Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Panorama - web.jpg

Český skokový pohár byl založen a jeho první ročník se odehrál v roce 2002, tehdy na 9 místech celé ČR (viz ARCHIV ČSP). Po celou dobu až do dnešního dne si udržuje status nejrozsáhlejšího seriálového podniku v parkurovém skákání, s největší účastí ve startovních polích a s narůstajícím zájmem jezdecké i laické veřejnosti. V průběhu let vznikly v rámci celého seriálu, kromě Českého skokového poháru, také dvě další jeho součásti. Czech Junior Cup je určen pro děti a juniory do 18 let a Amateur Tour pro jezdce od 18 let, kteří nedosahují vyšší sportovní výkonnosti a parkurový svět je pro ně zábavou. Od roku 2016 je také nově zaveden seriál pro mladé jezdce ve věku do 25 let, nazvaný dle mezinárodních zvyklostí U25.

2748_0036.jpg

Český skokový pohár jako extraliga parkurového skákání je ojedinělý projekt v ČR, jeho finále se jede podle systému Mistrovství světa, tzv. "Finale four". To znamená, že do samotného finále postoupí 4 jezdci, každý se svým koněm a v průběhu tohoto finále absolvuje každý jezdec celkem 4 parkury, na svém, ale i na koních ostatních finálových jezdců. Toto finále je divácky velmi zajímavé a po léta přitahuje pozornost nejen diváků, ale i médií.

Český skokový pohár pořádá od samého počátku Asociace Český skokový pohár (AČSP), která aktuálně sdružuje 12 členů – jezdeckých areálů. Každý ze členů pořádá 1 kolo ČSP a je vázán marketingovými právy a povinnostmi vůči celému seriálu. Finále celého seriálu střídá svoje místo, v zásadě do budoucna platí střídání mezi Čechy a Moravou.

2748_0007.jpg

 

Pravidla jednotlivých seriálů Českého skokového poháru 2020:

 

Český skokový pohár              U25                Czech Junior Cup               Amateur Tour            

 

Kontaktními osobami AČSP jsou:

 Jiří Skřivan             Aleš Suchánek
 prezident AČSP    event manažer
 e-mail: js@ceskyskokovypohar.cz    e-mail: as@ceskyskokovypohar.cz

 

Kontaktní údaje:

Asociace Český skokový pohár,z.s.          
IČO: 26634759  
Spisová značka: L 13840 vedená u Městského soudu v Praze  
Sídlo: Zátopkova 100/2, Břevnov, 169 00 Praha 6  

 

 

                                                         

  Vyberte si z naší kolekce oblečení ČSP a přispějete částkou rovných 100,- Kč na podporu programu Českého národního registru dárců dřeně.

bez názvu.png