Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Asociace Český skokový pohár Vám přeje krásné Vánoce

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci jezdeckého sportu,

Asociace Český skokový pohár si Vám tímto dovoluje zdvořile poděkovat za Vaší letošní přízeň a popřát Vám krásné Vánoce. A nejen to. Do nové sezony v roce 2017 Vám přejeme hodně sportovních úspěchů a pevné zdraví.

Těšíme se na Vás při závodech ČSP 2017!!!

Equitana - novoročenka - ČSP.jpg


Autor: Martin Pecka Publikováno 12. 12. 2016 14:12

Termíny Českého skokového poháru pro rok 2017

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci Českého skokového poháru,

dovolujeme si Vás touto cestou seznámit s dohodnutými termíny našeho seriálového projektu pro rok 2017.

Na rozdíl od let předchozích bude v roce 2017 celkem 11 kol. Finále se pak po 2 letech přesouvá do středočeských Hořovic. Další, podle nás důležitou změnou, je i pořádání jedné VC v červenci, čímž již nenastane tak dlouhá pauza v průběhu seriálu jako tomu bylo poslední 2 roky. Celému kalendáři byla věnována z naší strany velká pozornost a v souladu s celým kalendářem ČJF jsme hledali co možná nejlepší řešení všech termínů.

V této chvíli pracujeme na programu pro příští ročník tak, abychom dokázali nabídnout ještě zajímavější složení soutěží celého seriálu.

Termíny Českého skokového poháru 2017

27. – 30.4.2017   Velká cena Martinic
6. - 8. 5.2017    Velká cena Brna
19. -  21.5.2017  Velká cena Ostravy
25. - 28.5.2017  Velká cena Kolína
8. – 11.6.2017  Velká cena Litomyšle
19. - 23.7.2017  Velká cena Olomouce
3. –  6.8.2017  Velká cena Zduchovic
16. – 19.8.2017  Noční Velká cena Ptýrova 
24. - 27.8.2017  Velká cena Opavy
8. – 10.9 2017   Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm
20. – 24.9.2017    Velká cena Hořovic + Finále ČSP 2017
   

Zde najdete celý kalendář ke stažení ve formátu pdf.


Publikováno 31. 10. 2016 10:26

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR ZAŽIL ÚSPĚŠNOU SEZONU 2016

Patnáctou sezonu má za sebou extraligový parkurový seriál Český skokový pohár. Letošní ročník čítal celkem dvanáct mítinků, a zájem o účast byl mezi jezdci tradičně obrovský. Díky tomu mohli pořadatelé opět podpořit dobrou věc…

Asociace Český skokový pohár spolupracuje již několik let s Českým národním registrem kostní dřeně a Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Takže i letos odevzdali pořadatelé ve prospěch těchto institucí deset korun z každého startu, který se uskutečnil během všech soutěží.

Český skokový pohár přinesl v roce 2016 celkem dvanáct mítinků, jelo se tedy dvanáct Velkých cen, vedle toho také kvalifikační kola Amateur Tour, Czech Junior Cupu a premiérového seriálu U25, ale také nespočet rámcových soutěží. Celkem se uskutečnilo 8.577 startů. Jednoduchou matematikou se dopočítáme i konečné částky, kterou tak pořadatelé a členové AČSP získali ve prospěch tohoto užitečného projektu. Je to 85.770,- Kč, v průměru se tak v každém kole vybralo více než 7.000,- Kč!

Sezonu odstartovala dubnová Velká cena Martinic, v níž zvítězil Marek Klus, kterému se letos podařilo vybojovat hattrick. Vyhrál ještě v srpnu noční Velkou cenu v Ptýrově a Velkou cenu Frenštátu pod Radhoštěm v září. Ze dvou vítězství v hlavní túře se radoval Jiří Luža. Poprvé nenašel přemožitele začátkem června v Litomyšli, o tři měsíce později zvítězil v Plzni.

Do seznamu vítězů Velkých cen se zapsali ještě Jan Štětina v Brně, Zuzana Brátová, která vyhrála na domácím kolbišti Baníku Ostrava, nebo Vladimír Tretera, jenž si připsal nejvyšší bodový příděl v Němčicích při Velké ceně Kolína. V Opavě si pro první místo dojel slovenský účastník Igor Šulek, dlouhodobě nejlepší český reprezentant Aleš Opatrný získal trofej z Velké ceny Zduchovic a předposlední kolo v Hořovicích vyhrál Sergej Motygin.

Důležitou roli sehrál výsledek Velké ceny Olomouce. Ta se jela den před velkým finále pro čtyři nejlépe postavené jezdce v bodování, tedy v sobotu 24. září. Zvítězil v ní Rudolf Doležal, který do té doby neměl postup do nejlepší „čtyřky“ jistý. Tímto do TOP4 proklouzl a nakonec zvládl nejlépe i atraktivní finálový formát čtyř parkurů se střídáním koní všech finalistů a po roce obhájil první místo v Českém skokovém poháru. Další místa obsadili Jiří Hruška, Ladislav Arient a Marek Klus, který do finále vstupoval po vydařené sezoně jako lídr žebříčku. Marek Klus je také jezdce, který se nejčastěji v celém ročníku objevil na stupních vítězů, a to pětkrát.

Zástupci organizačního týmu děkují všem jezdcům, partnerům, návštěvníkům i dalším příznivcům Českého skokového poháru za podporu a trvající přízeň tomuto seriálu! Členové Asociace Český skokový pohár krátce po skončení patnácté sezony již pracují na přípravě ročníku 2017. Probíhají jednání o termínech konání Velkých cen, které budou zveřejněny v nejbližším možném termínu. Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 18. 10. 2016 10:28

DOLEŽAL PODRUHÉ VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU

Rudolf Doležal prožil jeden ze svých nejúspěšnějších víkendů ve své jezdecké kariéře. Nejen, že v sobotu 24. září zvítězil v poslední letošní Velké ceně Českého skokového poháru, ale přemožitele nenašel na olomouckém kolbišti ani v nedělním finále…

Finálová soutěž je přístupná pouze pro čtyři nejúspěšnější jezdce z pohárového žebříčku, kteří si při ní mezi sebou vystřídají své koňské svěřence. Každý z účastníků tak absolvuje celkem čtyři parkury – jeden se svým koněm a tři s koňmi soupeřů. Z první příčky postupoval Marek Klus, který letos vyhrál hned tři pohárové Velké ceny. Mj. i díky prvenství v olomoucké Velké ceně jako druhý postupoval Rudolf Doležal. Z pozic náhradníků pak dostali příležitost Jiří Hruška a také Ladislav Arient, který byl v této neobvyklé soutěži nováčkem.

Rudolf Doležal úspěšně vstoupil do finále bezchybnou jízdou se svou klisnou Larou Croft a nulu na kontě přivezl ještě s Contem Bono Ladislava Arienta. Jednou chyboval s Acorádií-MX i2M Jiřího Hrušky. Ke své čtvrté jízdě nastupoval jako úplně poslední a v tu chvíli měl náskok dvou chyb na Jiřího Hrušku. V tomto závěrečném kole sedlal Le Carelu Marka Kluse a již při nájezdu do posledního skoku věděl, že i jedna chyba mu stačí na vítězství. Té se nakonec dopustil, ale přesto mohl začít slavit své druhé vítězství ve finále Českého skokového poháru. Pro druhé místo si nakonec dojel Jiří Hruška, který dokončil stejně jako Rudolf Doležal dvakrát bezchybně. Oproti vítězi však dovedl bez shození do cíle Acoradii-MX i2M a také Le Carelu. Třetí místo obsadil Ladislav Arient, kterému se příliš nepovedl start se svým koněm Conto Bonem. Naopak nejlepší jízdu ukázal s Acoradií-MX i2M.

Čtvrté místo zůstalo na Marka Kluse. Ten inkasoval v součtu 32 trestných bodů, přičemž nejhůře pro něj dopadla poslední jízda s Conto Bonem, kdy chyboval třikrát. Tomuto jezdci každopádně nelze odepřít skutečnost, že v kvalifikačních soutěžích výrazně převyšoval své konkurenty a s přehledem pohárové bodování vyhrál. Ve velkém finále startoval potřetí v řadě, a tak z tohoto pohledu patří mezi dlouhodobě nejúspěšnější jezdce domácí parkurové extraligy.

Nedělní sportovní program otevřelo finále rámcového seriálu s názvem Amateur Tour. Na parkuru stupně L* (115 cm) nakonec zvítězila domácí Kateřina Endrysová a Colet 1. Ta jako jediná zajela základní kolo i finále bez trestných bodů. Druhá dokončila Petra Mlčochová a Mojito před třetí Zuzanou Tyšerovou s Donou 9. Podobný průběh měla i soutěž Czech Junior Cup. V mladší kategorii 12 až 15 let (120 cm) se z první příčky radovala Adéla Pokorná s Alabamou 2. Obhájkyně prvenství Anna Lani Novak se po chybě ve finále musela spokojit s Tavetou HS s konečnou třetí pozicí. Druhá totiž skočila s jedním bodem za čas Kateřina Tomanová a Rain Man. Ve starší kategorii jezdců 16 až 18 let (130 cm) se s juniorskou kategorií rozloučila vítězstvím Denisa Vegrichtová sedlající klisnu Jetta. I ona byla jediná, kdo si dovezl do cíle bezchybné konto. S jedním bodem za čas skončila na druhé příčce loňská vítězka Kateřina De Jagerová a Clooney 39. Elitní trio uzavřela Sára Finsterle a Elektra 3. Na programu nechybělo ani historicky první finále nové seriálové soutěže U25 pro jezdce do 25 let. V této kategorii si s parkurem nejlépe poradila Barbora Tomanová s klisnou Scareface. Ta dokončila základní kolo i finále bezchybně, a to v lepším čase než nakonec druhý Alexander Baraldi a Elamé. I v této soutěži hrál čas významnou roli, neboť třetí pozici získal pouze s body za překročení stanoveného časového limitu Daniel Uleščenko a Moon Ray.

Nedělním kláním v Olomouci se uzavřel 15. ročník Českého skokového poháru, včetně zmíněných tří rámcových seriálů. Záznam finálových soutěží bude dostupný prostřednictvím internetového vysílání České televize a Českého skokového poháru. Sportovní kanál ČT Sport pak uvede ve středu 28. září od 13.00 hodin 60minutový sestřih hlavní části závodního programu. Kompletní výsledky i žebříčky všech soutěží naleznete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

 

EU1A7617.JPG


Publikováno 26. 9. 2016 10:17

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2016 VRCHOLÍ V OLOMOUCI

Patnáctý ročník Českého skokového poháru se blíží ke svému konci. Ve dnech 24. a 25. září se totiž uskuteční poslední kvalifikační kolo a poté velké finále tohoto extraligového seriálu. Vyvrcholí také seriály Czech Junior Cup, Amateur Tour a U25…

Celé dění kolem Českého skokového poháru v roce 2016 končí, respektive vše se již soustředí pouze na finále, kterým vyvrcholí tento ročník. Stejně jako v předešlém roce, i tentokrát hostí závěrečný mítink areál Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích, a to již od 22. září, kdy začnou první rámcové soutěže.

V nedělním velkém finále si čtyři nejlepší jezdci z 12 kvalifikačních soutěží mezi sebou vystřídají své koně, respektive absolvují parkur se svým koněm, a poté s koňmi soupeřů. O obhajobu prvenství by se rád pokusil Rudolf Doležal, který aktuálně v elitní čtyřce figuruje. Zda se tam ovšem udrží, je stále otázkou, jelikož bodové rozdíly několika dalších jezdců nejsou velké a tudíž je stále vše ještě otevřené. Předposlední Velká cena v Hořovicích částečně o potenciální sestavě finalistů napověděla, každopádně o všem rozhodne až sobotní Velká cena Olomouce, která je navíc bodově zvýhodněna. Jisté finále má pouze lídr žebříčku Marek Klus, který nenechal nic náhodě již od prvních letošních kol a objížděl většinu Velkých cen. Díky tomu má 79 bodů, což je o 27 více, než je na kontě druhého v pořadí Jiřího Hrušky. Třetí Jiří Luža má pak o další bod méně a na čtvrtém postupovém místě je nyní Rudolf Doležal se 48 body.

První pod čarou je Aleš Opatrný. Ten ovšem v Hořovicích prozradil, že o start ve finále Českého skokového poháru letos usilovat nebude, jelikož plánuje ještě starty na mezinárodních závodech v zahraničí. Šance na postup do nedělního klání se střídáním koní má i šestý Jaroslav Jindra se 44 body, ale také další jezdci, kterými jsou Jiří Papoušek, Jan Chýle, Ladislav Arient, Jan Štětina nebo Sergej Motygin. Zmíněná pětice má mezi 39 a 32 body. Teoreticky se tak mohou bodově dotáhnout na elitní čtyřku, byť za okolností, že by některý z TOP jezdců naopak nebodoval vůbec. Sobotní Velká cena Olomouce bude tedy rozhodně napínavá.

Napínavé budou však i boje v rámcových seriálech. Do čela Amateur Tour se krátce před koncem vrátila Alžběta Ducká, a to díky druhé příčce z Hořovic. Také hořovická vítězka Zuzana Tyšerová si výrazně polepšila po tomto kole a vyhoupla se na desátou postupovou příčku, přičemž do finále se podívá hned 25 jezdců, takže tyto jezdkyně se o účast obávat vůbec nemusí. V seriálu U25 s náskokem vede Michaela Refková. Další pozice mají však opět minimální bodové rozdíly a bude velmi záležet na tom, kdo si přiveze do Olomouce dobrou formu a probojuje se do finále. Na jeho start nastoupí 20 nejlepších dvojic. Podobná situace je i v tradičnější soutěži Czech Junior Cup, kde jsou jezdci rozděleni do dvou oddělení. V mladší kategorii před Olomoucí jsou hned tři jezdkyně na prvním místě, a to Markéta Miková, Linda Portychová a Tereza Vysoudilová. Ve starší kategorii se díky úspěšnému startu v Hořovicích na první místo dostal Petr Dajbych. Do finále se v tomto případě kvalifikuje dvacítka nejlepších z každé kategorie.

V Olomouci se začne závodit ve čtvrtek 22. září a první dny budou mít podobný závodní program, jako předešlá kvalifikační kola. Rozdílný bude až víkend, kdy se nejprve v sobotu uskuteční poslední kola všech seriálových soutěží včetně Velké ceny, aby se v neděli utkali o celkové vítězství ti nejlepší. Podrobné informace najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde poběží v sobotu i v neděli po celý den živý on-line přenos. Všechny soutěžní dny budou k dispozici on-line výsledky.


Publikováno 20. 9. 2016 10:39

PŘEDPOSLEDNÍ VELKÁ CENA ČSP 2016 PRO MOTYGINA

Finále letošního ročníku Českého skokového poháru se rychle blíží, napětí a touha po bodech zajišťující finále se projevila i v předposlední Velké ceně, která se konala v neděli 18. září v Hořovicích. Vítězství v ní nakonec získal Sergej Motygin…

V poměrně početném startovním poli jezdci od počátku předpokládali, že základní kolo dokončí více jak 10 dvojic čistě, a tak o postupu do finále soutěže bude rozhodovat i čas. Proto většina z nich hodně dbala i na tempo. Z kratších nájezdů však pramenilo několik chyb, a nakonec se pouze šest jezdců dostalo do finále s čistým kontem. Po jednom trestném bodu měl Sergej Motygin a Ondřej Pospíšil, dva jezdci postoupili s jednou chybou, tj. se 4 trestnými body. Předpokládalo se však, že o vítězství se popere bezchybná šestka s nulou na bodovém kontě.

Ve finále zopakoval bezchybnou jízdu nejprve Roman Špičák s Cool Mc Flynn, ale ten si nesl čtyři body ze základní části soutěže. Druhý bezchybný byl Sergej Moygin s koněm Dylan a dostal se do prozatímního vedení. Jak sám později potvrdil, nepočítal s tím, že hendikep jednoho trestného bodu ze základního kola by mohl stačit na vítězství. „Nečekal jsem, že nikdo z bezchybných nedokončí napodruhé bez shození, čímž by se dostal přede mě,“ prohodil Sergej Motygin. Nakonec to byl právě on, kdo se radoval z první příčky. Jiří Hruška s oběma svými koňmi, Kateřina Málková, Jiří Luža, Jan Chýle a také poslední startující ve finále Aleš Opatrný nedokázali dokončit bez shození, a tak se zařadili až na příčky další. „Parkur podle mě nebyl těžký, ale mám problém s točením doprava. Takže pro mě až tak lehký nebyl,“ sdělil své dojmy Sergej Motygin. Druhé místo získal se 4 trestnými body a s nejrychlejším časem ve finále Jiří Luža s Benitem-S před třetím Alešem Opatrným s Quintou 8. Opatrný je nyní na 5. místě pohárového žebříčku, tedy prvním nepostupovém do velkého olomouckého finále. Na čtvrtého Rudolfa Doležala ovšem ztrácí pouze dva body, a tudíž má stále ještě reálnou šanci se do něj dostat. Podobně je na tom i šestý Jaroslav Jindra, jehož od Doležala dělí čtyři body. Teoretické naděje si udržují i další jezdci. Třetí Jiří Luža a druhý Jiří Hruška naopak doufají, že se pořadí po poslední Velké ceně Olomouce již měnit nebude. Jediný, kdo si může být jistý, že mu finále letošního Českého skokového poháru neunikne, je Marek Klus.

Nabitý nedělní den v Hořovicích, který nabídl divákům více soutěží, než je zvykem, otevřelo finále Amateur Tour. Základní kolo na stupni L** dokončily bezchybně celkem tři dvojice, které se utkaly o prvenství v rozeskakování. Výhodu poslední startovní pozice využila Zuzana Tyšerová, která s Donou 9 znala výsledky svých soupeřů. Bezchybnou a nejrychlejší jízdou si dojela pro prvenství. Druhá skončila Alžběta Ducká s Kirou 3 a elitní trio uzavřela Jana Vlčková. Ta s Be Tender jednou chybovala. V rámci Czech Junior Cupu se o vítězství rozeskakovalo více dvojic. Riskantní jízda se vyplatila Sáře Finsterle s klisnou Elektra 3. Jejich výkon se nepodařil nikomu překonat, a tak si zaslouženě dojely pro vítězství. Netradičně v neděli se uskutečnila také seriálová soutěž U25 na parkuru ST*, neboť kvůli velké nepřízni počasí musel být sobotní program zrušen. Jezdci do 25 let svedli velmi pěkné a vyrovnané boje o první příčky a nechybělo ani napínavé rozeskakování. Nakonec měla lehce navrch Nicola Grünthálová a Carefull Z. Těsně před Velkou cenou se ještě uskutečnila dvoukolová týmová soutěž, která navodila dobrou atmosféru před Velkou cenou.

Podrobné výsledky z celého pětidenního mítinku naleznete na stránkách pořadatele www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam Velké ceny Hořovic odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 21. září od 12.50 hodin na programu ČT Sport.


Publikováno 19. 9. 2016 10:31

JEDENÁCTÁ VELKÁ CENA ČSP V HOŘOVICÍCH KRÁTCE PŘED FINÁLE

O napínavé boje se postará další kolo extraligové soutěže Český skokový pohár. To se uskuteční již ve dnech 14. až 18. září, tedy jen pár dní po skončení předešlé části seriálu ve Frenštátu. Hořovice jsou poslední zastávkou před finále v Olomouci…

V rámci Velké ceny Hořovic se uskuteční pětidenní skokové závody zahrnující 20 soutěží. Tou vrcholnou bude parkur na stupni obtížnosti T*, tedy s výškou překážek do 145 centimetrů. Stejně jako i další kurzy soutěží jej připraví zahraniční stavitel Klaus Holle. Na startu Velké ceny Hořovic se z elitní desítky dosavadního bodování sejde až devět jezdců!

Jistou účast ve velkém olomouckém finále, kde si nejlepší čtyři jezdci mezi sebou vystřídají koně, má pouze Marek Klus, který tak nechá své stájové svěřence odpočívat a podívá se až do Olomouce. To však není případ aktuálně třetího Jiřího Hrušky, který výrazně bodoval po třetím místě ve Frenštátě. Velmi rád by se i on dostal do finále, proto se vydává z Opavy až do dalekých Hořovic na Berounsku, a to se svými dvěma nejlepšími koňmi, kterými jsou Sapril Aristo Z a Acoradia-MX i2M.

Zatímco Marek Klus má na kontě 79 bodů, rozdíl mezi druhým a devátým místem je pouze 10 bodů. Velmi tak bude záležet na výkonech jezdců v rámci posledních dvou Velkých cen – té hořovické, a poté ještě olomoucké. Na startu Velké ceny v Hořovicích se představí i aktuálně druhý Jaroslav Jindra a čtvrtý Rudolf Doležal, obhájce loňského vítězství ve finále. Dále bude o finálovou čtveřici usilovat z páté dělené příčky Jiří Papoušek i Jiří Luža, stejně jako aktuálně osmý Jan Štětina, devátý Ladislav Arient a desátý Jan Chýle. Ve hře je i účast Aleše Opatrného, jenž figuruje na sedmém řádku pohárového žebříčku.

Početná startovní pole budou k vidění i předešlé dny. V rámci Amateur Tour jsou připraveny pro jezdce tři kvalifikace do nedělního finále, které se letos poprvé pojede na úrovni L**, tedy na překážkách 120 centimetrů vysokých. Chybět nebude plzeňská vítězka Petra Miki Civišová, z elitní desítky pak odstartuje i Alžběta Ducká či Barbora Zikmundová.

Mnoho startujících se sejde také v rámci kvalifikačních soutěží Czech Junior Cupu, které probíhají ve čtvrtek a pátek. Nechybí početná mělnické ekipa s Denisou Vegrichtovou, Markérou Mikovou či Eliškou Hasnédlovou. Stejně tak se představí v letos velmi dobré formě Anna Lani Novak. V dětském žebříčku jezdců 12 až 15 let je vysoko také domácí Linda Portychová. Ze starších jezdců ve věku 13 až 16 let se vedle Denisy Vegrichtové můžeme těšit na Petra Dajbycha či Jiřího Skřivana mladšího.

Součástí těchto závodů je i již tradiční dvoukolová soutěž družstev, která se letos uskuteční během soboty a neděle. Její dotace je rovných 100 tisíc korun! V neděli bude úplně první soutěží, po níž bude následovat finále Amateur Tour, Czech Junior Cupu a o vyvrcholení se postará jedenáctá Velká cena Českého skokového poháru.

Na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz bude možné tradičně po celou dobu konání závodů sledovat on-line výsledky, v neděli pak i televizní on-line přenos.


Publikováno 13. 9. 2016 13:15

KLUS VYBOJOVAL VE FRENŠTÁTU HATTRICK PŘI ČSP 2016

Extraligový seriál Český skokový pohár pokračoval desátým kolem ve Frenštátu pod Radhoštěm. V neděli 11. září měl ve finále hlavní soutěže hned dva koně Marek Klus. Jako první sedlal Carisona, jehož výkon již nikdo neodkázal překonat…

„Jsem moc spokojený s výkonem svých koní, skákali všichni výborně,“ popsal šťastně vítěz Marek Klus. Ve finále Velké ceny na parkuru ST** (140 cm) sedlal hned dva koně, když s oběma dokončil základní kolo bez shození. Velmi rychlou jízdu podal s Carisonem, na kterou již nikdo ze soupeřů nedokázal zareagovat. Tento jezdec si tak dojel letos již pro třetí vítězství v rámci Velkých cen. Kromě Frenštátu se mu nejvíce dařilo také v Martinicích a na Ptýrově. „Oběma koním jsem věřil zhruba stejně. Jsou stejně staří a oba opravdu dobří,“ popsal Marek Klus. „Za největšího soupeře jsme snad všichni brali Igora Šulka. Jsem rád, že se mi ho povedlo konečně porazit,“ doplnil.

Finále bylo otevřeno pro desítku nejlepších ze základního kola. Devět jezdců přitom dokončilo bezchybně, ty pak doplnil Marek Hentšel s Lokvencem, jenž byl znevýhodněn dvěma chybami. Nejrychlejší základní kolo předvedl podobně jako letos v Opavě Igor Šulek a Wavo Aramis. Tentokrát však nedokázal ve finále navázat na první jízdu a po chybách skončil až sedmý za šestým Markem Hentšelem s Censorem, pátým Markem Klusem s Le Carelou a čtvrtou Zuzanou Brátovou se Sandinem.

Druhé místo získal ve Velké ceně Jan Chýle s koněm Cool Paradise před třetím Jiřím Hruškou s mladou Oridou-M. Jak na něj prozradil Marek Klus, Jiří Hruška by se velmi rád probojoval do olomouckého finále pro nejlepší čtyřku. Před Frenštátem se dělil o průběžné sedmé místo a právě body za třetí příčku mu výrazně pomohou. Pro další body si Jiří Hruška pojede i do Hořovic nadcházející týden.

Jezdci startující v Amateur Tour si přivezli do Frenštátu dobrou formu, neboť více jak polovině se podařilo dokončit základní kolo parkuru stupně ZL (110 cm) bezchybně. Riskantní jízda v rozeskakování se vyplatila Martině Lančové s Mariachi, neboť dosažený čas 32,65 sekundy nakonec stačil na první příčku. Nikola Huňová se Sabanou byla sice rychlejší, o vítězství je však připravila jedna chyba. Martinu Lančovou dále na stupni vítězů doplnily Wanda Harnolová s klisnou Afrika a také Zdeňka Toth Skripová s Magic Night-H.

V rámci Czech Junior Cupu závodili jezdci na parkuru 120/125 centimetrů. Již náročnější parkur nakonec překonaly pouze čtyři dvojice bezchybně, které se pak o první příčky utkaly v rozeskakování. Jako první se v něm představila Pavla Benešová a Féé, kterým se podařilo nejen zopakovat bezchybný výsledek, ale dosáhly i na velmi dobrý čas. Ten však nakonec nehrál v případě této jezdkyně roli. Její tři soupeřky totiž vždy jednou chybovaly, a tak o vítězi nebylo pochyb. Naopak čas byl důležitým ukazatelem na dalších místech. Druhé místo vybojovala Valentýna Poláchová a Brazil 1, před Natálií Kreislovou s Vanillou 2. Čtvrté místo obsadila Tereza Kalužíková s Avril.

Český skokový pohár 2016 se nyní přesouvá na svoji předposlední zastávku do Čech, konkrétně do Hořovic na Berounsku. Tam začíná jedenácté kolo letošního ročníku již ve středu 14. září. Ve stejný den bude mít premiéru sestřih Velké ceny Frenštátu na obrazovkách České televize. Začátek je naplánován na 13. hodinu a 40. minutu na programu ČT Sport. Další informace o Českém skokovém poháru najdete na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 12. 9. 2016 10:06

DESÁTÁ ZASTÁVKA ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU VE FRENŠTÁTU

V rámci letošního 15. ročníku Českého skokového poháru proběhnou již pouze tři mítinky. Než se dění přesune do dějiště velkého finále v Olomouci, čekají jezdce a koně zastávky ve Frenštátu pod Radhoštěm a v Hořovicích na Berounsku…

Frenštátské kolo proběhne ve dnech 9. až 11. září. Tradičním vrcholem bude nedělní Velká cena, která se tentokrát pojede na stupni obtížnosti ST**, tedy s výškou překážek do 140 centimetrů.

V loňském roce nenašel přemožitele ve Velké ceně Frenštátu Jiří Hruška s klisnou Acoradia-MX i 2M a ani letos v seznamu startujících nechybí. Hned za ním se pak umístily další dvě ikony Českého skokového poháru, tedy aktuálně vedoucí muž žebříčku Marek Klus, a loňský vítěz finále Rudolf Doležal. Právě Rudolf Doležal si díky dobrému umístění z Velké ceny Plzně konané před necelými dvěma týdny zajistil dostatek bodů, aby se vrátil v průběžném hodnocení mezi elitní čtveřici, která postoupí do velkého finále se střídáním koní. Velmi rád by se v ní udržel, aby se v olomouckém finále pokusil obhájit loňské prvenství. Aktuálně se na nejvyšších příčkách pohárového žebříčku pohybují Marek Klus, Jaroslav Jindra, Rudolf Doležal, Jiří Papoušek a Jiří Luža, přičemž poslední tři zmínění jezdci mají shodný počet bodů. Bude tak napínavé sledovat, kdo bude v boji o udržení úspěšný. Navíc z takzvaných pozic pod čarou může zaútočit ještě několik jezdců, jako např. Aleš Opatrný, Jan Štětina, Jiří Hruška či Ladislav Arient. Svoji roli bude hrát jistě taktika, a tak zatímco někteří jezdci budou doslova honit každý pohárový bod, jiní budou šetřit síly na poslední dvě kola. To předfinálové v Olomouci bude navíc prémiově bodované.

Na seznamu startujících přihlášených do Velké ceny Frenštátu najdeme z moravských jezdců vedle Jiřího Hrušky také Marka Hentšela, Reného Olškáka či Veroniku Jelínkovou. Asi nejdál to bude mít ze severních Čech do Frenštátu Jan Chýle, který si s sebou přiveze do hlavní soutěže dva koně.

Součástí závodů budou samozřejmě také další kola seriálu Amateur Tour, Czech Junior cup a letošní novinky pro jezdce do 25 let s názvem U25.  V soutěži Amateur Tour loni ve Frenštátě zvítězila domácí Jana Gračková a Symaptika Adamantino. Na startovní listině však nebude vedle domácích chybět ani Dana Pinkavová, Wanda Harnolová či Monika Václavíková. Právě tyto tři jezdkyně figurují v elitní desítce prozatímního bodování. V Czech Junior Cupu letos již dobrou formu několikrát ukázala Vanda Tmějová, která se na pěkné výkony z první části sezony pokusí navázat právě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vedle své klisny Žilien Taurus Trans se představí ještě s koněm Hektor 4. Dále je nahlášená s dvojicí koní Pavla Benešová či Natálie Kreislová. Tradiční účastnicí frenštátského kola je také Lucie Kumarová, která si v loňském roce dojela pro druhé místo.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se začne závodit v pátek dopoledne, a to od nižších soutěží. Celkem se uskuteční patnáct soutěží. Tou poslední bude zmiňovaná Velká cena, jež je na programu v neděli po 14. hodině. Aktuální informace týkající se nejen tohoto frenštátského kola naleznete tradičně na stránkách pořadatele s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na tomto místě bude možné po všechny tři soutěžní dny sledovat on-line výsledky, v neděli pak i živý on-line přenos.


Publikováno 7. 9. 2016 13:29

VELEÚSPĚŠNÝ JIŘÍ LUŽA NEJEN VE VELKÉ CENĚ PLZNĚ

Plzeňský jezdec Jiří Luža byl při 9. kole Českého skokového poháru pořádaném Jezdeckým klubem Slavia VŠ Plzeň velmi úspěšný. Připsal si několik prvenství, vč. toho ve Velké ceně. Se Zentem-S dokončil jako jediný obě části hlavní soutěže bez chyby…

Do Velké ceny Plzně nastoupilo 19 dvojic, ale pouze dvě dokázaly základní parkur překonat bez trestných bodů. Vedle Jiřího Lužy se Zentem-S se to povedlo jeho stájovému kolegovi z JS Schneider Janu Štětinovi. Ten měl s Douglasem-S navíc lepší čas, a tak nastupoval do finále pro 10 nejlepších dvojic v pozici lídra jako poslední. Bohužel čisté konto neudržel a po dvou chybách skončil nakonec pátý.

Finálový parkur se bez chyb podařilo absolvovat více jezdcům. Žádný trestný bod k výsledku ze základní části již nepřidali Vladimír Janča se Snasnu, Ladislav Arient s Apollem 6, Jiří Papoušek s Jenifer 4 a Rudolf Doležal s Peggy Sue. Poslední zmíněný jezdec dorazil do Plzně až na poslední den, aby se ve Velké ceně pokusil získat důležité body, které by ho posunuly mezi potenciální čtveřici finalistů Českého skokového poháru. To se mu povedlo, neboť za konečné 3. místo bral 10 bodů. S 39 body se dělí o prozatímní 3. pozici v pohárovém žebříčku s Jiřím Papouškem a Jiřím Lužou. Ten se Zentem-S překonal i finále Velké ceny Plzně s nulou na bodovém kontě a zaslouženě zvítězil. Jiří Papoušek s Jenifer 4 získal, stejně jako v předešlých dvou kolech, 12 bodů za druhé místo a kolegové si jej již dobírají za to, že je „věčně druhý“. Stříbrnou pozici totiž kromě Velkých cen ČSP v Plzni, v Ptýrově a ve Zduchovicích obsadil i při nedávném Memoriálu Jana Papouška a mistrovství České republiky seniorů v Martinicích.

Výše než trojice zmiňovaných jezdců figurují v aktuálním žebříčku Českého skokového poháru pouze Marek Klus a Jaroslav Jindra. Marek Klus vede s 66 body, a tak si mohl dovolit poslední srpnový víkend dát přednost startu v Olomouci na oblastním mistrovství severní Moravy, které vyhrál. Druhý je nyní v ČSP se 44 body Jaroslav Jindra. Ten s Ascobarem dokončil Velkou cenu Plzně na 9. místě poté, co v základní části shodil až poslední skok a ve finále inkasoval dalších 20 trestných bodů.

Hlavnímu bodu programu předcházely dílčí finále rámcových seriálů. V Czech Junior Cupu se rozeskakovaly tři juniorky. Kateřina Tomanová s Rain Manem byla sice nejrychlejší, ale jedna chyba jí odsunula na 3. příčku. Lucie Šrámková s Anjou K Strojmotiv dokončila sice čistě, ale pomalejší čas jí zařadil až za Lindu Portychovou s Davinou M. Ta si díky vítězství přispala 20 bodů a v mladší kategorii juniorského seriálu figuruje jako druhá společně s Annou Lani Novak. Před nimi je pouze Markéta Miková. Ve starší kategorii si v Plzni polepšil na druhý řádek bodování Petr Dajbych, před nímž je již jen Denisa Vegrichtová. Vítězkou plzeňské části Amateur Tour se stala Petra Miki Civišová se Sunshine 1. Tato známá drezurní jezdkyně tak dokazuje, že jí ani parkury nejsou vzdálené.

Kompletní výsledky všech soutěží najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Velké ceny Plzně odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 31. srpna od 13.25 hodin, a poté ještě ve třech reprízách. Další kolo Českého skokového poháru proběhne ve Frenštátu pod Radhoštěm od 9. do 11. září.


Publikováno 29. 8. 2016 10:25