Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Velká cena Martinic - pátek

Vážené dámy, vážení pánové,

start pátečních soutěží bude opět od 7.00 hodin ráno. Dnešní časový harmonogram se podařili bezezbytku dodržet a protože zítra máme prozatím evidován minimálně stejný počet startovních dvojic, je tento čas zahájení nutný.

Startovní listiny a přibližné časy začátku jednotlivých pátečních soutěží budou vyvěšeny dnes večer po skončení poslední dnešní soutěže a zpracování startovních listin. Zhruba tedy krátce po 20.00 večer. Budeme Vás samozřejmě opět informovat.

Těšíme se na viděnou a přejme Vám příjemný zbytek dnešního dne.


Autor: Martin Pecka Publikováno 16. 4. 2015 17:29

Zahájena Velká cena Martinic 2015

Vážené dámy, vážení pánové,

právě byla zahájena první soutěž 1.kola Českého skokového poháru - Velké ceny Martinic. Startovní pole je četné, zájem o Český skokový pohár je značný a tak nám nezbývá než se těšit na průběh nejen těchto prvních závodů v letošním roce, ale vůbec na průběh celého seriálu.

V této zprávě Vám přinášíme také oficiální tiskovou zprávu k zahájení seriálu.

 

Tisková zpráva ČSP 2015


Autor: Martin Pecka Publikováno 16. 4. 2015 7:10

Velká cena Martinic - vyvěšeny časy startů na čtvrtek


Publikováno 15. 4. 2015 18:52

Velká cena Martinic - zahájení soutěží ve čtvrtek

Vážené dámy, vážení pánové,

na našem webu najdete startovní listiny na zítřek, s ohledem na počet startů zahajujeme první soutěž v 7.00 hodin ráno.

O dalším Vás budeme informovat do dnešního večera.


Publikováno 15. 4. 2015 16:45

Velká cena Martinic začíná za necelých 40 hodin

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám zdvořile oznámit, že byly na náš web právě vloženy nové, aktualizované seznamy účastníků 1.kola Českého skokového poháru - Velká cena Martinic.

S ohledem na počty startujících zvažuje pořadatel zahájení závodů ve čtvrtek a v pátek v 7.00 hodin ráno. Konečná informace bude sdělena zítra zde, stejně jako startovní listiny na čtvrteční soutěže.

Vysoká účast je v celém startovním poli, zejména pak v seriálech Amateur Tour a Czech Junior Cup, což nás těší. Do Velké ceny Martinic v neděli je v tuto chvíli přihlášeno celkem 38 dvojic. První jezdci již dorazili do areálu během dnešního odpoledne.

Připomínáme také, že v neděli před Velkou cenou proběhne program zejména pro diváky. Ukázka PONNY GAMES s nejmenšími jezdci  - dětmi pod vedením paní Alžběty Maškové bude jistě příjemným zpestřením závodního víkendu.

Samozřejmě jako vždy u Českého skokového poháru budete moci případně sledovat dění na martinickém kolbišti prostřednictvím online přenosu ze závodů a následně tuto neděli pak uvidíte na obrazovkách České televize ze záznamu. O tom Vás budeme ještě informovat.

Martinické kolbiště se tedy na letošní první závody a my se těšíme na viděnou při zahájení Českého skokového poháru 2015!!

 


Autor: Martin Pecka Publikováno 14. 4. 2015 17:15

Český skokový pohár zahajuje příští týden v Martinicích

Datum konání: 16. 4. 2015 - 19. 4. 2015

Už ani 200 hodin nechybí do startu 14.ročníku parkurového seriálu Český skokový pohár. Pořadatelem letošního prvního kola ČSP je opět Jezdecká společnost EQUITANA v Martinicích.

Za zhruba 160 hodin ožije martinická aréna první dvojicí v rámci zahajovacího mítinku čtrnáctého ročníku Českého skokového poháru. Zahájeny budou samozřejmě, stejně jako v předchozích letech, také dva dílčí seriály, Czech Junior Cup a Amateur Tour. A kdo bude tím, který jako první okusí upravené kolbiště a pracoviště na trase z dílny chorvatského autora parkurů Eduarda Petroviče? To se nechme překvapit.

Letošní pohárový ročník přináší celou řadu změn. Kromě upravených pravidel, více pohárových kol a posunu finále do Olomouce, spatřila světlo světa před pár dny velmi významná novinka. To je zcela nový web www.ceskyskokovypohar.cz, který jak doufáme, bude velmi proaktivní a bude Vám přinášet v zajímavé podobě různé zprávy, novinky a informace.

Kolotoč se jménem Český skokový pohár se roztočí ve čtvrtek 16. dubna v Martinicích.

Jste všichni srdečně zváni!!!


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 9. 4. 2015 9:59
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Český skokový pohár má nový web

logo.png

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci jezdeckého sportu,

dovolujeme si Vám všem zdvořile oznámit, že byla právě spuštěna zcela nová verze webu Českého skokového poháru. Pevně doufáme, že se Vám bude líbit a bude Vám přinášet mnoho užitečných informací. Web má speciální verzi pro telefony a tablety, takže by měl být mnohem lépe ovládán třeba i přímo při závodech.

Přejeme Vám příjemné a klidné Velikonoce a budeme se těšit na letošní ročník Českého skokového poháru.


Autor: Martin Pecka Publikováno 3. 4. 2015 20:08

Start čtrnáctého pohárového ročníku je za dveřmi

Datum konání: 16. 3. 2015

Za okny stále ještě propadávají sněhové vločky, ale pohled do kalendáře je nekompromisní a má pro příznivce Českého skokového poháru zcela zásadní informaci. Za 30 dní se otevřou brány martinického areálu v rámci zahajovacího mítinku letošního 14.ročníku parkurové extraligy. Jezdecká sezona 2015 přináší několik novinek. Jednou z důležitých je pravděpodobně online přihlašovací systém na webu ČJF. Právě tam, na adrese prihlasky.cjf.cz, se k dnešnímu dni otevírají přihlašovací kanály na úvodní pohárový podnik sezony v Martinicích.

Přijměte také Vy pozvání na letošní Velkou cenu Martinic v termínu 16. - 19.4.2015.


Publikováno 18. 3. 2015 13:54

Velká cena Opavy v roce 2015 na novém povrchu

Datum konání: 13. 3. 2015

Seriál po letošních pořadatelských areálech Českého skokového poháru pokračuje dál. Z Frenštátu je kousek do Opavy, kde zakotví parkurová extraliga ve druhé polovině července a dle všeho již na novém kolbišti. Na otázky nám ve spěchu a s lopatou v ruce odpovídal Vladimír Hruška.

Přípravy na Velkou cenu v Opavě.

Přípravy na Velkou cenu v Opavě.
Foto archiv pořadatele

Když Vám uších zazní slovní spojení opavská Velká cena je dalším dílem Českého skokového poháru. Co Vás napadne jako první a jaký pocit u toho převládá?

Už se těšíme a doufáme, že to  letos  bude stát za to...

Kde jinde v případě Opavy začít než u kolbiště, jaký je aktuální stav? Bude opavská Velká cena již na písku?

V současné době máme provedenou skrývku ornice, takže na trávě už VC určitě nebude:-) Počasí nám přeje, takže neleníme a všichni na tom pracujeme. Zatím jde vše podle plánu.

Samozřejmě nejen o kolbišti jsou mítinky Českého skokového poháru. Váš areál projde asi zásadnějšími změnami. Pojďme si je přiblížit.

Plánujeme příjezdové cesty, rekonstrukci soc.zařízení , přestěhování tribuny a prodejní stánek pro občerstvení. To chceme realizovat v budoucnu - teď je prvořadé kolbiště.

Jak složité je vlastně v dnešní době v rámci sdružení jako je JK prosazovat takto zásadní změny a velké investiční akce?

Když je dobrý kolektiv, který chápe, co je třeba udělat, tak prosazování investic není problém. Problémem je zajištění financí, ale i to snad nějak zvládneme.

Bez partnerů a sponzorů to v dnešním sportovním světě nejde. Jak velký tlak je ze strany sponzorů na realizaci Velké ceny doma v Opavě? Byl loňský přesun mítinku do Olomouce pro Vás v této oblasti problematický?

Sponzoři situaci pochopili, ale opavští diváci byli velmi zklamáni. I Magistrátu jsme museli vysvětlovat důvody přesunu. Ale nakonec vše dobře dopadlo.

Pokud se vše podaří a letošní Velká cena bude v novém kabátě, je to jistě důvod k inovacím ve všech směrech. Budou nějaké?

Plány máme, ale jelikož vše řešíme svépomoci, musíme postupovat v našich reálných možnostech.

Doprovodné programy jsou vždy velkým tématem. Co chystáte v tomto směru Vy?

Věřím, že se nám podaří pobavit diváky i jezdce, ale podrobnosti ještě vyzrazovat nebudeme.

Sportovní stránka opavského kola zůstane v osvědčených kolejích nebo i v této oblasti přijdou změny?

Nad rozpisem jsme ještě nepřemýšleli, takže zatím nevíme.

Projeví se nějak v Opavě zásah nových médií, technologií, sociálních sítí do průběhu Velké ceny?

Žádné novinky v tomto směru zatím neplánujeme.

Máte představu o tom, co hledá opavský divák a jak mu to nabídnout v rámci Českého skokového poháru? 

Opavský divák sledoval po léta na našem kolbišti jezdecký sport na vysoké úrovni, dobrou zábavu, skvělé občerstvení a příjemnou atmosféru, tak věřím, že to bude i letos.

Kdybyste měl mít a vyslovit to nejtajnější přání ohledně opavské Velké ceny ČSP 2015, jaké by bylo?

Dobrý povrch, přízeň počasí a spokojenost účastníků.

Poslední otázka je pro všechny pořadatele stejná. Proč by diváci měli přijít a jezdci přijet právě na opavské dějství ČSP?

A kdy jindy když ne letos! Srdečně všechny zveme do Opavy! Vaše spokojenost - náš cíl!!!

 

Velice Vám děkujeme za rozhovor. Věříme tomu, že nové opavské kolbiště bude opravdu velkým lákadlem nejen pro jezdce, ale i pro diváky.


Publikováno 18. 3. 2015 13:52

Frenštát v červnu završí první polovinu ČSP 2015

Datum konání: 3. 3. 2015

Jsme opět o týden blíž startu letošního 14. ročníku Českého skokového poháru. V rámci putování po areálech, kam se letos vydá jezdecká elita cestu pro pohárové body, jsme v polovině. Šestá kolekce flotů bude předávána ve Frenštátu pod Radhoštěm...

Marek Klus na frenštátském kolbišti.
Ilustrační foto Kateřina Návojová

Stane se tak ve dnech 19. až 21. června a na podrobnosti o přípravách jsme se zeptali JUDr. Čeňka Šrubaře.

Do června je sice ještě dost času, ale je ho opravdu dostatek na přípravu dalšího kola Českého skokového poháru, které se uskuteční u vás ve Frenštátu pod Radhoštěm?
Je začátek března a podle mě do června už moc času není, s přípravou ČSP u nás ve Frenštátě jsme začali už v loni na podzim asi měsíc po loňském kole ČSP, tak abychom měli všechno zajištěno pro spokojenost diváků, jezdců a všech ostatních, kteří nás v souvislosti s ČSP navštíví.

Patříte mezi ty tradiční pořadatele mítinků v rámci ČSP, jak se změnila za již uplynulých čtrnáct let frenštátská Velká cena?
Nepatříme jen mezi tradiční pořadatele mítinku v rámci ČSP, ale jsme jedni ze zakladatelů ČSP v České republice. Tak za posledních 14 let se změnilo celkem hodně. Hlavně máme mnohem lepší opracoviště s geotextilií , které přímo navazuje na kolbiště, vybudovali jsme další nové sociální zařízení pro jezdce, dva venkovní mycí boxy pro koně a řadu dalších drobnějších změn.

V jaké fázi jsou přípravy na letošní Velkou cenu a jaké případné změny v areálu se chystají nejen pro diváky, ale i pro jezdce a členy týmů?
Tak, jak už jsem uvedl, přípravy jsou v pohybu od loňského roku a máme už v podstatě splněny všechny hlavní úkoly, jako je zajištění venkovních boxů, zajištěno zapůjčení nové techniky k úpravě povrchu opracoviště, zajištění cateringu, před ČSP bude na pískovém opracovišti přidána nová geotextilie, kterou jsme již přivezli a další už ne tak podstatné vylepšení.

Vždy je velkým tématem debat travnatý povrch kolbiště. V jaké kondici je tráva u vás a jakým procedurám bude ještě před startem Velké ceny podrobena?
Už několik posledních let věnujeme našemu travnatému povrchu veškerou péči tak, aby svou kvalitou uspokojil i ty nejnáročnější jezdce, což se nám již v posledních dvou letech daří, údržbu a starost o náš travnatý povrch jsme přenechali těm nejlepším odborníkům a to rakouské firmě „Engelmann Golfplatzpflege GmbH“, které provádí údržbu travnatých ploch na golfovém hřišti v sousední Čeladné a jsou to specialisté na travnaté povrchy. V jarních měsících budou provádět provzdušnění a hnojení trávníku a před ČSP bude provedena vertikulaci a propískování povrchu.

Pojďme se podívat na sportovní stránku Velké ceny. Chystáte nějaké zásadní změny v rozpisu soutěží nebo se budete držet modelu z loňského roku?
Co se týká sportovní stránky Velké ceny, nechystáme žádné zásadní změny v rozpisu soutěží.

Divácká kulisa bývala ve Frenštátu vždy velmi příjemná. Co chystáte pro diváky? Máte v rukávu nějaké eso, které naplní zdejší ochozy?
Jako už tradičně pro diváky připravujeme vystoupení našich mistrů ČR za rok 2014 ve voltiži, závod „Kůň a motokára“, vystaveno bude auto ze závodu rallye „Paříž-Dakar“ a další zajímavé vystoupení, které je prozatím v jednání a pokud nebude definitivně přislíbeno, nebudeme jej zveřejňovat.

Frenštát pod Radhoštěm je rodištěm hned několika významných sportovců, dá se očekávat, že některý z nich přijme pozvání i na vaši Velkou cenu?
Budeme se snažit, aby nás přišel na naše pozvání navštívit Karel nebo Aleš Loprais a poblíže svého vystavovaného vozu udělal hodinovou autogramiádu.

JK Frenštát pod Radhoštěm je pořadatelem Velké ceny . Jak se Vám daří udržet týmového ducha a jednotnost týmu při přípravě závodů?
Máme v současné době mladý kolektiv, který je zapojený do celkové přípravy Velké ceny a personální rozdělení konkrétních úkolů bude průběžně probíhat tak, abychom zapojili, jak do přípravy, tak při samotné VC, co nejvíce našich členů a byli soběstační v zajištění podstatné části závodu.

Kdybyste měl možnost vyslovit tři přání ve vztahu k Velké ceně , jaká by byla?
Nejvíce bychom si přáli, aby nám vyšlo počasí, přijelo co nejvíce jezdců a diváků, a byli všichni spokojeni.

Poslední otázka je pro všechny stejná. Proč by diváci měli přijít právě na frenštátský mítink v rámci ČSP? 
Frenštátský mítink v rámci ČSP je zajímavý areálem umístěným v blízkosti nedaleké pověstné hory Radhošť v Beskydech a svým okolím.

Přejme si tedy společně, aby frenštátská Velká cena byla dalším top mítinkem s opravdu domáckou sportovní atmosférou, kde plné ochozy budou sledovat skvělou sportovní podívanou.

Děkujeme za rozhovor!


Publikováno 18. 3. 2015 13:51