Otevřít seznam měst

Skřivan si v pražské Chuchli připsal druhý letošní triumfSkřivan si v pražské Chuchli připsal druhý letošní triumf, kvalifikace nedělní finálové dvacítky jsou jasné

Jiří Skřivan s Hollandem TN dnes triumfovali ve Velké Ceně Prahy, přidali tak po Hořovicích letošní druhé vítězství. Těsně za zády nechali Jaroslava Jindru s Cornet´s Ninjou a  Kamila Papouška s Vivanem Blue. Dnešní Velká cena byla poslední šancí pro kvalifikaci do nedělní závěrečné Super Grand Prix. Přímý postup ukořistil Papoušek, protože první a druhý jezdec už si jej zajistili už dříve. V Super Grand Prix odstartuje dvacítka jezdců složená z jedenácti přímo postupujících z jednotlivých Velkých cen a devíti nejvýše bodujících v celkovém žebříčku.

Ve Velké Ceně Prahy dnes bojovalo 36 dvojic. Diváci mohli sledovat i výkony reprezentačních závodníků, kteří na domácích kolbištích často nestartují, a to třeba právě Vladimíra Tretery nebo Kamila Papouška. Treterovi s Gangsterem V/H Noddevelt bohužel postup do nedělního vyvrcholení unikl, a to pouze o půl vteřiny, o níž byl Papoušek rychlejší.

Parkur připravený irským stavitelem Colmem Quinnem byl úrovni T**, tedy 150  centimetrů. Do dnešního finále kurz pustil pět bezchybných a pět dvojic s jednou chybou či penalizací za čas. Pouze Skřivan se s parkurem vypořádal zcela bez trestných bodů a v neděli by mohl završit sezonu hattrickem. „Určitě pojedu nedělní soutěž velmi rád. Nakonec celý průběh sezony jsem k tomu směřoval, aby kdybych nevyhrál Velkou cenu, abych měl dostatek bodů, abych velké finále jel. Mám dobrého koně, co jiného než závodit,“ řekl Skřivan.

Jindra inkasoval dva za překročení času. Papoušek s Treterou měli v součtu shodně po čtyřech trestných bodech, rozhodl tedy čas. Tretera skončil čtvrtý a Papoušek si v elitní pětce zapsal i pátý post, a to s Officierem Van De Achterhoek.

Letošní 22. ročník Českého skokového poháru vyvrcholí nedělní Super Grand Prix. Napřímo se kvalifikovali: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová,  Petra Pařenicová, Jaroslav Jindra, Jiří Hruška, Martin Brát, Miloslav Příhoda, Jiří Skřivan a Kamil Papoušek. V žebříčku do 20. postu jsou ještě Zdeněk Hruška, Mariana Michlíčková, Petr Dohnal, Karel Polák, Tereza Prášková, Tereza Svobodová, Ondřej Pospíšil, Radek Šídlo a Denisa Vegrichtová, která ale nakonec nebude startovat. Nahradit by jí měl první pod pomyslnou čarou, což je Rudolf Doležal.  Loňské vítězce Českého skokového poháru Lucii Strnadlové se nepodařilo nashromáždit dostatečné bodové skóre, letos tedy obhajovat nebude, i když bojovala až do poslední šance.Nejlepší dvojicí v rámci Czech Junior Cupu dnes byla Alice Stöhrová s Douglasem DH Z. Jako jediní zvládli základní kolo i rozeskakování bez jediného zaváhání. Druhá byla Vanessa Ingrid Pecina s Kalinkou van´t Heike a na bronzový stupínek se postavila Adriana Cermanová, což je zároveň žebříčkově nejúspěšnější juniorka seriálu. V kategorii dětí si žebříčkové prvenství udržela Viktorie Šimková. Při finálové juniorské soutěži bude v neděli bojovat celkem dvacítka dětí a stejný počet juniorů, těšit se tedy můžeme na dvojnásobnou porci emocí.V dnešní U25 pro mladé jezdce kralovaly Mariana Michlíčková s Claire 159, druhá dojela Natálie Ulčová s Demontem a třetí Natálie Libichová s Quebecem. Libichová i Michlíčková už si účast v nedělní finále zajistily body z předchozích kol, ale Ulčová se dnešním výkonem posunula mezi top 20, kde by neměly chybět ani jezdkyně z průběžné elitní trojky, tedy Denisa Vegrichtová, Veronika Vacková a Petra Pařenicová.

Finále Amateur Tour v Chuchli ovládla loňská vítězka AT Monika Najmanová a klisnou Jay Jay. Druhá byla Vanessa Langrová s Admiratiem a třetí Silvie Brátová s valachem Nunto-Pugata. Amateur Tour už bude znát letošního šampiona či šampionu v sobotu odpoledne, kdy se dá očekávat mimo jiné velmi napínavý souboj mezi Najmanovou a Janou Noskovou, která si letos připsala úctyhodných šest vítězství v jednotlivých kolech a suverénně průběžně vedla celý žebříček. 

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto1: Jiří Skřivan s Hollandem TN dnes triumfovali ve Velké Ceně Prahy.

Foto2:  Nejúspěšnější trojice Velké Ceny Prahy: Jaroslav Jindra, Jiří Skřivan a Kamil Papoušek.

Autor fotografií: Anežka Závorková