Otevřít seznam měst

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 ČEKÁ DRUHÉ KOLO V BRNĚDomácí parkurovou extraligu čeká ve dnech 5. a 6. května druhá letošní zastávka. Seriál Český skokový pohár se po úvodním mítinku v Martinicích u Březnice přesouvá do Brna Veveří. V nedělní Velké ceně se mj. představí i loňský vítěz Zdeněk Žíla…


Falton Velká cena Brna bude závěrečnou a také hlavní zkouškou těchto dvoudenních závodů. Pojede se na parkuru stupně T*, tedy s výškou překážek 145 centimetrů. Před tradičně zaplněnými tribunami s výbornou diváckou podporou se představí na startu mj. loňský vítěz brněnské Velké ceny Zdeněk Žíla, který bude tentokrát sedla koně Loveen Monet+.
Druhé kolo nevynechá ani celkový vítěz Českého skokového poháru 2017 Marek Klus. Podobně jako při úvodním mítinku v Martinicích by měl sedlat dva své koně, tentokrát to budou Carebis a Crado von Wichenstein. Klus v Martinicích předvedl skvělou formu a o vítězství ho připravila až chyba ve finále, přičemž jeho čas byl nejlepší. Na to se jistě pokusí navázat právě v Brně. V tomto areálu slavil vítězství v roce 2015.


Z předních parkurových jezdců nelze opomenout dalšího finalistu loňského Českého skokového poháru Jiřího Skřivana. Ten s klisnou Flying Star úspěšně vkročil i do letošního 17. ročníku seriálu, když v Martinicích obsadil 3. místo. O příčku výš se tehdy umístil celkový vítěz seriálu z let 2015 a 2016 Rudolf Doležal. Ani on si nenechá ujít Velkou cenu Brna. Opět bude sedlat svoji klisnu Laru Croft.


Dva koně představí úspěšný český reprezentant ve všestrannosti a zároveň úřadující mistr České republiky v této disciplíně Miloslav Příhoda. Nahlášen je s koňmi Casally a Clear Jolie. S dvojicí koní se na start postaví i Jan Štětina, jenž je vítězem Velké ceny Brna z roku 2016. Tehdy sedlal koně Casanova S. V součtu diváci uvidí v hlavní soutěži dvě desítky dvojic.
Nedělní program zahrnuje před sportovním vrcholem ještě čtyři další soutěže, z nichž tři jsou součástí rámcových seriálů Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Kromě posledně zmíněné kategorie pro jezdce do 25 let jde o dílčí finále kvalifikačních kol, do nichž se musí účastníci kvalifikovat z vybraných sobotních soutěží. Celkem je jich vypsáno během dvou dnů jedenáct – šest proběhne v sobotu a pět v neděli.


V sobotu se bude skákat od stupně ZL (110 cm) do ST* (135 cm). Nejvyšší soutěží bude Cena společnosti Falton, jež se stane menší generálkou před Velkou cenou. Nedělní program zahájí otevřená soutěž 120/130 centimetrů vysoká. Poté se uskuteční dílčí finále Amateur Tour pro neprofesionální jezdce, a to na stupni obtížnost ZL (110 cm). Následovat bude finále Czech Junior Cup určené pro jezdce do 18 let. Čekat na ně bude soutěž stupně L** (120 cm). Posléze bude připraven parkur pro jezdce do 25 let s názvem U25, který se pojede na stupni ST* (135 cm). Vrcholem pak bude zmiňovaná Velká cena Brna (145 cm). Ta by měla předběžně začínat ve 14.30 hodin. Pro aktuální informace sledujte webové stránky Asociace Český skokový pohár na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.