Langrová s Admiratiem a třetí Silvie Brátová s valachem Nunto-Pugata. Amateur Tour už bude znát letošního šampiona či šampionu v sobotu odpoledne, kdy se dá očekávat mimo jiné velmi napínavý souboj mezi Najmanovou a Janou Noskovou, která si letos připsala úctyhodných šest vítězství v jednotlivých kolech a suverénně průběžně vedla celý žebříček. 

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto1: Jiří Skřivan s Hollandem TN dnes triumfovali ve Velké Ceně Prahy.

Foto2:  Nejúspěšnější trojice Velké Ceny Prahy: Jaroslav Jindra, Jiří Skřivan a Kamil Papoušek.

Autor fotografií: Anežka Závorková


Publikováno 30. 9. 2023 8:49

Český skokový pohár vyvrcholí v Chuchli bojem o poslední body

Český skokový pohár vyvrcholí v Chuchli bojem o poslední body, elitní dvacítka se pak utká v Super Grand Prix

Český skokový pohár bude v neděli znát svého letošního absolutního vítěze nebo vítězku. Brány Chuchle Areny Praha, kde vyvrcholí závěrečný pětidenní mítink tuzemské parkurové extraligy, se závodníkům i návštěvníkům otevřou už ve středu. Lucie Strnadlová ještě má šanci bojovat o obhajobu seriálové výhry, mezi favority z čela žebříčku patří Jaroslav Jindra, Jan Štětina a Jiří Skřivan.

Pro fanoušky skokového sportu je určitě lákadlem účast nejlepších jezdců republiky a to ve všech soutěžních kategoriích,“ říká ředitelka závodů Markéta Šveňková.

Na kolbišti v Chuchli budou závodit zástupci seniorského reprezentačního týmu: Aleš Opatrný, Filip Doležal, Vladimír Tretera, ale i Kamil Papoušek a Miloslav Příhoda. Ze zástupců mladé reprezentace odstartují Mariana Michlíčková, Petra Pařenicová, Tereza Svobodová a celá řada dalších výborných jezdců. „Jak se dalo očekávat s ohledem na popularitu seriálu i na to, že se jedná o celoroční finále, zájem o účast je především v prvních dvou dnech je enormní. Jsme za to moc rádi a vážíme si zájmu jezdců. Jen musíme také brát v úvahu roční období a fakt, ze se už velmi brzy stmívá,“ doplnila Šveňková. Pořadatelé tak nemohli přijmout všechny zájemce o přihlášení, za což se omlouvají, avšak bezpečnost koní i jezdců je pro ně na prvním místě.

V páteční Velké ceně Prahy mohou závodníci nasbírat poslední body, které budou vstupenkou do nedělní Super Grand Prix pro dvacet nejlepších. Mezi ně se dle pravidel kvalifikovali všichni letošní vítězové Velkých Cen a dvacítku doplní další nejlépe bodující v seriálovém žebříčku.

Loni Český skokový pohár ovládla Lucie Strnadlová. Její letošní účast ve finále zatím není jistá, v pátek se při poslední Velké ceně pokusí získat chybějící body. Záležet také bude, zda na start nastoupí všichni se splněnou kvalifikací. Jistý finálový start mají letos vítězní Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová, Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda a Jiří Skřivan.

V Czech Junior Cupu se dá očekávat napínavé klání, a to jak v kategorii dětí, kde dosud vedou Viktorie Šimková, Eva Rothová a Barbora Pospíšilová, tak v kategorii juniorů, v níž dosud nejvíce bodovaly Adriana Cermanová, Natálie Libichová a Pavlína Plotnárková. Ani mezi mladými jezdci U25 nebudou chybět tři nejlepší z žebříčku: Denisa Vegrichtová, Veronika Vacková ani Petra Pařenicová. Natálie Očenášková, která loni vyhrála, ještě bude muset o finále zabojovat.

Seríál Amateur Tour bude mít jako jediný finále už v sobotu. Šestinásobná letošní vítězka Jana Nosková se pokusí zvítězit i v závěrečném klání. Chybět nebudou ani její soupeřky z elitní trojice: Silvie Brátová a loňská vítězka AT Monika Najmanová.

Parkury v Chuchli nachystá irský stavitel Colm Quinn, páteční Velká cena i Super Grand Prix se pojedou na úrovni T**, tedy 150 centimetrů. Tato obtížnost je v ČR k vidění jen na několika vrcholných mítincích. Na programu je i tradiční páteční party s diskotékou, připravený je i program pro rodiny s dětmi a náročnější návštěvníci mohou o víkendu využít i komfortní místa ve VIP prostoru.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu, letos jeho kalendář tvořilo 12 Velých cen. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Chuchle Arena Praha
Foto2: Vítězka Českého skokového poháru 2022 Lucie Strnadlová
Autor: Martina Burianová


Publikováno 25. 9. 2023 13:17

Pohárový matador Jiří Skřivan porazil čtyři desítky soupeřů a zvítězil v Hořovicích

Jiří Skřivan a Holland TN dnes zvítězili ve Velké ceně Hořovic. Pouze této dvojici a druhé Michaele Refkové s Cessariem se podařilo absolvovat celý závod bez trestných bodů. Skřivan byl ve finále téměř o čtyři vteřiny rychlejší. Bronzovou příčku obsadila Natálie Ulčová s Demontem. Celkem o předposlední jízdenku do Super Grand Prix Českého skokového poháru usilovalo 44 startujících, konkurence tak byla v rámci letošní série rekordní. 

Skřivan jako aktivní jezdec nevynechal žádný ročník z 22leté historie ČSP, vítězství si připsal po několika letech. „Čekání na dobrého koně je vždycky trochu dlouhé, ale teď jsem za to rád,“ řekl vítěz. Podle něj byly parkury velmi náročné, ale soutěžní pole bylo také velmi široké a obtížnost odpovídala letošnímu trendu, kdy v některých Velkých cenách šlo v prvním kole bezchybně třeba i deset závodníků. „Opravdu tady roste kvalita koní, kvalita jezdců a já jsem za to velmi rád,“ dodal Skřivan.

S kurzem připraveným stavitelem Zdeňkem Krpelou si v Hořovicích v prvním kole bezchybně poradily čtyři dvojice, kromě Skřivana a Refkové to byli Kamil Papoušek a Mariana Michlíčková. Nakonec čtvrtý Papoušek s Vivanem Blue však ve finále chyboval na posledním skoku a Michlíčková a Human Leaque shodili dvakrát. Naopak bronzová Ulčová sice měla čtyři trestné body z prvního kola, ve finále už ale žádné nepřidala. To se podařilo i Anně Helebrantové s valachem Cikkado, což jí přineslo páté místo. 

O účast v Super Grand Prix  jezdci ještě zabojují při závěrečném mítinku v Praze během Velké ceny, a to 29. září. Super Grand Prix, která se pojede 1. října, mají jistou vítězové uplynulých letošních Velkých cen: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda a Jiří Skřivan. Další účastníci vzejdou z nejlépe bodujících v žebříčku do 20. postu. Lídrem je nyní Jaroslav Jindra.

Ve finále Czech Junior Cupu dnes v Hořovicích proběhl souboj o vedení v seriálovém žebříčku v kategorii dětí. První pozici nakonec udržela Viktorie Šimková před Evou Rothovou, avšak obsadily až druhou a třetí pozici. V Hořovicích zvítězily Gabriela Horká a Kigali. Šimková obsadila druhé místo s Dondersteenem a Rothová třetí s Cassandrou 2.

Letoš již pošesté převzala Jana Nosková se Shadowem 5 vítězný flot ve finále Amateur Tour. Druhá dojela Kateřina Smrčková s valachem Comely Mystery a třetí byl Filip Hazuka s Conerym.Už v sobotu zvítězila v U25 pro mladé jezdce Petra Pařenicová s Evergreenem P. V rozeskakování byla o více než dvě vteřiny rychlejší než Teraza Svobodová s valachem I Will Be Famous a třetí nejlepší v rozeskakování byly Andrea Kozojedová s Nestea.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Jiří Skřivan a Holland TN

Foto2: Jiří Skřívan, Michaela Refková a Natálie Ulčová

Autor fotografií: Anežka Závorková


Publikováno 18. 9. 2023 8:45

Velká cena Hořovic přilákala velmi široké startovní pole

Velká cena Hořovic přilákala velmi široké startovní pole, Michlíčková se pokusí o repete dvojího umístění

Jen pár hodin zbývá do startu prvního jezdce na kolbišti JS Opatrný Hořovice. Nedělní Velká cena přilákala na start téměř 40 dvojic, mezi nimi nechybí lídr pohárového pořadí Jaroslav Jindra. Účast potvrdila také obhájkyně loňské zlaté i stříbrné příčky, Mariana Michlíčková. Startovat bude opět se dvěma koňmi, dokáže za zády nechat desítky zkušenějších jezdců?

Kamil Papoušek, Martin Šoupal, Jiří Skřivan, Rudolf Doležal, Natálie Ulčová, Tereza Kleandr a další se postaví na start Velké ceny, která pro ně bude zároveň předposlední šancí dostat se do pohárového Superfinále. Diváci se tak mohou těšit na sport v podání české špičky. „Zveme všechny fanoušky parkuru na skutečně silně obsazenou Velkou cenu, takřka 40 dvojic jistě připraví bohatou sportovní podívanou. A samozřejmě zveme všechny po celých pět soutěžních dní, čeká nás mnoho krásných závodních výkonů,“ říká za pořadatele Jitka Prach Opatrná. Parkur nedělní Velké ceny nachystá Zdeněk Krpela na úrovni T*, tedy 145  centimetrů.

V Czech Junior Cupu nebude chybět vedoucí v kategorii dětí Viktorie Šimková, ani zatím těsně druhá Eva Rothová. V kategorii juniorů odstartuje průběžně druhá Adriana Cermanová a může tak předjet absentující lídryni Pavlínu Plotnárkovou, dělí je totiž pouhý jeden bod. Mezi mladými jezdci U25 nebudou z čelních pozic chybět Veronika Vacková ani Nikola Egrová. V Amateur Tour vedoucí Jana Nosková si zapíše účast i v Hořovicích, průběžně druhá Monika Najmanová ani třetí Silvie Brátová tentokrát nepřijedou.

Po klání v Hořovicích čeká Český skokový pohár od 28. září  vyvrcholení v pražské Chuchli se Superfinále, které bude 1. října. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně kvalifikují do finále, kde bude rozhodnuto o celkovém vítězi. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát a Miloslav Příhoda.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Loni v Hořovicích zvítězila Mariana Michlíčková. Zároveň obsadila i stříbrný post. Třetí byla Tereza Svobodová.

Foto2: Mariana Michlíčková při čestném kole v roce 2022.


Publikováno 13. 9. 2023 11:03

Příhoda si v Litomyšli dojel pro superfinále, rozhodly desetiny vteřiny

Miloslav Příhoda a Ibiza D dnes vybojovali vítězství ve Velké ceně Litomyšle. V konkurenci 25 dvojic nakonec o prvenství rozhodly desetiny vteřiny, i když čas byl od začátku nepřítelem i těch, co nechybovali na překážkách. Druhý byl Radek Šídlo a Inos Del Maset, třetí Karel Polák s Tallmannem TN. 

Lídrem žebříčku zůstává Jaroslav Jindra, i když v Litomyšli nestartoval. V pohárovém pořadí druhý Jan Štětina se mu šestým místem z Litomyšle jen bodově přiblížil. Loňský litomyšlský vítěz Zdeněk Hruška sice na stupních vítězů nestál, ale výsledek měl přesto krásný: s Cathagou DK a Giovanym obsadil čtvrté a páté místo.

S prvním kolem si bezchybně poradily pouhé tři dvojice, a to Miloslav Příhoda s Ibizou D, Zdeněk Hruška s Carthagou DK a Radek Šídlo s Inosem Del Maset. Po jednom trestném bodě za čas měli Jan Štětina s Jumagem a Karel Polák s Tallmannem TN. Dalších pět finalistů mělo na kontě po jedné chybě. Příhoda, Šídlo i Polák přidali ve finále jen jeden trestný bod za čas, a tak se pořadí v čele zásadně nezamíchalo. „Pro mě úplně geniální. Já jsem nikdy nevyhrál nic na čas, a včera jsem vyhrál 140 a i dnes, sice s jedním bodem za čas,“ zhodnotil parkury připravené Romanem Drahotou Příhoda. S nadsázkou zmínil, že na stupních vítězů nakonec stáli tři nejpomalejší jezdci. „Ve finále chybky chodily náhodně a přicházely po celé trase parkuru,“ doplnil vítěz.

Ve finále Czech Junior Cupu  v Litomyšli svedli o vítězství těsný souboj Natálie Špůrková a Václav Humplík. Špůrková s Manillonem V byla nakonec rychlejší o šest desetin vteřiny. Podle ní rozhodlo o výsledku projetí jediného obratu, a to ze skoku číslo tři na skok čtyři. Humplík, kterého čeká příští týden reprezentační výjezd do Belgie, sedlal Pythagora De Goedereede. Třetí skončila Adriana Křížová s klisnou Joyful GR. 

Soutěži pro mladé jezdce U25 kralovala Ema Saláková. S Gimmy 1 překonaly rozeskakování s jedinou chybou, druhá Tina Laryšová s Talouradem i třetí Sára Finsterle s Levisem 5 v rozeskakování shodili po dvou překážkách.

Jana Nosková v Litomyšli vyhrála letos popáté kolo Amateur Tour s valachem Shadow 5.  „Znamená to, že mám neskutečného koně,“ říká Nosková, která se pokusí zvítězit i v závěrečném pražském finále. Její náskok před soupeřkami už přesáhl v průběžném pořadí 50 bodů. Zhruba o vteřinu pomalejší byla v rozeskakování Monika Najmanová s klisnou Jay Jay a na bronzovou příčku se postavili Klára Pokorná s Eigenwijsem. Zajímavostí je, že minulý rok bylo pořadí na nejvyšších stupních v této soutěži zcela totožné.

Po klání v Litomyšli čeká Český skokový pohár 14. až 17. září Velká cena Hořovic. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát a Miloslav Příhoda.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Miloslav Příhoda a Ibiza D
Foto2: Miloslav Příhoda, Radek Šídlo a Karel Polák

Autor fotografií: Zenon Kisza


Publikováno 11. 9. 2023 9:09

Velká Cena Litomyšle se blíží, Jan Štětina může po čtyřech letech obhájit vítězství

Elitní jezdci už od čtvrtka zaplní kolbiště Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá v Litomyšli. Na startu nedělní Velké ceny by mělo být 28 dvojic, mezi nimi v pohárovém pořadí druhý Jan Štětina. Aktuální lídr Jaroslav Jindra na startu není, podaří se jej Štětinovi bodově předstihnout? Sledujte v neděli s námi...

Loni v Litomyšli zvítězil Zdeněk Hruška, druhá byla Natálie Ulčová a třetí Tereza Kleandr, která letos opět nastoupí na start. Partnery jí budou Imola a Okidoki Van De Coefering. Štětina v Litomyšli zvítězil v roce 2019 a jeho šance na reprízu bude vysoká, do vrcholného klání přiveze rovnou tři koně, chybět tedy nebudou Chabella Donna PS, Presley-S a Kuala Lumpur VD Begijnakker Z. Uvidíme též loňskou vítězku Českého skokového poháru Lucii Strnadlovou se Solidatem či olympionika Miloslava Příhodu s Ibizou D a Carmanem. Parkur bude opět na úrovni T*, tedy 145  centimetrů, a připraví jej stavitel Roman Drahota.

Atmosféra zdaleka nebude podzimní, meteorologové předpověděli dny plné pozdního letního slunce. “Těším se, že nás nezaskočí počasí jako loni,“ říká ředitel závodů Jiří Skřivan a zve diváky na čtyři dny plné sportovních zážitků.

Czech Junior Cup bude též nabitě obsazený, chybět nebude většina představitelek čela průběžného pořadí: Eva Rothová, Barbora Jílková, Barbora Pospíšilová či Natálie Libichová. Na startu soutěže pro mladé jezdce U25 jsou v obě v žebříčku nejvýše postavené jezdkyně: Denisa Vegrichtová i Veronika Vacková. Mezi soupeřkami bude například  i čtvrtá v pořadí Lucie Šrámková. A ani v Litomyšli nebude chybět průběžně v Amateur Tour vedoucí Jana Nosková, jejíž náskok činí více než čtyři desítky bodů.

Po klání v Litomyšli čeká Český skokový pohár 14. až 17. září Velká cena Hořovic. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška a Martin Brát.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Loni v Litomyšli zvítězil Zdeněk Hruška, druhá byla Natálie Ulčová a třetí Tereza Kleandr.

Foto2: Kolbiště Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá v Litomyšli.


Publikováno 5. 9. 2023 13:30

Novější 1 3 11 21 31