Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Štítky:


Český skokový pohár: Den splněných přání na Velké ceně v Ostravě

Velká cena Ostravy byla zcela výjimečným kvalifikačním kolem letošního jubilejního 20. ročníku Českého skokového poháru – na trávě se rozdávaly bonusové body, boj o finále připomínal černého Petra a ještě se plnila vyslovená přání. Za bouřlivých ovací přítomných diváků vyhrál Velkou cenu Ostravy domácí jezdec Marek Hentšel a to ve stylu veni, vidi, vici.

V letošním ročníku Českého skokového poháru je Velká cena Ostravy jediný závod, který se jede na travnatém kolbišti. Květnový termín musel být zrušený, protože vytrvalé deště podmáčely kolbiště, včera byl povrch připraven na výbornou – příjemně pružná tráva přímo lákala ke startu, stejně jako bonusové body do žebříčku pro umístěné. Ke startu se přihlásilo jen 12 dvojic, ale i přesto závod nepostrádal napětí. Někteří závodníci neskrývali své ambice, Jan Malý se v rozhovoru vyjádřil jasně: „Do Ostravy jsem si přijel pro body do průběžného žebříčku, rád bych se posunul ze třetího na první místo a přiblížil si tak možnost startu do Super Grand Prix.“ Do Super Grand Prix v Martinicích, které určí vítěze letošního ročníku poháru, postupují vítězové Velkých cen a dvacítku startujících doplní jezdci, kteří nasbírají v žebříčku nejvíce bodů a nejsou kvalifikováni z pozice vítězů. Pokud se tedy Janu Malému podaří udržet se na předních místech žebříčku, bude mít cestu do finálových bojů přinejmenším pootevřenou.

Svým cílem probojovat se mezi jezdce s povolením startovat v martinickém Super Grand Prix se netajil ani místí Marek Hentšel, ten však zvolil jinou taktiku: „Moje cesta do Martinic vede jedině přes vítězství, objíždět všechna kola a postupně sbírat body není nic pro mne. Vstupenku chci vyhrát tady a teď.“ Oba jezdci pro splnění svých vytyčených cílů startovali hned se dvěma koňmi. Mezi startujícími byli i dva nováčci Velkých cen – jediné dvě dámy na startovní listině Jana Hanáková ze Sportovní stáje Koně Pernarec a Lenka Kočí z Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky.

Že vstup do finále nebude tentokrát tak náročný jako jindy, bylo jasné hned ze začátku, o deset míst ve finále bojovalo 12 startujících. Hned první jezdec Radek Šídlo s Nogalinou Z udělal 4 chyby a přítomní diváci začali s přispěním výřečného komentátora se smyslem pro drama Aleše Suchánka sledovat napínavou hru na to, komu zůstane v rukou pověstný černý Petr a do finále nepostoupí. Jediné dva bezchybné výkony předvedli Jan Malý s OC California a Marek Hentšel s Censorem. Černý Petr nakonec zůstal v rukách Radka Šídla s Nogalinou Z a Jakuba Ludvíka s Christin-L (20tr.b.), účasti ve finále se s koněm Deborah HF s 16 tr.b. vzdal i Marek Hentšel.

Na finálovém parkuru stavitele Pavla Hudečka se blýskla Jana Hanáková s Non Stop Novaequi, která zajela čistě a ke 2 chybám přidala jen 1 trestný bod za čas. Bezchybnou jízdu předvedl vítěz Velké ceny Opavy Jiří Hruška v sedle Reiky, Jan Malý s OC California chyboval jen jednou, při vjezdu do kombinace. Poslední startující Marek Hentšel s Censorem předvedl na domácím kolbišti bravurní výkon, jako jediný dokončil obě kola Velké ceny bez chybičky a s přehledem splnil přesně to, co chtěl – zvítězil a zajistil si start v Super Grand Prix v Martinicích. Svůj cíl si splnil i Jan Malý, který se vyhoupl do vedení průběžného žebříčku se 42 body před Natálii Ulčovou (40b.) a Jaroslava Jindru (39b.).

Mezi juniory se o příčku nejvyšší rozeskakovala Klára Polenďáková s Lotou z Rusína a Kateřina Matušková s Carristou, obě jezdkyně udělaly jednu chybu, rychlejší a vítězná byla Klára Polenďáková, na stupně vítězů obě doprovodila třetí Valerie Vysoudilová s Jennifer HF. Soutěže U25 se účastnilo jen 6 dvojic, zvítězila Lenka Kočí se Stingem 3 před Ninou Kalačovou s Schicki Micki a třetí Terezou Vysoudilovou s koněm Ivo 42.

Srpnový soutěžní maraton Českého skokového poháru bude pokračovat již tento víkend další jedinečnou událostí – Velkou noční cenou Ptýrova, která se jede za umělého osvětlení. I toto kvalifikační kolo mohou diváci sledovat prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz , kde jsou i veškeré informace a průběžné žebříčky všech soutěží seriálu.

Přílohy:

  • Foto 1: Vítěz Velké ceny Ostravy Marek Hentšel na koni Censor, Autor: Martina Burianová
  • Foto 2: Upřímná radost z vítězství při čestném kole – Marek Hentšel, Autor: Martina Burianová
  • Foto 3: Vítězná trojice soutěže Czech Junior Cup – vítězka Klára Polenďáková (Lota z Rusína), druhá Kateřina Matušková (Carrista) a třetí Valerie Vysoudilová (Jennifer HF).

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 16. 8. 2021 15:03

Český skokový pohár: V Ostravě se budou rozdávat bonusové body

Český skokový pohár pokračuje Velkou cenou Ostravy, která je výjimečná travnatým povrchem kolbiště, v letošním jubilejním ročníku domácí parkurové extraligy to bude jediné kvalifikační kolo na trávě. Byť za umístění na jezdce čekají bonusové body do žebříčku, startovní listina Velké ceny Ostravy je tentokrát skromná především kvůli nabitému jezdeckému kalendáři včetně blízkého Mistrovství Evropy. Na startovní listině přesto nechybí ale jména bývalých vítězů, kteří i letos patří k favoritům – vyhraje opavský Jiří Hruška, nebo domácí Marek Hentšel?

Pořádání soutěží Velkých cen má v Jezdeckém klubu Baník Ostrava již více než padesátiletou tradici, letošní ročník se pyšní pořadovým číslem 57. V seriálu Českého skokového poháru figuruje Velká cena Ostravy od samého počátku, tedy od roku 2002. Péče o travnaté kolbiště je nesmírně náročná a navíc kvalita povrchu je velmi závislá na počasí. Kvůli vytrvalým dešťům musela být letošní Velká cena Ostravy již jednou zrušena. Pořadatelům se ale nakonec podařilo najít v nabitém kalendáři náhradní termín a tak se v Ostravě již v pátek 13. srpna postaví na start první jezdci.

Do výsledků Velké ceny Ostravy Českého skokového poháru se nejvýrazněji zapsal opavský jezdec Jiří Hruška, který tam zvítězil celkem čtyřikrát. Zdeněk Žíla triumfoval v Ostravě dvakrát, stejně jako Lucie Strnadlová, mezi vítězi figurují i domácí jezdci Zuzana Brátová a Marek Hentšel. A právě souboj opavského Jiřího Hrušky a ostravského Marka Hentšela lze očekávat v nedělní Velké ceně, ve které budou oba sedlat hned dva koně. Jiřímu Hruškovi se dařilo minulý víkend na domácí půdě, kde dokázal zvítězit ve Velké ceně Opavy.

Za každé umístění získají jezdci startující na ostravském travnatém kolbišti 5 bonusových bodů navíc do žebříčku Českého skokového poháru 2021, který je aktuálně ve své polovině. V průběžném žebříčku poháru aktuálně vede Natálie Ulčová se 40 body těsně před Jaroslavem Jindrou se 39 body. Mezi mladými jezdci si nejlépe vede zkušená reprezentantka Anna Helebrantová a juniorskému žebříčku vévodí Pavlína Plotnárková.

Nedělní program lze sledovat z pohodlí domova díky streamu na www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou zároveň veškeré informace o Českém skokovém poháru včetně aktuálních žebříčků jednotlivých soutěží.

Přílohy:

  • Foto 1: Ostravské travnaté kolbiště, Autor: Zenon Kisza

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 13. 8. 2021 8:37

VC Opavy: Triumf domácího Hrušky

Kvalifikační kolo Českého skokového poháru se v Opavě odehrálo za jedinečné divácké atmosféry a místní diváci měli důvod k radosti – Velkou cenu Opavy vyhrál domácí jezdec Jiří Hruška v sedle klisny Reiky. Jeho vítězství předcházelo neuvěřitelně napínavé klání, o vítězství usilovaly aktuální mistryně i vicemistryně republiky či bratři Písaříkové ve výborné formě.

První kolo Velké ceny potvrdilo odhad stavitele Romana Drahoty, který předpovídal, že jeho parkur dokončí bezchybně asi třetina startovního pole. Čistých parkurů bylo nakonec 8 z 27. Dalších deset dvojic absolvovalo parkur s jednou chybou, do finále z nich ale postoupily jen dvě nejrychlejší – zmiňované mistryně a vicemistryně republiky Lucie Strnadlová a Veronika Jelínková. Hned se dvěma koňmi se do finále podařilo kvalifikovat domácímu Jiřímu Hruškovi, který sedlal Aquarelu B a Reiky a juniorskému jezdci Oliverovi Písaříkovi, který do finále postoupil s Chaccothago a s Crystal de Léau.

Ve finále čekal na nejlepších deset jezdců opět velmi příjemný parkur Romana Drahoty s osmi skoky a jednou kombinací. První starty patřily jezdcům se dvěma koňmi, Jiří Hruška s Aquarelou udělal jednu chybu, ale měl poměrně rychlý čas, Oliver Písařík s Chaccothago jel parkur čistě, ale spíše v pomalejším tempu. Následně parkurem přímo prosvištěla Lucie Strnadlová se Stocantes, v čase, který již nikdo nepřekonal a bez chyby na parkuru. Bez chyby parkur překonal i Marek Klus s Tenerifes Cardozo a zařadil se na průběžné první místo. Domácí Jiří Hruška s Reiky dokázal plně využít výhodu již absolvovaného parkuru, předvedl před zatajeným dechem diváků zcela bravurní jízdu a s časem 46,66s vystřídal na průběžném prvním místě Marka Kluse. Natálie Ulčová s Demontem ani poslední startující Oliver Písařík s Crystal de Léau nedokázali parkur překonat bez chyb a tak se domácí mohli začít radovat. Velkou cenu Opavy v rámci Českého skokového poháru vyhrál domácí jezdec, Jiří Huška s Reiky, druhé místo obsadil Marek Klus s Tenerifes Cordozo a třetí byl Oliver Písařík s Chaccothago.

Dramatická byla i soutěž pro mladé jezdce, kde se do rozeskakování probojovalo 5 jezdců, vedle Tiny Laryšové (Siipfy) a Natálie Kovářové (Chloé) jednou Oliver Písařík (Kimono VD Bisschop D15) a jeho bratr Adam se dvěma koňmi (Norman 1, Centoulago 1). S bratrského souboje nakonec vyšel jako vítěz Oliver Písařík s Kimono VD Bisschop D15 , druhý byl Adam Písařík s Centoulago 1 a třetí Tina Laryšová se Siimfy. Parkur soutěže Czech Junior Cup dokázalo překonat bez chyb celých 13 dvojic ze startujících 23. Z vítězství se po rozeskakování radovala Pavlína Plotnárková se Sympatií S, druhá se umístila Natálie Kovářová s Kannonn 2000Z a třetí Gabriela Kopřivová s Carpala-Peli. Pavlína Plotnárková tak jen potvrdila svou vedoucí pozici v žebříčku této soutěže.

Nabitý srpnový program Českého skokového poháru pokračuje hned další víkend, 15. 8. Velkou cenou Ostravy a 21. 8. tradiční noční Velkou cenou Ptýrova. Průběžné pořadí žebříčků, rozsáhlé informace a odkaz na stream naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:

  • Foto 1: Vítěz Velké ceny Opavy Jiří Hruška s klisnou Reiky, Autor: Martina Burianová
  • Foto 2: Šťastný vítěz Jiří Hruška si užívá ovací domácích diváků, Autor: Martina Burianová
  • Foto 3: Bratři Píšaříkové ve skvělé formě na stupních vítězů soutěže U25: Vítěz Oliver Písařík, druhý Adam Písařík a třetí Tina Laryšová, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek –event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s. r. o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 9. 8. 2021 15:32

Český skokový pohár v Opavě ohrožuje vytrvalý déšť

Další zastávkou v nabitém srpnovém programu domácí parkurové extraligy je Opava. Od čtvrtku se zde měl rozjet kolotoč devatenácti soutěží Českého skokového poháru, které vyvrcholí nedělní Velkou cenou Opavy. Pro vytrvalý déšť byli organizátoři nuceni zrušit čtvrteční program a intenzivně pracují na úpravě pískového kolbiště, aby bylo bezpečné pro nedělní Velkou cenu.

Opava je mezi kvalifikačními závody Českého skokového poháru zařazená od samého začátku. Za poslední roky prošel areál v opavských Kateřinkách rozsáhlou úpravou, původní travnatá aréna se změnila na pískovou arénu s mezinárodními kvalitami. V seznamech úspěšných účastníků se nejčastěji objevuje jméno Aleše Opatrného, který vyhrál čtyřikrát. Dvakrát se radovali Zdeněk Žíla a Jiří Skřivan. V prozatím posledním ročníku tam dominovala žena, hlavní soutěž ovládla Sára Vingrálková.

Startovní listina Velké ceny letošního jubilejního ročníku je opravdu pestrá. O vítězství budou bojovat například dva letošní vítězové z Velké ceny Hradištka a Velké ceny Prahy Natálka Ulčová a Petr Dohnal. Současně se na start postaví dva jezdci, kterým se již Velkou cenu Opavy podařilo vyhrát v letech minulých a to Lucie Strnadlová a Zdeněk Žíla. Spolu s nimi se v Opavě představí i mladí a nadějní jezdci jako Adam a Oliver Písařík, kteří se právě vrátili z Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v Portugalsku. Chybět nebude ani zahraniční zástupce ze Slovenska, lze tedy opět očekávat napínavou podívanou. V roli stavitele parkurů se poprvé v rámci Českého skokového poháru představí Roman Drahota, který působí především jako trenér juniorských reprezentantů.

Diváci mohou sledovat dění buď přímo na místě, nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz Záznam z Velké ceny Opavy bude pak možné sledovat i ve vysílání ČTsport.

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 5. 8. 2021 9:32

VC Zduchovice: Boj s časem vyhrál Tretera s Gansterem

Zduchovické kvalifikační kolo domácí parkurové extraligy opět prokázalo, že v letošním jubilejním ročníku Českého skokového poháru není o překvapení nouze. Pro účastníky Velké ceny byl největší výzvou čas, do finále se probojovalo deset jezdců, kteří nechybovali, přesto jen dva z nich zajeli bez trestných bodů.

Hned po několika prvních startujících bylo jasné, že zásadní otázkou prvního kola Velké ceny bude čas. Ačkoli diváci viděli několik bezchybných jízd, moderátor stále marně čekal na příležitost rozehrát oslavný jingl pro jezdce, který parkur absolvuje bez trestných bodů. Ze 44 startujících dvojic se pod 72 sekund vešla až 36. startující Mariana Michlíčková s Claire, která ale zaznamenala jednu chybu na parkuru. Drama tedy pokračovalo až do samého konce. První bezchybnou jízdu v čase 71,56 s předvedl předposlední startující Jiří Tměj s Crosby DK, a až poslední startující Vladimír Tretera s Gangsterem dokázal na parkuru najít optimální dráhu a rychlost a výsledným časem 69,86 s své bezchybné jízdy prokázal, že čas parkuru nebyl nastaven nereálně.

Do finále se tedy probojovalo deset dvojic, které parkur překonaly bez chyb, ale kromě J. Tměje a V. Tretery s penalizací za překročení času byly čtyři dvojice zatíženy jedním trestným bodem, tři dvojice si nesly po dvou bodech a Jaroslav Jindra postoupil se třemi body. Zkušený Jindra s Cornets Ninja dokázal svou bezchybnou jízdu zopakovat i ve finále a ujal se vedení. Ostatním účastníkům štěstí tolik nepřálo, chyb se nevyvarovali ani zkušení jezdci jako Jiří Skřivan, Marek Klus a Tereza Mücková, ani trojice odvážných mladých jezdců Oliver Písařík, Petra Pařenicová a Tereza Svobodová. Další bezchybné jízdy předvedli až poslední tři jezdci ve finále, Alžběta Vojtková s Catarem 1 se s jedním trestným bodem z prvního kola zařadila před Jaroslava Jindru, aby ji hned předstihl Jiří Tměj s Crosbym. Pro Vladimíra Treteru to byla výzva, s Gansterem předvedl druhou bravurní jízdu a Jiřímu Tmějovi ujel hned o 7 s. Stal se tak vítězem Velké ceny Zduchovic a zajistil si vstupenku do Grand finále Českého skokového poháru. Tu má téměř jistou i Jaroslav Jindra, který vede průběžný žebříček letošního ročníku.

Český skokový pohár ale není jen Velká cena, jezdci bojují o cenné body i v jiných soutěžích. Ve finále Amateur Cup se o vítězství rozeskakovalo devět bezchybných dvojic, první příčku vybojovala Pavla Fuchs s Gefion S před druhou Janou Noskovou se Shadow 5 a třetí Silvií Venhudovou s Alpenrose. Ve finále Czech Junior Cupu se do rozeskakování bezchybnou jízdou probojovalo ze 49 startujících rovných dvacet dvojic. Hned osm dvojic dokázalo svůj výkon zopakovat a o vítězi tak rozhodoval čas. Nejrychlejší byla Karolína Dvořáková s Chakito, druhá se umístila Natálie Očenášková se Salou Z a třetí Laura Najmanová s Princess 4. Mnohem méně vyrovnané bylo startovní pole mladých jezdců, zde byly k vidění v základním kole jen čtyři bezchybné výkony, do rozeskakování postoupili Tereza Svobodová, Oliver Písařík, Viktorie Žižáková a Veronika Vacková. Všichni to jsou velmi zkušení jezdci, první dva jmenovaní se právě vrátili z mistrovství Evropy juniorů a následovně se probojovali i do finále Velké ceny, nebylo tedy překvapením, že svůj bezchybný výkon dokázali zopakovat i v rozeskakování. Vítězkou se stala Tereza Svobodová s Kleiner Lord, druhý se umístil Oliver Písařík s Crystal a třetí Viktorie Žižáková s Etceterou.

Naše parkurová extraliga má na srpen nabitý program, 8. 8. je na programu Velká cena Opavy, další týden 15. 8. se Český skokový pohár přesune do Ostravy a 21. 8. se jede tradiční noční Velká cena Ptýrova. Průběžné pořadí žebříčků, rozsáhlé informace a odkaz na stream naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:

Foto 1 a 2: Vítězná dvojice Velké ceny Zduchovic Vladimír Tretera a Ganster
Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek –event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s. r. o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 3. 8. 2021 8:34

ČSP letos ve Frenštátu nebude

Přeji dobrý den všem jezdcům, majitelům koní a příznivcům jezdeckého sportu, s politováním vám musím oznámit a věřte, že nás to hrozně moc mrzí, musíme pro letošní rok v důsledku koronavirových opatření v začátku jezdecké sezony v letošním roce a s tím spojeným přesunem některých závodů a kol ČSP, kdy již nejde nalézt jiný termín, zrušit Velkou cenu Frenštátu p.R. - Český skokový pohár, která se měla konat v termínu od 27.8. - 29.8.2021.

Pořádání letošního kola Českého skokového poháru naší TJ Slovan Frenštát p.R.,z.s. by pro nás mělo, tak velký finanční propad, který si v současné době nemůžeme dovolit.

Děkujeme za pochopení a věříme do budoucna ve vaší přízeň.

S pozdravem předseda TJ Slovan Frenštát p.R.,z.s. :

JUDr. Čeněk Šrubař


Publikováno 16. 7. 2021 8:18

VC Olomouce: Triumf před olympiádou

Velká cena banky Creditas v Olomouci byla pro Aleše Opatrného před odjezdem na Letní olympijské hry úspěšnou poslední rozcvičkou na našem území. S oběma svými koňmi se probojoval do finále a v sedle Ligretta 2 všem přítomným předvedl, jak vypadá mistrovská jízda. Ve Velké ceně byly úspěšné i dvě juniorky mířící na Mistrovství Evropy, Anna Helebrantová a Mariana Michlíčková, které dokázaly finále Velké ceny absolvovat bez trestných bodů.  Velká cena banky Creditas v Olomouci byla pro Aleše Opatrného před odjezdem na Letní olympijské hry úspěšnou poslední rozcvičkou na našem území. S oběma svými koňmi se probojoval do finále a v sedle Ligretta 2 všem přítomným předvedl, jak vypadá mistrovská jízda. Ve Velké ceně byly úspěšné i dvě juniorky mířící na Mistrovství Evropy, Anna Helebrantová a Mariana Michlíčková, které dokázaly finále Velké ceny absolvovat bez trestných bodů.  

Juniorská soutěž byla napínavá až do samého konce. Ze 36 dvojic se po základním kole do rozeskakování probojovalo 9 dvojic. Čistý výkon v rozeskakování na sebe nechal čekat, bez chyb parkur absolvovala až jako pátá startující Aneta Červená s Que Sera. Trať rozeskakování nabízela možnost zkrácení dráhy, ke kterému se odvážila až předposlední startující Anna Kostková s Congstar 1. Před aktuálně vedoucí Annou Červenou tím získala náskok téměř 2 vteřiny a po bezchybném výkonu převzala vedení. Poslední na parkur vjela Anna Abtová s Cara Z-KL startující v kategorii dětí a bravurní bezchybnou jízdou v čase 36,00s zaslouženě zvítězila. 

Podobný scénář jako soutěž CJC měla i kategorie U25, po bezchybném výkonu se do rozeskakování probojovalo také 9 dvojic. Pět jezdkyň dokázalo bezchybnou jízdu zopakovat i v rozeskakování, zvítězila Veronika Kolářová s holštýnskou klisnou Magic Life, jejíž čas 38,44s nikdo překonat nedokázal. Druhé místo vybojovala Martina Horáková s Quapetou před třetí Viktorií Šusterovou s Calu Rubin. Bezchybný výkon v rozeskakování dokázala hned na dvou koních předvést Kateřina Málková, které patřila 4. a 5. příčka.

Vrcholem nedělního soutěžního klání v Olomouci byla Velká cena banky Creditas s velmi zajímavou startovní listinou, na které byli kromě jiného 3 vítězové minulých kol, 2 účastnice ME juniorů a 1 olympionik. První kolo postavené Robertem Smékalem startující dvojice silně prověřilo, jako náročné se ukázaly především překážky číslo 7 a 11, které „měly na svědomí“ více než třetinu všech chyb. Po bezchybném výkonu postoupily do finále 4 dvojice a 6 jezdců s 1 chybou, přičemž Aleš Opatrný postoupil s oběma svými koňmi. Diváci v Olomouci se dočkali šesti bezchybných výkonů, průběžné pořadí se dramaticky měnilo až do poslední chvíle. Svůj poslední start na území ČR před Olympiádou nakonec dokázal ve vítězství razantní a především druhou bezchybnou jízdou v sedle Ligretta proměnit Aleš Opatrný. Dvojitou nulu dokázal zajet již jen Přemysl Adam s Cachas, který tím získal druhou příčku. Na stupně vítězů oba pány doprovodila Natálie Ulčová s Demontem (4/0 tr.b.), které se letos v Českém skokovém poháru velmi daří a vede průběžný žebříček. Jak hodnotí svůj výkon Aleš Opatrný? „Jsem rád, že jsem se kvalifikoval do finále, mám o starost míň“, shrnul s úsměvem. „Parkur to byl moc pěkný, ty dva chytáky hodnotím kladně, je potřeba naučit se překonávat i takové výzvy. S Carmanem jsem ve finále zariskoval, a když mi to před skokem nevyšlo, tak jsem raději udělal kroužek, přece jen nemůžu před odletem do Tokia riskovat pád nebo zranění.“ 

Do Martinického finále Českého skokového poháru se tak vedle tří pohárových nováčků podívá i Zkušený matador. Kdo další se přidá, se ukáže po pátém kvalifikačním kole, které proběhne 1. srpna ve Zduchovicích. Průběžné pořadí žebříčků, rozsáhlé informace a odkaz na stream naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz 

Přílohy:

  • Foto 1: Vítěz Velké ceny Olomouce Alše Opatrný s koněm Ligretto, Autor: Martina Burianová
  • Foto 2: Radost vítězky Czech Junior Cupu Anny Abtové s Cara Z-KL, Autor: Martina Burianová
  • Foto 3: Stupně vítězů Velké ceny: Aleš Opatrný, Přemysl Adam a Natálie Ulčová, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz 


Publikováno 6. 7. 2021 18:31

Další zastávkou Českého skokového poháru je Olomouc

Český skokový pohár se přesouvá na Moravu, kde v prostorách špičkového jezdeckého areálu Equine Sport Center proběhne čtvrté kvalifikační kolo letošního ročníku. Na programu čtyřdenního klání je celkem 17 soutěží, které vyvrcholí soutěží stupně T* - Velkou cenou banky Creditas. Na startovní listině je 34 dvojic včetně všech tří letošních vítězů.

Equine Sport Centre je moderní jezdecký areál blízko centra města Olomouce, ve čtvrti Lazce. Závodiště hostí řadu významných jezdeckých akcí, v červnu se zde uskutečnil mezinárodní mítink Světové poháru CSI**W, po Skokovém poháru bude hostit letošní Mistrovství republiky v parkurovém skákání seniorů a U25. Velká cena Olomouce je součástí Českého skokového poháru od roku 2015, Olomouc byl již dvakrát dějištěm velkého finále, a to v letech 2015 a 2016. V obou případech se z triumfu v soutěži se střídáním koní radoval Rudolf Doležal. Prozatím poslední Velkou cenu v roce 2020 vyhrála Sára Vingrálková.

V nedělní Velké ceně banky Creditas se na start postaví nejen všichni tři letošní vítězové Velkých cen, tedy Štěpánka Zavoralová, Natálie Ulčová a Petr Dohnal, ale hned 8 nejvýše umístěných jezdců letošního žebříčku. A spolu s nimi i Rudolf Doležal, který v Olomouci již dvakrát dokázal zvítězit ve finále Českého skokového poháru. „Do Olomouce se moc těším, je to jeden z největších a nejlepších areálů u nás“, uvedl Rudolf Doležal. „Velkou cenu půjdou s valachem Falou a beru to i jako přípravu na nadcházející Mistrovství ČR.“ A co říká na jezdec dosavadní vývoj Českého skokového poháru? „Já jsem z výsledků nadšený. Krásně dokazují, že v našem krásném sportu není nic dáno předem, trpělivá příprava se vyplácí a šanci zvítězit má opravdu každý. Nic není nemožné. A já bych samozřejmě rád vyhrál“, dodává s úsměvem.

Autorem parkurů všech soutěží bude Robert Smékal, přihlášeno je přes 850 startů. Veškeré dění již mohou sledovat diváci přímo na místě, nad to ale Český skokový pohár umožní i sledování z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz Záznam z Velké ceny Olomouce bude možné následující středu sledovat i na ČTsport.

Přílohy:
Foto: Rudolf Doležal na koni Quattro Cento v Olomouci
Autor: Tomáš Holcbecher

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

Tisková zpráva ke stažení v PDF.


Publikováno 1. 7. 2021 9:42

Český skokový pohár zná náhradní termíny!

Organizátoři Českého skokového poháru po usilovném vyjednávání našli náhradní termíny pro Velkou cenu Hořovic i Velkou cenu Ostravy, které se vinou nepřízně osudu nemohly konat v původně zamýšlených termínech. Najít v letošním nabitém sportovním kalendáři volné místo nebylo zdaleka jednoduché, zvlášť kvůli již posunutým termínům předních jezdeckých akcí kvůli protipandemickým opatřením a konání Letních olympijských her.

Začátek letošního jubilejního ročníku Českého skokového poháru byl poznamenán epidemií korony, která neumožnila uskutečnit první kolo, které mělo proběhnout v jezdeckém areálu v Hořovicích. Toto kvalifikační nakonec kolo proběhne od 17. do 19. září, Velká ceny Hořovic bude tak předpolední zastávkou domácí parkurové extraligy.

I Velká ceny Ostravy již byla letos jednou plně přichystána. Tentokrát však zasáhla nepřízeň počasí, vytrvalé deště podmáčely ostravské travnaté kolbiště a květnový termín tak musel být odvolán. Travní porost je již opět ve skvělé formě a nový termín byl stanoven na 13. až 15. srpna.

Díky těmto náhradním termínům tedy proběhne všech 12 plánovaných kvalifikačních kol a finále, které bude mít oproti předchozím ročníkům jiný, zbrusu nový formát.

Nejbližší kvalifikační kolo Českého skokového poháru proběhne 2.-4. července v Olomouci. Český skokový pohár je streamován, odkaz na stream a veškeré další informace jsou na webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Ilustrační foto: Travnaté kolbiště v Ostravě, foto Zenon Kisza

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 25. 6. 2021 18:31

Český skokový pohár plný překvapení

Po třetím kvalifikačním kole Českého skokového poháru se zdá, že letošní jubilejní dvacátý ročník je zajímavější než kdy jindy. Byť jsou na startovních listinách známí a zkušení jezdci, o překvapení není nouze. Příběh vítěze Velké ceny Prahy to jen potvrzuje.

V krásném prostředí Velké Chuchle, v areálu Chuchle Arény Praha se závodilo již od čtvrtka. V sobotu byli diváci svědky prvního letošního finále Amateur Tour. Ze čtvrtečního a pátečního kola se do finále z četného startovního pole kvalifikovalo 25 dvojic. Do rozeskakování se probojovalo bezchybným výkonem jen 5 dvojic, bez chyby parkur belgického stavitele Marca Debaere absolvovala jen Eva Župančič s koněm Bruno Way a stala se tak první vítězkou Amateur Tour 2021.

V neděli se výrazně ochladilo, což pro koně byla vítaná a osvěžující změna. Na programu byly hned dvě finálové soutěže a Velká cena Prahy. Do finále Czech Junior Cupu nastoupilo 49 dvojic, do rozeskakování pokračovalo 12 dvojic – 8 z mladší věkové kategorie a 4 junioři. Fantastickou jízdu předvedla Kristina Vítek s poníkem Kamirez van Orchids, která parkur absolvovala bez chyb a v neuvěřitelném čase 37,36 s. Porazit její čas se málem podařilo jen Danielu Hakrovi, který zvolil velmi odvážnou trasu, bohužel před poslední překážkou nedobrovolně, byť velmi elegantně opustil sedlo svého koně. Druhá se nakonec umístila Laura Najmanová s Princess a třetí Emma Sophia Španko s Electric Lady.

Na 22 startujících v kategorii U25 čekal technický parkur stupně ST**, který jezdce a koně řádně prověřil. Do rozeskakování postoupily jen 4 dvojice. Čistý výkon zopakovaly první dvě startující dvojice Tina Laryšová -Simpfy a Anna Helebrantová – Epo van de Achterhoek, která byla téměř o 3 vteřiny rychlejší a zvítězila. Třetí se s jednou chybou umístila Sára Finsterle v sedle Elektry 1, která prokázala velkou míru profesionality, rozvahy a jezdeckého umu, když její jízda musela být přerušena poté, co poryv větru těšně před ní pobořil překážku. Čtvrtá v rozeskakování startovala Kateřina Málková s G-Bugatti Dwerse Hagen, po dvou chybách vzdala a obsadila tak v soutěži 4. místo.

Velká cena Prahy byla první letošní soutěží stupně T** v rámci Českého skokového poháru. Parkur Marca Debaere vysoký 150cm byl technicky obtížný, ale ne nepřekonatelný, jak se shodli zkušení účastníci před startem. Nakonec jezdce na parkuru dlouhém 530m s 13 překážkami potrápil především předepsaný čas, trestné body za překročení času si připsala málem polovina startovního pole. Bez trestných bodů dokázali parkur překonat pouze 4 jezdci – Tereza Svobodová, Natálie Roučková, Petr Dohnal a Aleš Opatrný. Ve finále startovní listinu doplnili 2 jezdci s trestnými body za čas a 4 nejrychlejší s jednou chybou. A finále bylo velmi zajímavé, první bezchybnou jízdu předvedla Natálie Ulčová s Demontem, vítězka z VC Hradištka, která jela svou první soutěž na 150cm a se 4 trestnými body z obou kol se posunula na průběžné první místo. Sesadila ji až 8. Startující Tereza Svobodová s Britanií, která shodila první skok, ale zbytek parkuru překonala bez chyb a rychleji. Předposlední startující byl Aleš Opatrný s Carmanem, který předvedl bravurní a rychlou jízdu a až do nešťastné chyby na posledním skoku byli všichni přesvědčeni, že sledují vítěze. A opravdu, s nejrychlejším časem se i s jednou chybou dostal do čela. Ale ještě nebylo dobojováno, posledním startujícím byl Petr Dohnal s mladou klisnou českého chovu Tashitou. Ten se rozhodl jet na jistotu, což se mu vyplatilo, neboť jako jediný dokázal oba parkury překonat bez chyb a slavil tak své první vítězství ve Velké ceně.

„Parkur byl velký, ale příjemný, kobyla je mladá, šla svou první stopadesátku,“ shrnul svůj výkon šťastný vítěz Petr Dohnal „Že bych dohnal Aleše, mne vůbec nenapadlo, ale měl jsem štěstí a Aleš udělal chybu. Když jsem vjížděl na parkur, tak na závodění jsem vůbec nemyslel, chtěl jsem jen s Tashitou přejít klidný, solidní parkur,“ dodává s úsměvem. Petr Dohnal tedy nejen dohnal, ale rovnou předjel Aleše Opartného a zajistil si tak vstupenku do Grand Finále. Kdo jej bude následovat, se dozvíme 4. července při dalším kvalifikačním kole při Velké ceně Olomouce. Průběžné žebříčky, bližší informace a odkazy na stream naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přiložené foto:

1. První letošní vítězka AMATEUR TOUR Eva Županič s Bruno Way, foto Martina Burianová
2. Czech Junior Cup vyhrála Kristina Vítek s Kamirez van Orchids, foto Martina Burianová
3. Vítěz Velké ceny Prahy Petr Dohnal s klisnou Tashitou, foto Martina Burianová
4. Radost z vítězství Petra Dohnala, foto Martina Burianová
5. Stupně vítězů Velké ceny Prahy, foto Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 14. 6. 2021 8:26