Otevřít seznam měst

Příhoda si v Litomyšli dojel pro superfinále, rozhodly desetiny vteřiny

Miloslav Příhoda a Ibiza D dnes vybojovali vítězství ve Velké ceně Litomyšle. V konkurenci 25 dvojic nakonec o prvenství rozhodly desetiny vteřiny, i když čas byl od začátku nepřítelem i těch, co nechybovali na překážkách. Druhý byl Radek Šídlo a Inos Del Maset, třetí Karel Polák s Tallmannem TN.

Lídrem žebříčku zůstává Jaroslav Jindra, i když v Litomyšli nestartoval. V pohárovém pořadí druhý Jan Štětina se mu šestým místem z Litomyšle jen bodově přiblížil. Loňský litomyšlský vítěz Zdeněk Hruška sice na stupních vítězů nestál, ale výsledek měl přesto krásný: s Cathagou DK a Giovanym obsadil čtvrté a páté místo.

S prvním kolem si bezchybně poradily pouhé tři dvojice, a to Miloslav Příhoda s Ibizou D, Zdeněk Hruška s Carthagou DK a Radek Šídlo s Inosem Del Maset. Po jednom trestném bodě za čas měli Jan Štětina s Jumagem a Karel Polák s Tallmannem TN. Dalších pět finalistů mělo na kontě po jedné chybě. Příhoda, Šídlo i Polák přidali ve finále jen jeden trestný bod za čas, a tak se pořadí v čele zásadně nezamíchalo. „Pro mě úplně geniální. Já jsem nikdy nevyhrál nic na čas, a včera jsem vyhrál 140 a i dnes, sice s jedním bodem za čas,“ zhodnotil parkury připravené Romanem Drahotou Příhoda. S nadsázkou zmínil, že na stupních vítězů nakonec stáli tři nejpomalejší jezdci. „Ve finále chybky chodily náhodně a přicházely po celé trase parkuru,“ doplnil vítěz.

Ve finále Czech Junior Cupu  v Litomyšli svedli o vítězství těsný souboj Natálie Špůrková a Václav Humplík. Špůrková s Manillonem V byla nakonec rychlejší o šest desetin vteřiny. Podle ní rozhodlo o výsledku projetí jediného obratu, a to ze skoku číslo tři na skok čtyři. Humplík, kterého čeká příští týden reprezentační výjezd do Belgie, sedlal Pythagora De Goedereede. Třetí skončila Adriana Křížová s klisnou Joyful GR.

Soutěži pro mladé jezdce U25 kralovala Ema Saláková. S Gimmy 1 překonaly rozeskakování s jedinou chybou, druhá Tina Laryšová s Talouradem i třetí Sára Finsterle s Levisem 5 v rozeskakování shodili po dvou překážkách.

Jana Nosková v Litomyšli vyhrála letos popáté kolo Amateur Tour s valachem Shadow 5.  „Znamená to, že mám neskutečného koně,“ říká Nosková, která se pokusí zvítězit i v závěrečném pražském finále. Její náskok před soupeřkami už přesáhl v průběžném pořadí 50 bodů. Zhruba o vteřinu pomalejší byla v rozeskakování Monika Najmanová s klisnou Jay Jay a na bronzovou příčku se postavili Klára Pokorná s Eigenwijsem. Zajímavostí je, že minulý rok bylo pořadí na nejvyšších stupních v této soutěži zcela totožné.

Po klání v Litomyšli čeká Český skokový pohár 14. až 17. září Velká cena Hořovic. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát a Miloslav Příhoda.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz