Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Štítky:


Tretera vítězem Super Grand Prix

Český skokový pohár našel nový důstojný formát finále. Letošní jubilejní dvacátý ročník Českého skokového poháru zakončila Super Grand Prix Czech Equestrian teamu v Martinicích a nabídla velkolepou podívanou. Prvním vítězem nového finále se stal Vladimír Tretera s Gangsterem v/h Noddevelt.

Víkend v Martinicích nabídl sportovní podívanou nejvyšší kvality. První finále se jelo již v sobotu, o titul letošního vítěze bojovalo 25 nejlepších jezdců Amateur Tour. Základní kolo i finále dokázaly bez chyb zajet Barbora Moulisová s Arising Moon a Rozálie Zykánová s Cornets Boy, Barbora byla rychlejší a stanula na stupínku nejvyšším. Třetí místo pak vybojovala Jana Nosková se Shadow, která měla ve finále jednu chybu.

Finále Czech Junior Cupu bylo rozděleno do dvou věkových kategorií. Ve finále A, kategorie dětí, předvedly čtyři jezdkyně bezchybnou jízdu v obou kolech. Z vítězství se radovala Rozálie Sovová s Jettou, před druhou Adélou Opatrnou s Lordany 1 a třetí Sarah Dajbychovou s Eolitou. Těsně pod stupni vítězů skončila Natálie Libichová s Ferlin J. Rozálie Sovová tak dokázala obhájit své loňské vítězství v soutěži, i když s jiným koněm, v roce 2020 sedlala klisnu Ellu 1. Finále B kategorie juniorů mělo jednoznačného vítěze, protože jediná Ema Saláková s Gimmy 1 dokázala celou soutěží projít bez shození překážky. S jednou chybou se na druhém místě umístila Natálie Otčenášková se Salou Z a na třetím se stejným výkonem Gabriela Kopřivová s Carpala-Peli.

Velmi kvalitně bylo obsazeno i finále mladých jezdců. Vítězství vybojovala Mariana Michlíčková s Human Leaque, která jako jediná absolvovala obě kola bez trestných bodů. Shodně 4 trestné body měly na kontě Natálie Kovářová s Chacco-to a Tereza Svobodová s Britanií, Natálie byla rychlejší a obsadila 2. místo. Všechny tři umístěné jezdkyně se zároveň probojovaly se svými druhými koňmi do Super Grand Prix, proto musely oslavy vítězství odsunout na později a soustředit se na vrchol celého seriálu Českého skokového poháru.

Plné ochozy v Martinicích pak již čekaly na zlatý hřeb celého roku. Po dvou napínavých kolech se diváci dočkali i rozeskakování, do kterého postoupily tři bezchybné dvojice. Jako první nastoupil na parkur Marek Klus s Tenerife´s Cardozem a dokázal předvést třetí bezchybnou jízdu v čase 34,87 sekundy. Jeho svěřenkyně Natálie Ulčová v sedle Demonta předvedla bravurní a dravou jízdu, bohužel chyba na poslední překážce jí odsunula na průběžnou druhou příčku. Čas ale měla rychlejší, 31,16 sekund. Tribuny ani nedutaly, když na parkur vjel Vladimír Tretera. Vsadil vše na jednu kartu a s Gansterem, který byl po odpočinku po účasti na ME očividně plný energie, doslova prosvištěl parkurem bez chyby a v čase 30,13 sekund, čímž si zajistil vítězství v historicky první Super Grand Prix Českého skokového poháru. Druhý byl Marek Klus a třetí Natálie Ulčová, pro mnohé největší hrdinka soutěže.

Super Grand Prix bylo vydařeným zakončením jubilejního dvacátého ročníku Českého skokového poháru, který prokázal, že je moderním seriálem připraveným na dalších dvacet let existence.

Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a záznam streamu finálových soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto:

 1. Vítězky finále Ameteur Tour – Barbora Moulisová, Rozálie Zykánová a Jana Nosková, Autor: Martina Burianová
 2. Ema Saláková s Gimmy 1 zvítězila ve finále Czech Junior Cupu kategorie B, Autor: Martina Burianová
 3. Vítěz Super Grand Prix Vladimír Tretera a Ganster v/h Noddewelt při čestném kole, Autor: Martina Burianová
 4. Vladimír Tretera s novým putovním pohárem Českého skokového poháru, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 27. 9. 2021 14:15

Účastníci SUPER GRAND PRIX

Jubilejní dvacátý ročníku Českého skokového poháru uzavře zítra historicky první finálová Super Grand Prix. Po konečném součtu bodů z žebříčku je známý seznam dvaceti účastníků, kteří budou bojovat o štědrou dotaci 250 000 Kč.

Do Super Grand Prix se kvalifikovali vítězové jednotlivých kvalifikačních kol, jmenovitě:

 • Natálie Ulčová (VC Hradištka)
 • Petr Dohnal (VC Prahy)
 • Aleš Opatrný (VC Olomouc)
 • Vladimír Tretera (VC Zduchovic)
 • Jiří Hruška (VC Opavy)
 • Marek Hentšel (VC Ostravy)
 • Matěj Kotalík (VC Ptýrova)
 • Tereza Svobodová (VC Litomyšle)
 • Kateřina Veselovská (VC Hořovic)
 • Ondřej Nágr (VC Martinic)

Vítězka z Velké ceny Brna Štěpánka Zavoralová se účasti v Super Grand Prix vzdala.

Desítku vítězů doplní nejlépe umístění jezdci z žebříčku:

 • Jan Malý
 • Jaroslav Jindra
 • Marek Klus
 • Alžběta Vojtková
 • Přemysl Adam
 • Jiří Tměj
 • Marina Michlíčková
 • Jan Štětina
 • Natálie Kovářová
 • Kamil Papoušek

Startující čeká dvoukolová soutěž, která odstartuje v Martinicích zítra v 15 hodin. Napínavé soutěže ale budou k vidění již od rána, na programu je finále Czech Junior Cupu ve dvou věkových kategoriích a finále mladých jezdců.

Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a stream finálových soutěží naleznete na webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Ilustrační foto Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 25. 9. 2021 20:46

Velká cena Martinic: poslední jízdenka do finále pro Ondřeje Nágra

Poslední kvalifikační kolo letošního jubilejního dvacátého ročníku Českého skokového poháru hostily netradičně již v pátek Martinice. Na vítěze čekala poslední přímá jízdenka do finálového Super Grand Prix. Tu si bezchybným výkonem zajistil Ondřej Nágr v sedle klisny D.Amelusina R22. Napětí však trvá, seznam devíti účastníků, kterým účast ve finále zajistil počet bodů v žebříčku poháru, bude zveřejněn dnes.

Poslední kolo slibovalo drama a toho se také diváci v Martinicích dočkali. Do boje o poslední možnost postupu do finále se vydalo 31 dvojic, osmi z nich se podařilo postoupit do finále bez trestných bodů. Finálovou desítku doplnili ještě dva nejrychlejší jezdci z jednou chybou. To byl případ i Kamila Papouška s Great Feeling, který zajel ve finále čistý a díky odvážným obratům především rychlý parkur a donutil tak ostatní jezdce jet opravu naplno. Další bezchybný výkon přidala Natálie Kovářová s North Cape DV, která se vyšvihla na průběžnou první příčku. Málem se na ní i udržela, než jako předposlední vjel na parkur Ondřej Nágr s D.Amelusinou R22. Velmi dobře věděl, že cesta do Super Grand Prix v jeho případě vede jen a pouze přes vítězství. Vsadil tak vše na jednu kartu a dobře udělal. Jeho bezchybná jízda o jednu sekundu rychlejší než Natálie Kovářová znamenala vítězství. Poslední startující Filip Doležal jel na jistotu a tak výprava z Mariánských lázní mohla začít oslavovat.

Konečný propočet bodů žebříčku a především jména devíti jezdců či jezdkyň, kteří doplní jedenáctku vítězů jednotlivých kvalifikačních kol na startovní listině nedělního Super Grand Prix pořadatelé zveřejní dnes, tedy v sobotu 25. září. Již dnes se v Martinicích bude konat první velké finále, a to oblíbené Amateur Tour. V neděli jsou pak na programu dvě finále Czech Junior Cupu ve dvou věkových kategoriích, finále U25 a pak již toužebně očekávaná Super Grand Prix, která je novinkou letošního poháru.

Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a stream finálových soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:

 • Foto 1: Vítězka Velké ceny Martinic Ondřej Nágr v sedle klisny D.Amelusina R22, Autor: Martina Burianová
 • Foto 2: Poslední stupně vítězů letošních Velkých cen – Ondřej Nágr, Natálie Kovářová a Přemysl Adam, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 25. 9. 2021 8:39

Český skokový pohár: Vše se rozhodne v Martinicích

Letošní jubilejní 20. ročník Českého skokového poháru je bezesporu vrcholem domácí jezdecké sezóny. A poslední šanci kvalifikovat se do velkolepého nedělního finále mají jezdci v pátek při Velké ceně Martinic. Není proto divu, že na startovní listině jsou samá známá jména.

Deset jezdců, kteří dokázali zvítězit v některém z kvalifikačních kol, má start v nedělní Super Grand Prix jistý. O poslední místa se bude bojovat právě v páteční Velké ceně Martinic. S jistotou postoupí vítěz, startovní dvacítku pak doplní devět jezdců s největším počtem bodů v žebříčku. V posledním kvalifikačním kole bude navíc přičteno každému bodujícímu k výsledku 5 bonusových bodů. Dá se tedy předpokládat, že jezdci na parkurech belgického stavitele Marca Debaere pojedou na plno a diváci budou moci v Martinicích sledovat opravdu napínavou soutěž.

Ve Velké ceně budou na startu chybět naši nejlepší juniorští a mladí jezdci, kteří v posledních kolech Českého skokového poháru velmi intenzivně proháněli zkušené závodníky, neboť se budou účastnit finále juniorského poháru národů v nizozemském Kronenbergu. Na startovní listině je přesto nevídaný počet známých jmen v čele s olympioniky Alešem Opatrným a Kamilem Papouškem, Mistryní republiky v kategorii žen Lucií Strnadlovou a úřadujícího mistra ČR Jana Štětiny.

Celý závodní maraton začíná již ve středu, na programu je během pěti dní celkem 22 soutěží. O body do žebříčků svých soutěží budou bojovat i jezdci v seriálech soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Kompletní seznam účastníků výjimečné Super Grand Prix s fantastickou dotací 250 000 Kč bude zveřejněn v sobotu 25.9. Sledujte bedlivě webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz , který přinese i live stream nejdůležitějších soutěží.

Přílohy:

 • Foto: Vítěze čeká kromě cen především postup do Super Grand Prix, Autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 22. 9. 2021 13:18

Velká cena Ranch Hořovice: Spanilá jízda Kateřiny Veselovské

Z předposledního kola Českého skokového poháru si jízdenku do finálového Super Grand Prix bravurním výkonem zajistila Kateřina Veselovská. Celou hořovickou Velkou cenu provázela srdečná atmosféra a domácí oslavenec Aleš Opatrný dostal od přátel netradiční dar.

První kolo Velké ceny stavitele Zdeňka Krpely jezdci hodnotili jako náročný, ale pěkný parkur a sám stavitel odhadoval 6 bezchybných jízd. Těsně před prohlídkou byla na parkur jako překvapení pro Aleše Opatrného ke 40. narozeninám dopravena jeho vlastní překážka – s motivem číslovky 40 a olympijskými kruhy. Při své premiéře v prvním kole potrápila jen dva jezdce – Daniela Rolinka se Samem a zrovna Aleše Opatrného s Cooperem Z. Nutno ale dodat, že naše parkurová jednička A.Opatrný se již do Super Grand Prix kvalifikoval z Velké ceny Olomouce a využil domácí prostředí k předvedení svých mladších a méně zkušených koní. Prubířským kamenem prvního kola se stala překážka číslo 8, kterou byla bílá zeď stojící u hrazení pod stromy. Po odmítnutí zde další účast v soutěži vzdaly hned čtyři dvojice, Nikola Bieliková zde měla pád z Drovera. 

Oproti odhadům stavitele byli diváci svědky jen jednoho jediného bezchybného výkonu v prvním kole a to Kateřiny Veselovské v sedle Celana S. Do finále tak postoupili ještě Nikola Bieliková s Carisonem a Ondřej Nágr s D.Ameluzinou s jedním trestným bodem za čas a sedm dvojic s jednou chybou. Finálový parkur překonala čistě juniorka Mariana Michlíčková s Quiete, která do Hořovic přijela ve skvělé formě a k vítězství v kategorii U25 přidala i třetí místo ve Velké ceně. Bezchybný parkur předvedl i Jaroslav Jindra se Snailem, který se musel nakonec spokojit se 4. místem, vyhoupl se ale na první místo v průběžném žebříčku poháru. V sedle Carissona zazářila nezdolná Nikola Bieliková, která se dokázala oklepat po pádu v prvním kole ze svého druhého koně Drovera, a zajet ukázkovou bezchybnou finálovou jízdu, jež jí vynesla druhé místo. Všechny ale překonala Kateřina Veselovská s Celanem S, která jako jediná dokázala obě kola soutěže absolvovat bez chyb a v předepsaném čase a naprosto zaslouženě získala prvenství a postup do Super Grand Prix. 

Poslední body do žebříčků a poslední postupující vítěz vzejdou z posledního kvalifikačního kola poháru, kterým bude Velká cena Martinic, která bude startovat netradičně již v pátek 24.září a letošní jubilejní 20. ročník uzavře v neděli 26.září v Martinicích Super Grand Prix s pohádkovou dotací 250 000 Kč. 

Průběžné žebříčky všech soutěží, výsledky, veškeré informace a záznam streamu jsou na webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz 

Přílohy:

 • Foto 1: Vítězka Velké ceny Rach Hořovice Kateřina Veselovská s Celano S, Autor: Martina Burianová
 • Foto 2: Oslavenec Aleš Opatrný překonává zbrusu novou překážku, kterou dostal jako dar, Autor: Martina Burianová 

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz 
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 20. 9. 2021 8:56

Český skokový pohár: Boj generací pokračuje v Hořovicích

Předposlední kolo Českého skokového poháru se koná tento víkend v Hořovicích. V domácím areálu našeho olympionika Aleše Opatrného bude pokračovat souboj, který se naplno rozjel již v Litomyšli – zkušené reprezentanty vyzvalo jezdecké mládí.

Desáté kolo letošního jubilejního ročníku Českého skokového poháru přilákalo do Hořovic naše přední parkurové jezdce. Po odmlce bude opět možné na domácím kolbišti vidět Aleše Opatrného, ve Velké ceně Ranch Hořovice ho navíc podpoří i další olympionik z Tokia, Kamil Papoušek. Spolu s nimi na startovní listině figurují zkušení jezdci jako Ondřej Nágr, Jaroslav Jindra nebo Marek Klus. Ovšem na startovní listině Hořovické velké ceny je také hned několik úspěšných reprezentantek z kategorie mladých jezdců – Mariana Michlíčková, Anna Held, Anna Helebrandtová nebo Eliška Hasnedlová. Jezdkyně, které mají navzdory svému mládí obrovské zkušenosti, nebojí se výzev a rády by následovaly příklad Terezy Svobodové, která postoupila do Super Grand Prix jako vítězka z Velké ceny v Litomyšli. Nedělní Velká cena Ranche Hořovice proto slibuje napínavý souboj generací.

Jedinečnou přehlídku mladých talentů slibují i startovní listiny hojně obsazených soutěží Czech Junior Cup a U25. O postupové body do žebříčků bude v Hořovicích od čtvrtka bojovat ve všech kategoriích téměř kompletní česká jezdecká špička. Není divu, Hořovické kvalifikační kolo je předposlední možností, jak získat body, následovat bude 25. září Velká cena Martinic a 26. září celý seriál uzavře nedělní finále, poprvé v novém formátu jako napínavá Super Grand Prix. Účast v martinickém finálovém klání mají všichni vítězové Velkých cen letošního ročníku, které doplní jezdci s nejvyšším počtem bodů v žebříčku. Aktuálně je na vedoucí pozici Jan Malý před Jaroslavem Jindrou a Natálií Ulčovou.

Hořovický areál se stal dějištěm Českého skokového poháru v roce 2010 a v historii seriálu byl několikrát dějištěm velkého finále, loňské sezony. Velkou cenu Hořovic dokázala třikrát vyhrát Barbora Tomanová, dvakrát na domácí půdě zvítězil Aleš Opatrný a to včetně posledního ročníku. Velká cena Hořovic měla původně letošní jubilejní 20. ročník Českého skokového poháru zahajovat, dubnový termín musel být kvůli situaci s koronavirem a herpesvirem v Evropě zrušen, vhodný náhradní termín se podařilo najít v kalendáři až těsně před koncem seriálu.

Celý závodní maraton začíná již ve čtvrtek, na programu je během čtyř dní celkem osmnáct soutěží, které lze sledovat i prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz a následovně jako sestřih v televizním vysílání.

Foto: Aleš Opatrný letos zvítězil ve Velké ceně Olomouce, na domácí půdě patří také ke kandidátům na přední místa. Autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 15. 9. 2021 17:17

Velká cena Litomyšle: Mládí v před

Vítězka devátého kvalifikačního kola letošního ročníku Českého skokového poháru je mladší než tento výjimečný seriál domácí parkurové extraligy – Tereze Svobodové je krásných osmnáct, Český skokový pohár slaví letos 20 let. V Litomyšli navíc nešlo o ojedinělý úkaz, po prvním kole obsadily mladé jezdkyně hned první tři místa Velké ceny.

První kolo velké ceny všechny startující jezdce řádně prověřilo. Arény v Suché u Litomyšle je velmi kompaktní a stavitel Petr Mašek připravil jezdcům plynulý a náročný parkur, při kterém hrál tradičně velkou roli čas. Po bezchybném výkonu se do finále dokázalo probojovat 6 dvojic, dvě dvojice s jedním trestným bodem za čas a dvě dvojice s jednou chybou a nejrychlejším časem. Na prvních třech příčkách se seřadily po bravurních jízdách tři mladé jezdkyně, které mají bohaté zkušenosti, včetně startů na Mistrovství Evropy – Tina Laryšová s Lord Ludger, Petra Pařenicová s Evergreen P a Tereza Svobodová s Kleiner Lord. Nechaly za sebou hned dva úřadující mistry republiky – Lucii Strnadlovou s Calox a Jana Štětinu s Guus S.

Ve finále diváci viděli jen tři bezchybné jízdy, jako první parkur čistě překonal Jiří Tměj s Crosby DK, který si však nesl jednu chybu z prvního kola. Bez chyby pak první kolo i finále překonala Lucie Strnadlová s Caloxem a ujala se vedení. Z první příčky jí pak bezchybnou a rychlejší jízdou sesadila Tereza Svobodová s Kleiner Lord. Petra Pařenicová s Evergreen P měla chybu hned na první překážce, ale nakonec byla rychlejší než Jiří Tměj s Crosby DK a vybojovala třetí místo. Tina Laryšová na Lord Ludger ve finále po chybě na pátém skoku přidala ještě chyby na posledních dvou překážkách a z prvního postupového se propadla na celkové 9. místo.

Mezi devíti juniory v rozeskakování Czech Junior Cupu si nejlépe vedla Rozálie Sovová, která nechybovala ani jednou a obsadila s Jettou první a s Titanem druhé místo, třetí byla také bezchybná Sarah Dajbychová s Eolitou 1. Mezi jezdci kategorie U25 se do rozeskakování bezchybným výkonem probojovalo hned 12 dvojic a to včetně trojice Tina Laryšová (Siimpfy), Petra Pařenicová (Zeta 2) a Tereza Svobodová (April Z), které svou skvělou formu předvedly poté i ve Velké ceně. Mezi mladými jezdci nakonec zvítězila Nina Kaločová s Schicki Micki před druhou Sofií Najmanovou s Nativio van Het a třetí Sárou Finsterle s Elektrou 3. Ve finále Amateur Tour se z vítězství radovala Jana Nosková s Shadow 5, před Karolínou Havlovou s Tango Decry a Rozálií Zykánovou s Cornets Boy.

Jubilejní dvacátý ročník Českého skokového poháru má před sebou ještě kvalifikační kolo v Hořovicích a pak Velkou cenu Martinic a martinické Super Grand Prix, které seriál uzavře. Průběžné žebříčky všech soutěží, výsledky, veškeré informace a záznam streamu jsou na webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:

 • Foto 1: Vítězka Velké ceny Litomyšle Tereza Svobodová a Kleiner Lord, Autor: Martina Burianová
 • Foto 2: Velká cena Litomyšle – 1. Tereza Svobodová, 2. Lucie Strnadlová a 3. Petra Pařenicová, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 13. 9. 2021 8:49

Český skokový pohár: Boj o body pokračuje v Litomyšli

Letošní jubilejní 20. ročník Českého skokového poháru se nezadržitelně blíží do svého finiše. V září nás čekají hned tři Velké ceny za sebou a pak napjatě očekávané Super Grand Prix, které rozhodne o letošním vítězi. Jisté místo na startovní listině této prestižní akce mají vítězové jednotlivých kvalifikačních kol, které doplní jezdci s nejvyšším počtem bodů z žebříčku celého seriálu. A právě o tyto body se bude bojovat v neděli ve Velké ceně Litomyšle.

Po osmi kolech svádí těsný boj o vítězství v žebříčku Českého skokového poháru Jaroslav Jindra s Janem Malým a Natálií Ulčovou. Ale ani ostatní jezdci nezahálejí a pilně sbírají body, nic není rozhodnuto a každé umístění může znamenat velký skok kupředu. Startovní listina Velké ceny Litomyšle je tak plná zkušených závodníků z Velkých cen a slibuje dramatické boje. Jaroslav Jindra navíc ve Velké ceně Litomyšle dokázal zvítězit již třikrát a jistě by rád přidal do své úctyhodné sbírky další triumf. „Do Litomyšle se velmi těším, stejně jako na všechna kvalifikační kola Českého skokového poháru,“ uvedl tento zkušený jezdec. „Mám rád atmosféru velkých cen a jsem rád, že mi konečně dorostli koně do těchto soutěží. A hlavně, že díky seriálu mohu startovat v kvalitních soutěžích.“ 

Kvalifikační kolo v Litomyšli láká tradičně účastníky ze západních i východních končin republiky, a to díky poloze na pomezí Čech i Moravy. Pořadatel závodů v Litomyšli je jedním ze zakládajících členů Asociace ČSP a místní Velká cena v rámci seriálu se zde koná již od roku 2002. Dějištěm Velké ceny Litomyšle je areál Hřebčína v Suché, vzdálený jen 4 kilometry východně od centra města. 

Celý závodní maraton začíná již ve čtvrtek, na programu je během čtyř dní celkem 18 soutěží. O titulky a body do žebříčků svých soutěží budou bojovat i jezdci v seriálech soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Veškeré dění bude opět možné sledovat prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz  a následně v záznamu i v televizním vysílání.

Přílohy:
Foto: Jaroslav Jindra startuje v Českém skokovém poháru i s hřebcem Cornets Ninja, Autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz 

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 9. 9. 2021 12:56

Atmosféra Velké noční ceny Ptýrova nezklamala

Velkou noční cenu eLED Ptýrova lze bez nadsázky označit za zlatý hřeb dosavadního Českého skokového poháru. Ochozy naplněné diváky a umělé osvětlení vytvořily fantastickou atmosféru, která přilákala na start i dva naše olympijské reprezentanty. Velkou noční cenu nakonec vyhrál za bouřlivého potlesku Matěj Kotalík s Cesanem V ze stáje Dita Opalice.

Start za umělého osvětlení je velmi specifický a může skrývat úskalí, v Ptýrově však bylo vše perfektně připraveno. Zkušený německý stavitel Klaus Holle připravil parkury šité na míru prostředí a jezdci si umělé osvětlení mohli vyzkoušet již při páteční soutěži stupně ST. Této možnosti využil kromě jiných právě Matěj Kotalík, který v pátek seznámil svého koně s umělým osvětlením a celou sobotu čekal, až přijde jeho chvíle ve Velké ceně.

První kolo Velké noční ceny dokončilo bez chyby 9 dvojic, ze kterých byl nejrychlejší Jan Chýle s Abdulahem B. Bezchybnou jízdu dokázal, stejně jako další tři dvojice, zopakovat i ve finále, na stupně vítězů to ale nestačilo a skončil až na čtvrtém místě. Vítězem se stal Matěj Kotalík s Cesanem V, který finále absolvoval čistě za 54,22 sekund. Druhá Jana Francová s Quinzo Z na vítěze ztrácela pouhých 24 setin sekundy, třetí se umístil Přemysl Adam s Cachasem. Ozdobou startovní listiny Velké noční ceny byly jména dvou olympioniků Miloslava Příhody a Ondřeje Zváry, který byl s Quimerem-M pátý. Oba si velmi chválili nezaměnitelnou atmosféru a především úžasnou diváckou kulisu, která v Tokiu bohužel tolik chyběla. Jejich společné vítězství coby duo „Tokijské kamikadze“ ve štafetovém skákání ocenili diváci aplausem ve stoje.

Nabitý sobotní program ale nenabídl jen Velkou noční cenu. Soutěžilo se od rána a tak přítomní diváci viděli hned několik finálových klání. Mezi amatérskými jezdci se nejlépe dařilo Dominice Moudré s Ratinou 5, před druhou umístěnou Danou Pinkavovou s Rolex a Pavlou Fuchs s Gefion S. Finále Czech Junior Cup opanovala Laura Johana Šebestová a Marcant 1, druhé místo vybojovala Alžběta Viačková a Remus 3 před Emmou Salákovou s Gimmy 1. Soutěže navíc skvěle doplňoval doprovodný program – za zmínku stojí především povedené představení volné drezury šesti koní Miloslava Simandla a především adrenalinem nabitá štafetové skákání dvojic.

Český skokový pohár bude pokračovat v září Velkou cenou Litomyšle 12.9. a Velkou cenou Hořovic 19.9., jubilejní 20. ročník pak uzavře nově Super Grand Prix v Martinicích 25. a 26. září. Jedinečný sportovní zážitek z Ptýrova je možné díky záznamu streamu na www.ceskyskokovypohar.cz sledovat i zpětně, záznam již tradičně uvede ve svém vysílání Česká televize. Veškeré doplňující informace, startovní a výsledkové listiny a průběžné žebříčky jednotlivých soutěží seriálu jsou na webu Českého skokového poháru.

Přílohy:

 • Foto 1: Matěj Kotalík s Cesanem na cestě k vítězství ve Velké noční ceně eLED Ptýrov, Autor: Martina Burianová
 • Foto 2: Šťastná trojice umístěných: Matěj Kotalík, Jana Francová a Přemysl Adam, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 23. 8. 2021 9:03

Český skokový pohár: Noční cena Ptýrova

Středočeská obec Ptýrov u Mnichova Hradiště od středy do sobotní noci hostí v pravdě výjimečné kvalifikační kolo Českého skokového poháru. Jak samotný název Velká noční cena eLED Ptýrov napovídá, jede se za umělého osvětlení. Již samotný tento fakt láká každoročně velké množství diváků, letos se navíc na start Velké noční ceny postaví i olympionik Miloslav Příhoda.

Součástí seriálu Českého skokového poháru se ptýrovský areál stal v roce 2009, tehdy ještě jako dějiště Velké ceny Kolína. Stejně tomu bylo o rok později. V následujících letech se však začaly konat navíc Velké ceny Ptýrova, a to v samostatném termínu. Vrcholná soutěž je zcela výjimečná tím, že se koná vždy v nočních hodinách za umělého osvětlení, které vytváří zcela unikátní atmosféru. Tu tentokrát okusí nejen Miloslav Příhoda, který se nedávno vrátil z Tokia, ale třeba také Jiří Skřivan, který zdejší Velkou cenu dokázal vyhrát v roce 2011. Zopakovat stejný triumf by se deset let poté při jubilejním ročníku seriálu jeho prezidentovi Jiřímu Skřivanovi jistě líbilo. Soupeřit ale bude muset také s Jaroslavem Jindrou, který je aktuálně na třetí příčce průběžného žebříčku poháru a startovat bude hned se dvěma koňmi.

Soutěže se rozjely již ve středu, celý program vyvrcholí v sobotu, kdy se pojedou například finále Amateur Tour, finále Czech Junior Cupu, finále U25 a Velká noční cena eLED. Večerní blok programu za umělého osvětlení začíná od 18 hodin. Autorem všech parkurů je německý stavitel Klaus Holle, na programu v sobotu je i atraktivní soutěž ve štafetovém skákání dvojic.

Jedinečný sportovní zážitek bude opět možné sledovat i z pohodlí domova prostřednictvím streamu na www.ceskyskokovypohar.cz Na webu seriálu najdete také veškeré doplňující informace, startovní a výsledkové listiny a průběžné žebříčky jednotlivých soutěží seriálu.

Přílohy:

 • Foto 1: Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL pod ptýrovskou noční oblohou v roce 2019, Autor: Český skokový pohár

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 19. 8. 2021 8:42