Otevřít seznam měst

Pohárový matador Jiří Skřivan porazil čtyři desítky soupeřů a zvítězil v HořovicíchJiří Skřivan a Holland TN dnes zvítězili ve Velké ceně Hořovic. Pouze této dvojici a druhé Michaele Refkové s Cessariem se podařilo absolvovat celý závod bez trestných bodů. Skřivan byl ve finále téměř o čtyři vteřiny rychlejší. Bronzovou příčku obsadila Natálie Ulčová s Demontem. Celkem o předposlední jízdenku do Super Grand Prix Českého skokového poháru usilovalo 44 startujících, konkurence tak byla v rámci letošní série rekordní. 

Skřivan jako aktivní jezdec nevynechal žádný ročník z 22leté historie ČSP, vítězství si připsal po několika letech. „Čekání na dobrého koně je vždycky trochu dlouhé, ale teď jsem za to rád,“ řekl vítěz. Podle něj byly parkury velmi náročné, ale soutěžní pole bylo také velmi široké a obtížnost odpovídala letošnímu trendu, kdy v některých Velkých cenách šlo v prvním kole bezchybně třeba i deset závodníků. „Opravdu tady roste kvalita koní, kvalita jezdců a já jsem za to velmi rád,“ dodal Skřivan.

S kurzem připraveným stavitelem Zdeňkem Krpelou si v Hořovicích v prvním kole bezchybně poradily čtyři dvojice, kromě Skřivana a Refkové to byli Kamil Papoušek a Mariana Michlíčková. Nakonec čtvrtý Papoušek s Vivanem Blue však ve finále chyboval na posledním skoku a Michlíčková a Human Leaque shodili dvakrát. Naopak bronzová Ulčová sice měla čtyři trestné body z prvního kola, ve finále už ale žádné nepřidala. To se podařilo i Anně Helebrantové s valachem Cikkado, což jí přineslo páté místo. 

O účast v Super Grand Prix  jezdci ještě zabojují při závěrečném mítinku v Praze během Velké ceny, a to 29. září. Super Grand Prix, která se pojede 1. října, mají jistou vítězové uplynulých letošních Velkých cen: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda a Jiří Skřivan. Další účastníci vzejdou z nejlépe bodujících v žebříčku do 20. postu. Lídrem je nyní Jaroslav Jindra.

Ve finále Czech Junior Cupu dnes v Hořovicích proběhl souboj o vedení v seriálovém žebříčku v kategorii dětí. První pozici nakonec udržela Viktorie Šimková před Evou Rothovou, avšak obsadily až druhou a třetí pozici. V Hořovicích zvítězily Gabriela Horká a Kigali. Šimková obsadila druhé místo s Dondersteenem a Rothová třetí s Cassandrou 2.

Letoš již pošesté převzala Jana Nosková se Shadowem 5 vítězný flot ve finále Amateur Tour. Druhá dojela Kateřina Smrčková s valachem Comely Mystery a třetí byl Filip Hazuka s Conerym.Už v sobotu zvítězila v U25 pro mladé jezdce Petra Pařenicová s Evergreenem P. V rozeskakování byla o více než dvě vteřiny rychlejší než Teraza Svobodová s valachem I Will Be Famous a třetí nejlepší v rozeskakování byly Andrea Kozojedová s Nestea.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Jiří Skřivan a Holland TN

Foto2: Jiří Skřívan, Michaela Refková a Natálie Ulčová

Autor fotografií: Anežka Závorková