Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


TÚRA ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU POKRAČUJE V OPAVĚ

Z Litomyšle se přesouvá Český skokový pohár do Opavy Kateřinek, kde bude po krátké třídenní pauze pokračovat od 9. do 12. června 2016. Mnoho jezdců chce využít nejen kvalitního areálu, ale také si zazávodit před dvouměsíční pohárovou odmlkou.

Na startu nejdůležitější soutěže, Velké ceny Opavy, jejíž parkur bude postaven na stupni obtížnosti T* (145 cm), se opět sejde velmi kvalitní obsazení. V rámci litomyšlského kola se musel spokojit s druhou příčkou Marek Klus. Ten by však jistě rád dosáhl opět na místo nejvyšší. V čele dosavadního bodování žebříčku setrvává neustále a naopak se díky druhé pozici v poslední Velké ceně opět svým soupeřům o něco vzdálil.

V Opavě nebude chybět ani loňský vítěz celého seriálu Rudolf Doležal, bojovat budou také někteří letošní vítězové dílčích cen – Vladimír Tretera s Quentinem 6 či Zuzana Brátová a Sandino. O obhajobu loňského prvenství ve Velké ceně Opavy se pokusí Veronika Jelínková, která bude opět sedlat svého koně Forever. Opomenout nelze ani na domácího jezdce Jiřího Hrušku, který navíc v Litomyšli ukázal, že je v dobré formě a společně s Acoradií-MX i2M mohou taktéž pomýšlet na příčky nejvyšší.

V kvalitní sestavě se představí také junioři při Czech Junior Cupu, a to v čele s vedoucími jezdkyněmi žebříčku obou věkových kategorií. Mezi staršími jezdci dosud nejvíce bodovala litomyšlská vítězka Patricie Brusová. Stejně tak do čela se díky plnému počtu 20 bodů z Litomyšle dostala Tereza Vysoudilová. Ta skončila při posledním kole třetí, předvedla však nejlepší výkon z jezdců mladší věkové kategorie do 15 let. Mezi neprofesionálními jezdci se při Amateur Tour sejde na startu kompletní elitní pětice dam, kterým se v dosavadním průběhu nejvíce dařilo. Jsou jimi Alžběta Ducká, Dana Pinkavová, Dana Beranová, Karolína Javorská a Monika Václavíková. O průběžně vedoucího jezdce nebude ochuzena ani nová soutěž U25, kde je aktuálně v čele Michal Žilinský. Ten stejně jako mnoha dalších jezdců závodí i v těžších soutěžích a i v Opavě stane na startu Velké ceny.

Areál Jezdeckého klubu Opava Kateřinky od loňského roku disponuje novým velkým kolbištěm s geotextílií, které je společně s tradičně příjemnou atmosférou velkým lákadlem pro mnoho jezdců. Navíc se Český skokový pohár blíží ke své polovině aktuálního ročníku a po Opavě bude následovat téměř dvouměsíční pauza, během níž proběhnou v České republice mezinárodní parkurové závody zařazené do Světového poháru a také dvě skoková mistrovství České republiky.

Do opavského areálu lákají pořadatelé nejen na kvalitní sportovní program, ale také na doprovodné aktivity, mezi něž bude patřit např. křest hříběte po známém plemenném hřebci Aristovi Z. Děti se budou moci povozit na ponících, případně i s rodiči v kočáru taženém koňmi. Pro aktuální informace sledujte webové stránky pořadatele na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 8. 6. 2016 9:37

ČSP VELKÁ CENA LITOMYŠLE VÍTĚZNÁ PRO JIŘÍHO LUŽU

Posledním startem ve finále Velké ceny Litomyšle strhl vítězství na svou stranu plzeňský jezdec Jiří Luža a s Benitem-S. Soutěž, která byla 5. kolem Českého skokového poháru, se konala na kolbišti v Suché u Litomyšle v neděli 5. června.

Ve vrcholné části Velké ceny Litomyšle se jezdci postarali o skvělý sport a divácký zážitek. Dosažený nejlepší čas se stále zkracoval, až vše úspěšně završil poslední startující Jiří Luža na svém koňském svěřenci jménem Benito-S. Tato dvojice startovala v základním kole naopak jako první a již v něm předvedli nejlepší výkon. Díky tomu měli právo odstartovat ve finále z poslední pozice. Jezdec tak mohl sledovat výkony svých soupeřů a přizpůsobit tomu svůj styl jízdy. „Snažil jsem se zvolit jednoduše nejkratší cestu. A vyšlo to,“ popsal šťastně vítězný jezdec. Ten dokončil o téměř čtyři vteřiny rychleji než do té doby vedoucí Marek Klus a Crado von Wichenstein. Další takřka třívteřinový rozestup byl mezi druhou a třetí příčkou, kterou nakonec obsadil Ladislav Arient a Apollo 6.

Jako jediný se do finálové desítky dostal s dvěma koňmi Jan Štětina, jenž nakonec obsadil pěkné čtvrté místo s Casanovou-S a desáté s Douglasem-S. Největší smůlu ve finále měl Jiří Hruška, který se s Acoradií-MX i2M nejvíce přiblížil času vítěze. Dlouho se zdálo, že dvojice bude bezchybná. V podstatě až při průjezdu cílem jim však spadla bariéra na posledním skoku.

V základním kole Velké ceny Litomyšle na parkuru T* s výškou překážek 145 centimetrů se představilo 39 jezdců. Z toho přesně deset dokončilo bezchybně, a ti se následně utkali o vítězství ve finále na zkráceném parkuru. To završilo nedělní závodní program, kterému předcházely ještě dvě další finále.  Ve finále Amateur Tour na parkuru ZL (110 cm) se sešlo kvalitní startovní pole 25 nejlepších jezdců z kvalifikací. O vítězství se nakonec rozeskakovalo hned 16 dvojic. Na nejvyšších místech tak vedle bezchybného projevu hrál velkou roli i čas. Nejrychleji a s čistým kontem se do cíle dostala Wanda Harnolová a zaslouženě zvítězila v sedle koně Afrika. Výbornou formu z Němčic při Velké ceně Kolína potvrdila domácí jezdkyně Jana Halámková a s koněm Cornela 1 si stejně jako při předchozím kole dojela pro krásné druhé místo. Elitní trio uzavřela Markéta Jarošová a Nubie. Všechny tyto tři jezdkyně se jako jediné dostaly pod hranici 30 vteřin.

Zcela jiný scénář mělo finále druhé seriálové soutěže, a to Czech Junior Cupu (120/130 cm). Zde se do rozeskakování po bezchybném výkonu dostala desítka jezdců. Z nich se pouze dvěma účastnicím podařilo i napodruhé zajet bezchybnou jízdu. Lepší čas z této dvojice měla Patricie Brusová a Lord Luis, kteří se tak stali vítězi. Druhou příčku si zasloužila Lucie Šrámková a Anja K Strojmotiv před třetí Terezou Vysoudilovou s Isarem. Tereza Vysoudilová předvedla stejně jako nakonec čtvrtý František Stružinský rychlejší jízdu než vítězka, oba však přitom jednou chybovali.

Záznam Velké ceny Litomyšle odvysílá Česká televize ve středu 8. června od 12.50 hodin na programu ČT Sport. Další kolo Českého skokového poháru se uskuteční na Moravě, a to hned nadcházející týden. Ve dnech 9. až 12. června se bude opět závodit o pohárové body v Opavě Kateřinkách. Pro aktuální informace klikněte na webové stránky pořadatele s adresou: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 6. 6. 2016 10:02

PÁTOU ZASTÁVKOU ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU JE LITOMYŠL

Již popáté se během 15. ročníku Českého skokového poháru potkají přední čeští parkuroví jezdci, aby ve dnech 2. – 5. června 2016 poměřili kondici svoji i svých koní na kolbišti v Suché u Litomyšle. Přehledy startujících slibují výbornou podívanou.

Pár dní před zahájením dalšího skokového mítinku domácí parkurové extraligy konaného s podporou města Litomyšl a Pardubického kraje se již můžeme podívat na jména účastníků, která zajistí nejen ve vrcholné Velké ceně Litomyšle velmi kvalitní sport. Hlavní soutěž, jež se uskuteční tradičně v neděli odpoledne, se představí tři jezdci z elitní pětice pohárového žebříčku. Vedoucí Marek Klus bude na parkuru stupně T* (145 centimetrů) sedlat dva svěřence, stejně jako průběžně třetí Jaroslav Jindra. Právě tento jezdec se společně s Qentinem Donth-M stal loňským vítězem Velké ceny Litomyšle a před pár dny vybojoval druhé místo v předešlé Velké ceně Kolína konané v Němčicích. Nepochybně tak bude opět jedním z favoritů. Domácí závody si nenechá samozřejmě ujít vítěz loňského finále Rudolf Doležal. Ten je aktuálně na 5. místě průběžného pořadí seriálu se ztrátou tří bodů na Aleše Opatrného a čtyř na zmíněného Jaroslava Jindru.

Z dalších jmen je třeba zmínit taktéž úspěšného jezdce z poslední Velké ceny Miloslava Příhodu. Ten se pokusí navázat na třetí místo nejen z Němčic u Kolína, ale také to loňské Litomyšle. Miloslav Příhoda se po mezinárodních závodech CIC3* ve všestrannosti konaných během uplynulého víkendu se tak opět vrací do skokového sedla. V Litomyšli se dále představí plzeňské duo Jiří Luža a Jan Štětina. Druhý zmiňovaný si letos připsal vítězství ve Velké ceně Brna, a tak bude jistě zajímavé sledovat, zda se mu podaří na tento úspěch navázat.

V rámci Amateur Tour ani toto kolo nevynechá vedoucí jezdkyně Alžběta Ducká.  V Litomyšli je o tuto soutěž pravidelně zájem a nejinak tomu bude ani letos. O nedělní finále se tak bude v kvalifikačních soutěžích hodně bojovat, neboť počet přihlášených převyšuje finálovou pětadvacítku. Stejně tak litomyšlské kolo si nenechá ujít Kateřina Kubrická, která dosud nasbírala nejvíce bodů v novém seriálu U25 pro jezdce do 25 let. I tato jezdkyně dosud nevynechala žádné kolo. Na startu však nebude chybět nikdo z elitní pětky, tedy: Michal Žilinský, Barbora Tomanová, Nina Kaločová a Michaela Refková. V Czech Junior Cupu se zřejmě nedočkáme nejvíce bodujících jezdců v dosavadním průběhu, naopak se na závodech můžeme těšit na některé z adeptů na letošní mistrovství Evropy – například Františka Stružinského a Kateřinu Kučerovou.

Skokový program Velké ceny Litomyšle pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. začne už ve čtvrtek 2. června a během čtyř dnů proběhne celkem 18 soutěží. Pro aktuální informace klikněte na webové stránky pořadatele, které naleznete pod odkazem www.ceskyskokovypohar.cz. V neděli od 9.00 hodin poběží na této adrese tradičně živý internetový přenos.


Publikováno 1. 6. 2016 8:58

ČSP VELKÁ CENA KOLÍNA V NĚMČICÍCH PRO TRETERU

Staronovým vítězem v rámci Českého skokového poháru se v neděli 22. května stal Vladimír Tretera. Loňský vítěz z Martinic si v sedle Quentina 6 zopakoval pocit vítěze a při Velké ceně Kolína konané v Němčicích slavil v letošním roce poprvé prvenství.

Vladimír Tretera a Quentin 6 předvedli v rámci bezchybných výsledků nejrychlejší jízdu ve finále Velké ceny Kolína. Tam se probojovala nejlepší desítka ze základního kola. To se jelo na parkuru stupně obtížnosti T*, tedy s výškou překážek 145 centimetrů. Jak se jezdci před začátkem soutěže shodli, jednalo se spíše o středně těžkou zkoušku. To posléze potvrdily i výsledky nezvykle početného startovního pole. Cestu na start této soutěže si našly i dvojice, které pravidelně jednotlivá kola Českého skokového poháru neobjíždí. „Byl to náš první start v rámci těchto čtyřdenních závodů, ale Quentin je již zkušený a navíc příští týden startuje na mezinárodních závodech v Šamoríně. Tam bude na této výšce začínat úvodní den, tak se na to v Němčicích výborně připravil. Moc dobře se tento parkur jezdil,“ popsal Vladimír Tretera. „Obával jsem se hlavně Jaroslava Jindry, který umí být hodně rychlý,“ doplnil Tretera, jenž si vedení nakonec udržel. Poslední startující a zároveň v základním kole nejrychlejší dvojice – Jaroslav Jindra a QentinoDonth-M – zaostala za vítězným časem více jak vteřinu a musela se spokojit s druhým místem.

Úspěšný český reprezentant ve všestrannosti Miloslav Příhoda nastupoval do základního kola Velké ceny ani ne s vidinou účasti ve finále, ale především dobrého výsledku. Nakonec se s klisnou Clear Jolie do finále probojoval a navíc v něm napodruhé nechyboval. Díky rychlému času si dojel pro skvělou třetí pozici. Absolutně nejrychlejší finále předvedl Aleš Opatrný a Idario van het Netehof. Jedna lehká chyba na kolmém skoku je však zařadila na čtvrtou příčku.

Ne příliš často se stává, že by bezchybných soutěžících v základní části Velké ceny bylo více než deset, což je počet účastníků, kteří postupují do finále. O pokračování v soutěži se tak pomalejší jízdou připravili mimo jiných i nejvíce bodující jezdci v dosavadním žebříčku – Marek Klus a Rudolf Doležal. Marek Klus si přesto udržel vedení v průběžném bodování. Do finálové čtyřky by se aktuálně dostali ještě Vladimír Tretera, Jaroslav Jindra a Aleš Opatrný.

Nedělní program Českého skokového poháru by nemohl proběhnout bez dvou dílčích finále rámcových seriálů. V soutěži Czech Junior Cupu, kde se na parkuru L**/S** (120/130 cm) sešla silná konkurence, se o první příčky poprali především jezdci z mladší věkové kategorie do 15 let. Nejlepší dosažený čas se neustále zkracoval, až se zastavil na hodnotě 31,75 vteřiny. Ten společně s čistým kontem vynesl vítězství Tereze Svobodové s koněm Maryland. Druhá dokončila Anna Lani Novak a Lolla Trench před třetí Sárou Finsterle s Elektrou 3. Do rozeskakování přitom postoupilo 14 dvojic.

Mnoho startujících mělo i rozeskakování Amateur Tour na parkuru stupně ZL (110 cm). V něm byl však scénář této zkrácené trasy parkuru odlišný. Zcela suverénně a s přehledem si totiž dojela pro první místo Karolína Javorská a Singapore. Tato dvojice dojela do cíle o více jak tři vteřiny rychleji než do té doby vedoucí Jana Halámková a Cornela 1. Karolína Javorská zároveň dokončila se svým druhým svěřencem, klisnou Collie, na třetí pozici. Svým druhým startem při Českém skokovém poháru tak opět v nedělním finále nenašla přemožitele.

Český skokový pohár nyní čeká další zastávka v Litomyšli, respektive v nedaleké obci Suchá, kde se bude bojovat o další pohárové body ve dnech 2. až 5. června. Ještě před tím se zájemci mohou podívat na zkrácený záznam Velké ceny Kolína, který odvysílá Česká televize ve středu 25. května od 18.30 hodin na programu ČT Sport. Další informace najdete na internetových stránkách s adresou: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 23. 5. 2016 7:22

Velká cena Kolína 2016 byla zahájena

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám připomenout, že dnes ráno byla zahájena Velká cena Kolína, další díl seriálu Český skokový pohár. Srdečně zveme do areálu Vigvam Resort v Němčicích u Kolína. Sledovat můžeme veškeré dění i prostřednictvím našich online výsledků, v neděli pak přenášíme živě i dění na kolbišti prostřednictvím online videí v naší sekci ONLINE TV.

Také Vám s potěšením sdělujeme, že jsme právě na našem webu zveřejnili fotografie z Velké ceny Ostravy z minulého víkendu - http://www.ceskyskokovypohar.cz/index.php?oid=4342986.

Těšíme se na viděnou při Českém skokovém poháru 2016.


Autor: Martin Pecka Publikováno 19. 5. 2016 9:15

NĚMČICE BUDOU PODRUHÉ HOSTIT VELKOU CENU ČSP

Extraligový parkurový seriál Český skokový pohár pokračuje čtvrtým kolem ve dnech 19. až 22. května. Hostit jej bude areál Vigvam v Němčicích u Kolína a jeho vrcholem se stane Velká cena Kolína. V té nebudou chybět mj. Marek Klus a Rudolf Doležal.

Vítězové ročníků 2014 a 2015 jsou v současné době na špičce žebříčku Českého skokového poháru po třech kolech. S 30 body vede Marek Klus, zatímco Rudolf Doležal na něj ztrácí po Velké ceně Ostravy 12 bodů. V severomoravské metropoli během uplynulé neděle ani jeden z hlavních pohárových rivalů nedosáhl na stupně vítězů, a tak si jistě budou chtít o týden později v Němčicích spravit chuť. Snadné to každopádně mít nebudou, neboť na ně čeká nejen náročnější parkur, ale také silnější konkurence. Do Velké ceny je nahlášeno přes 40 dvojic a vedle zmíněných dvou jezdců si tuto soutěž nenechá ujít např. ani loňský plzeňský vítěz Václav Studnička s Elis 4 či litomyšlská vítězná dvojice Jaroslav Jindra a Qentino Donth-M. Mezi startujícími nechybí ani další úspěšní jezdci, jako jsou: Jiří Papoušek, Josef Pařenica, Vladimír Tretera, ale také Denisa Bittnerová, Jana Francová a úřadující mistryně ČR mezi ženami Michaela Refková.

V rámci Amateur Tour se na startu opět představí Alžběta Ducká, která si druhým místem v Ostravě pojistila svoji průběžnou vedoucí pozici v žebříčku. Jak sama přiznala, ráda by nasbírala v první polovině sezony mnoho bodů, protože v druhé části nebude mít tolik času a nechtěla by si nechat ujít celkové finále. Z elitní pětky se představí také Karolína Javorská, která letos již zvítězila v prvním kole v Martinicích.

Silná konkurence se sejde i v Czech Junior Cupu, a to i přesto, že vedoucí jezdci obou věkových kategorií na předběžných přehledech startujících nefigurují. Do soutěží je nahlášeno přes 60 dvojic, a to včetně Sofie Najmanové, Denisy Vegrichtové, často úspěšné Sáry Finsterle, Matouše Kořínka či Daniela Pospěcha.

Pro amatérské jezdce je připravena první kvalifikační soutěž již na čtvrteční den, junioři se naopak poprvé utkají v rámci pátku. V sobotu se vedle tzv. generálky na Velkou cenu uskuteční také uzavřená soutěž U25 pro jezdce do 25 let. V neděli pak závody po dvou finálových kolech výše zmíněných seriálů vyvrcholí Velkou cenou Kolína, která bude postavena na výšce 145 centimetrů (T*). Podrobný rozpis soutěží a další informace naleznete vždy aktualizované na webových stránkách Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na tomto místě bude možné sledovat v neděli od 9.00 hodin tradiční on-line přenos z průběhu všech seriálových soutěží.


Publikováno 17. 5. 2016 8:43

BRÁTOVÁ PŘEKVAPILA VÍTĚZSTVÍM V ČSP VELKÉ CENĚ OSTRAVY

Reprezentantka Jezdeckého klubu Baník Ostrava Zuzana Brátová se postarala na domácím kolbišti o nečekaný závěr třídenních závodů Českého skokového poháru.  V neděli 15. května při Velké ceně Ostravy poprvé vystoupila na nejvyšší stupeň vítězů.

Zuzana Brátová s koněm Sandino byla první – a nakonec jediná, kdo dokončil základní kolo Velké ceny Ostravy bezchybně. Dokonce se nikomu nepodařilo ani inkasovat pouze jednu chybu. Postupovala tak do finále pro elitní desítku s náskokem dvou chyb. Ten se jí nakonec podařilo udržet a suverénním výsledkem dvojnásobné nuly si poprvé v životě došla pro vítězství ve Velké ceně zařazené do Českého skokového poháru. „Je to krásné o to více, že se to podařilo doma,“ prohlásila po dekorování šťastná vítězka. Na její slavnostní vyhlášení si počkalo mnoho diváků a při dekorování ji odměnili mohutným potleskem.

„Na druhém skoku byla vidět má nervozita, ale Sandino mi pomohl. Poté jsem se již srovnala a při nájezdu do posledního skoku jsem věděla, že si na něm mohu dovolit i chybu,“ popsala Zuzana Brátová pocity z finále. Do té doby nejlepší výsledek totiž podal Jiří Hruška s klisnou Acoradia-MX i2M. Ti předvedli rychlé a bezchybné finále, do něj si však přinesli, jako několik dalších dvojic, dvě shození ze základního kola. Třetí nakonec dokončil Josef Kincl a Cascar, kteří taktéž inkasovali trestné body pouze v základním kole. Svým čtvrtým místem si udržel průběžné vedení v žebříčku Českého skokového poháru Marek Klus.

Dvě nedělní finálová kola tradičních seriálů probíhajících při Českém skokovém poháru měla určité shody. V obou případech se o vítězství utkaly pouze dvě dvojice, a zároveň v obou případech na stupeň vítězů vystoupal jezdec, který si vítězství zopakoval.

V rámci Amateur Tour se na parkuru ZL (110 cm) o první místo utkaly Dana Pinkavová a Alžběta Ducká. Druhá zmíněná jezdkyně byla aktuálně vedoucí jezdkyní dosavadního žebříčku a do rozeskakování nastupovala s Kirou 3 jako první. Dokončila bezchybně a musela čekat na výkon své soupeřky. Dana Pinkavová s Lassy 2 především díky rychlému přiblížení se k poslednímu skoku nakonec s náskokem zvítězila. Po roční pauze, kdy se na ostravské dění dívala kvůli úrazu pouze z tribuny, si stejně jako v roce 2014 vysoutěžila první místo. Alžběta Ducká díky druhé příčce zůstane i nadále na čele průběžného pořadí. V Ostravě si pak pro třetí místo dojela Wanda Harnolová s koněm Afrika. Této dvojici se podařilo dokončit základní kolo s jednou chybou a nejlepším časem. „Parkur mi nepřišel tak těžký, předpokládala jsem více bezchybných dvojic. Mám však pocit, že někteří koně měli problémy s přechodem mezi pískem a trávou, tedy mezi písčitým opracovištěm a travnatým kolbištěm,“ popsala Dana Pinkavová.

Vanda Tmějová mezi juniory dokázala udržet skvělou formu z Brna, kde se konala předešlá Velká cena, a i v rámci Velké ceny Ostravy si dojela pro první příčku. V rozeskakování juniorské soutěže Czech Junior Cup na parkuru L**/S* (120/125 cm) těsně porazila svoji soupeřku Patricii Brusovou, když stejně jako v Brně sedlala klisnu Žilien Taurus Trans. Druhá Patricie Brusová se představila s koněm Lord Luis. Elitní trio uzavřela v základním kole nejrychlejší jezdkyně s jednou chybou, a to Valentýna Poláchová s koněm Brazil 1.

Další díl Českého skokového poháru se přesouvá do Němčic u Kolína, kde se bude konat Velká cena nadcházející týden, konkrétně ve dnech 19. až 22. května. Záznam Velké ceny Ostravy odvysílá Česká televize ve středu 18. května od 12.50 hodin na programu ČT Sport. Pro aktuální informace sledujte webové stránky pořadatele www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 16. 5. 2016 9:18

VC KOLÍNA - UPOZORNĚNÍ POŘADATELE

Vážené dámy, vážení pánové,

přinášíme Vám upozornění pořadatele Velké ceny Kolína, Stáje Václav Kolín:

" Dnes,  tj. 13.5.2016  v odpoledních hodinách pořadatel Stáj Václav Kolín uzavře on-line přihlášky do soutěží  5-8 (pátek), 9-12 (sobota) a soutěž č.13 (neděle).

Děkujeme za pochopení. Zájmem pořadatele je korektní průběh soutěží".


Publikováno 13. 5. 2016 10:38

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR MÍŘÍ NA TŘETÍ KOLO DO OSTRAVY

Třetí zastávkou extraligového seriálu Český skokový pohár bude ve dnech 13. až 15. května kolbiště v Ostravě Staré Bělé. Na startu nedělní Velké ceny nebude chybět ani lídr letošního žebříčku Marek Klus či vítěz finále 2015 Rudolf Doležal.

Po úvodním kole v Martinicích u Březnice a posléze druhém v Brně Veveří se tentokrát jezdci představí na travnatém kolbišti areálu Jezdeckého klubu Baník Ostrava. Tradiční tečkou za skokovým mítinkem bude nedělní Velká cena. Ta se v tomto případě koná na stupni ST**, tedy parkuru s výškou překážek 140 centimetrů.

Mezi přihlášenými nechybí zatím nejvíce bodující jezdec a vítěz velkého finále v roce 2014 Marek Klus, který se rozhodl pro start ve Velké ceně hned se dvěma koňmi. Pokud nedojde ke změně, odstartuje s Le Carelou a Sabeliusem. Stejně tak se na startu představí loňský vítěz finále Rudolf Doležal, který by taktéž měl předvést dva koně – těmi jsou Lara Croft a Vive La Vie´s Quinana.

Mezi tradiční účastníky ostravského kola Českého skokového poháru patří také Jan Studnička, který má své koně poblíž Prahy a má to do tohoto areálu poměrně daleko. Pravidelně si však nenechá tyto závody ujít. Na startu by se dále měli potkat Jiří Hruška, Josef Kincl, Lucie Strnadlová či Jan Zwinger.

Na závodech se představí také Kateřina Kubrická, která je aktuálně nejvíce bodující jezdkyní v rámcovém seriálu U25, tedy pro jezdce do 25 let. Pro tyto účastníky je přichystána soutěž na stupni ST* (135 cm) během soboty. Vedení i po ostravském kole by si ráda udržela také Alžběta Ducká, která je aktuálně ve vedení žebříčku Amateur Tour. Jako jedna z mála dosud nechyběla ani na jednom kole, a nejinak tomu bude i v Ostravě. V rámci Czech Junior Cupu se můžeme těšit na výkony například Lucie Kumarové či Patricie Brusové. V tomto případě však budou nejvíce bodující jezdci z obou věkových kategorií chybět.

Závodní program otevře pátek 13. května a během tří dnů diváci uvidí 15 soutěží. Ta hlavní – Velká cena Ostravy – by měla začít v neděli zhruba ve 14.00 hodin. Aktuální informace společně se startovními a posléze výsledkovými listinami naleznete na webu pořadatele s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na těchto stránkách bude možné sledovat v neděli již od 9.00 hodin živý on-line přenos.


Publikováno 11. 5. 2016 9:27

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR - foto a video z prvních Velkých cen

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás informovat, že na webu www.ceskyskokovypohar.cz již najdete nejen fotografie, ale i video záznamy z Velké ceny Martinic a Velké ceny Brna. Vždy v příslušné záložce dané Velké ceny. Na našem webu průběžně přinášíme novinky, online přenosy i záznamy, online výsledky v průběhu závodů a veškeré další informace.

Těšíme se s vámi na viděnou u Velké ceny Ostravy již příští týden.


Autor: Martin Pecka Publikováno 4. 5. 2016 11:08