Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


OSTRAVA STARÁ BĚLÁ HOSTÍ TŘETÍ MÍTINK ČSP 2018

Třetí kolo 17. ročníku domácí parkurové extraligy – Český skokový pohár – se uskuteční v areálu Jezdeckého klubu Baník Ostrava ve Staré Bělé, kde se bude závodit od 18. do 20. května. Chybět tam nebude mj. lídr letošního bodování Marek Klus…

Reprezentant jezdecké stáje Mustang Marek Klus se stal vítězem celé série Českého skokového poháru v roce 2017 a velice úspěšně začal i letošní sezonu. Po vítězství v Brně Veveří, kde se jezdci představili začátkem května v rámci druhého kola seriálu, se dostal do čela průběžného bodování žebříčku. Při prvním mítinku v Martinicích na Příbramsku mu prvenství uniklo jen kvůli jedné smolné chybě, a tak bral body za páté místo.

Vedoucí jezdec Českého skokového poháru 2018 je přihlášen i do Ostravy, kam to ostatně ze své stáje u Havířova nemá daleko. Velká cena se stane tradičně vrcholnou soutěží tohoto kvalifikačního kola a postavena bude na stupni obtížnosti T*, kdy překážky dosahují výšky 145 centimetrů. Marek Klus se na start ostravské Grand Prix postaví hned dvakrát. Sedlat bude koně Carebis a Quincy 2. Cestu za dalším vítězstvím se mu pokusí ztížit např. opavský zástupce Jiří Hruška. Ten se stal vítězem Velké ceny Ostravy v letech 2011, 2012 i 2013. Tentokrát se bude snažit o co nejlepší výsledek s dvojicí koní Orida-M a Acoradia-MX I2M. V posledních dvou letech se však z vítězství v této Velké ceně radovaly ženy. Na prvenství Zuzany Brátové v roce 2016 a Lucie Strnadlové v roce 2017 může navázat například Kateřina Kubrická, jež je přihlášena s Lentilkou 3. Lucie Strnadlová se pokusí obhájit loňský triumf v sedle Cariny 6.

Zajímavé startovní pole se sejde také v nedělní soutěži stupně ST* (135 cm), kde se představí jezdci v rámci seriálu U25. Mezi touto věkovou kategorií do 25 let se letos daří zatím skvěle Václavu Staňkovi, který si ze dvou dosavadních kol připsal dvě vítězství. V Ostravě bude sedlat hned dva své svěřence, a to koně Quatemal a Codroipo. Bude tak zajímavé sledovat, zda se mu podaří dosáhnout na vítězný hattrick.

Třetí den ostravského pohárového mítinku se diváci mohou těšit i na dílčí finále Czech Junior Cupu, do něhož se kvalifikují nejlepší juniorští jezdci z páteční a sobotní soutěže. V rámci sobotního programu jsou připravena dvě důležitá klání. Nejvyšší soutěží bude parkur stupně ST* s překážkami vysokými 135 centimetrů. Tato pomyslná generálka před nedělní Velkou cenou se pojede jako Memoriál plk. Jana Havla. Na závěr celého dne se uskuteční finále ostravského kola Amateur Tour, což je seriál vypsaný pro neprofesionální jezdce starší 18 let. 

Další informace najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Autor: Josef Malinovský Publikováno 15. 5. 2018 18:02

Dotazy na pravidla Amateur Tour

V posledních dnech se opět, stejně jako v minulých letech, hromadí Vaše dotazy ohledně pravidel Amateur tour, respektive podmínek pro startování v AT. Po celou dobu se snažíme o jednoduchá a zřetelná pravidla Českého skokového poháru, přesto v tomto bodu není pravděpodobně zcela jasno. Proto přinášíme tento výklad.

V soutěžích seriálové Amateur tour mohou startovat a získávat v ní seriálové body pouze jezdci, kteří v posledních dvou letech neodstartovali v klasické soutěži S** ( 130 cm) a vyšší. Mezi tyto omezující soutěže se nepočítají soutěže se stupňovanou obtížností do 130 cm. Pokud takový záznam figuruje v kariéře jezdce v posledních dvou letech, není překážkou jeho startu v Amateur tour.

Doufáme, že Vám tato informace přinese vše potřebné a přejeme Vám úspěšnou sezónu.


Publikováno 15. 5. 2018 7:20

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 VEDE PO VC BRNA OPĚT KLUS

Marek Klus vybojoval v neděli 6. května prvenství ve Velké ceně Brna a po tomto 2. kole Českého skokového poháru se ujal pozice lídra žebříčku jezdců. Navázal tak na své úspěchy z posledních let, kdy v pohárové tabulce často figuroval na 1. řádku…

Loňský vítěz celého ročníku domácí parkurové extraligy měl blízko k triumfu již při úvodní Velké ceně sezony 2018 v Martinicích na Příbramsku. Tam se o něj však připravil chybou ve finálovém parkuru. V Brně v sedle Carisona ani jednou nezaváhal jak v základní části, tak ve finále, a navíc protnul cílovou čáru v nejrychlejším čase. Zejména na zkráceném kurzu, v němž čas hrál důležitou roli, musel opravdu hodně spěchat. Před ním zopakovaly čisté jízdy dvě dvojice a konkrétně Jan Chýle s Cool Paradisem byl velmi rychlý. Jeho průběžně vedoucí čas 42,86 sekundy byl o více jak 2 vteřiny kratší, než měl druhý v pořadí Jan Štětina s Celanem S. Jenže Klus s Carisonem nechtěl nechat nic náhodě a zkracoval doslova každý centimetr. Nakonec Chýleho předstihl téměř o půl sekundy a zaslouženě zvítězil.

„Jsem moc rád za sebe, za koně i za celý náš tým. Carison dnes ukázal, že má svoji třídu. Jsem rád, že jsem časově dohnal Honzu Chýleho. Sám nevím, kde jsem ten čas nahnal. Na druhou překážku jsem musel trochu čekat a už tam jsem si myslel, že jsem prohrál, ale nevzdal jsem to a dojížděl jsem všechny skoky co to jen šlo. Když jsem točil na předposlední překážku, tak mi Carison zajel víc, než jsem chtěl, ale na poslední už jsem jel vabank a vyšlo to,“ shrnul Marek Klus. Za výhru obdržel kromě finanční dotace i 15 bodů do pohárové tabulky a s 23 body v součtu se ujal po druhém kole Českého skokového poháru vedení. Za ním je s 19 body Jan Chýle. Vítěz Velké ceny Martinic Václav Horký je s 15 body třetí a čtvrtý je s 14 body Ondřej Pospíšil. Následují pak opět s minimálními rozestupy Rudolf Doležal a Jiří Papoušek. Doležal bodoval především v Martinicích, zatímco v Brně ulovil pouze 1 bod. Naopak Papoušek mohl být velmi spokojen s výkonem z Brna, kde obsadil s Calottou FS páté místo. – Hned za úřadujícím mistrem ČR v jezdecké všestrannosti Miloslavem Příhodou, jehož musela mrzet chyba s Clear Jolie chyba z úvodní části soutěže. Napodruhé totiž předvedl precizní výkon, který by mu býval stačil na třetí stupínek. V průběžném bodování je Příhoda až devátý s devíti body. O bod více mají shodně Jan Štětina a Jiří Skřivan.

Neděle na kolbišti TJ Moravan Brno ve Veveří byla ve znamení dílčích vrcholů i všech rámcových seriálových soutěží Českého skokového poháru. Největší pozornost při nich na sebe strhl Václav Staněk, a to nejen tím, že s Quatemalem stejně jako v Martinicích nenašel v soutěži U25 pro jezdce do 25 let věku přemožitele a jednoznačně tak vládne této kategorii. Upozornil na sebe ještě při čestném kole po slavnostním vyhlášení výsledků, kdy nedobrovolně opustil sedlo svého stájového svěřence, což se v takové situaci stává opravdu jen velmi ojediněle.

V Czech Junior Cupu zabodovala nejvíce Kateřina Matušková s koněm F.Triomf. K 8 bodům z Martinic tak přidala dalších dvacet a ujala se vedení ve skupině jezdců ve věku 12 až 15 let. Mezi juniory starými 16 až 18 let vládne tabulce Kateřina Svěráková s 36 body, jež si vysloužila velmi kvalitními výsledky z obou dvou uskutečněných kol seriálu. V túře pro amatérské jezdce brala v Brně plný počet 20 bodů Michaela Špatná. Jelikož však při prvním letošním mítinku ČSP nestartovala, na lepší než 3. řádek tabulky jí to nestačilo. O něj se navíc dělí s Hanou Dastychovou a Denisou Materovou. O tři body více má druhá Romana Kvapilová a s 24 body vede Dana Pinkavová.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z průběhu Falton Velké ceny Brna odvysílá Česká televize v pravidelném jezdeckém bloku ve středu dopoledne na programu ČT Sport.


Publikováno 15. 5. 2018 7:19

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 ČEKÁ DRUHÉ KOLO V BRNĚ

Domácí parkurovou extraligu čeká ve dnech 5. a 6. května druhá letošní zastávka. Seriál Český skokový pohár se po úvodním mítinku v Martinicích u Březnice přesouvá do Brna Veveří. V nedělní Velké ceně se mj. představí i loňský vítěz Zdeněk Žíla…


Falton Velká cena Brna bude závěrečnou a také hlavní zkouškou těchto dvoudenních závodů. Pojede se na parkuru stupně T*, tedy s výškou překážek 145 centimetrů. Před tradičně zaplněnými tribunami s výbornou diváckou podporou se představí na startu mj. loňský vítěz brněnské Velké ceny Zdeněk Žíla, který bude tentokrát sedla koně Loveen Monet+.
Druhé kolo nevynechá ani celkový vítěz Českého skokového poháru 2017 Marek Klus. Podobně jako při úvodním mítinku v Martinicích by měl sedlat dva své koně, tentokrát to budou Carebis a Crado von Wichenstein. Klus v Martinicích předvedl skvělou formu a o vítězství ho připravila až chyba ve finále, přičemž jeho čas byl nejlepší. Na to se jistě pokusí navázat právě v Brně. V tomto areálu slavil vítězství v roce 2015.


Z předních parkurových jezdců nelze opomenout dalšího finalistu loňského Českého skokového poháru Jiřího Skřivana. Ten s klisnou Flying Star úspěšně vkročil i do letošního 17. ročníku seriálu, když v Martinicích obsadil 3. místo. O příčku výš se tehdy umístil celkový vítěz seriálu z let 2015 a 2016 Rudolf Doležal. Ani on si nenechá ujít Velkou cenu Brna. Opět bude sedlat svoji klisnu Laru Croft.


Dva koně představí úspěšný český reprezentant ve všestrannosti a zároveň úřadující mistr České republiky v této disciplíně Miloslav Příhoda. Nahlášen je s koňmi Casally a Clear Jolie. S dvojicí koní se na start postaví i Jan Štětina, jenž je vítězem Velké ceny Brna z roku 2016. Tehdy sedlal koně Casanova S. V součtu diváci uvidí v hlavní soutěži dvě desítky dvojic.
Nedělní program zahrnuje před sportovním vrcholem ještě čtyři další soutěže, z nichž tři jsou součástí rámcových seriálů Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Kromě posledně zmíněné kategorie pro jezdce do 25 let jde o dílčí finále kvalifikačních kol, do nichž se musí účastníci kvalifikovat z vybraných sobotních soutěží. Celkem je jich vypsáno během dvou dnů jedenáct – šest proběhne v sobotu a pět v neděli.


V sobotu se bude skákat od stupně ZL (110 cm) do ST* (135 cm). Nejvyšší soutěží bude Cena společnosti Falton, jež se stane menší generálkou před Velkou cenou. Nedělní program zahájí otevřená soutěž 120/130 centimetrů vysoká. Poté se uskuteční dílčí finále Amateur Tour pro neprofesionální jezdce, a to na stupni obtížnost ZL (110 cm). Následovat bude finále Czech Junior Cup určené pro jezdce do 18 let. Čekat na ně bude soutěž stupně L** (120 cm). Posléze bude připraven parkur pro jezdce do 25 let s názvem U25, který se pojede na stupni ST* (135 cm). Vrcholem pak bude zmiňovaná Velká cena Brna (145 cm). Ta by měla předběžně začínat ve 14.30 hodin. Pro aktuální informace sledujte webové stránky Asociace Český skokový pohár na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 5. 5. 2018 9:32

PREMIÉROVÉ VÍTĚZSTVÍ HORKÉHO VE VELKÉ CENĚ PŘI ČSP

 

 

Letošní 17. ročník Českého skokového poháru zahájila Velká cena Martinic. V neděli 22. dubna se v hlavní soutěži čtyřdenního mítinku domácí parkurové extraligy radoval z vítězství Václav Horký, který si dojel pro své první vítězství v tomto seriálu…

„Ještě tomu pořád nemohu uvěřit,“ konstatoval po skončení soutěže Václav Horký. „Věnuji se především mladým koním, takovéto parkury moc často nepotkám,“ vysvětlil vítěz. S klisnou Asile de Paix P navíc absolvoval parkur stupně T (145 centimetrů) poprvé v životě. Přesto se jim podařilo dokončit bezchybně, a navíc ve výborném čase. „Nejtěžší ve finálovém parkuru byl dlouhý nájezd do posledního skoku. Pro diváky to bylo jistě atraktivní, ale po nás jezdce je náročné udržet pozornost a docválat k poslednímu skoku dobře,“ doplnil Václav Horký.

O druhém a třetím místě nakonec rozhodovala pouhá jedna setina vteřiny. Takto malý časový rozdíl zařadil na konečné třetí místo Jiřího Skřivana s klisnou Flying Star 1, zatímco Rudolf Doležal s Larou Croft se nakonec radoval z druhé pozice. Rychlejší čas než Václav Horký měl pouze poslední startující, kterým byl Marek Klus. Vítěz martinické Velké ceny z roku 2016 a loňský nejlepší finalista Českého skokového poháru dokončil s koněm Al Cambero Eurobit v Martinicích ve výborném čase. Chyba na předposledním skoku ho však posunula až na páté místo, za čtveřici bezchybných. Vedle již zmíněných jezdců si s trasou poradil bez trestných bodů i Ondřej Pospíšil, který tak s koněm Einfach skončil kvůli pomalejšímu času na čtvrté pozici. Ze základního kola postupovala do finále soutěže elitní desítka. Tentokrát dokončilo právě 10 jezdců základní kolo bez trestných bodů, a tak byly síly vyrovnané.

Vrcholnému klání martinických závodů předcházely v neděli ještě dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží. V tzv. U25 se celkem deset jezdců kvalifikovalo bezchybným základním parkurem do rozeskakování. V něm jako první startovala Dominika Hrubešová a Chardone. Jezdkyně zvolila pomalejší tempo, nicméně i napodruhé udržela bezchybné konto. To jí nakonec vyneslo třetí příčku konečného pořadí. Se slušným náskokem si pro vítězství docválala Václav Staněk, který s koněm Quatemal v rozeskakování jako jediný pokořil hranici 40 vteřin. Druhý nejlepší výkon se podařil Sandře Tomaidesové s koněm Winndor.

V Czech Junior Cupu pro jezdce do 18 let se z vítězství radovala Tereza Svobodová. Jako jediná dokončila v sedle obou svých koní bezchybně základní trasu parkuru. V rozeskakování nakonec předvedla nejlepší jízdu v sedle koně Maryland, když zbytku startovního pole unikla o několik vteřin. Pro druhé místo si dojela Anna Lani Novak s koněm Lolla Trench a elitní trio uzavřel Viktor Skutecký. Ten se představil s koněm Jolly Joker 1 a jednalo se o jeho premiérový start v Junior Cupu tohoto letos dvanáctiletého jezdce.

Ti, kdo nemohli Velkou cenu Martinic sledovat z ochozů kolbiště, nebo prostřednictvím on-line přenosu, se mohou těšit na televizní sestřih, který bude odvysílán ve středu odpoledne v pravidelném jezdeckém bloku na programu ČT Sport. Český skokový pohár bude pokračovat druhým kolem v Brně, a to ve dnech 5. – 6. května. Podrobnosti najdete na webových stránkách s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 23. 4. 2018 7:01

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 STARTUJE V MARTINICÍCH 17. ROČNÍK

Český skokový pohár otvírá ve dnech 19. – 22. dubna své brány dalšímu ročníku. Letos již posedmnácté budou jezdci závodit v této domácí parkurové extralize, která má na programu jedenáct zastávek. Tou první jsou Martinice u Březnice…

Jezdecký areál Equitana Martinice na Příbramsku nedaleko Březnice je tradičním pořadatelem úvodního kola Českého skokového poháru. Nejinak tomu bude letos. Jezdci tam budou bojovat o pohárové body už poosmé, a to hned ve čtyřech seriálových túrách.

Jako první se sběr bodů do žebříčku bude týkat jezdců starších 18 let, kteří se účastní Amateur Tour. Od čtvrtečního dne budou probíhat kvalifikační soutěže, které se těší velkému zájmu ze strany jezdců. Následně se během soboty uskuteční pro nejúspěšnější pětadvacítku dílčí finále.

Neděle pak přinese finálové kolo Czech Junior Cupu, což je seriál pro jezdce do 18 let, a v neposlední řadě uzavřenou zkoušku U25 pro jezdce do 25 let. Tyto dvě dílčí finále budou předcházet hlavní soutěži těchto závodů, kterou je Velká cena Martinic.

Extraligová soutěž se pojede na parkuru stupně T*, tedy s výškou překážek do 145 centimetrů, a představí se v ní čtyři desítky dvojic. Chybět nebude např. loňský vítěz velkého finále Marek Klus, který navíc již na začátku této sezony zaznamenal několik vítězství a kvalitních umístění na národních i mezinárodních závodech. Přestože to právě on nebude mít z Moravskoslezského kraje do Martinic blízko, závody si nenechá ujít. Marek Klus je zároveň i poslední vítěz martinické Velké ceny, která se jela v roce 2016. Ta loňská musela být kvůli nepřízni počasí zrušena. Do hlavní soutěže je přihlášen s koňmi Crado von Wichenstein a Carison.

V rámci domácích halových závodů ukazoval dobrou formu při Zimním jezdeckém poháru Jan Štětina, který je dalším účastníkem loňského finále pro čtyři nejlépe bodující účastníky série. Tento plzeňský jezdec by měl ve Velké ceně Martinic představit dva své svěřence – Benita-S a Verdiho-S. Z loňských finalistů ještě nemůžeme opomenout Jiřího Skřivana, jenž dorazí s klisnou Flying Star. Z dalších jezdců je možné jmenovat vítěze Velké ceny Martinic z roku 2015 Vladimíra Treteru s Quentinem 6 či několikanásobného vítěze loňských Velkých cen Jana Chýleho s koněm Cool Paradise. Z mladších jezdců by se měli na startu objevil např. František Stružinský, Dominika Hrubešová nebo Andrea Halíková.

O aktuální formě jednotlivých dvojic hodně napoví sobotní závěrečný parkur, který je mezi jezdci obecně považován za generální zkoušku před Velkou cenu. Tentokrát půjde o parkur stupně ST** s výškou do 140 centimetrů, který bude hodnocen na čas.

Velký zájem o účast je ve všech devatenácti vypsaných soutěžích. Ve čtvrtek a v sobotu by počet startů měl být kolem 250, v pátek je dokonce zcela vyčerpán maximální počet 300 startů. Během finálové neděle se představí kolem 115 účastníků. Aktuální informace naleznete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Autor: Josef Malinovský Publikováno 19. 4. 2018 6:03

Český skokový pohár má nového člena a pořadatele VC

 

Vážené dámy, vážení pánové,

Asociace Český skokový pohár si dovoluje oznámit organizační změny pro rok 2018.

Svojí dlouholetou činnost ukončil v rámci České skokového poháru pan Václav Drbal. Asociace ČSP srdečně a upřímně děkuji panu Drbalovi za vynikající dlouholetou spolupráci na rozvoji parkurového seriálu, za podporu při svých aktivitách a jednoznačný přínos pro český skokový sport v rámci ČSP. Přejeme panu Drbalovi mnoho úspěchů, pevné zdraví a mnoho sil. Doufáme také, že se i nadále budeme setkávat na jednotlivých VC Českého skokového poháru, nejen v roce 2018.

Dále si dovolujeme oznámit, že novým členem a pořadatelem VC ČSP se od roku 2018 stává TJ EQUUS KINSKY. Zdejší areál je po léta známý svými pořádanými závody a již v letošním roce 2017 zde byla panem Drbalem pořádána VC Kolína 2017. Těšíme se tedy na nového pořadatele a spolupráci s ním.

 

Martin Pecka

Asociace Český skokový pohár


Autor: Martin Pecka Publikováno 12. 12. 2017 9:52

MAREK KLUS VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2017

V Hořovicích na Berounsku vyvrcholil v neděli 24. září již 16. ročník Českého skokového poháru. V rámci finálového klání si nejlepší čtyři jezdci celoročního žebříčku mezi sebou vystřídali své koně. Z vítězství se nakonec po třech letech radoval Marek Klus…

Každý z finalistů sedlal ve finále čtyři koně. Kromě toho svého ještě další tři koňské svěřence soupeřů. S nimi se dokázal nejlépe sehrát během krátké chvíle Marek Klus, který si ze čtyř jízd přivezl pouze šest trestných bodů a po dvouleté odmlce se stal opět vítězem finále Českého skokového poháru.

„Hořovice mám moc rád, vyhrál jsem tu před třemi lety a letos se mi to podařilo znovu,“ prohodil nadšeně vítěz. Ten jako poslední sedlal koně Jana Štětiny Verdiho-S. Před vstupem do kolbiště již věděl, že bezchybná jízda mu zajistí vítězství, neboť ostatní jezdci měli nejméně o 3 trestné body navíc. Marek Klus proto raději zvolil jízdu na jistotu, což se projevilo v pomalejším čase, ale jeden trestný bod navíc za překročení stanoveného limitu již nic nemohl změnit na skutečnosti, že se Marek Klus stal celkovým vítězem finále této domácí parkurové extraligy a mohl začít slavit. Bez penalizace dokončil parkur se svým Sabeliusem, jeden bod za čas obdržel vedle Verdiho ještě s Clintonem a jediné chyby se dopustil s klisnou Flying Star 1.

O pořadí na druhém a třetím místě rozhodoval až součet časů, neboť dva jezdci si na konto připsali 8 trestných bodů. Druhé místo získal Jan Štětina, který se dostal do tohoto velkého finále podruhé v kariéře. „Nejvíce jsem si užil parkur s Flying Star od Jiřího Skřivana,“ zmínil jezdec. Právě Jiří Skřivan si dojel pro třetí příčku, neboť jeho součet časů byl o necelou vteřinu horší. Čtvrté místo pouze s jednou chybou navíc, tedy s 12 trestnými body, obsadila nejmladší účastnice finále a vítězka sobotní Velké ceny Hořovic Barbora Tomanová.

Barbora Tomanová však rozhodně smutnět ze čtvrtého místa nemusela, neboť v neděli po poledni navázala na své úspěšné sobotní starty v soutěži předcházející velkému finále. S klisnou Scarface totiž zvítězila ve finále seriálu U25 určenému jezdcům do 25 let, čímž navíc obhájila loňské prvenství v této rámcové túře Českého skokového poháru. Jezdkyně se kvůli svému věku s touto kategorií v Hořovicích rozloučila a od příští sezony bude startovat výhradně v seniorských, resp. v otevřených soutěžích. Druhé místo v závěrečné soutěži série U25 obsadila Michaela Refková s Grace Fredericou před Alexandrem Baraldim se Sopranistem K.

Juniorské finále Czech Junior Cupu bylo tradičně rozděleno do dvou samostatných oddělení. V nižší věkové kategorii si pro první příčku dojela letošní dětská mistryně České republiky Valentýna Kuková na koni Shadow 5. Ve starší kategorii jezdců 16 až 18 let se pak z vítězství radovala Lucie Kumarová v sedle Concantuse. Dvojice jako jediná dokončila základní finálové kolo i tzv. super finále pro elitní desítku bezchybně.

O úvod posledního závodního dne letošního ročníku ČSP se postarala finálová soutěž Amateur Tour. Dobré výkony z kvalifikací potvrdila nejvíce bodující jezdkyně Hana Dastychová a s Fatimou 15 si dojela pro vítězství ve vrcholné soutěži tohoto rámcového seriálu pro amatérské jezdce.

Kompletní výsledkové listiny a další zprávy o Českém skokovém poháru naleznete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Hodinový záznam hořovických závodů odvysílá Česká televize ve středu 27. září od 12.55 hodin na programu ČT Sport.

Vítěz ČSP 2017 - web.jpg


Publikováno 25. 9. 2017 11:35

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2017 ZNÁ JMÉNA FINALISTŮ

Datum konání: 23. 9. 2017

Výborný den má za sebou Barbora Tomanová, které se dařilo v Hořovicích v rámci letošního posledního kola Českého skokového poháru. V sobotu 23. září dosáhla na vítězství ve Velké ceně i v seriálové soutěži U25 a zajistila si účast ve velkém finále…

Barboře Tomanové se sobotní den skutečně vydařil. Ve Velké ceně Hořovic sedlala klisnu Sorceress a do finálové části této poslední Velké ceny v rámci Českého skokového poháru 2017 vstupovala jako poslední. Znala tak již výsledky svých soupeřů, na což dokázala zareagovat bezchybným výkonem ve velmi dobrém čase 45,58 sekundy. „Základní parkur byl poměrně náročný, což odpovídalo tomu, že se tu sešla kvalitní konkurence. Mně se jel dobře a finále pak ještě lépe,“ popsala Barbora Tomanová. Jezdkyně svým výkonem odsunula na druhé místo Kamila Papouška s Nadalem Z, kteří také dokončili obě části soutěže bezchybně, avšak v pomalejším čase. Elitní trio pak doplnil Sergej Motygin, který sedlal Dylana. Tato dvojice měla na svém kontě jeden trestný bod ze základního kola, ve finálovém parkuru dokončila bezchybně.

Tato soutěž však byla velice důležitou i z hlediska toho, kdo se dostane do nedělního velkého finále pro nejlepší čtveřici jezdců z kvalifikačních kol. Díky výhře si místo na startovní listině pojistila Barbora Tomanová, která navíc díky plnému počtu bodů skončila v žebříčku na prvním místě. Z druhé pozice se do finále dostal Jiří Skřivan, který s Flying Star skončil ve Velké ceně Hořovic sedmý. Místo v nedělním finále si udržel také Jan Štětina, který byl před touto Velkou cenou třetí a i přes absenci ve finálové části hořovické Velké ceny se na jeho umístění nic nezměnilo. Souboj byl především o čtvrté postupové místo, a to mezi Alešem Opatrným a Markem Klusem. První zmíněný měl však větší bodovou ztrátu, jelikož na domácích kolbištích startuje velmi zřídka. Musel by tak ve Velké ceně Hořovic ideálně vyhrát. To se mu však nepodařilo a čtvrté postupové místo nakonec vybojoval Marek Klus. Ten v Hořovicích před třemi lety slavil vítězství ve velkém finále, a tak bude mít šanci si tento úspěch zopakovat. V letech 2015 a 2016 vyhrál finále ČSP konané na olomouckém kolbišti Rudolf Doležal.

V sobotu 23. září se konaly také závěrečné kvalifikace seriálů Czech Junior Cup a U25. V soutěži Czech Junior Cupu se v rámci posledního dílčího finále představilo 50 dvojic, tedy nejvyšší možný počet. V rozeskakování nikdo nestačil Valentýně Kukové s valachem Shadow 5, která měla v cíli solidní náskok téměř tří vteřin. Druhé místo nakonec získala Tereza Svobodová s Cartagenou W a elitní trio uzavřela Patricie Brusová a Schicki Micki. V rozeskakování se tentokrát představila třináctka jezdců a převahu měli jezdci z mladší věkové kategorie.

V soutěži U25 potvrdila dobrou formu před finále tohoto seriálu Barbora Tomanová. Jezdkyně totiž s klisnou Scarface zvítězila v Hořovicích stejně jako v Olomouci v rámci frenštátského kvalifikačního kola. Dvojice vstupovala jako poslední do kolbiště a o tři desetiny vteřiny odsunula na konečné druhé místo Andreu Halíkovou s Goodwins 007. Třetí skončila Eliška Hrdá, která se díky tomu dostala do nedělního celoročního finále.

Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokoypohar.cz, kde je možné sledovat také živé vysílání z průběhu celého finálového dne. Hlavní bod nedělního programu by měl začínat v 15.00 hodin.


Publikováno 25. 9. 2017 11:33

ODSTARTOVALO HOŘOVICKÉ FINÁLE ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru jde do finále. Poslední mítink se koná ve dnech 19. až 24. září 2017 v Hořovicích na Berounsku. O složení finálové čtveřice jezdců a koní se rozhodne po sobotní Velké ceně a vše vyvrcholí o den později…

Letošní ročník Českého skokového poháru, jenž je právem označován za domácí parkurovou extraligu, je velice vyrovnaný a bodové rozdíly jezdců na předních místech jsou minimální. Do velkého finále postoupí nejlepší čtyři jezdci, kteří si mezi sebou vystřídají své koně. O účast v tomto vrcholném klání, jehož soutěžní model vznikl podle vzoru skokového mistrovství světa, se bude bojovat až do poslední chvíle. Sobotní Velká cena Hořovic je v rámci seriálu zvýhodněna, a každý z bodujících jezdců si v ní připíše o pět bodů více než v předešlých kvalifikačních kolech. A to může mnoho znamenat, neboť na předních místech jsou rozdíly velmi nízké. Pokud by se přesto na pořadí nic nezměnilo, tak by do velkého finále nastoupili Zdeněk Žíla, Jiří Skřivan, Jan Štětina a Barbora Tomanová.

Těsně pod čarou na pátém místě figuruje s tříbodovou ztrátou na Barboru Tomanovou pravidelný účastník velkého finále Marek Klus. Ten si účast v Hořovicích nenechá ujít a jistě bude o postup bojovat ze všech sil. Nahlášen je do sobotní Velké ceny hned se dvěma koňskými svěřenci. Dva koně ovšem bude sedlat také Jan Štětina či Barbora Tomanová. Hodně blízko finálové účasti je se 45 body dvojnásobný vítěz letošních Velký cen ČSP Jan Chýle. Ani on v Hořovicích nebude chybět, stejně jako domácí Aleš Oparný. Ten už má situaci trochu ztíženou, neboť má o 10 bodů méně než Chýle. Teoretické šance tak má pouze v případě umístění na medailových pozicích, navíc za okolností, že se nebude dařit jeho největším soupeřům. Ještě o bod hůře je na tom loňský i předloňský vítěz finále Českého skokového poháru Rudolf Doležal. V Hořovicích bude sedlat Laru Croft, ale v letošní sezoně se mu zatím nedařilo dle představ a z prozatímní osmé pozice má účast ve finále již dosti vzdálenou.

Velká cena Hořovic se pojede v sobotu na parkuru stupně obtížnosti T*, kdy budou překážky dosahovat výšky 145 centimetrů. Na startu by se mělo představit celkem přes čtyřicet jezdců. Během soboty se uskuteční i poslední dílčí finále v rámci kvalifikačních kol seriálů Czech Junior Cup a U25. Jezdci soutěžící v Amateur Tour mají vypsané poslední kvalifikační kolo v pátek.

V neděli pak vyvrcholí všechny čtyři seriálové soutěže, do nichž jezdci po celý rok sbírali body. Tento vrcholný den otevře po ránu závěrečné finále Amateur Tour pro neprofesionální jezdce, kteří se představí na parkuru stupně obtížnosti L* s výškou překážek 115 centimetrů. Finále bude otevřeno pro 25 nejlepších jezdců z kvalifikací. Vrchol Czech Junior Cupu se tradičně uskuteční ve dvou odděleních. Skupina A je pro jezdce ve věku 12 až 15 let, skupina B je přístupná pro juniory ve věku 16 až 18 let. V každém oddělení se představí 20 nejúspěšnějších jezdců z kvalifikací. Loňskou výhru může obhájit mezi mladšími jezdci Adéla Pokorná, naopak ve starší kategorii vítězná Denisa Vegrichtová se loňským vítězstvím pro svůj věk s juniorskou kategorií rozloučila. Také do finále seriálu U25 nastoupí 20 nejlepších jezdců z kvalifikačních soutěží. O vítězství se utkají na parkuru stupně obtížnosti ST**, v němž budou překážky dosahovat výšky 140 centimetrů. Závěrečná soutěž se pojede s finále pro deset nejlepších dvojic. Vítězství bude obhajovat Barbora Tomanová, která loni nenašla přemožitele s klisnou Scarface. Právě s ní ukázala dobrou formu při letošním frenštátském kole, když v kvalifikačním kole tohoto seriálu zvítězila. Po této soutěži pak vyvrcholí celý závodní program velkým finále Českého skokového poháru pro elitní čtveřici jezdců, kteří budou absolvovat připravený parkur nejprve se svým koněm a poté s koňmi svých soupeřů.

Divácky nejzajímavější část sobotního závodního dne, poslední letošní Velká cena v rámci Českého skokového poháru, by měla začít v 15.00 hodin. Nedělní velké finále pro elitní čtveřici je naplánované také od 15.00 hodin. Pro aktuální informace sledujte webové stránky s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 20. 9. 2017 9:26