Otevřít seznam měst

Velká Cena Litomyšle se blíží, Jan Štětina může po čtyřech letech obhájit vítězství

Elitní jezdci už od čtvrtka zaplní kolbiště Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá v Litomyšli. Na startu nedělní Velké ceny by mělo být 28 dvojic, mezi nimi v pohárovém pořadí druhý Jan Štětina. Aktuální lídr Jaroslav Jindra na startu není, podaří se jej Štětinovi bodově předstihnout? Sledujte v neděli s námi...

Loni v Litomyšli zvítězil Zdeněk Hruška, druhá byla Natálie Ulčová a třetí Tereza Kleandr, která letos opět nastoupí na start. Partnery jí budou Imola a Okidoki Van De Coefering. Štětina v Litomyšli zvítězil v roce 2019 a jeho šance na reprízu bude vysoká, do vrcholného klání přiveze rovnou tři koně, chybět tedy nebudou Chabella Donna PS, Presley-S a Kuala Lumpur VD Begijnakker Z. Uvidíme též loňskou vítězku Českého skokového poháru Lucii Strnadlovou se Solidatem či olympionika Miloslava Příhodu s Ibizou D a Carmanem. Parkur bude opět na úrovni T*, tedy 145  centimetrů, a připraví jej stavitel Roman Drahota.

Atmosféra zdaleka nebude podzimní, meteorologové předpověděli dny plné pozdního letního slunce. “Těším se, že nás nezaskočí počasí jako loni,“ říká ředitel závodů Jiří Skřivan a zve diváky na čtyři dny plné sportovních zážitků.

Czech Junior Cup bude též nabitě obsazený, chybět nebude většina představitelek čela průběžného pořadí: Eva Rothová, Barbora Jílková, Barbora Pospíšilová či Natálie Libichová. Na startu soutěže pro mladé jezdce U25 jsou v obě v žebříčku nejvýše postavené jezdkyně: Denisa Vegrichtová i Veronika Vacková. Mezi soupeřkami bude například  i čtvrtá v pořadí Lucie Šrámková. A ani v Litomyšli nebude chybět průběžně v Amateur Tour vedoucí Jana Nosková, jejíž náskok činí více než čtyři desítky bodů.

Po klání v Litomyšli čeká Český skokový pohár 14. až 17. září Velká cena Hořovic. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška a Martin Brát.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz