Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR HOSTÍ POPRVÉ HRADIŠTKO U SADSKÉ

Ve dnech 25. až 28. května se poprvé v historii pojede Český skokový pohár v Hradištku u Sadské. V rámci domácí parkurové extraligy zamíří do středočeského areálu TJ Equus Kinsky tradiční Velká cena Kolína, která v minulosti hostovala mj. Němčicích.

V roce 2017 se koná již 37. ročník Velké ceny Kolína, ale přímo v tomto městě se již nekonala řadu let. Naposledy tomu bylo v roce 2008. Poté proběhlo několik ročníků v Ptýrově u Mnichova Hradiště a v roce 2015 se přesunula do Němčic na Kolínsku, kde vydržela dvě sezony.

Středočeský areál v Hradištku u Sadské každopádně jezdcům a příznivcům parkurového skákání není neznámý. Pravidelně se tam koná např. série Champions Tour, mimo hlavní sezonu pak Zimní jezdecký pohár. Co do počtu startujících patří pravidelně mezi velmi vyhledávaná jezdecká střediska, a tak není divu, že zájem o start na tamním kolbišti při Českém skokovém poháru byl naprosto enormní. Ve čtvrtek a v pátek jsou limity 300 startujících zcela naplněny.

Ve čtvrtek 25. května začnou kromě rámcových soutěží i kvalifikace pro jezdce účastnící se seriálu Amateur Tour, pro něž bude dílčí finále připraveno na sobotní den. Na startu nebude chybět několik jezdců, kteří objíždí téměř všechna kola a neodmyslitelně tak patří k tomuto seriálu. O zisk co nejvíce bodů se pokusí např. Jaroslav Vábek, Barbora Zikmundová, Wanda Harnolová, Monika Václavíková, Martina Svobodová či Libor Stuchlý.

V kvalifikačních kolech Czech Junior Cupu se představí velmi silné startovní pole téměř 70 dvojic! Mezi nimi nechybí ani Tereza Svobodová, která se čerstvě vrátila z víkendových mezinárodních závodů CSIO v rakouském Lamprechtshausenu, dále pak Linda Portychová, Anna Lani Novak, Eliška Hasnédlová, Anna Helebrantová, Jiří Skřivan mladší či brněnská vítězka Denisa Menšíková. Úspěšní jezdci z páteční a sobotní kvalifikace postoupí do nedělního dílčího finále, které bude na výšce 120/130 centimetrů.

Počet startů v nedělním vrcholu kvalifikačního kola seriálu U25 pro jezdce do 25 let je pořadatelem omezen na čtyři desítky. A právě takový počet dvojic by se měl v neděli divákům ukázat na startu. Na startu nebude chybět několik juniorů, mezi nimi například František Stružinský. V seznamu účastníků jsou také Denisa Vegrichtová, Kateřina De Jagerová, Alžběta Vojtková, Kateřina Málková, Barbora Tomanová nebo Andrea Halíková. Z moravských jezdců lze jmenovat Jana Zwingera a Valentýnu Poláchovou.

Ve Velké ceně Kolína, která se stane třetím kolem letošního Českého skokového poháru, by se mělo představit přes 40 koní. Postaven pro ně bude parkur stupně obtížnosti T*, tedy s překážkami 145 centimetrů vysokými. Boj o postup do finále soutěže, které je přístupné jen pro elitní desítku, bude jistě napínavý, neboť startovní listina je zaplněna samými úspěšnými jezdci. Zmínit můžeme např. vítěze prvního letošního pohárového kola Zdeňka Žílu, dvojnásobného šampiona finále ČSP Rudolfa Doležala i celou řadu dalších jezdců, kteří v minulosti opakovaně triumfovali při Velkých cenách Českého skokového poháru. Jsou jimi např.: Josef Pařenica, Jiří Skřivan, Barbora Tomanová a další.

Aktuální informace nejen o tomto mítinku Českého skokového poháru najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde budou průběžně publikovány startovní i výsledkové listiny. Výsledky jsou během jednotlivých soutěžních dnů k nahlédnutí i tzv. on-line verzi, v neděli pak poběží po celý den živý internetový přenos.


Publikováno 23. 5. 2017 17:18

ČSP VELKÁ CENA OSTRAVY 2017 PRO LUCII STRNADLOVOU

Druhé kolo Českého skokového poháru 2017 mělo velmi napínavý průběh. Z 16 dvojic, které nastoupily v neděli 21. května do Velké ceny Ostravy, dokončila bez penalizace základní část soutěže jen jedna jediná dvojice. Zvítězit se jí však nepodařilo.

Do finále Velké ceny Ostravy postupovali všichni soutěžící, kteří měli po prvním parkuru 8 a méně trestných bodů. Někteří si napodruhé již nepřispali žádnou penalizaci, jako např. Ján Cigán starší s Arcanem, nebo Marek Klus s Carebisem. Tito dva jezdci ovšem měli se svými koňskými svěřenci osmibodovou zátěž z úvodu, a tak na přední umístění pomýšlet nemohli.
Z jednou chybujících se podařilo překonat finálový kurz bez jediného trestného bodu Lucii Strnadlové s Carinou 6 a Markovi Hentšelovi s Pandrhovou. Oba dva navíc měli velmi dobré časy, a tak již jen napjatě museli čekat, jak se bude dařit jejich dvěma největším konkurentům. Tím prvním byla Denisa Stránská, jež s Adélou-S měla jen 1 trestný bod ze základní části. Jenže k němu přidala ve finále dvě shození a rázem se propadla o 6 pozic níže.

Jediným, kdo měl čisté bodové konto před startem ve finále Grand Prix, byl Marek Klus s Cradem von Wichenstein. Díky tomu nastupoval na start jako úplně poslední, a měl tak přehled o tom, jak šli jeho soupeři. Věděl, že když bude hodně rychlý, mohl by si teoreticky dovolit jednu chybu. Pokud však chtěl mít jasné prvenství, nesměl si dovolit jediné zaváhání. To se bohužel stalo, a i když se poté snažil Marek Klus ušetřit každou desetinu sekundy, čas 43,25 sekundy ho zařadil na konečné třetí místo za druhého Marka Hentšela s Pandrholou a vítězku Lucii Strnadlovou s Carinou 6. „Ze základního parkuru jsem neměla moc dobrý pocit, ale nakonec jedna chyba nebyla až tak špatný výsledek. Do finále jsem nastupovala s cílem vzít vše, nebo nic. A nakonec to vyšlo,“ konstatovala Lucie Strnadlová. Tato jezdkyně přitom patří ještě mezi mladší kategorii jezdců a shodou okolností před Velkou cenou startovala i v kategorii U25 pro jezdce do 25 let. V té se jí ovšem vůbec nedařilo a soutěž nedokončila. Vítězkou v tomto klání pro danou věkovou skupinu jezdců se stala, stejně jako při prvním kole v Brně Katařina Kubrická. Ta sedlala klisnu Lentilku 3 a díky zisku 20 bodů v každém z dosavadních kol žebříček jezdců U25 vede.

V rámci Czech Junior Cupu v Ostravě nedokončil nikdo ve věkové kategorii 12 až 15 let, a tak žádný z bodů nebyl přidělen. Ve skupině jezdců od 16 do 18 let získala maximální bodový příděl Lucie Kumarová. Celkem má 38 bodů, což jí bezpečně na vedení stačí. Třetí rámcový seriál – Amateur Tour 2017 – vyvrcholil již sobotním parkurem, na němž se nejlépe dařilo Alžbětě Ducké. Ta má po dvou kolech stejný počet bodů, jako Linda Hošková a Zuzana Kubíková.

Kompletní výsledky ČSP v Ostravě najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Velké ceny Ostravy můžete sledovat na programu ČT Sport ve středu 24. května od 12.50 hodin.


Publikováno 22. 5. 2017 9:31

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2017 SE PŘESOUVÁ DO OSTRAVY

Ke svému druhému kolu se chystá letošní 16. ročník domácího extraligového seriálu v parkurovém skákání – Český skokový pohár. Ve dnech 19. až 21. května budou skokoví jezdci a koně závodit na kolbišti Jezdeckého klubu Baník Ostrava ve Staré Bělé.

Při prvním pohárovém kole v Brně Veveří byl ve Velké ceně před necelými dvěma týdny úspěšný především Zdeněk Žíla, který zvítězil s Dominkou B. Jen o něco méně se dařilo druhému Markovi Klusovi. Ten v mezičase kvalifikací Českého skokového poháru vyrazil na mezinárodní závody do rakouského Ebreichsdorfu, kde uplynulý víkend zvítězil v Grand Prix. Na výbornou závodní formu se pokusí navázat i v Ostravě. V hlavní nedělní soutěži, která se pojede na parkuru stupně obtížnosti ST** (140 cm), bude sedlat dvojici koňských svěřenců, a to konkrétně koně Carebis a Crado von Wichenstein.

Na startu Velké ceny Ostravy nebudou chybět ani další úspěšní, především moravští, jezdci. O vítězství jistě bude bojovat Jiří Hruška, který se v ostravských Velkých cenách radoval z hattricku v letech 2011 až 2013. Tentokrát nahlásil do vrcholné soutěže dva koně: Oridu-M a Acoradii-MX i2M. Chybět samozřejmě nemůže ani domácí Marek Hentšel, který připraveným parkurem provede Lokvence a Censora.  O obhajobu loňského prvenství se pokusí Zuzana Brátová a Sandino. Loni byli jedinou dvojicí, která si poradila se základním kolem i finále bezchybně a zcela zaslouženě si tak tato domácí jezdkyně dojela pro vítěznou cenu. Odstartovat na nejvyšší úrovni mítinku by měla také Nina Kaločová, a to s Jacampem. Tato jezdkyně zároveň nechybí ani v soutěži pro jezdce do 25 let. V nedělním finále této kategorie by měla sedlat svého koně Dui Penotti-HDM. V obou zmíněných soutěžích se můžeme také těšit na Václava Staňka.

Poměrně velký zájem je o účast v Amateur Tour. Tato túra pro neprofesionální jezdce se pojede na úrovni do stupně obtížnosti ZL (110 cm), a právě na parkuru ZL bude probíhat její dílčí finále. Uskuteční se v sobotu  odpoledne a dá se očekávat, že se o účast bude muset bojovat. Do finále totiž postupuje 25 nejlepších jezdců z kvalifikačních soutěží. V pátečním uzavřeném klání pro amatérské jezdce je přitom nahlášeno 30 dvojic. Součástí programu ostravských závodů budou samozřejmě i další rámcové seriály – Czech Junior Cup a U25, jejichž dílčí finále proběhnou, stejně jako Velká cena Českého skokového poháru, v neděli 21. května. Z úspěšných juniorů při brněnském zahajovacím kole ČSP dorazí např. Tereza Matoušková. V kategorii U25 se o obhajobu z Brna pokusí Kateřina Kubrická.

Podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde je možné v průběhu celých závodů sledovat on-line výsledky a v neděli od 9. hodiny ranní až do skončení sportovního programu také živý televizní přenos.


Publikováno 17. 5. 2017 10:20

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR – VELKÁ CENA MARTINIC NEBUDE MÍT NÁHRADNÍ TERMÍN

Asociace Český skokový pohár a Jezdecká společnost EQUITANA s velikým politováním sdělují, že se přes veškeré úsilí nepodařilo najít náhradní termín pro pořádání letošní zrušené Velké ceny Martinic.

Velká cena Martinic byla v dubnu zrušena z důvodu naprosto nepříznivého počasí a nadměrných srážek. Ihned po zrušení závodů byly pořadatelem JS EQUITANA Martinice a prezidentem AČSP zkoumány všechny možné varianty nahrazení těchto závodů. Bohužel, s ohledem na velmi hustě obsazený kalendář skokového sportu v České republice a s ohledem na ostatních Velké ceny Českého skokového poháru, nebyl nalezen jediný možný volný termín.

Při posuzování všech možností byl samozřejmě brán ohled na všechny ostatní sportovní podniky tak, aby novým termínem VC Martinic nedošlo k narušení sportovní kontinuity již tak složitě skládaného kalendáře parkurových závodů v celé ČR.

Asociace Český skokový pohár děkuje za pochopení této nepříjemné situace a těší se na další setkávání u nastávajících dalších Velkých cen v rámci seriálu Český skokový pohár 2017.

Další aktuální informace sledujte na webových stránkách seriálu s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.


Autor: Martin Pecka Publikováno 11. 5. 2017 13:19

V brněnské Velké ceně ČSP zvítězil Zdeněk Žíla

V Brně Veveří se v pondělí 8. května uskutečnila letošní první Velká cena v rámci extraligového seriálu Český skokový pohár. Skvělou formu si tam přivezl Zdeněk Žíla. Ten totiž po nedělním vítězství dosáhl na první příčku i ve Velké ceně Brna.

„Parkury byly velmi dobře připravené. Výška překážek ve Velké ceně odpovídala vypsanému stupni obtížnosti T* s překážkami 145 centimetrů vysokými. Distance byly spíše delší, na sedm až osm cvalových skoků, a velmi příjemný trojskok. Parkur koně i něco naučil. Na začátek sezony to byla výborná volba,“ pochvaloval si vítěz Zdeněk Žíla. Ten s koněm jménem Dominka B slavil vítězství ve Velké ceně Brna, která se jela netradičně díky státnímu svátku v pondělí.

V této nejtěžší soutěži třídenních skokových závodů se sešlo velmi kvalitní startovní pole, v němž nechyběli pravidelní účastníci pohárových Velkých cen jako Marek Klus či Rudolf Doležal, nebo člen reprezentačního kádru Ondřej Zvára. Ze základního kola se do finále pro elitní desítku nakonec probojovalo pět bezchybných dvojic a dalo se tak očekávat, že mezi nimi se rozhodne o vítězi.
Jako první zopakoval bezchybnou jízdu Jiří Skřivan s koněm Flying Star. Přestože jejich jízda nebyla pomalá, nakonec jim těsně uniklo umístění mezi elitní trojicí. Suverénní jízdou si o průběžné vedení řekl sedmý jezdec na startu finále, Zdeněk Žíla s Dominkou B. Tato dvojice si udržela skvělou formu z nedělní nejvyšší soutěže a sahala po dalším cenném úspěchu. Její čas byl v té době o dvě vteřiny lepší, než měli ostatní soupeři.

Až v samotném závěru startoval Ondřej Zvára, který s koněm Chaccolan riskoval a útočil na vítězství. Bohužel přišla jedna chyba, avšak jako jediný pokořil velmi rychlý čas Zdeňka Žíly. Kvůli jedné chybě skonči Ondřej Zvára až na pátém místě. „Myslím, že jsem nejvíce času nahnal mezi druhým a třetím skokem, kde jsem hodně zkrátil nájezd, když jsem točil ihned po doskoku,“ popsal Zdeněk Žíla. Ten by se opět během Českého skokového poháru měl s největší pravděpodobností objevit v Hradištku u Sadské při tamní Velké ceně Kolína. Za vítězným jezdcem Zdeňkem Žílou, který vystoupal po velmi dlouhé době na nejvyšší stupeň Českého skokového poháru, se na druhé místo dostal Marek Klus s koněm Quaid FRH. Elitní trio pak uzavřel Ladislav Vachutka a Taktika-H.

Během pondělí se kromě Velké ceny Brna uskutečnily i dílčí finále všech tří rámcových seriálových soutěží. V Amateur Tour (110 centimetrů) se jako jediná odvážila v rozeskakování výrazněji zariskovat Alžběta Ducká, což jí s Kirou 3 vyneslo vítězství. Mezi juniory si v Czech Junior Cupu (120/125 centimetrů) nejlépe vedla Denisa Menšíková s Eliotem, když v rozeskakování s náskokem téměř vteřiny dokončila nejrychleji a bezchybně. Premiérově se soutěž pro jezdce do 25 let s názvem U25 jela během závěrečného dne závodů. Na parkuru ST* (135 centimetrů) se do rozeskakování dostalo osm dvojic. Na zkrácené trase parkuru si pro jisté vítězství s náskokem více jak dvou vteřin dojela Kateřina Kubrická, která sedlala klisnu Šejna 1.

Sestřih Velké ceny Brna odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 10. května od 12.50 hodin. Jedna z repríz je pak naplánovaná na neděli 14. května po 7. hodině ranní. Pořad bude po premiéře dostupný i na i-Vysílání ČT, kde bude též ke zhlédnutí nezkrácený záznam pondělního živého přenosu.

Další kolo Českého skokového poháru proběhne v Ostravě Staré Bělé. V areálu JK Baník Ostrava budou jezdci závodit ve dnech 19. až 21. května 2017. Aktuální informace naleznete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 9. 5. 2017 7:56

KOLBIŠTĚ V BRNĚ DĚJIŠTĚM PRVNÍ VELKÉ CENY ČSP 2017

První Velká cena Českého skokového poháru 2017 se pojede v Brně. Do letošní termínové listiny seriálu totiž zasáhlo počasí. Zahajovací Velkou cenu Martinic, která byla plánovaná na poslední víkend v dubnu, museli pořadatelé kvůli dešti zrušit.

Brněnský mítink seriálu Českého skokového poháru 2017 je naplánovaný na termín 6. až 8. května. Poté, co bylo zahajovací kolo v Martinicích zrušeno pro nepřízeň počasí, se tak Brno stane dějištěm vůbec první letošní Velké ceny.

Program nabídne tradiční seriálové túry, tedy Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Všechny hlavní soutěže jsou připraveny na pondělí 8. května, kdy se jede dílčí finále amatérské i juniorské túry a v neposlední řadě speciální parkur pro jezdce do 25 let U25.

Mnoho z účastníků, kterým se před rokem v Brně dařilo, zavítá na kolbiště Tělovýchovné jednoty Moravan i tentokrát. Nechybí vítězové všech výše uvedených kategorií. Dorazí Veronika Kučínská, která ovládla amatérskou túru, Vanda Tmějová, jež vyhrála loni brněnský Czech Junior Cup i první ze soutěže U25 Ladislav Vachutka.

Pozornost fanoušku ovšem bude přitahovat zejména poslední soutěž, která je vrcholem závodů – Falton Velká cena Brna s překážkami do 145 centimetrů. O nejvyšší bodový příděl do seriálového žebříčku budou závodit přední čeští parkuroví jezdci. Na soupiskách startujících figuruje mj. obhájce loňského prvenství Jan Štětina, který se letos představí v sedle dvou koní Benita-S a Douglase-S. Na druhém místě roce dokončil v roce 2016 Rudolf Doležal s klisnou Larou Croft, s níž se bude účastnit i letos. Silnou konkurencí prvním dvěma mužům loňského pořadí však budou další matadoři pohárové série Jiří Hruška, Zdeněk Žíla, Jiří Skřivan či Marek Klus. Celkem je zapsáno na předběžné startovní listině dvacet dvojic.

Závodit se v centru jihomoravské metropole začíná už v sobotu 6. května, kdy se odehraje celkem pět soutěží. O den později budou moci jezdci vybírat z šesti parkurů a pondělí 8. května bude patřit zejména finálovým kláním v rámci jednotlivých túr a v samém závěru pak Falton Velké ceně Brna 2017. Podrobnosti o programu najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 3. 5. 2017 12:26

Velká cena Martinic zrušena

Po  pečlivém zvážení všech okolností v souvislosti s aktuálním počasím, srážkami a další předpovědí bylo rozhodnuto o definitivním zrušení závodů Velká cena Martinic v termínu 29.-30.4.2017. Důvodem je značná nejistota o množství následujících srážek, které významně ovlivní korektnost povrchu kolbiště.

Pořadatele závodů velmi mrzí tento vývoj, nicméně nepovažuje za korektní ponechávat účastníky závodů v dalším čekání a v nejistotě. Náhradní termín VC Martinic jako součásti Českého skokového poháru 2017 a všech dalších dílčích sérií bude brzy oznámen prostřednictvím tiskové zprávy.


Publikováno 28. 4. 2017 15:14

VC Martinic - soutěže v sobotu a v neděli

Dobrý den, po technické poradě je na sobotu a neděli připraven upravený rozpis soutěží pro VC Martinic. Informace - soutěže najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Povinná prezentace pro tyto soutěže do soboty a neděle je dnes mezi 10.00 - 13.00 hodinou na telefonu pana Jiřího Bůžka 725 805 660 nebo e-mail jirka.buzek@volny.cz. Děkujeme za pochopení.

JS EQUITANA Martinice

VC Martinic po úpravě - sobota + neděle.jpg


Autor: Martin Pecka Publikováno 28. 4. 2017 9:34

VC Matinic - pátek také zrušen

Dobrý den všem, musíme s velikým politováním oznámit, že ani páteční soutěže nebudou v rámci VC Martinic realizovány a to z důvodu trvalého deště. O sobotním programu vás budeme informovat.


Publikováno 28. 4. 2017 5:53

VC Martinic - informace pro pátek

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám přinést několik základních informací pro pátek 28.4.2017.

Zahájení první ranní soutěže je v 7.30 hodin. Parkur soutěže č.9A pro mladé koně bude postaven v hendikepu 110/115 cm, 9B - Czech Junior Cup zůstává na původních 115/120 cm.

Přejeme Vám příjemné odpoledne a těšíme se na viděnou.


Publikováno 27. 4. 2017 13:26