Otevřít seznam měst

Český skokový pohár vyvrcholí v Chuchli bojem o poslední bodyČeský skokový pohár vyvrcholí v Chuchli bojem o poslední body, elitní dvacítka se pak utká v Super Grand Prix

Český skokový pohár bude v neděli znát svého letošního absolutního vítěze nebo vítězku. Brány Chuchle Areny Praha, kde vyvrcholí závěrečný pětidenní mítink tuzemské parkurové extraligy, se závodníkům i návštěvníkům otevřou už ve středu. Lucie Strnadlová ještě má šanci bojovat o obhajobu seriálové výhry, mezi favority z čela žebříčku patří Jaroslav Jindra, Jan Štětina a Jiří Skřivan.

Pro fanoušky skokového sportu je určitě lákadlem účast nejlepších jezdců republiky a to ve všech soutěžních kategoriích,“ říká ředitelka závodů Markéta Šveňková.

Na kolbišti v Chuchli budou závodit zástupci seniorského reprezentačního týmu: Aleš Opatrný, Filip Doležal, Vladimír Tretera, ale i Kamil Papoušek a Miloslav Příhoda. Ze zástupců mladé reprezentace odstartují Mariana Michlíčková, Petra Pařenicová, Tereza Svobodová a celá řada dalších výborných jezdců. „Jak se dalo očekávat s ohledem na popularitu seriálu i na to, že se jedná o celoroční finále, zájem o účast je především v prvních dvou dnech je enormní. Jsme za to moc rádi a vážíme si zájmu jezdců. Jen musíme také brát v úvahu roční období a fakt, ze se už velmi brzy stmívá,“ doplnila Šveňková. Pořadatelé tak nemohli přijmout všechny zájemce o přihlášení, za což se omlouvají, avšak bezpečnost koní i jezdců je pro ně na prvním místě.

V páteční Velké ceně Prahy mohou závodníci nasbírat poslední body, které budou vstupenkou do nedělní Super Grand Prix pro dvacet nejlepších. Mezi ně se dle pravidel kvalifikovali všichni letošní vítězové Velkých Cen a dvacítku doplní další nejlépe bodující v seriálovém žebříčku.

Loni Český skokový pohár ovládla Lucie Strnadlová. Její letošní účast ve finále zatím není jistá, v pátek se při poslední Velké ceně pokusí získat chybějící body. Záležet také bude, zda na start nastoupí všichni se splněnou kvalifikací. Jistý finálový start mají letos vítězní Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová, Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda a Jiří Skřivan.

V Czech Junior Cupu se dá očekávat napínavé klání, a to jak v kategorii dětí, kde dosud vedou Viktorie Šimková, Eva Rothová a Barbora Pospíšilová, tak v kategorii juniorů, v níž dosud nejvíce bodovaly Adriana Cermanová, Natálie Libichová a Pavlína Plotnárková. Ani mezi mladými jezdci U25 nebudou chybět tři nejlepší z žebříčku: Denisa Vegrichtová, Veronika Vacková ani Petra Pařenicová. Natálie Očenášková, která loni vyhrála, ještě bude muset o finále zabojovat.

Seríál Amateur Tour bude mít jako jediný finále už v sobotu. Šestinásobná letošní vítězka Jana Nosková se pokusí zvítězit i v závěrečném klání. Chybět nebudou ani její soupeřky z elitní trojice: Silvie Brátová a loňská vítězka AT Monika Najmanová.

Parkury v Chuchli nachystá irský stavitel Colm Quinn, páteční Velká cena i Super Grand Prix se pojedou na úrovni T**, tedy 150 centimetrů. Tato obtížnost je v ČR k vidění jen na několika vrcholných mítincích. Na programu je i tradiční páteční party s diskotékou, připravený je i program pro rodiny s dětmi a náročnější návštěvníci mohou o víkendu využít i komfortní místa ve VIP prostoru.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu, letos jeho kalendář tvořilo 12 Velých cen. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Chuchle Arena Praha
Foto2: Vítězka Českého skokového poháru 2022 Lucie Strnadlová
Autor: Martina Burianová