Otevřít seznam měst

Vítězství v Olomouci bral Šulek, účast v Super Grand prix pro Jindru

Olomouckou Velkou cenu  Českého skokového poháru dnes dokázali bezchybně překonat pouze dva jezdci: Igor Šulek a Jaroslav Jindra. Šulkova jízda s Wavo Aramisem byla o více než pět vteřin rychlejší, a tak si odvezl pohár pro vítěze. Protože se ale jednalo o reprezentanta Slovenska, do pražské finálové Super Grand prix se kvalifikoval Jaroslav Jindra, který je aktuálně v žebříčku ČSP druhý a kvalifikace mu už několikrát těsně unikla.

Pro některé závodníky byly pouhé dvě bezchybné dvojice překvapením. Stavitel Robert Smékal nešetřil mimo jiné na šířce některých oxerů. „Parkur byl celkem náročný, ale můj kůň skákal výborně,“ řekl Šulek, který se nyní chystá startovat ve slovenském Šamoríně.

Jaroslav Jindra a Cornet´s Ninja pokračují na vlně výborné formy už několik mítinků v řadě a s parkurem si poradili s přehledem. „Mně přišel, že nebyl úplně snadný, ale dobře se to jezdilo,“ dodal Jindra. Před finálovou jízdou věděl, že především musí udržet nulové konto trestných bodů. „Já časem nikdy nikoho nikam nepřitlačím, takže jsem se o nějakou rychlou jízdu ani nesnažil,“ doplnil. Jeho plány kvalifikace do superfinále nijak nemění. Kromě mistrovství republiky ho uvidime i v dalších kolech ČSP.

Ve Velké ceně banky Creditas s úrovní T* dnes odstartovalo 30 dvojic. Třetí byl Petr Dohnal s Tashitou, čtvrtý Jiří Skřivan s Hollandem TN a pátý aktuální lídr seriálu Jan Štětina s Ghostriderem ZN Z. Loňská vítězka z Olomouce i ze superfinále Lucie Strnadlová svou jízdu vzdala.

V seriálu U25 bodovala v Olomouci především Natálie Očenášková, která se Salou Z  a Obora´s Quiss v sobotu ukořistila první a třetí místo. Stříbro patřilo Natálii Soukupové s valachem Campobasso.

Olomoucké finále Czech Junior Cupu zajela nejlépe Nela Andrysová s Codexem 1, druhá nejrychlejší a též bezchybná byla Eva Rothová s Cassandrou 2. Třetí skončila Natálie Špůrková s Manillonem V.

Obhajoba loňského vítězství v olomoucké Amateur Tour a navíc už třetí vítězství v letošní sezoně se podařily Janě Noskové se Shadowem 5. Na stupně vítězů se s ní postavily loňská vítězka Amateur Tour Monika Najmanová a Andrea Dokoupilová. Najmanová sedlala klisnu Jay Jay, Dokoupilová valacha Prime-T.

Nyní čeká Český skokový pohár letní pauza, po ní se znovu vrátí na Moravu, a to od 17. do 20. srpna do Opavy. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová, Petra Pařenicová a Jaroslav Jindra.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz