Otevřít seznam měst

Pátá jízdenka do superfinále poháru patří PařenicovéPátá jízdenka do superfinále poháru patří Pařenicové, za zády nechala všechny zkušenější jezdce

Nejmladší finalistka Velké ceny Českého skokového poháru, Petra Pařenicová, dnes brala ve Zduchovicích vítězství i druhé místo. Získala tím i jízdenku do říjnového superfinále. Pařenicová jako jediná dokázala s Evergreenem P absolvovat první kolo i finále bez trestných bodů, se Zetou 2 zaznamenala pouhé jedno shození z prvního kola. Třetí byli Jaroslav Jindra s Cornet´s Ninjou, měli jednu chybu z finále, avšak pomalejší čas.

První finálovou jízdu absolvovala Pařenicová se Zetou, bezchybný výkon doplnila i celkově nejrychlejším časem. Poslední výkon klání patřil jí a Evergreenovi, na kterém soutěžila už s vědomím, že zvítězila. „S Evergreenem jsem jela vyhlídkovou jízdu a užívala si to,“ popsala nejmladší zduchovická finalistka. „Přece jen na toho druhého koně máte parkur zajetý a víte, co kde zlepšit,“ dodala k tomu, že mít dva koně ve finále je výhoda. Plánuje účast i v dalších kolech ČSP a letos ji čeká též mistrovství Evropy.

Nejvýše umístěným startujícím z pohárového žebříčku byl Jaroslav Jindra, který ve Zduchovicích zvítězil před čtyřmi roky. Třetí příčkou z letošní velké ceny si do průběžného pořadí polepšil na druhý post za vedoucím Janem Štětinou, avšak stále čeká na kvalifikaci do podzimního superfinále. Čtvrtá byla Mariana Michlíčková s valachem Human Leaque a pátý skončil Zdeněk Hruška s Carthagou DK. Loňský vítěz Velké ceny Zduchovic Aleš Opatrný tentokrát nestartoval, protože šetří síly svých koní na mezinárodní mítinky, avšak v rámci dalších soutěží zduchovického klání jej diváci mohli vidět na stupních vítězů a též v roli trenéra.

Body pro seriál U25 si už v sobotu rozdělili mladí jezdci a byla to v zásadě dámská jízda. Zvítězily Nikola Egrová s Quiliscou, druhou příčku obsadily Rozálie Sovová a Ella 1. Na bronzový stupínek se postavila Tereza Abíková, jejím sportovním partnerem byl Timur 3.

Nedělní finále Czech Junior Cupu vyvrcholilo soubojem o nejlepší čas v rozeskakování, které bezchybně dojelo celkem pět dvojic. Nejrychlejší byli Viktorie Šimková a valach Dondersteen, druhou Rozálii Sovovou s Ambrou předjeli o více než jednu vteřinu. Třetí nejlepší čas měla Antonie Pilátová s Guccim 7.

Ve finále Amateur Tour vítězství mezi 24 dvojicemi vybojovali Tereza Nygrýnová a valach Colibri, druhá byla Silvie Venhudová s klisnou Alpenrose a třetí Zdena Drahoňovská s Gájí.

Další Velká cena bude v Olomouci, a to od 6. do 9. července. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Jejich vítězové se postupně budou kvalifikovat do finále, které se letos koná v pražské Chuchli, kde bude o celkovém vítězi rozhodnuto 1. října. Dosud se do něj kvalifikovali vítězové předchozích kol, a to Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal, Natálie Ulčová a Petra Pařenicová.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Autor fotografií: Anežka Závorková

 • Foto1: Petra Pařenicová při Velké ceně ve Zduchovicích
 • Foto2: Nejmladší finalistka Velké ceny Českého skokového poháru, Petra Pařenicová, dnes brala ve Zduchovicích vítězství i druhé místo. Třetí byl Jaroslav Jindra.