Otevřít seznam měst

Velká cena Hořovic přilákala velmi široké startovní poleVelká cena Hořovic přilákala velmi široké startovní pole, Michlíčková se pokusí o repete dvojího umístění

Jen pár hodin zbývá do startu prvního jezdce na kolbišti JS Opatrný Hořovice. Nedělní Velká cena přilákala na start téměř 40 dvojic, mezi nimi nechybí lídr pohárového pořadí Jaroslav Jindra. Účast potvrdila také obhájkyně loňské zlaté i stříbrné příčky, Mariana Michlíčková. Startovat bude opět se dvěma koňmi, dokáže za zády nechat desítky zkušenějších jezdců?

Kamil Papoušek, Martin Šoupal, Jiří Skřivan, Rudolf Doležal, Natálie Ulčová, Tereza Kleandr a další se postaví na start Velké ceny, která pro ně bude zároveň předposlední šancí dostat se do pohárového Superfinále. Diváci se tak mohou těšit na sport v podání české špičky. „Zveme všechny fanoušky parkuru na skutečně silně obsazenou Velkou cenu, takřka 40 dvojic jistě připraví bohatou sportovní podívanou. A samozřejmě zveme všechny po celých pět soutěžních dní, čeká nás mnoho krásných závodních výkonů,“ říká za pořadatele Jitka Prach Opatrná. Parkur nedělní Velké ceny nachystá Zdeněk Krpela na úrovni T*, tedy 145  centimetrů.

V Czech Junior Cupu nebude chybět vedoucí v kategorii dětí Viktorie Šimková, ani zatím těsně druhá Eva Rothová. V kategorii juniorů odstartuje průběžně druhá Adriana Cermanová a může tak předjet absentující lídryni Pavlínu Plotnárkovou, dělí je totiž pouhý jeden bod. Mezi mladými jezdci U25 nebudou z čelních pozic chybět Veronika Vacková ani Nikola Egrová. V Amateur Tour vedoucí Jana Nosková si zapíše účast i v Hořovicích, průběžně druhá Monika Najmanová ani třetí Silvie Brátová tentokrát nepřijedou.

Po klání v Hořovicích čeká Český skokový pohár od 28. září  vyvrcholení v pražské Chuchli se Superfinále, které bude 1. října. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně kvalifikují do finále, kde bude rozhodnuto o celkovém vítězi. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát a Miloslav Příhoda.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Loni v Hořovicích zvítězila Mariana Michlíčková. Zároveň obsadila i stříbrný post. Třetí byla Tereza Svobodová.

Foto2: Mariana Michlíčková při čestném kole v roce 2022.