Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


KOLBIŠTĚ V BRNĚ DĚJIŠTĚM PRVNÍ VELKÉ CENY ČSP 2017

První Velká cena Českého skokového poháru 2017 se pojede v Brně. Do letošní termínové listiny seriálu totiž zasáhlo počasí. Zahajovací Velkou cenu Martinic, která byla plánovaná na poslední víkend v dubnu, museli pořadatelé kvůli dešti zrušit.

Brněnský mítink seriálu Českého skokového poháru 2017 je naplánovaný na termín 6. až 8. května. Poté, co bylo zahajovací kolo v Martinicích zrušeno pro nepřízeň počasí, se tak Brno stane dějištěm vůbec první letošní Velké ceny.

Program nabídne tradiční seriálové túry, tedy Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Všechny hlavní soutěže jsou připraveny na pondělí 8. května, kdy se jede dílčí finále amatérské i juniorské túry a v neposlední řadě speciální parkur pro jezdce do 25 let U25.

Mnoho z účastníků, kterým se před rokem v Brně dařilo, zavítá na kolbiště Tělovýchovné jednoty Moravan i tentokrát. Nechybí vítězové všech výše uvedených kategorií. Dorazí Veronika Kučínská, která ovládla amatérskou túru, Vanda Tmějová, jež vyhrála loni brněnský Czech Junior Cup i první ze soutěže U25 Ladislav Vachutka.

Pozornost fanoušku ovšem bude přitahovat zejména poslední soutěž, která je vrcholem závodů – Falton Velká cena Brna s překážkami do 145 centimetrů. O nejvyšší bodový příděl do seriálového žebříčku budou závodit přední čeští parkuroví jezdci. Na soupiskách startujících figuruje mj. obhájce loňského prvenství Jan Štětina, který se letos představí v sedle dvou koní Benita-S a Douglase-S. Na druhém místě roce dokončil v roce 2016 Rudolf Doležal s klisnou Larou Croft, s níž se bude účastnit i letos. Silnou konkurencí prvním dvěma mužům loňského pořadí však budou další matadoři pohárové série Jiří Hruška, Zdeněk Žíla, Jiří Skřivan či Marek Klus. Celkem je zapsáno na předběžné startovní listině dvacet dvojic.

Závodit se v centru jihomoravské metropole začíná už v sobotu 6. května, kdy se odehraje celkem pět soutěží. O den později budou moci jezdci vybírat z šesti parkurů a pondělí 8. května bude patřit zejména finálovým kláním v rámci jednotlivých túr a v samém závěru pak Falton Velké ceně Brna 2017. Podrobnosti o programu najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 3. 5. 2017 12:26

Velká cena Martinic zrušena

Po  pečlivém zvážení všech okolností v souvislosti s aktuálním počasím, srážkami a další předpovědí bylo rozhodnuto o definitivním zrušení závodů Velká cena Martinic v termínu 29.-30.4.2017. Důvodem je značná nejistota o množství následujících srážek, které významně ovlivní korektnost povrchu kolbiště.

Pořadatele závodů velmi mrzí tento vývoj, nicméně nepovažuje za korektní ponechávat účastníky závodů v dalším čekání a v nejistotě. Náhradní termín VC Martinic jako součásti Českého skokového poháru 2017 a všech dalších dílčích sérií bude brzy oznámen prostřednictvím tiskové zprávy.


Publikováno 28. 4. 2017 15:14

VC Martinic - soutěže v sobotu a v neděli

Dobrý den, po technické poradě je na sobotu a neděli připraven upravený rozpis soutěží pro VC Martinic. Informace - soutěže najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Povinná prezentace pro tyto soutěže do soboty a neděle je dnes mezi 10.00 - 13.00 hodinou na telefonu pana Jiřího Bůžka 725 805 660 nebo e-mail jirka.buzek@volny.cz. Děkujeme za pochopení.

JS EQUITANA Martinice

VC Martinic po úpravě - sobota + neděle.jpg


Autor: Martin Pecka Publikováno 28. 4. 2017 9:34

VC Matinic - pátek také zrušen

Dobrý den všem, musíme s velikým politováním oznámit, že ani páteční soutěže nebudou v rámci VC Martinic realizovány a to z důvodu trvalého deště. O sobotním programu vás budeme informovat.


Publikováno 28. 4. 2017 5:53

VC Martinic - informace pro pátek

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám přinést několik základních informací pro pátek 28.4.2017.

Zahájení první ranní soutěže je v 7.30 hodin. Parkur soutěže č.9A pro mladé koně bude postaven v hendikepu 110/115 cm, 9B - Czech Junior Cup zůstává na původních 115/120 cm.

Přejeme Vám příjemné odpoledne a těšíme se na viděnou.


Publikováno 27. 4. 2017 13:26

VC Martinic - čtvrtek zrušen

Vážené dámy, vážení pánové,

s velikým politováním konstatujeme, že čtvrteční soutěže zahajovacího kola Českého skokového poháru - Velké ceny Martinic 2017 musí pořadatel bez náhrady zrušit. Důvodem jsou ranní srážky a podmáčený povrch kolbiště. O dalším Vás budeme samozřejmě informovat v průběhu dnešního dopoledne.

JS EQUITANA Martinice


Publikováno 27. 4. 2017 7:36

VC Martinic - zahájení závodu v 9.00 hodin

Dobré ráno dámy a pánové, vzhledem k tomu, že v Martinicích po celou noc neprší, aktuální radarová data jsou příznivá a povrch kolbiště je korektní, bude první soutěž letošního ročníku Velké ceny Martinic zahájena v 9.00 hodin. Zahajovací časy dalších soutěží budou vkládány na web www.ceskyskokovypohar.cz podle aktuálních startovních listin předchozích soutěží, protože pořadatel nedokáže v tuto chvíli přesně odhadnout počty reálně startujících dvojic. S ohledem na aktuální povětrností podmínky děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou.

Martin Pecka

JS EQUITANA Martinice

 


Publikováno 27. 4. 2017 3:20

VC Martinic 2017 - informace k zahájení

Vážené dámy, vážení pánové,

s ohledem na aktuální vývoj počasí bude v brzkých ranních hodinách vydána na našem webu informace o tom, zda bude nebo nebude ve čtvrtek zahájena VC Martinic. Tuto informaci umístíme na webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz po 4.00 hodině ranní, případný start první ranní soutěže je v tuto chvíli stanoven na 9.00 hodin dne 27.4.2017. Budeme Vás samozřejmě také informovat o dalším vývoji.

Děkujeme za pochopení.

Martin Pecka, JS EQUITANA Martinice

 


Autor: Martin Pecka Publikováno 26. 4. 2017 16:20

Velká cena Martinic odstartuje další ročník Českého skokového poháru

Vážené dámy, vážení pánové, příznivci Českého skokového poháru,

již jen 36 hodin nás dělí od startu letošního ročníku Českého skokového poháru. Již několik let startuje tato česká parkurová extraliga v Martinicích. Stejně je tomu i letos. Pořadatel zahajovací Velké ceny Martinic si dovoluje přinést několik vstupních informací.

Zítra mezi 17.00 a  19.00 hodinou se koná v areálu Equitana Martinice přejímka koní. Zahájení soutěží ve čtvrtek 27.4.2017 plánujeme v 8.00 ráno, prohlídka parkuru první soutěže je jako vždy před jejím zahájením. Pořadatel žádá všechny účastníky - máte-li jakékoliv změny, pište je výhradně na e-mail jizdarna@equitana.cz.

Předběžné startovní listiny pro první den závodů budou zveřejněny ve středu v dopoledních hodinách, večer pak na webu www.ceskyskokovypohar.cz najdete startovní listiny závazné. pro další dny pak budou uvolňovány postupně podle probíhajících prezentací a změn. začátek VC Martinic v neděli plánuje pořadatel na 14.00 hodinu.

Těšíme se s Vámi na další letošní setkávání u Českého skokového poháru, soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup, U25 i dalších.

 

Srdečně zdraví realizační tým Asociace ČSP


Publikováno 25. 4. 2017 19:26

Český skokový pohár - VC Martinic 2017

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci Českého skokového poháru,

dovolujeme si Vás srdečně pozdravit a informovat o tom, že startovní listiny na Velkou cenu Martinic jsou již, kromě čtvrtka, zcela plné. V tuto chvíli je možné přihlášení pouze do soutěží ve čtvrtek 27.4.2017 a na samotnou Velkou cenu v neděli 30.4.2017. V obou případech je možné jednodenní ustájení. Pořadatel se tímto omlouvá za menší prodlení, které nastalo v komunikaci. Neočekávali jsem takový extrémní zájem v tak rekordním čase před závody a protože pracujeme i s novým systémem JIS, bylo zapotřebí vše pečlivě hlídat.

Startovní pole všech seriálových soutěží jsou velmi pěkně obsazena. Budeme si tedy přát příznivé počasí a těšit se na viděnou u 1.kola letošního ročníku Českého skokového poháru a všech jeho dílčích částí.

Děkujeme Vám za Vaší přízeň a přejeme Vám krásný víkend.


Autor: Martin Pecka Publikováno 7. 4. 2017 16:07