Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Strnadlová po dvou letech vítězkou ČSP v Ostravě. Jediná nechybovala

Český skokový pohár pokračoval o víkendu třetím kolem v Ostravě – Staré Bělé. Na tamním travnatém kolbišti se z vítězství po dvou letech radovala Lucie Strnadlová, která s Carinou 6 jako jediná ani jednou nechybovala.

Průběh parkurové Velké ceny Ostravy, která se letos jela jako cena Pneuworld servis s.r.o., ovlivnila nepřízeň počasí v úvodu soutěže. Sportovní klání dokonce muselo být dočasně přerušeno, jelikož vlivem poryvů větru padaly překážky a areálem se krátce přehnal i silný déšť.
Do finálové části postupovala bez penalizace pouze jedna dvojice. Lucie Strnadlová s Carinou 6 nechybovala ani napodruhé a po dvou letech se stala vítězkou ostravského kola Českého skokového poháru.

O něco lepší finálový výsledek, než měla Strnadlová, předvedl Jan Chýle s Larou 13, ten byl ovšem zatížen 4 trestnými body ze základního parkuru a skončil tak druhý. V průběžném pořadí seriálu se ovšem posunul na pozici lídra. Lehce na něj ztrácí Marek Klus, jenž v Ostravě dokončil jako čtvrtý za Rudolfem Doležalem.
Rudolf Doležal s Quattro Centem překonal základní parkur jen s jedním trestným bodem za překročení stanoveného času. Ve finále přidal 4 trestné body za jednu chybu. Naopak vítěz předešlé Velké ceny Brna – Marek Klus s Carebisem inkasoval tentokrát v úvodu soutěže 8 trestných bodů. I když jeho finálový výkon byl ze všech nejlepší, osmibodová penalizace na stupně vítězů nestačila.

Na zkráceném parkuru se dařilo také Miroslavě Škanderové s Delisou 3. Při druhém startu nechybovala a ke 12 bodům z úvodu tak již žádné další nepřidala. Skončila pátá před Terezou Mückovou s Control Me Karsitem, jež zapisovala stejné skóre.

V neděli se na ostravském kolbišti uskutečnily také další dvě seriálové soutěže. V kategorii U25 nenašla přemožitele Natálie Ulčová s Demontem. V Czech Junior Cupu se nejvíce dařilo Tině Laryšové s Cardelou.

Záznam Velké ceny Ostravy odvysílá Česká televize ve středu 22. května od 15.35 v pravidelném jezdeckém bloku na programu ČT Sport. Další informace a kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 21. 5. 2019 14:44

Do Velké ceny Ostravy míří skoková špička. Uspěje opět domácí Hentšel?

V pátek 17. května startuje v Ostravě – Staré Bělé třetí kolo Českého skokového poháru. Právě ostravská Velká cena má mezi zastávkami této parkurové extraligy nejdelší tradici. Letos proběhne už 55. ročník. Obhájit prvenství se pokusí Marek Hentšel.

První parkury v rámci třetího kola Českého skokového poháru vyrostou na kolbišti jezdeckého areálu Baník Ostrava ve Staré Bělé v pátek 17. května. Během tří dnů proběhne celkem šestnáct soutěží, mezi nimiž nemůžou chybět všechny seriálové túry. Vrcholy programu, kterými jsou dílčí finále Czech Junior Cupu, U25 a Velká cena Ostravy, přinese neděle.

Do Czech Junior Cupu je nahlášená šestice soutěžících. O body do juniorského žebříčku budou závodit Tereza Vysoudilová, Natálie Cielecká, Gabriela Kopřivová, Eliška Bartusková a Eliška Machalová. Ta jako jediná prozatím bodovala do tabulky v této kategorii, má tak velkou šanci vyšvihnout se po třetím kole do jejích nejvyšších pater. Mezi jezdci ve věkové kategorii do 25 let nenechává nic náhodě Natálie Ulčová. Ta je v průběžném pořadí soutěže U25 prozatím druhá, od lídra žebříčku Jiřího Tměje ji dělí pouhých pět bodů. Ten ovšem na soupiskách startujících chybí. Natálie Ulčová bude v Ostravě sedlat devítiletého valacha Demonta. Silnou konkurencí jí jistě bude čtvrtá jezdkyně průběžného pořadí Miroslava Škanderová, která má dvě želízka v ohni, klisnu Delisu 3 a hřebce Sterlinga. Dva koně, Duo Penotti-HDH a Schicki Micki, má k dispozici také Nina Kaločová. Přihlášený je také Václav Staněk, který v loňském celoročním finále obsadil druhé místo. Také on bude disponovat dvěma koňmi. Na seznamu účastníků figuruje s klisnou Cassablancou a desetiletým valachem Codroipem.

Nejatraktivnější soutěží třídenního mítinku bude nedělní Velká cena Ostravy. Prvenství z předešlého ročníku bude obhajovat Marek Hentšel v sedle bělouše Censora. Dvojice, která je v ostravském Baníku „doma“, to však bude mít velmi obtížné. Třetí kolo Českého skokového poháru se nenechá ujít ani vítěz letošní brněnské Velké ceny Marek Klus. Sedlat bude hřebce Carebise a díky absenci vedoucího jezdce Jakuba Štěrby má výjimečnou šanci jej z jeho pozice sesadit. Dva koně veze na severovýchod republiky Jan Chýle. Představí se s klisnou Larou a s valachem Abdulahem B. Jedním z dalších horkých adeptů na nejvyšší příčky bude také Jan Štětina, jenž nastoupí s Benitem-S a Espressem. Chybět nebude ani dvojnásobný vítěz seriálu Rudolf Doležal s devítiletým holštýnským valachem Quattro Cento. Vysoko bude mířit jistě také Tereza Mücková se svou stájovou jedničkou běloušem Control Me Karsit.

Ostravské kolbiště je jedno z pouhých dvou, kde se extraligové soutěže jezdí na travnatém povrchu. Organizátor Českého skokového poháru letos ukotvil do pravidel výhodu pro jezdce startující na trávě. Při závodech v Ostravě a Frenštátě pod Radhoštěm, kde se rovněž skáče na trávě, dostanou účastníci do seriálové tabulky o pět bodů více. „Před konáním Velké ceny specializovaná firma provedla provzdušnění a zapískování pro lepší pružnost, propustnost a soudržnost povrchu,“ říká předseda pořádajícího klubu Pavel Hudeček. Kromě toho je o povrch celoročně pečováno. Kolbiště v Ostravě je tedy skvěle připraveno.

Kompletní informace včetně harmonogramu a startovních listin najdete na webu Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude v neděli možné sledovat také živý televizní přenos.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 21. 5. 2019 14:42

Marek Klus opět dominuje v ČSP. Ve Velké ceně Brna byl první i druhý

V Brně Veveří pokračoval druhým kolem Český skokový pohár. Falton Velkou cenu Brna zcela ovládl Marek Klus, který obsadil první i druhou příčku. Kromě něj dokázal zajet bez chyby základní i finálový parkur Jakub Štěrba.

Český skokový pohár pokračoval druhým kolem na kolbišti Tělovýchovné jednoty Moravan v Brně Veveří. Vítězství ve Velké ceně obhájil po roce Marek Klus. Do finále této domácí extraligové soutěže postoupil s oběma svými koňskými svěřenci. V sedle Carisona zopakoval i napodruhé bezchybnou jízdu a ujal se tak vedoucí pozice.

Když do parkuru vstupoval s Carebisem, tak již věděl, že má první příčku jistou. Při závěrečném startu se mu povedlo projet cílem ještě o 12 setin sekundy rychleji a zaslouženě se radoval ze dvou nejvyšších příček na stupních vítězů. Ta třetí patřila Jakubovi Štěrbovi, jemuž se s Warnesem také podařilo absolvovat celou soutěž bez jediného trestného bodu.

Nejrychlejší finálový čas měla Tereza Mücková na Control Me Karsit. Jedna chyba ji však odsunula až na čtvrtý řádek výsledkové listiny.

Bezchybné finále předvedla čtveřice jezdců, kteří si nesli bodové zatížení ze základního parkuru. Jan Chýle skončil s Cool Paradisem jen s rozdílem času za Terezou Mückovou na pátém místě. Miloslav Příhoda na Casally měl o jeden trestný bod za čas více, stejně jako Ondřej Pospíšil s Einfachem. Ten byl ve finále pomalejší než Příhoda, skončil proto sedmý. Osmá pozice patří Rudolfovi Doležalovi s Quattrem Cento. Ten zapsal na základním parkuru Velké ceny 8 trestných bodů.

V průběžné pořadí Českého skokového poháru 2019 vede po dvou kolech Jakub Štěrba s 19 body. Čtyři body na něj ztrácí vítězové Velkých cen Hořovic a Brna – Sergej Motygin a Marek Klus. Stejný počet bodů má ještě Ondřej Pospíšil, který bodoval při obou mítincích podobně, jako Jan Chýle. Ten má v součtu 13 bodů. Dvakrát letos bodoval ještě František Stružinský. S 11 bodovým přídělem je aktuálně sedmý za Tinou Šalkovou, jež výrazněji uspěla v Hořovicích. Tehdy brala 12 bodů.

Kompletní výsledky a další informace o Českém skokovém poháru najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Příští kolo se uskuteční v Ostravě Staré Bělé od 17. do 19. května. Zkrácený záznam Falton Velké ceny Brna odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 8. května od 12.45 a od 19.00 hodin. Další repríza je naplánována na čtvrtek 9. května od 13.50 hodin.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 6. 5. 2019 8:34

Marka Kluse čeká v Brně obtížná obhajoba triumfu

Osmnáctý ročník seriálu Českého skokového poháru zažije tento víkend druhé kolo. To bude hostit ve dnech 4. a 5. května areál TJ Moravanu Brno. Program nabídne kompletní čtveřici seriálových túr. Vrcholem pak bude nedělní Falton Velká cena Brna.

Brno je v extraligovém parkurovém seriálu zařazené od jeho vzniku v roce 2002. Jde tedy o jednu z tradičních Velkých cen. Letos připadl její termín na 4. a 5. května. Rozpis dvoudenního mítinku nabízí jedenáct parkurů, při kterých si přijdou na své jezdci účastnící se všech čtyř seriálových túr.

Czech Junior Cup určený pro jezdce ve věku do 18 let přilákal na start vedle dalších i českou reprezentantku a čerstvou vítězku Poháru národů ve Zduchovicích Lauru Najmanovou, pro níž budou silnými konkurentkami například Natálie Kovářová, Kateřina Svěráková, Kateřina Matušková, Chantal Nová nebo Nyna Bartoňková.

Vypsaná je rovněž soutěž U25, otevřená pro jezdce ve věku do 25 let. Do areálu v centru moravské metropole míří Natálie Ulčová, jež v sedle Demonta ovládla první kolo série konané o Velikonocích v Hořovicích. Tam se dařilo i Jiřímu Tmějovi a ani ten nechybí na seznamech startujících. Proti nim se postaví členové reprezentačního týmu juniorů Sofie Najmanová, Mariana Michlíčková a František Stružinský. Dále dorazí zkušená Nina Kaločová, Miroslava Škanderová nebo Lucie Kumarová.

Vrcholem programu se stane Falton Velká cena Brna, která se pod křídly Českého skokového poháru jezdí od samého počátku tohoto projektu. Letos tak budeme znát už osmnáctého pohárového vítěze. Loni jím byl Marek Klus s Carisonem a tato dvojice se na start Velké ceny postaví i tentokrát. Klus si navíc bere do boje o body do žebříčku i druhého koně – hřebce Carebise. Obhajobu však bude mít nesmírně těžkou. Také druhá dvojice výsledkové listiny z roku 2018 Jan Chýle a Cool Paradise figuruje v přehledech účastníků. Dále tam najdeme Miloslava Příhodu, jenž se při posledním ročníku brněnské Velké ceny umístil čtvrtý. Tehdy sedlal bělku Clear Jolie, tentokrát bude závodit v sedle valacha Casally.

Cestu do Brna podnikne i vítěz loňského finále Českého skokového poháru Ondřej Pospíšil. Ten je přihlášený s dvojicí svých nejzkušenějších koní Einfachem a Zandirem. O co největší bodový příděl do tabulky se pokusí i vítězka Velké ceny Prahy z roku 2018 Tereza Mücková, jež startuje se svou stájovou jedničkou holštýnským hřebcem Control Me Carsit. Jako druhého svěřence veze na jižní Moravu valacha Levise. Do klání zkušených skokanů se pustí také juniorka Sofie Najmanová.

Na kolbišti TJ Moravan v brněnské části Veveří se začne závodit v sobotu 4. května, kdy se vedle rámcových soutěží pojede Amateur Tour i dvě soutěže Czech Junior Cupu. Dílčí finále amatérské série i juniorské túry stejně jako soutěž pro jezdce kategorie U25 proběhne v neděli 5. května. Poslední a hlavní soutěží bude Falton Velká cena.

Kompletní informace včetně harmonogramu a startovních listin najdete na webu Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude v neděli možné sledovat také živý televizní přenos.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 2. 5. 2019 13:28

Český skokový pohár 2019 zahájen. Velkou cenu Hořovic vyhrál Motygin

Úvodní kolo 18. ročníku Českého skokového poháru proběhlo v Hořovicích na Berounsku. Během pětidenního mítinku proběhlo ve dvou desítkách soutěží přes tisíc startů. Velkou cenu na tomto kolbišti ovládl po třech letech Sergej Motygin.

Stejně jako v roce 2016 se z prvenství v hořovické Velké ceně zařazené do Českého skokového poháru radoval Sergej Motygin v sedle Dylana. Do finále soutěže, která se letos jela jako cena BMW CarTec Group, postoupilo jedenáct elitních dvojic bez penalizace, a tak se o nejvyšší příčky začalo závodit v podstatě od začátku.

Jako první zopakoval bezchybnou jízdu Sergej Motygin s Dylanem a svým zbývajícím soupeřům nasadil laťku díky času 41,83 sekundy hodně vysoko. I když ještě dalších pět koní neudělalo ani jednu chybu, žádný neprotnul cílovou linii rychleji.

Nejvíce se výkonu Motygina přiblížila Tina Šalková s klisnou Frascati Van Ter Hulst, která měla čas horší o 32 setin sekundy. Na stupně vítězů ji doprovodila další žena – domácí reprezentantka Jezdecké stáje Opatrný Hořovice Natálie Roučková. Ta s Clintgoldem ztrácela na Šalkovou necelou vteřinu.

Dva z loňských finalistů této domácí parkurové extraligy – Jan Štětina s Benitem-S a Ondřej Pospíšil s Einfachem – taktéž ve finále zopakovali bezchybné jízdy, ale kvůli pomalejšímu času na medailové pozice tentokrát nedosáhli.

Nedělní program Českého skokového poháru v Hořovicích nabídl i dva vrcholy rámcových seriálů. V Czech Junior Cupu se nejvíce dařilo Elišce Hasnedlové s Ryanií a v sérii U25 nenašla přemožitele Natálie Ulčová s Demontem.

Záznam Velké ceny Hořovic odvysílá Česká televize ve středu 24. dubna od 14.00 hodin v pravidelném jezdeckém bloku na programu ČT Sport. Kompletní výsledky a další informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 23. 4. 2019 8:38

Český skokový pohár nabízí čtyři seriály. Na trávě se bude víc bodovat

V roce 2019 zažíváme již osmnáctou sezonu domácí parkurové extraligy. Český skokový pohár letos čítá celkem jedenáct závodů, jež hostí areály napříč Českou republikou. Při každém z nich je vypsána Velká cena ČSP, ale také tři další rámcové seriály.

V Asociaci Českého skokového poháru je jedenáct organizátorů, z nichž každý pořádá jedno ze zmíněných kvalifikačních kol. Finálovou soutěž budou hostit Martinice na Příbramsku, kde se po léta seriál tradičně zahajoval. Termín je stanoven na neděli 22. září, kdy se martinické kolbiště poprvé v historii stane dějištěm atraktivního vrcholu pro čtyři nejlepší jezdce základní části, kteří si na parkuru vystřídají koně. Každý finalista tak trasu absolvuje na svém koni a následně i se svěřenci svých soupeřů. Tento model je známý ze Světových jezdeckých her, a vždy je pro fanoušky zárukou zajímavé sportovní podívané.

Tomu však budou předcházet základní kola s jedenácti Velkými cenami. Seriál je přístupný všem jezdcům s platnou licencí České jezdecké federace. Účastníci seriálových soutěží za umístění získávají body, a to dle předem stanovené tabulky reflektující obtížnost dané Velké ceny a také pořadí ve výsledkové listině. Jezdci mohou závodit ve Velkých cenách i se dvěma koňmi, v takovém případě pak automaticky získávají body za lepší výsledek. Závody jsou oblíbené i mezi zahraničními účastníky. Startují v něm často dvojice ze Slovenska či Polska. Ty však podle pravidel do žebříčku nebodují. Velká cena musí být postavena na úrovni obtížnosti minimálně T* s překážkami do 145 cm a finanční dotace v ní je stanovena na 70.000 Kč. Stavitel může zvolit také vyšší obtížnosti až do 155 cm. Při soutěžích se dvěma nebo třemi hvězdami je minimální dotace Velké ceny 80.000, resp. 100.000 Kč. Nejčastěji však vídáme parkury na úrovni T s jednou hvězdou. V tomto případě boduje elitní patnáctka. Vítěz si na konto připisuje 15 bodů, druhý umístěný získá 12 bodů a třetí nejlepší jezdec obdrží 10 bodů. V posledním kole se se každému úspěšnému účastníkovi Velké ceny bude přičítat bonus v podobě 5 bodů. Od roku 2019 přibyl navíc bonus 5 bodů každému bodujících jezdců při Velkých cenách na travnatém kolbišti – tzn. v Ostravě a ve Frenštátu pod Radhoštěm. Velké finále ČSP se jede v součtu o 120.000 Kč, které si rozdělí mezi sebou dle umístění kvalifikovaná čtveřice jezdců.

V jezdeckém sportu má obrovské zastoupení skupina jezdců, kteří považují závody pouze za volnočasovou aktivitu a nemají dlouhodobě vysoké soutěžní ambice. Právě pro ně je určená populární soutěž Amateur Tour. Jednotlivé parkury mohou být vypsány maximálně do stupně L**, resp. do výšky 120 centimetrů. Dle pravidel může být dílčí finále na stupni obtížnosti ZL či L*, tedy s výškou překážek 110 nebo 115 centimetrů. Mělo by se jet s jedním rozeskakováním, do něhož se dostanou bezchybné dvojice ze základního kola. Body do celoročního žebříčku sbírá nejlepší dvacítka. Vítěz si přitom připíše na své konto 20 bodů. Po jedenácti kolech pak má nejlepších 25 jezdců právo startovat v závěrečném velkém finále. To se pojede na parkuru s překážkami s výškou do 115 centimetrů jako soutěž s finále pro deset nejlepších dvojic. Ve vrcholu celoroční soutěže může nastoupit pouze jezdec s koněm, se kterým bodoval v některé z kvalifikací. Partnerem seriálu pro rok 2019 se stala společnost Primazajezd.cz. Vítěz každého kola se může těšit na voucher do čtyřhvězdičkového wellness hotelu v maďarském středisku Zalakaros, který zahrnuje ubytování na pět dnů pro dvě osoby s polopenzí, wellnes a spa.

Asociace Českého skokového poháru dává prostor mladým talentovaným jezdcům, aby okusili atmosféru vrcholných domácích závodů. Pro jezdce, kteří v daném roce dovršili věk nejvýše 18 let, je vypisován seriál Czech Junior Cup. Podle pravidel je Czech Junior Cup přístupný jezdcům s platnou licencí České jezdecké federace ve věku maximálně 18 let, je ovšem rozdělen ještě na dvě věkové podkategorie, aby měli mladší jezdci drobné zvýhodnění. Účastníci ve věku od 12 do 15 let závodí v kategorii A. Kategorie B je určená pro juniory od 16 do 18 let. Pro jezdce bývají připraveny parkury na stupních obtížnosti od L* až po ST*, tedy na výškách od 115 centimetrů do 135 centimetrů. Soutěže jsou vypisovány jako hendikep, kdy mladší jezdci v kategorii A mají připraveny nižší skoky o 5 až 10 centimetrů. Body do celoročního žebříčku si připisuje vždy dvacítka nejlepších z finálové soutěže. Právo startovat v celoročním finále má rovněž 20 jezdců kategorie A a 20 jezdců kategorie B, kteří v předešlých kolech získali nejvíce bodů. Czech Junior Cup se již několik let jezdí za podpory České jezdecké federace, která věnuje finanční ceny jak do dílčích finálových soutěží, tak do vyvrcholení celého seriálu.

Přechod z kategorie juniorů a mladých jezdců do seniorských soutěží může být pro sportovce velmi náročným obdobím v jejich kariéře. V rámci Českého skokového poháru vznikla v roce 2016 túra U25, která má tento přestup účastníkům mítinků usnadnit. Jezdci ve věku od 18 do 25 let jeho vznik před několika lety uvítali, dokazuje to každoroční zájem o start právě v těchto soutěžích. Účastníci, kteří opouštějí juniorskou túru, rádi využijí tohoto pomyslného přemostění mezi soutěžemi Czech Junior Cupu a Velkými cenami. Mezi startujícími se objevují také zkušenější jezdci, kteří již Velké ceny přes svůj mladý věk okusili. V každém kvalifikačním kole Českého skokového poháru vypisuje organizátor podle pravidel jednu oddělenou nebo samostatnou soutěž U25. Jedná se o parkur na stupni obtížnosti ST*, nebo ST**, tedy s výškou překážek 135, respektive 140 centimetrů. Soutěže se mohou zúčastnit jezdci maximálně na dvou koních. Dvacet nejlepších si připíše body do celoročního žebříčku. Za vítězství obdrží jezdec na své pomyslné konto 20 bodů. Ve finále U25 má právo startovat 20 jezdců, kteří v kvalifikačních kolech nasbírali nejvíce bodů. Tradičním sponzorem této kategorie je obchod Jeanswear.cz, který věnuje poukázky v hodnotě 10.000 Kč do každého z kvalifikačních kol a 30.000 Kč do finále.

Pro vítěze finále Českého skokového poháru, ale také Czech Junior Cupu a série U25 čeká ještě jedna speciální cena. Tou je možnost startovat při listopadové Global Champions Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Pořadatelem akce je Czech Equestrian Team, který je současně hlavním partnerem Českého skokového poháru 2019. Nejlepší jezdci ve zmíněných kategoriích obdrží zdarma pozvání k účasti na této galashow světového parkuru, kterou již podruhé bude hostit hlavní město České republiky.

Vedle Czech Equestrian Teamu je hlavním partnerem Českého skokového poháru 2019 společnost Bohemia Energy. Titulárními partnery jsou Česká jezdecká federace, Equestrians a Jeanswear.cz. Mezi partnery gold se řadí Bioveta a Kofola. Silver partnerem je Primazajezd.cz a dalšími partnery se tali Bohemia sekt, sedlářství Libich, advokátní kancelář Havel, Holásek & partners, Vítkovické slévárny, Promet Group a Paragan. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery pak Jezdci.cz, EquiTV.cz a Jezdectví. Mezi oficiální partnery se řadí Boom Tisk a Sabe. Veškeré podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 18. 4. 2019 8:52

Přes 1000 startů na úvod ČSP. Do Hořovic dorazí česká parkurová špička.

Obrovský zájem jezdců provází první letošní kolo Českého skokového poháru, které začne ve středu 17. dubna v Hořovicích na Berounsku. Počet startujících v rámci pětidenního mítinku vysoko přesahuje číslovku 1000. Představí se česká parkurová špička.

Z důvodu enormního zájmu účastníků musel organizátor prvního kola Českého skokového poháru 2019, kterým je Jezdecká stáj Opatrný Hořovice, prodloužit akci o jeden den. Závodit se začne na hořovickém kolbišti již ve středu 17. dubna. Celkem se mohou diváci těšit na devatenáct parkurů.

Zájem ze strany jezdců nás samozřejmě moc těší. Zároveň však klade velké nároky na zvládnutí celého programu tak, aby vyhovoval sportovcům i návštěvníkům. Na vysoký počet startujících jsme připravení a věříme, že úvod letošní pohárové sezony proběhne ke vší spokojenosti“, říká zástupkyně organizátora Jitka Prach Opatrná.

Pohled do přehledu účastníků slibuje skvělý sportovní zážitek. Do nedělní Velké ceny je nahlášeno na čtyřicet dvojic. Na startovní listině nebude chybět loňský vítěz Jiří Papoušek, který bude tentokrát sedlat klisnu Stakatu. S obhajobou to však bude mít obtížné. Na parkuru stupně T* tedy s překážkami do 145 cm s ním změří síly kompletní čtveřice finalistů loňského ročníku ve složení Jan Chýle, Jan Štětina, Matěj Kotalík a samozřejmě také úřadující šampion Ondřej Pospíšil. Ten bude sedlat Einfacha a zkušeného Zandira, Jan Chýle bere do prvního kola svou stájovou jedničku bělouše Cool Paradise, Jan Štětina nastoupí s Benitem-S a Zentem-S a Matěj Kotalík přihlásil Sir Sida a Listona Achterhoek.

Ve výčtu jmen můžeme pokračovat dalším hořovickým vítězem Sergejem Motyginem, který vyhrál hlavní soutěž v roce 2016 s Dylanem, s nímž bude skákat i letos. Chybět nemůže ani jeden z nejúspěšnějších reprezentantů posledních let Aleš Opatrný, který na domácí půdě nastoupí se Sangris Boyem a Daylight 282. Dalšími startujícími jsou například Jiří Skřivan, Rudolf Doležal, Ludvík Jandourek, Tereza Mücková či Miloslav Příhoda.

Neméně atraktivní jsou pro účastníky i další túry U25 a Czech Junior Cup. V soutěži pro jezdce do 25 let uvidí fanoušci vítězku loňského finále Tinu Šalkovou i druhého jezdce konečného pořadí Václava Staňka. Start pohárové sezony si nenechá ujít ani Sofie Najmanová, Kateřina Málková, Denisa Vegrichtová nebo Ann Held. V juniorské túře se představí úspěšné finalistky z roku 2018 Linda Portychová, Lucie Melmerová a Tereza Svobodová. Závodit bude také Anna Lani Novak, Jana Táboříková, Laura Najmanová nebo Anna Helebrantová.

Kromě nabitého sportovního programu bude připraveno o víkendu vyžití pro děti. V pátek a v sobotu se koná večerní párty. Diváci mohou také navštívit naší zrekonstruovanou restauraci, kde se připravuje maso z vlastního chovu,“ upřesňuje mimosportovní program Jitka Prach Opatrná. Návštěvníci hořovického areálu se tak mají opravdu na co těšit.

Kompletní informace včetně harmonogramu a startovních listin najdete na webu Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude v neděli možné sledovat také živý televizní přenos.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 16. 4. 2019 8:22

Český skokový pohár 2019 odstartuje v Hořovicích

S ohledem na vzniklé termínové kolize v jezdeckém kalendáři se zástupci Asociace Český skokový pohár rozhodli změnit termíny tří mítinků v sezoně 2019, kdy se uskuteční již 18. ročník této domácí parkurové extraligy. První kolo proběhne v Hořovicích!

Hořovice na Berounsku původně měly hostit pohárové závody až na přelomu srpna a září, ale nakonec se pořadatelé z JS Opatrný Hořovice ujali organizace zahajovacích závodů v tradičním dubnovém termínu – tj. 19. až 21. dubna.

Díky uvolnění pozice na začátku září se mohou poslední dva závody posunout o týden dopředu. Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm se bude konat od 6. do 8. září. Velká cena Martinic spojená s finálovými vrcholy celého seriálu je naplánována na 19. až 22. září 2019.

Kompletní aktualizovanou termínovou listinu ČSP 2019 uvádíme níže. Další podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Termínová listina ČSP 2019:

19. – 21. 4. Hořovice
4. – 5. 5. Brno
18. – 19. 5. Ostrava
25. – 26. 5. Hradištko
8. – 9. 6. Litomyšl
29. – 30. 6. Zduchovice
13. – 14. 7. Olomouc
10. – 11. 8. Opava
24. – 25. 8. Ptýrov
6. – 8. 9. Frenštát
19. – 22. 9. Martinice + FINÁLE


Publikováno 22. 10. 2018 16:44

Český skokový pohár 2019 vyvrcholí v Martinicích

Již řadu let jsou parkuroví jezdci zvyklí, že Český skokový pohár začíná tradičně na konci dubna v Martinicích. V roce 2019 však tomu bude jinak. V této obci nedaleko Březnice na Příbramsku totiž příští rok proběhne až zářijové finále.

První kolo této domácí parkurové extraligy tak bude hostit areál Tělovýchovné jednoty Moravan v Brně Veveří, a to ve dnech 4. a 5. května. Následovat budou další mítinky v obvyklých termínech a na obvyklých místech. O dva týdny později se tedy pohárové klání přesune do Ostravy Staré Bělé (18. – 19. 5.) a na konci pátého měsíce se uskuteční ještě třetí kolo v Hradištku u Sadské (25. – 26. 5.).

V červnu se příznivci Českého skokového poháru mohou těšit nejen na závody v Suché u Litomyšle (8. – 9. 6.), ale nově také ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou, které letos hostily finále. Termín pro rok 2019 byl stanoven na 29. – 30. června.

Jediné červencové kolo je naplánované do Equine Sport Centra v Olomouci (13. – 14. 7.). Druhý prázdninový měsíc se o pohárové body bude bojovat nejprve v Opavě Kateřinkách (10. – 11. 8.), následně v Ptýrově u Mnichova Hradiště (24. – 25. 8.) a na přelomu srpna a září ještě v Hořovicích na Berounsku (31. 8. – 1. 9.).
Finále bude předcházet předposlední kvalifikace ve Frenštátu pod Radhoštěm (14. – 15. 9.). Poslední body do žebříčků ČSP se rozdají v Martinicích 28. září a o den později vše vyvrcholí finálovými soutěžemi.

Všechny zmíněné termíny zahrnují pouze víkendové dny, ale lze očekávat, že téměř všechny mítinky budou vícedenní. Většinou závody začínají ve čtvrtek, nebo v pátek, ale v některý případech se soutěží dokonce již od středy. Přesná termínová listina bude publikována na stránkách Asociace ČSP po definitivním schválení oficiálního kalendáře.

Novinkou 18. ročníku Českého skokového poháru bude nejen dějiště finále, ale také bodové zvýhodnění kol, která se dohrají na travnatých kolbištích, tedy v Ostravě a ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jezdci si tam do žebříčku připíšou o 5 bodů více než při závodech v arénách s pískovým povrchem.

Termínová listina ČSP 2019:

4. – 5. 5. Brno
18. – 19. 5. Ostrava
25. – 26. 5. Hradištko
8. – 9. 6. Litomyšl
29. – 30. 6. Zduchovice
13. – 14. 7. Olomouc
10. – 11. 8. Opava
24. – 25. 8. Ptýrov
31. 8. – 1. 9. Hořovice
14. – 15. 9. Frenštát
28. – 29. 9. Martinice + FINÁLE

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 17. 10. 2018 15:14

POSPÍŠIL VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně.

Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové extraligy okusil již v loňském roce a před jím ještě v roce 2006, výhodu nad svými soupeři, kteří tento soutěžní model okusili poprvé, neměl. Finále je totiž pokaždé úplně jiné a na koně soupeřů se předem nedá přichystat. Štětina nasbíral celkem 52 trestných bodů a skončil čtvrtý. Hned pětkrát zaváhal s obávaným Zandirem Ondřeje Pospíšila.
Největší smůlu si však se Zandirem vybral lídr pohárové tabulky Jan Chýle. Zapisoval v jeho sedle hned 28 trestných bodů. Kromě dvojky s ním totiž chyboval na všech překážkách, včetně posledního skoku v trojkombinaci. Celkových 44 trestných bodů pro něj znamenalo třetí místo.

O prvenství se v posledním kole utkali Ondřej Pospíšil s Matějem Kotalíkem. Kdyby Pospíšil ve čtvrté jízdě nechyboval, stal by se vítězem ještě před závěrečným startem Matěje Kotalíka. Jenže chyba na dvojce znamenala konečných dvacet trestných bodů, zatímco Kotalík jich měl průběžně devatenáct. Věděl však, že si již nesmí dovolit žádnou chybu, a to se nestalo. S Abdulahem B shodil tři překážky a s 31 trestnými body nakonec byl rád za druhé místo. „Vsázel jsem původně na Matěje, že to vyhraje možná s 8 trestnými body, ale že to dopadne takto divoce, to jsem vůbec nečekal,“ přiznal Ondřej Pospíšil.

Velkému finále ČSP předcházely čtyři finálové soutěže rámcových seriálů. První nedělní vítězkou se stala v Amateur Tour Daniela Kryspínová v sedle valacha Drossel Topase. Ta byla jednou ze čtyř účastnic, které dokončily obě dvě části finálového klání bez penalizace. Czech Junior Cup byl tradičně rozdělen na dvě kategorie. V té dětské nenašla přemožitele Lucie Melmerová s Lorettou 3, mezi staršími juniory se nejvíce dařilo Sáře Knotkové s Very Easy-S. V seriálu U25 pro jezdce do 25 let o pořadí na stupních vítězů rozhodovaly doslova setiny sekundy. Z nejvyšší příčky se radovala Tina Šalková s Frascati van Ter Hulst. O necelou sekundu pomalejší byl Václav Staněk s Quatemalem, za nímž zaostávala o pouhou jednu setinu Kateřina Kubrická se Šejnou 1.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Hodinový záznam z finále ČSP odvysílá Česká televize ve středu 3. října od 12.55 hodin na programu ČT Sport.


Publikováno 2. 10. 2018 9:34