Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Skřivan si v pražské Chuchli připsal druhý letošní triumf

Skřivan si v pražské Chuchli připsal druhý letošní triumf, kvalifikace nedělní finálové dvacítky jsou jasné

Jiří Skřivan s Hollandem TN dnes triumfovali ve Velké Ceně Prahy, přidali tak po Hořovicích letošní druhé vítězství. Těsně za zády nechali Jaroslava Jindru s Cornet´s Ninjou a  Kamila Papouška s Vivanem Blue. Dnešní Velká cena byla poslední šancí pro kvalifikaci do nedělní závěrečné Super Grand Prix. Přímý postup ukořistil Papoušek, protože první a druhý jezdec už si jej zajistili už dříve. V Super Grand Prix odstartuje dvacítka jezdců složená z jedenácti přímo postupujících z jednotlivých Velkých cen a devíti nejvýše bodujících v celkovém žebříčku.

Ve Velké Ceně Prahy dnes bojovalo 36 dvojic. Diváci mohli sledovat i výkony reprezentačních závodníků, kteří na domácích kolbištích často nestartují, a to třeba právě Vladimíra Tretery nebo Kamila Papouška. Treterovi s Gangsterem V/H Noddevelt bohužel postup do nedělního vyvrcholení unikl, a to pouze o půl vteřiny, o níž byl Papoušek rychlejší.

Parkur připravený irským stavitelem Colmem Quinnem byl úrovni T**, tedy 150  centimetrů. Do dnešního finále kurz pustil pět bezchybných a pět dvojic s jednou chybou či penalizací za čas. Pouze Skřivan se s parkurem vypořádal zcela bez trestných bodů a v neděli by mohl završit sezonu hattrickem. „Určitě pojedu nedělní soutěž velmi rád. Nakonec celý průběh sezony jsem k tomu směřoval, aby kdybych nevyhrál Velkou cenu, abych měl dostatek bodů, abych velké finále jel. Mám dobrého koně, co jiného než závodit,“ řekl Skřivan.

Jindra inkasoval dva za překročení času. Papoušek s Treterou měli v součtu shodně po čtyřech trestných bodech, rozhodl tedy čas. Tretera skončil čtvrtý a Papoušek si v elitní pětce zapsal i pátý post, a to s Officierem Van De Achterhoek.

Letošní 22. ročník Českého skokového poháru vyvrcholí nedělní Super Grand Prix. Napřímo se kvalifikovali: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda, Jiří Skřivan a Kamil Papoušek. V žebříčku do 20. postu jsou ještě Zdeněk Hruška, Mariana Michlíčková, Petr Dohnal, Karel Polák, Tereza Prášková, Tereza Svobodová, Ondřej Pospíšil, Radek Šídlo a Denisa Vegrichtová, která ale nakonec nebude startovat. Nahradit by jí měl první pod pomyslnou čarou, což je Rudolf Doležal.  Loňské vítězce Českého skokového poháru Lucii Strnadlové se nepodařilo nashromáždit dostatečné bodové skóre, letos tedy obhajovat nebude, i když bojovala až do poslední šance.Nejlepší dvojicí v rámci Czech Junior Cupu dnes byla Alice Stöhrová s Douglasem DH Z. Jako jediní zvládli základní kolo i rozeskakování bez jediného zaváhání. Druhá byla Vanessa Ingrid Pecina s Kalinkou van´t Heike a na bronzový stupínek se postavila Adriana Cermanová, což je zároveň žebříčkově nejúspěšnější juniorka seriálu. V kategorii dětí si žebříčkové prvenství udržela Viktorie Šimková. Při finálové juniorské soutěži bude v neděli bojovat celkem dvacítka dětí a stejný počet juniorů, těšit se tedy můžeme na dvojnásobnou porci emocí.V dnešní U25 pro mladé jezdce kralovaly Mariana Michlíčková s Claire 159, druhá dojela Natálie Ulčová s Demontem a třetí Natálie Libichová s Quebecem. Libichová i Michlíčková už si účast v nedělní finále zajistily body z předchozích kol, ale Ulčová se dnešním výkonem posunula mezi top 20, kde by neměly chybět ani jezdkyně z průběžné elitní trojky, tedy Denisa Vegrichtová, Veronika Vacková a Petra Pařenicová.

Finále Amateur Tour v Chuchli ovládla loňská vítězka AT Monika Najmanová a klisnou Jay Jay. Druhá byla Vanessa Langrová s Admiratiem a třetí Silvie Brátová s valachem Nunto-Pugata. Amateur Tour už bude znát letošního šampiona či šampionu v sobotu odpoledne, kdy se dá očekávat mimo jiné velmi napínavý souboj mezi Najmanovou a Janou Noskovou, která si letos připsala úctyhodných šest vítězství v jednotlivých kolech a suverénně průběžně vedla celý žebříček. 

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto1: Jiří Skřivan s Hollandem TN dnes triumfovali ve Velké Ceně Prahy.

Foto2:  Nejúspěšnější trojice Velké Ceny Prahy: Jaroslav Jindra, Jiří Skřivan a Kamil Papoušek.

Autor fotografií: Anežka Závorková


Publikováno 30. 9. 2023 8:49

Český skokový pohár vyvrcholí v Chuchli bojem o poslední body

Český skokový pohár vyvrcholí v Chuchli bojem o poslední body, elitní dvacítka se pak utká v Super Grand Prix

Český skokový pohár bude v neděli znát svého letošního absolutního vítěze nebo vítězku. Brány Chuchle Areny Praha, kde vyvrcholí závěrečný pětidenní mítink tuzemské parkurové extraligy, se závodníkům i návštěvníkům otevřou už ve středu. Lucie Strnadlová ještě má šanci bojovat o obhajobu seriálové výhry, mezi favority z čela žebříčku patří Jaroslav Jindra, Jan Štětina a Jiří Skřivan.

Pro fanoušky skokového sportu je určitě lákadlem účast nejlepších jezdců republiky a to ve všech soutěžních kategoriích,“ říká ředitelka závodů Markéta Šveňková.

Na kolbišti v Chuchli budou závodit zástupci seniorského reprezentačního týmu: Aleš Opatrný, Filip Doležal, Vladimír Tretera, ale i Kamil Papoušek a Miloslav Příhoda. Ze zástupců mladé reprezentace odstartují Mariana Michlíčková, Petra Pařenicová, Tereza Svobodová a celá řada dalších výborných jezdců. „Jak se dalo očekávat s ohledem na popularitu seriálu i na to, že se jedná o celoroční finále, zájem o účast je především v prvních dvou dnech je enormní. Jsme za to moc rádi a vážíme si zájmu jezdců. Jen musíme také brát v úvahu roční období a fakt, ze se už velmi brzy stmívá,“ doplnila Šveňková. Pořadatelé tak nemohli přijmout všechny zájemce o přihlášení, za což se omlouvají, avšak bezpečnost koní i jezdců je pro ně na prvním místě.

V páteční Velké ceně Prahy mohou závodníci nasbírat poslední body, které budou vstupenkou do nedělní Super Grand Prix pro dvacet nejlepších. Mezi ně se dle pravidel kvalifikovali všichni letošní vítězové Velkých Cen a dvacítku doplní další nejlépe bodující v seriálovém žebříčku.

Loni Český skokový pohár ovládla Lucie Strnadlová. Její letošní účast ve finále zatím není jistá, v pátek se při poslední Velké ceně pokusí získat chybějící body. Záležet také bude, zda na start nastoupí všichni se splněnou kvalifikací. Jistý finálový start mají letos vítězní Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová, Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda a Jiří Skřivan.

V Czech Junior Cupu se dá očekávat napínavé klání, a to jak v kategorii dětí, kde dosud vedou Viktorie Šimková, Eva Rothová a Barbora Pospíšilová, tak v kategorii juniorů, v níž dosud nejvíce bodovaly Adriana Cermanová, Natálie Libichová a Pavlína Plotnárková. Ani mezi mladými jezdci U25 nebudou chybět tři nejlepší z žebříčku: Denisa Vegrichtová, Veronika Vacková ani Petra Pařenicová. Natálie Očenášková, která loni vyhrála, ještě bude muset o finále zabojovat.

Seríál Amateur Tour bude mít jako jediný finále už v sobotu. Šestinásobná letošní vítězka Jana Nosková se pokusí zvítězit i v závěrečném klání. Chybět nebudou ani její soupeřky z elitní trojice: Silvie Brátová a loňská vítězka AT Monika Najmanová.

Parkury v Chuchli nachystá irský stavitel Colm Quinn, páteční Velká cena i Super Grand Prix se pojedou na úrovni T**, tedy 150 centimetrů. Tato obtížnost je v ČR k vidění jen na několika vrcholných mítincích. Na programu je i tradiční páteční party s diskotékou, připravený je i program pro rodiny s dětmi a náročnější návštěvníci mohou o víkendu využít i komfortní místa ve VIP prostoru.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu, letos jeho kalendář tvořilo 12 Velých cen. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Chuchle Arena Praha
Foto2: Vítězka Českého skokového poháru 2022 Lucie Strnadlová
Autor: Martina Burianová


Publikováno 25. 9. 2023 13:17

Pohárový matador Jiří Skřivan porazil čtyři desítky soupeřů a zvítězil v Hořovicích

Jiří Skřivan a Holland TN dnes zvítězili ve Velké ceně Hořovic. Pouze této dvojici a druhé Michaele Refkové s Cessariem se podařilo absolvovat celý závod bez trestných bodů. Skřivan byl ve finále téměř o čtyři vteřiny rychlejší. Bronzovou příčku obsadila Natálie Ulčová s Demontem. Celkem o předposlední jízdenku do Super Grand Prix Českého skokového poháru usilovalo 44 startujících, konkurence tak byla v rámci letošní série rekordní. 

Skřivan jako aktivní jezdec nevynechal žádný ročník z 22leté historie ČSP, vítězství si připsal po několika letech. „Čekání na dobrého koně je vždycky trochu dlouhé, ale teď jsem za to rád,“ řekl vítěz. Podle něj byly parkury velmi náročné, ale soutěžní pole bylo také velmi široké a obtížnost odpovídala letošnímu trendu, kdy v některých Velkých cenách šlo v prvním kole bezchybně třeba i deset závodníků. „Opravdu tady roste kvalita koní, kvalita jezdců a já jsem za to velmi rád,“ dodal Skřivan.

S kurzem připraveným stavitelem Zdeňkem Krpelou si v Hořovicích v prvním kole bezchybně poradily čtyři dvojice, kromě Skřivana a Refkové to byli Kamil Papoušek a Mariana Michlíčková. Nakonec čtvrtý Papoušek s Vivanem Blue však ve finále chyboval na posledním skoku a Michlíčková a Human Leaque shodili dvakrát. Naopak bronzová Ulčová sice měla čtyři trestné body z prvního kola, ve finále už ale žádné nepřidala. To se podařilo i Anně Helebrantové s valachem Cikkado, což jí přineslo páté místo. 

O účast v Super Grand Prix  jezdci ještě zabojují při závěrečném mítinku v Praze během Velké ceny, a to 29. září. Super Grand Prix, která se pojede 1. října, mají jistou vítězové uplynulých letošních Velkých cen: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda a Jiří Skřivan. Další účastníci vzejdou z nejlépe bodujících v žebříčku do 20. postu. Lídrem je nyní Jaroslav Jindra.

Ve finále Czech Junior Cupu dnes v Hořovicích proběhl souboj o vedení v seriálovém žebříčku v kategorii dětí. První pozici nakonec udržela Viktorie Šimková před Evou Rothovou, avšak obsadily až druhou a třetí pozici. V Hořovicích zvítězily Gabriela Horká a Kigali. Šimková obsadila druhé místo s Dondersteenem a Rothová třetí s Cassandrou 2.

Letoš již pošesté převzala Jana Nosková se Shadowem 5 vítězný flot ve finále Amateur Tour. Druhá dojela Kateřina Smrčková s valachem Comely Mystery a třetí byl Filip Hazuka s Conerym.Už v sobotu zvítězila v U25 pro mladé jezdce Petra Pařenicová s Evergreenem P. V rozeskakování byla o více než dvě vteřiny rychlejší než Teraza Svobodová s valachem I Will Be Famous a třetí nejlepší v rozeskakování byly Andrea Kozojedová s Nestea.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Jiří Skřivan a Holland TN

Foto2: Jiří Skřívan, Michaela Refková a Natálie Ulčová

Autor fotografií: Anežka Závorková


Publikováno 18. 9. 2023 8:45

Velká cena Hořovic přilákala velmi široké startovní pole

Velká cena Hořovic přilákala velmi široké startovní pole, Michlíčková se pokusí o repete dvojího umístění

Jen pár hodin zbývá do startu prvního jezdce na kolbišti JS Opatrný Hořovice. Nedělní Velká cena přilákala na start téměř 40 dvojic, mezi nimi nechybí lídr pohárového pořadí Jaroslav Jindra. Účast potvrdila také obhájkyně loňské zlaté i stříbrné příčky, Mariana Michlíčková. Startovat bude opět se dvěma koňmi, dokáže za zády nechat desítky zkušenějších jezdců?

Kamil Papoušek, Martin Šoupal, Jiří Skřivan, Rudolf Doležal, Natálie Ulčová, Tereza Kleandr a další se postaví na start Velké ceny, která pro ně bude zároveň předposlední šancí dostat se do pohárového Superfinále. Diváci se tak mohou těšit na sport v podání české špičky. „Zveme všechny fanoušky parkuru na skutečně silně obsazenou Velkou cenu, takřka 40 dvojic jistě připraví bohatou sportovní podívanou. A samozřejmě zveme všechny po celých pět soutěžních dní, čeká nás mnoho krásných závodních výkonů,“ říká za pořadatele Jitka Prach Opatrná. Parkur nedělní Velké ceny nachystá Zdeněk Krpela na úrovni T*, tedy 145  centimetrů.

V Czech Junior Cupu nebude chybět vedoucí v kategorii dětí Viktorie Šimková, ani zatím těsně druhá Eva Rothová. V kategorii juniorů odstartuje průběžně druhá Adriana Cermanová a může tak předjet absentující lídryni Pavlínu Plotnárkovou, dělí je totiž pouhý jeden bod. Mezi mladými jezdci U25 nebudou z čelních pozic chybět Veronika Vacková ani Nikola Egrová. V Amateur Tour vedoucí Jana Nosková si zapíše účast i v Hořovicích, průběžně druhá Monika Najmanová ani třetí Silvie Brátová tentokrát nepřijedou.

Po klání v Hořovicích čeká Český skokový pohár od 28. září  vyvrcholení v pražské Chuchli se Superfinále, které bude 1. října. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně kvalifikují do finále, kde bude rozhodnuto o celkovém vítězi. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát a Miloslav Příhoda.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Loni v Hořovicích zvítězila Mariana Michlíčková. Zároveň obsadila i stříbrný post. Třetí byla Tereza Svobodová.

Foto2: Mariana Michlíčková při čestném kole v roce 2022.


Publikováno 13. 9. 2023 11:03

Příhoda si v Litomyšli dojel pro superfinále, rozhodly desetiny vteřiny

Miloslav Příhoda a Ibiza D dnes vybojovali vítězství ve Velké ceně Litomyšle. V konkurenci 25 dvojic nakonec o prvenství rozhodly desetiny vteřiny, i když čas byl od začátku nepřítelem i těch, co nechybovali na překážkách. Druhý byl Radek Šídlo a Inos Del Maset, třetí Karel Polák s Tallmannem TN. 

Lídrem žebříčku zůstává Jaroslav Jindra, i když v Litomyšli nestartoval. V pohárovém pořadí druhý Jan Štětina se mu šestým místem z Litomyšle jen bodově přiblížil. Loňský litomyšlský vítěz Zdeněk Hruška sice na stupních vítězů nestál, ale výsledek měl přesto krásný: s Cathagou DK a Giovanym obsadil čtvrté a páté místo.

S prvním kolem si bezchybně poradily pouhé tři dvojice, a to Miloslav Příhoda s Ibizou D, Zdeněk Hruška s Carthagou DK a Radek Šídlo s Inosem Del Maset. Po jednom trestném bodě za čas měli Jan Štětina s Jumagem a Karel Polák s Tallmannem TN. Dalších pět finalistů mělo na kontě po jedné chybě. Příhoda, Šídlo i Polák přidali ve finále jen jeden trestný bod za čas, a tak se pořadí v čele zásadně nezamíchalo. „Pro mě úplně geniální. Já jsem nikdy nevyhrál nic na čas, a včera jsem vyhrál 140 a i dnes, sice s jedním bodem za čas,“ zhodnotil parkury připravené Romanem Drahotou Příhoda. S nadsázkou zmínil, že na stupních vítězů nakonec stáli tři nejpomalejší jezdci. „Ve finále chybky chodily náhodně a přicházely po celé trase parkuru,“ doplnil vítěz.

Ve finále Czech Junior Cupu  v Litomyšli svedli o vítězství těsný souboj Natálie Špůrková a Václav Humplík. Špůrková s Manillonem V byla nakonec rychlejší o šest desetin vteřiny. Podle ní rozhodlo o výsledku projetí jediného obratu, a to ze skoku číslo tři na skok čtyři. Humplík, kterého čeká příští týden reprezentační výjezd do Belgie, sedlal Pythagora De Goedereede. Třetí skončila Adriana Křížová s klisnou Joyful GR. 

Soutěži pro mladé jezdce U25 kralovala Ema Saláková. S Gimmy 1 překonaly rozeskakování s jedinou chybou, druhá Tina Laryšová s Talouradem i třetí Sára Finsterle s Levisem 5 v rozeskakování shodili po dvou překážkách.

Jana Nosková v Litomyšli vyhrála letos popáté kolo Amateur Tour s valachem Shadow 5.  „Znamená to, že mám neskutečného koně,“ říká Nosková, která se pokusí zvítězit i v závěrečném pražském finále. Její náskok před soupeřkami už přesáhl v průběžném pořadí 50 bodů. Zhruba o vteřinu pomalejší byla v rozeskakování Monika Najmanová s klisnou Jay Jay a na bronzovou příčku se postavili Klára Pokorná s Eigenwijsem. Zajímavostí je, že minulý rok bylo pořadí na nejvyšších stupních v této soutěži zcela totožné.

Po klání v Litomyšli čeká Český skokový pohár 14. až 17. září Velká cena Hořovic. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát a Miloslav Příhoda.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Miloslav Příhoda a Ibiza D
Foto2: Miloslav Příhoda, Radek Šídlo a Karel Polák

Autor fotografií: Zenon Kisza


Publikováno 11. 9. 2023 9:09

Velká Cena Litomyšle se blíží, Jan Štětina může po čtyřech letech obhájit vítězství

Elitní jezdci už od čtvrtka zaplní kolbiště Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá v Litomyšli. Na startu nedělní Velké ceny by mělo být 28 dvojic, mezi nimi v pohárovém pořadí druhý Jan Štětina. Aktuální lídr Jaroslav Jindra na startu není, podaří se jej Štětinovi bodově předstihnout? Sledujte v neděli s námi...

Loni v Litomyšli zvítězil Zdeněk Hruška, druhá byla Natálie Ulčová a třetí Tereza Kleandr, která letos opět nastoupí na start. Partnery jí budou Imola a Okidoki Van De Coefering. Štětina v Litomyšli zvítězil v roce 2019 a jeho šance na reprízu bude vysoká, do vrcholného klání přiveze rovnou tři koně, chybět tedy nebudou Chabella Donna PS, Presley-S a Kuala Lumpur VD Begijnakker Z. Uvidíme též loňskou vítězku Českého skokového poháru Lucii Strnadlovou se Solidatem či olympionika Miloslava Příhodu s Ibizou D a Carmanem. Parkur bude opět na úrovni T*, tedy 145  centimetrů, a připraví jej stavitel Roman Drahota.

Atmosféra zdaleka nebude podzimní, meteorologové předpověděli dny plné pozdního letního slunce. “Těším se, že nás nezaskočí počasí jako loni,“ říká ředitel závodů Jiří Skřivan a zve diváky na čtyři dny plné sportovních zážitků.

Czech Junior Cup bude též nabitě obsazený, chybět nebude většina představitelek čela průběžného pořadí: Eva Rothová, Barbora Jílková, Barbora Pospíšilová či Natálie Libichová. Na startu soutěže pro mladé jezdce U25 jsou v obě v žebříčku nejvýše postavené jezdkyně: Denisa Vegrichtová i Veronika Vacková. Mezi soupeřkami bude například  i čtvrtá v pořadí Lucie Šrámková. A ani v Litomyšli nebude chybět průběžně v Amateur Tour vedoucí Jana Nosková, jejíž náskok činí více než čtyři desítky bodů.

Po klání v Litomyšli čeká Český skokový pohár 14. až 17. září Velká cena Hořovic. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška a Martin Brát.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Loni v Litomyšli zvítězil Zdeněk Hruška, druhá byla Natálie Ulčová a třetí Tereza Kleandr.

Foto2: Kolbiště Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá v Litomyšli.


Publikováno 5. 9. 2023 13:30

Ptýrovskou noční Velkou cenu vyhrál Brát, v průběžném vedení zůstává Jindra

Excelentní atmosféra, bohatý doprovodný program a přes dva tisíce diváků. To byla sobotní noční Velká cena Ptýrova, ve které zvítězili Martin Brát s valachem Derby. Na elitní pohárová kolbiště se tak jezdec vrátil po 12 letech skutečně se vší parádou. Druzí byli Přemysl Adam a Cachas, třetí Martin Šoupal a Chique-K Van´t Kattenheye Z. 

Ptýrovské ochozy rozproudilo podvečerní štafetové skákání, ukázka hobby horsingu, akrobatická show Flying Boys a další doprovodný program. Brátův vítězný výkon vyzdvihuje mimo jiné to, že jezdectví není jeho profese. Avšak jako veterinář s koňmi pracuje po celý rok.

Velká cena začala těsně po 21. hodině a odstartovalo 31 dvojic. Do finále postoupilo osm  bezchybných a  dva jezdci s jednou chybou. V základním kole nechyběli dva nejvýše postavení jezdci v pohárovém žebříčku: Jaroslav Jindra a Jan Štětina, který se ale tentokrát do finále nepodíval. S finálovým parkurem si bez zaváhání poradila pětice jezdců, čtvrtým byl právě Jindra s Cornet´s Ninjou a pátá dojela Tereza Svobodová s Britanií. 

Soutěž jezdcům „okořenil“ setrvalý déšť, ale na výkonech to nebylo znát. Parkur připravený německým stavitelem Klausem Hollem byl korektní, zároveň však prověřil připravenost závodních dvojic od začátku až do konce včetně trojkombinace zařazené až k závěru parkuru.

Czech Junior Cup po ptýrovské jízdě v kategorii dětí vede Viktorie Šimková. Vítězství však braly Veronika Bendová a Herena, které jako jediné dokázaly i rozeskakování zajet čistě. Šimková byla s jednou chybou v rozeskakování druhá a bronzová příčka patřila se stejným přídělem trestných bodů, avšak o více než tři vteřiny pomalejším časem Anně Victorii Lantorové s Esperanzou 1.
Finále mladých jezdců U25 na Ptýrově patřilo Matouši Kořínkovi a hřebci Linz 1. Stříbro si odvezly Petra Pařincová se Zetou 2 a bronz Klára Hlaváčková s klisnou Machare Bono. Ani jeden z jezdců, kteří se postavili na stupně vítězů, nedojel rozeskakování bezchybně.

Průběžně vedoucí Amateur Tour Jana Nosková na Ptýrově opět potvrdila svou formu a dokázala letos už počtvrté ve finále zvítězit. Tour tak nadále vede s jistotou, i když, jak po ptýrovské jízdě poznamenala, nervozita u ní stoupá s každým kolem. Parkur se tentokrát žádné dvojici v rozeskakování nepodařilo zdolat bezchybně a Nosková se Shadowem 5 stejně jako druhá Zdena Drahoňovská s Gájí jednou chybovaly. Obě startují za Statek Kováry a jejich jízdu dělilo pouhých pět setin vteřiny. Třetí byli Klára Pokorná s Eigenwijsem.

Po ptýrovském klání čeká Český skokový pohár 7. až 9. září Velká cena Litomyšle.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

 Foto1: Vítězové noční Velké Ceny Ptýrova Martin Brát a Derby

Foto2: Ptýrovskou noční Velkou cenu vyhrál Martin Brát, druhý byl Přemysl Adam a třetí Martin Šoupal. 


Publikováno 28. 8. 2023 9:02

Noc na Ptýrově opět rozsvítí unikátní Velká cena

Jindra se Štětinou se utkají o pohárové čelo

Kola Českého skokového poháru se od středy roztáčí na Ptýrově, vrchol bude i tentokrát speciální. Ptýrovská noční Velká cena, která se pojede v sobotu večer, je v rámci ČR unikátem. Koná se jednou ročně a za umělého osvětlení na venkovním kolbišti. Chybět nebudou dva nejvýše postavení jezdci v pohárovém žebříčku: Jaroslav Jindra a Jan Štětina, kterého po opavském kole právě Jindra vystřídal v čele. 

Jindru a Štětinu dělí je pouhé tři body, situace se v žebříčku se tak může snadno zase obrátit. Na startu Velké ceny nebude chybět ani domácí Tereza Kleandr se dvěma koňmi: Imolou a Ikarem. Na noční prostředí se nijak speciálně nechystala, podobně jako řada dalších jejích soupeřů absolvuje páteční ST, které se též pojede za umělého osvětlení a koně si tak při něm budou moci zvyknout na prostředí plné světel i stínů. Na startu bude například vítěz z Hradištka Martin Šoupal nebo Jiří Skřivan, který je aktuálně v žebříčku na čtvrtém místě.

Sobotnímu vrcholu bude předcházet bohatý doprovodný program, který v 18:00 zahájí ukázka hobby horsingu, následovat bude štafetové skákání, akrobatická show Flying Boys a divácká prohlídka parkuru. Atmosféra bývá pokaždé velmi živá a vtáhne do děje i nejezdce. „Máme velkou diváckou kulisu, očekáváme 1000 a více návštěvníků,“ říká za pořadatele Kleandr.

Na startu soutěže pro mladé jezdce U25 nebude chybět lídryně Denisa Vegrichtová a Ptýrov si nenechá ujít ani průběžně vedoucí v Amateur Tour Jana Nosková. Své pozice tak mohou ještě upevnit. Naopak v Czech Junior Cupu se díky absenci vedoucích jezdkyň může uvolnit cesta do vedení například v juniorech druhou Adrianu Cermanovou nebo mezi dětmi pro Viktorii Šimkovou, která se aktuálně dělí s na Ptýrově nestartující Evou Rothovou o první místo.

Po ptýrovském klání čeká Český skokový pohár 7. až 9. září Velká cena Litomyšle. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra a Jiří Hruška.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

 


Publikováno 23. 8. 2023 15:52

Jiří Hruška s Reiky ve VC Opavy zopakovali předloňské vítězství, domácí půda jim sedí

Opavskou Velkou cenu Českého skokového poháru s nabitým startovním polem dnes vyhráli Jiří Hruška s klisnou Reiky. Navázali tak na svůj předloňský vítězný výkon a podařilo se jim mezi značnou konkurencí získat i kvalifikaci do pražské finálové Super Grand prix. Druhý byl Petr Dohnal s Tashitou a na bronzovou příčku vystoupila letošní mistryně ČR v kategorii žen Lucie Strnadlová se Solidatem.

Do soutěže T*, která završila sluncem zaplněný opavský mítink, nastoupilo dohromady 35 parkurových dvojic a mezi nimi mnoho těch, kteří na této úrovni mají na kontě už řadu vítězství. Do finále postupovalo celkem jedenáct bezchybných z prvního kola, což je z nadprůměrný počet čistých výkonů. Jezdci to ale zpočátku zdaleka neodhadovali, naopak kurs Romana Drahoty označovali už při prohlídce za velmi technický. Jiří Hruška navíc připomněl, že jestli je pro Reiky něco nejobtížnější, tak je to kombinace se dvěma kolmými skoky, kterou právě Drahota zařadil ke konci parkuru. „Nikdo nemůže říci, že to staví pro to, aby vyhrál domácí,“ řekl Hruška a dodal, že je rád, že to Reiky dnes zvládla.

S nástrahami druhé rundy si bezchybně poradili celkem čtyři závodníci. Kromě těch, kteří obsadili stupně vítězů, to byl Zdeněk Hruška. Navíc bral nejen čtvrté místo s hřebcem Giovany, ale i páté s Cathagou DK.

V seriálu U25 zazářila v Opavě Mariana Michlíčková, v Human Leaque zvítězila a s Claire byla druhá. Natálie Špůrková s Manillonem V byli bronzoví. Domácí Václav Humplík, který letos vzorně reprezentovat v dětské kategorii na mistrovství Evropy, skončil mezi mladými jezdci těsně pod stupni vítězů s valachem Kinshasade Goedereede a pátá byla Kateřina Matušková s Forestem 31.

Opavské finále Czech Junior Cupu patřilo Zuzaně Ciompové s Elliotem, za se bou nechala Gabrielu Horkou s Kigali a Vanessu Ingrid Pecinu s Kalinkou Van´t Heike.

V Amateur Tour tentokrát kralovaly Taťána Kostková a Wichita, druhá byla Tereza Nygrýnová s valachem Colibri, třetí Vanessa Langrová s Admiratiem.

Po opavském klání čeká Český skokový pohár 23. až 26. srpna Noční Velká cena Ptýrova. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra a Jiří Hruška.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Autor fotografií: Zenon Kisza

 • Foto1: Opavskou Velkou cenu Českého skokového poháru vyhráli Jiří Hruška s klisnou Reiky.
 • Foto2: Jiří Hruška s klisnou Reiky navázali na svůj předloňský vítězný výkon v Opavě.

Publikováno 21. 8. 2023 8:54

Opava očekává parkurovou elitu, chybět nebude obhajující Pospíšil

Opavské kolbiště od čtvrtka zaplní závodníci dalšího kola Českého skokového poháru, zájem o start byl letos vysoký a velmi dobře obsazená bude i nedělní Velká cena, na její startovní listině nebudou například chybět obhájci vítězství z loňského roku Ondřej Pospíšil s Huntelaarem, vítěz letošní olomoucké Velké ceny Igor Šulek nebo předloňský vítěz Jiří Hruška. Během mítinku se představí i několik účastníků mistrovství Evropy včetně domácího Václava Humplíka, který v červenci skončil na vynikajícím desátém místě na ME dětí.

O nemalé ceny budou jezdci bojovat celkem ve 20 soutěžích včetně nejvyšší nedělní T*.  Stavitelem parkurů bude Roman Drahota. Kromě českých a slovenských reprezentantů nebudou chybět ani závodníci z Polska „Myslím si, že úroveň bude opravdu velká,“ říká za pořadatele Vladislava Humplíková. Diváci se v neděli mohou podle ní těšit i na speciální překvapení, kdy svou návštěvou poctí mítink jedna ze slavných opavských sportovních osobností.

Z průběžné pohárové top ten jsou přihlášení Jaroslav Jindra, Jiří Skřivan, Mariana Michlíčková, Marek Klus a Zdeněk Hruška. Jindra a Klus se už dříve kvalifikovali do superfinále, a tak se dá mezi ostatními ze špičky očekávat i souboj o start na závěrečném pohárovém vyvrcholení v Chuchli.

Minulý rok se na stupně vítězů v opavském Czech Junior cupu postavili Václav Humplík, Rozálie Pichrtová a Sabina Nečasová, Humplík i Nečasová budou startovat i letos. Amateur Tour loni vyhrála Michaela Fojtová s Langarem, na startovní listině je i tentokrát, i když s koněm Grande Cola MF. V Opavě nebudou chybět průběžně třetí Silvie Venhudová a čtvrtá Monika Najmanová.

Po opavském klání čeká Český skokový pohár 23. až 26. srpna Noční Velká cena Ptýrova. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová a Jaroslav Jindra.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Vítězové Velké Ceny Olomouce 2022 Lucie Strnadlová a Solidat. Foto: Martina Burianová

Foto2: Jana Nosková loni zvítězila v olomoucké Amateur Tour. Foto: Zenon Kisza


Publikováno 16. 8. 2023 10:27