Otevřít seznam měst

ŠTĚTINA MÁ V OLOMOUCI ŠANCI UPEVNIT VEDENÍ V ČESKÉM SKOKOVÉM POHÁRU 2024Pouhé dva týdny po mezinárodních skokových závodech zařazených do série Světového poháru se v Equine Sport Center Olomouc koná od čtvrtka další velký mítink v této disciplíně. Parkuroví jezdci se tam utkají o další body do Českého skokového poháru.

Třiadvacátý ročník domácí parkurové extraligy má na začátku července za sebou nezvykle teprve tři kvalifikační kola, která proběhla během května v Brně – Veveří, v Hradištku u Sadské a ve Zduchovicích. Poté následovala téměř šestitýdenní pauza kvůli sérii mezinárodních závodů ve Zduchovicích, v Šamoríně v Olomouci a v Praze, kam se vypravilo velké množství českých i zahraničních jezdců.

„Účast ve finálové Super Grand Prix Českého skokového poháru mají díky vítězství v dosavadních třech Velkých cenách zajištěnou Zdeněk Hruška, Aleš Opatrný a Jan Štětina. Třetí jmenovaný se navíc společně s Přemyslem Adamem dělí o průběžné vedení. Oba zatím nasbírali do žebříčku dvacet bodů. O dva méně pak mají Michaela Refková a Petr Dohnal a mezi elitní pěticí je ještě Linda Portychová se sedmnácti body,“ připomněl event manager Českého skokového poháru Aleš Suchánek.

Patnáct bodů za vítězství v jednotlivých Velkých cenách mají již zmínění Zdeněk Hruška a Aleš Opatrný, ale stejné skóre má v tabulce jezdců i Radek Šídlo, jenž bodoval v Brně a v Hradištku. Chybět nebude ani v Olomouci, kde bude mít šanci předstihnout možná i Jana Štětinu, který si taktéž nenechal ujít účast při čtvrtém závodu Českého skokového poháru 2024. 

Celkem figuruje na startovní listině nedělní Velké ceny Banky CREDITAS bezmála čtyřicet soutěžních dvojic a hned několik jezdců během ní osedlá dva koně. Mezi ně se řadí Matěj Pleva, vítěz letošního 60. ročníku Velké ceny Ostravy Marek Hentšel, dále pak Václav Studnička, Denisa Vegrichtová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Ondřej Pospíšil, Tina Zdráhal, Dušan Simovski, Jan Štětina a Slovák Bronsilav Chudyba, jenž tak dodá hlavní soutěži v Olomouci mezinárodní nádech. Jeho partnerka Natálie Kovářová, která minulý týden zažila premiéru v české seniorské reprezentaci při Poháru národů v Praze, odstartuje tentokrát jen v sobotní seriálové soutěži U25 pro jezdce do 25 let.

„Kvalifikační kolo seriálu pro jezdce 25 let se bude tradičně konat v sobotu odpoledne a velkou šanci na posílení vedoucí pozice bude mít s některým ze tří nahlášených koní Natálie Očenášková. Ta má aktuálně 39 bodů, zatímco druhá Kristýna Veverková si zatím zapsala bodů třicet,“ upřesnil Aleš Suchánek.

Závodní program v Olomouci je velmi nabitý, neboť během prvních tří dnů pořadatelé počítají zhruba se třemi stovkami startů denně. Závodí se vždy od 8:00 hodin ráno a start hlavní soutěže by měl být v neděli ve 14:00 hodin. Nedělní program bude možné sledovat živě prostřednictvím YouTube kanálu Českého skokového poháru, internetové televize EquiTV.cz, platformy ClipMyHorse.TV a na programu ČT Sport Plus (HbbTV). Podrobnosti se zájemci dozví na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva v PDF