Otevřít seznam měst

Český skokový pohár je v poločase, pozice lídrů není nedostižnáSportovní kalendář české parkurové extraligy dosáhl své poloviny, lídrem je stabilně Jan Štětina, avšak jeho bodový náskok mohou soupeři pokořit i během jediného kola. V kategorii U25 vede Denisa Vegrichtová, na špici Czech Junior Cupu jsou Viktorie Šimková a Adéla Včeláková. Výrazný náskok si drží v kategorii Amateur Tour Jana Nosková.

Loni v polovině seriálu vedl Ondřej Pospíšil s 27 body, a pouhé jednotky bodů od něj dělily další soupeře: Marka Kluse, Aleše Opatrného, Miloslava Příhodu a Jana Štětinu, který sezonu uzavíral na třetím místě žebříčku. „Určitě jsem nečekal, že letos povedu, mám mladé koně,“ říká aktuálně první Štětina. Chystá se do Olomouce, Litomyšle a také na finále do pražské Chuchle. Jeho mladí parťáci by ale v druhé části sezony měli mít volněji, případně se účastnit lehčích závodů, do pohárového klání se mají vrátit po zdravotní pauze zkušenější koně. Štětina vede o devět bodů před Jaroslavem Jindrou, čtyři body na druhý post chybí Zdeňku Hruškovi.

Seriál U25 zatím vede Denisa Vegrichtová, minulý rok byla v poločase jedničkou Natálie Očenášková, která svůj post udržela i ve finále. Vegrichtová loni skončila v žebříčku druhá. „To, že budu ve vedení žebříčku, jsem nečekala. Určitě jsme měli v plánu absolvovat co nejvíce kol a sbírat body, abychom měli zajištěné chuchelské finále, průběžné pořadí jsem ale ani nijak nekontrolovala. Každopádně je to velmi příjemné zjištění,“ konstatuje Vegrichtová, pro kterou je v této sezoně novinkou a příjemným bonusem i bodování ve velké rundě. „Minulý rok jsem se několika Velkých cen zúčastnila, body do žebříčku jsem ale zapsala až letos. Do konce sezony nás ještě čeká několik kol ČSP, národní šampionát a mezinárodní závody v Šamoríně,“ doplnila Vegrichtová,

Czech Junior Cup má tabulku rozdělenou pro dvě kategorie: děti a junioři. V prvním případě vede Viktorie Šimková před Evou Rothovou a Barborou Jílkovou, ve druhém Adéla Včeláková před Adrianou Cermanovou a Natálií Libichovou. V loňském roce byly v čele Rozálie Sovová a Tina Pospíchalová.

Amateur Tour teď s náskokem vede Jana Nosková a stejně tak tomu bylo i před rokem, kdy před soupeřkami měla drtivý náskok 37 bodů. Nyní se těší na příští kolo do Olomouce. „Loni jsme tam se Shadowem vyhráli a bylo by záhodno si to letos zopakovat,“ říká jezdkyně, která si především brousí zuby na Super Finále.

Další Velká cena bude už příští týden v Olomouci. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová a Petra Pařenicová.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Autor fotografií: Zenon Kisza
Foto1: Jan Štětina letos zvítězil ve Velké Ceně Brna
Foto2: Jana Nosková a Shadow při loňském vítězství v Olomouci