Otevřít seznam měst

Kamil Papoušek zvítězil v Super Grand Prix Českého skokového poháruKamil Papoušek zvítězil v Super Grand Prix Českého skokového poháru, je tedy letošním šampionem parkurové extraligy

Kamil Papoušek si z finále Českého skokového poháru v pražské Chuchl odváží celou sérii vítězství, dnes přidal to nejcennější – je šampionem celého 22. ročníku extraligové série. S valachem Vivano Blue dokázal jako jediný překonat Super Grand Prix, ve které soutěžila letošní elitní dvacítka, bez jediného trestného bodu. Stříbrnou Marianu Michlíčkovou s Leeve Jungem 2 dělil od vítěze jeden jediný trestný bod za překročení stanoveného času. Třetí post obsadila Tereza Svobodová a valach I Will Be Famous, kteří si z prvního kola nesli penalizaci za jedno shození.

Kamil Papoušek jel finále Českého skokového poháru naposledy před 19 lety. Myšlenka na letošní účast přišla až po zářijové Velké ceně Hořovic a mezi dvacet účastníků se mu podařilo proklouznout až při pátečním výkonu ve Velké ceně Prahy. Teprve osmiletý Vivano Blue předvedl excelentní výkony. „Dneska už to mohu říct i do kamery, že je to nejlepší kůň, kterého jsem v životě měl,“ pronesl Papoušek. Na kontě už má řadu mezinárodních úspěchů i účast na olympiádě, ale do dneška mu chyběly dva zásadní tuzemské tituly: vítězství v Českém skokovém poháru a titul mistra ČR, „Teď se budu muset soustředit na ten mistrák,“ doplnil Papoušek, který ale zároveň počítá s účastí v Českém skokovém poháru i příští rok.

Do dnešního finále parkuru stavitele Colma Quinna na úrovni T** postoupila přesně polovina dnešního startovního pole, tedy deset soutěžících. Kromě Papouška a Michlíčkové si na svém kontě finalisté nesli z prvního kola penalizaci za jedno shození, někteří k tomu i trestný bod za čas. Situace se značně změnila při finálových jízdách, kterých bylo čistých hned sedm. 

Těsně pod stupni vítězů skončil Jiří Hruška s klisnou Reiky, kteří sice měli v součtu stejně jako Svobodová čtyři trestné body, avšak byli o necelou vteřinu pomalejší. Pátý post obsadil Zdeněk Hruška s Carthagou DK a pěti trestnými body a o pět setin rychlejším časem než měli jiří Skřivan s Hollandem TN. Sedmá příčka nakonec patřila vítězi průběžného pořadí Českého skokového poháru, Jaroslavu Jindrovi, jenž v Praze startoval s Cornet´s Ninjou. Osmá byla loni a předloni bronzová Natálie Ulčová s Demontem. Top ten uzavírali Miloslav Příhoda s valachem Ibiza D a Martin Šoupal s valachem Chique-K Van´t Kattenheye Z.

V kategorii dětí pohárového Czech Junior Cupu byla nejlepší Zuzana Ciompová s Elliotem 133, za ní skončila Sophie Urbanová a Chacco-To a třetí místo brala Gabriela Horká s klisnou Kigali. Kategorii juniorů ovládla Natálie Špůrková s Manillonem V, stříbro patřilo Pavlíně Plotnárkové a Cornechacce,  bronz Rozálii Sovové a klisně Jellow Sih.Mariana Michlíčková se dnes z vítězství přeci jen radovala. V kategorii U25 pro mladé jezdce spolu s Claire 159 udržely jako jediné zcela čisté konto v obou finálových jízdách. Druhá byla Lucie Šrámková s klisnou Moloco H Strojmotiv a třetí post patřil Natálii Soukupové s Campobassem  .

Finále Amateur Tour v Chuchli opanovala už v sobotu Silvie Brátová. S klisnou Alpenrose se tak staly královnami celé série. Druhé místo patřilo Kateřině Smrčkové s Comely Mystery a třetí Andree Dokoupilové a Prime - T. Finále se jelo na úrovni L*. Brátová ani Smrčková si nepřipsaly žádnou chybu, k vítězství pomohl rychlejší čas.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto1: Kamil Papoušek a Vivano Blue zvítězili v Super Grand Prix Českého skokového poháru.

Foto2:  Nejúspěšnější trojice Českého skokového poháru 22. ročníku Českého skokového poháru: Kamil Papoušek, Mariana Michlíčková a Tereza Svobodová. 

Autor fotografií: Anežka Závorková

Další fotografie v tiskové kvalitě rádi obratem dodáme.