Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


KLUS VYBOJOVAL VE FRENŠTÁTU HATTRICK PŘI ČSP 2016

Extraligový seriál Český skokový pohár pokračoval desátým kolem ve Frenštátu pod Radhoštěm. V neděli 11. září měl ve finále hlavní soutěže hned dva koně Marek Klus. Jako první sedlal Carisona, jehož výkon již nikdo neodkázal překonat…

„Jsem moc spokojený s výkonem svých koní, skákali všichni výborně,“ popsal šťastně vítěz Marek Klus. Ve finále Velké ceny na parkuru ST** (140 cm) sedlal hned dva koně, když s oběma dokončil základní kolo bez shození. Velmi rychlou jízdu podal s Carisonem, na kterou již nikdo ze soupeřů nedokázal zareagovat. Tento jezdec si tak dojel letos již pro třetí vítězství v rámci Velkých cen. Kromě Frenštátu se mu nejvíce dařilo také v Martinicích a na Ptýrově. „Oběma koním jsem věřil zhruba stejně. Jsou stejně staří a oba opravdu dobří,“ popsal Marek Klus. „Za největšího soupeře jsme snad všichni brali Igora Šulka. Jsem rád, že se mi ho povedlo konečně porazit,“ doplnil.

Finále bylo otevřeno pro desítku nejlepších ze základního kola. Devět jezdců přitom dokončilo bezchybně, ty pak doplnil Marek Hentšel s Lokvencem, jenž byl znevýhodněn dvěma chybami. Nejrychlejší základní kolo předvedl podobně jako letos v Opavě Igor Šulek a Wavo Aramis. Tentokrát však nedokázal ve finále navázat na první jízdu a po chybách skončil až sedmý za šestým Markem Hentšelem s Censorem, pátým Markem Klusem s Le Carelou a čtvrtou Zuzanou Brátovou se Sandinem.

Druhé místo získal ve Velké ceně Jan Chýle s koněm Cool Paradise před třetím Jiřím Hruškou s mladou Oridou-M. Jak na něj prozradil Marek Klus, Jiří Hruška by se velmi rád probojoval do olomouckého finále pro nejlepší čtyřku. Před Frenštátem se dělil o průběžné sedmé místo a právě body za třetí příčku mu výrazně pomohou. Pro další body si Jiří Hruška pojede i do Hořovic nadcházející týden.

Jezdci startující v Amateur Tour si přivezli do Frenštátu dobrou formu, neboť více jak polovině se podařilo dokončit základní kolo parkuru stupně ZL (110 cm) bezchybně. Riskantní jízda v rozeskakování se vyplatila Martině Lančové s Mariachi, neboť dosažený čas 32,65 sekundy nakonec stačil na první příčku. Nikola Huňová se Sabanou byla sice rychlejší, o vítězství je však připravila jedna chyba. Martinu Lančovou dále na stupni vítězů doplnily Wanda Harnolová s klisnou Afrika a také Zdeňka Toth Skripová s Magic Night-H.

V rámci Czech Junior Cupu závodili jezdci na parkuru 120/125 centimetrů. Již náročnější parkur nakonec překonaly pouze čtyři dvojice bezchybně, které se pak o první příčky utkaly v rozeskakování. Jako první se v něm představila Pavla Benešová a Féé, kterým se podařilo nejen zopakovat bezchybný výsledek, ale dosáhly i na velmi dobrý čas. Ten však nakonec nehrál v případě této jezdkyně roli. Její tři soupeřky totiž vždy jednou chybovaly, a tak o vítězi nebylo pochyb. Naopak čas byl důležitým ukazatelem na dalších místech. Druhé místo vybojovala Valentýna Poláchová a Brazil 1, před Natálií Kreislovou s Vanillou 2. Čtvrté místo obsadila Tereza Kalužíková s Avril.

Český skokový pohár 2016 se nyní přesouvá na svoji předposlední zastávku do Čech, konkrétně do Hořovic na Berounsku. Tam začíná jedenácté kolo letošního ročníku již ve středu 14. září. Ve stejný den bude mít premiéru sestřih Velké ceny Frenštátu na obrazovkách České televize. Začátek je naplánován na 13. hodinu a 40. minutu na programu ČT Sport. Další informace o Českém skokovém poháru najdete na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 12. 9. 2016 10:06

DESÁTÁ ZASTÁVKA ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU VE FRENŠTÁTU

V rámci letošního 15. ročníku Českého skokového poháru proběhnou již pouze tři mítinky. Než se dění přesune do dějiště velkého finále v Olomouci, čekají jezdce a koně zastávky ve Frenštátu pod Radhoštěm a v Hořovicích na Berounsku…

Frenštátské kolo proběhne ve dnech 9. až 11. září. Tradičním vrcholem bude nedělní Velká cena, která se tentokrát pojede na stupni obtížnosti ST**, tedy s výškou překážek do 140 centimetrů.

V loňském roce nenašel přemožitele ve Velké ceně Frenštátu Jiří Hruška s klisnou Acoradia-MX i 2M a ani letos v seznamu startujících nechybí. Hned za ním se pak umístily další dvě ikony Českého skokového poháru, tedy aktuálně vedoucí muž žebříčku Marek Klus, a loňský vítěz finále Rudolf Doležal. Právě Rudolf Doležal si díky dobrému umístění z Velké ceny Plzně konané před necelými dvěma týdny zajistil dostatek bodů, aby se vrátil v průběžném hodnocení mezi elitní čtveřici, která postoupí do velkého finále se střídáním koní. Velmi rád by se v ní udržel, aby se v olomouckém finále pokusil obhájit loňské prvenství. Aktuálně se na nejvyšších příčkách pohárového žebříčku pohybují Marek Klus, Jaroslav Jindra, Rudolf Doležal, Jiří Papoušek a Jiří Luža, přičemž poslední tři zmínění jezdci mají shodný počet bodů. Bude tak napínavé sledovat, kdo bude v boji o udržení úspěšný. Navíc z takzvaných pozic pod čarou může zaútočit ještě několik jezdců, jako např. Aleš Opatrný, Jan Štětina, Jiří Hruška či Ladislav Arient. Svoji roli bude hrát jistě taktika, a tak zatímco někteří jezdci budou doslova honit každý pohárový bod, jiní budou šetřit síly na poslední dvě kola. To předfinálové v Olomouci bude navíc prémiově bodované.

Na seznamu startujících přihlášených do Velké ceny Frenštátu najdeme z moravských jezdců vedle Jiřího Hrušky také Marka Hentšela, Reného Olškáka či Veroniku Jelínkovou. Asi nejdál to bude mít ze severních Čech do Frenštátu Jan Chýle, který si s sebou přiveze do hlavní soutěže dva koně.

Součástí závodů budou samozřejmě také další kola seriálu Amateur Tour, Czech Junior cup a letošní novinky pro jezdce do 25 let s názvem U25.  V soutěži Amateur Tour loni ve Frenštátě zvítězila domácí Jana Gračková a Symaptika Adamantino. Na startovní listině však nebude vedle domácích chybět ani Dana Pinkavová, Wanda Harnolová či Monika Václavíková. Právě tyto tři jezdkyně figurují v elitní desítce prozatímního bodování. V Czech Junior Cupu letos již dobrou formu několikrát ukázala Vanda Tmějová, která se na pěkné výkony z první části sezony pokusí navázat právě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vedle své klisny Žilien Taurus Trans se představí ještě s koněm Hektor 4. Dále je nahlášená s dvojicí koní Pavla Benešová či Natálie Kreislová. Tradiční účastnicí frenštátského kola je také Lucie Kumarová, která si v loňském roce dojela pro druhé místo.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se začne závodit v pátek dopoledne, a to od nižších soutěží. Celkem se uskuteční patnáct soutěží. Tou poslední bude zmiňovaná Velká cena, jež je na programu v neděli po 14. hodině. Aktuální informace týkající se nejen tohoto frenštátského kola naleznete tradičně na stránkách pořadatele s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na tomto místě bude možné po všechny tři soutěžní dny sledovat on-line výsledky, v neděli pak i živý on-line přenos.


Publikováno 7. 9. 2016 13:29

VELEÚSPĚŠNÝ JIŘÍ LUŽA NEJEN VE VELKÉ CENĚ PLZNĚ

Plzeňský jezdec Jiří Luža byl při 9. kole Českého skokového poháru pořádaném Jezdeckým klubem Slavia VŠ Plzeň velmi úspěšný. Připsal si několik prvenství, vč. toho ve Velké ceně. Se Zentem-S dokončil jako jediný obě části hlavní soutěže bez chyby…

Do Velké ceny Plzně nastoupilo 19 dvojic, ale pouze dvě dokázaly základní parkur překonat bez trestných bodů. Vedle Jiřího Lužy se Zentem-S se to povedlo jeho stájovému kolegovi z JS Schneider Janu Štětinovi. Ten měl s Douglasem-S navíc lepší čas, a tak nastupoval do finále pro 10 nejlepších dvojic v pozici lídra jako poslední. Bohužel čisté konto neudržel a po dvou chybách skončil nakonec pátý.

Finálový parkur se bez chyb podařilo absolvovat více jezdcům. Žádný trestný bod k výsledku ze základní části již nepřidali Vladimír Janča se Snasnu, Ladislav Arient s Apollem 6, Jiří Papoušek s Jenifer 4 a Rudolf Doležal s Peggy Sue. Poslední zmíněný jezdec dorazil do Plzně až na poslední den, aby se ve Velké ceně pokusil získat důležité body, které by ho posunuly mezi potenciální čtveřici finalistů Českého skokového poháru. To se mu povedlo, neboť za konečné 3. místo bral 10 bodů. S 39 body se dělí o prozatímní 3. pozici v pohárovém žebříčku s Jiřím Papouškem a Jiřím Lužou. Ten se Zentem-S překonal i finále Velké ceny Plzně s nulou na bodovém kontě a zaslouženě zvítězil. Jiří Papoušek s Jenifer 4 získal, stejně jako v předešlých dvou kolech, 12 bodů za druhé místo a kolegové si jej již dobírají za to, že je „věčně druhý“. Stříbrnou pozici totiž kromě Velkých cen ČSP v Plzni, v Ptýrově a ve Zduchovicích obsadil i při nedávném Memoriálu Jana Papouška a mistrovství České republiky seniorů v Martinicích.

Výše než trojice zmiňovaných jezdců figurují v aktuálním žebříčku Českého skokového poháru pouze Marek Klus a Jaroslav Jindra. Marek Klus vede s 66 body, a tak si mohl dovolit poslední srpnový víkend dát přednost startu v Olomouci na oblastním mistrovství severní Moravy, které vyhrál. Druhý je nyní v ČSP se 44 body Jaroslav Jindra. Ten s Ascobarem dokončil Velkou cenu Plzně na 9. místě poté, co v základní části shodil až poslední skok a ve finále inkasoval dalších 20 trestných bodů.

Hlavnímu bodu programu předcházely dílčí finále rámcových seriálů. V Czech Junior Cupu se rozeskakovaly tři juniorky. Kateřina Tomanová s Rain Manem byla sice nejrychlejší, ale jedna chyba jí odsunula na 3. příčku. Lucie Šrámková s Anjou K Strojmotiv dokončila sice čistě, ale pomalejší čas jí zařadil až za Lindu Portychovou s Davinou M. Ta si díky vítězství přispala 20 bodů a v mladší kategorii juniorského seriálu figuruje jako druhá společně s Annou Lani Novak. Před nimi je pouze Markéta Miková. Ve starší kategorii si v Plzni polepšil na druhý řádek bodování Petr Dajbych, před nímž je již jen Denisa Vegrichtová. Vítězkou plzeňské části Amateur Tour se stala Petra Miki Civišová se Sunshine 1. Tato známá drezurní jezdkyně tak dokazuje, že jí ani parkury nejsou vzdálené.

Kompletní výsledky všech soutěží najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Velké ceny Plzně odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 31. srpna od 13.25 hodin, a poté ještě ve třech reprízách. Další kolo Českého skokového poháru proběhne ve Frenštátu pod Radhoštěm od 9. do 11. září.


Publikováno 29. 8. 2016 10:25

PLZEŇ PŘIVÍTÁ DALŠÍ KOLO ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU

Po noční Velké ceně na Ptýrově se seriál Českého skokového poháru přesouvá do tradičního areálu v Plzni, kde se o další body do žebříčku bude bojovat již ve dnech 26. – 28. srpna. Plzeňský areál Slavia VŠ Plzeň přivítá nejen loňského vítěze…

V loňském roce se v Plzni nejvíce radoval v závěrečné soutěži Václav Studnička, který zvítězil ve Velké ceně Plzně 2015 s klisnou Elis 4. Tato dvojice nebude chybět na startu ani letošního vyvrcholení závodů. Dvoukolová Velká cena se pojede tradičně na stupni obtížnosti T* (145 cm). Na startu nebudou chybět ani dva tradiční účastníci, plzeňští jezdci Jiří Luža a Jan Štětina. Především Jiří Luža již několikrát ukázal, že se mu v tomto areálu dobře závodí a daří se mu v něm. Oba jezdci figurují v elitní desítce dosavadního bodování Českého skokového poháru a v případě většího zisku bodů se mohou ještě výrazně posunout vpřed.

Z prozatímního pátého místa bude o elitní finálovou čtyřku bojovat loňský vítěz celého seriálu, Rudolf Doležal. Do Plzně se rozhodl vyrazit s klisnou Peggy Sue a pokusí se stáhnout šestibodový náskok aktuálně čtvrtého Jiřího Hrušky. Ten by se v Plzni představit neměl. Z elitní čtveřice však nebude chybět Jaroslav Jindra, a to hned se dvěma koňmi. Sedlat bude Narcose 1 a Ascobara.

V rámci plzeňského kola Českého skokového poháru se bude bojovat po tři dny celkem v 15 soutěžích. Chybět nebudou ani kvalifikační kola do nedělního finále seriálů Amateur Tour a Czech Junior Cupu. V rámci soutěže Amateur Tour se do vedení dostala Leona Chladníčková, ta však v Plzni startovat nebude. Přítomna však bude mimo jiné i druhá umístěná ze Zduchovic, Zuzana Tyšerová s klisnou Dona 9. O obhajobu loňského plzeňského vítězství se pokusí Taťána Studničková a Donely.

I soutěže v rámci Czech Junior Cupu budou mít na startu loňskou vítězku tohoto kola, Natálii Soukupovou. Ta by se měla představit s koněm Eragon. Z mladší kategorie diváci uvidí při ptýrovském kole úspěšnou Lindu Portychovou. V sobotu se společně s generálkou na nedělní Velkou cenu uskuteční také další kolo uzavřené soutěže U25, tedy pro jezdce do 25 let. V tomto seriálu vede s přehledem Michaela Refková.

Během pátku 27. srpna je na programu vedle dalších soutěží také kvalifikace do Amateur Tour i Czech Junior Cupu. O závěr prvního dne se postará parkur 125/135 centimetrů, který stejně jako všechny ostatní pro jezdce připraví stavitel Petr Švec. Sobotní program vyvrcholí nejen soutěží pro jezdce do 25 let, ale také Cenou Plzeňského kraje 2016. Obě zmíněné soutěže se uskuteční na parkuru ST** (140 cm). Nedělní den pak bude mít tradiční složení programu. Po úvodní otevřené soutěži se dostane na finále Amateur Tour, poté Czech Junior Cupu a o vrchol se postará Velká cena Plzně.

Další aktuální informace najdete na internetových stránkách seriálu s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Právě na tomto místě bude možné v neděli sledovat živé vysílání, které začne v 9.00 hodin a poběží po celý soutěžní den!


Publikováno 24. 8. 2016 9:06

Velká cena Plzně - blíží se termín uzávěrky přihlášek

Český skokový pohár 2016 pokračuje po Velké ceně Ptýrova dalším sportovním podnikem, tentokrát na území Západních Čech.

Dovolujeme si upozornit všechny jezdce a stáje, že podle platného rozpisu závodů VC Plzně je stanovena uzávěrka přihlášek do závodů již na zítra, tj. středu  24.9. do 21.00 hodin.

Po Velké cena Plzně následuje v termínu 9. - 11.9.2016 Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm, kde samotný závod VC je stanoven na obtížnost 140 cm.

Těšíme se na viděnou při posledních 4 kolech letošního ročníku Českého skokového poháru a jeho dílčích seriálech.


Publikováno 22. 8. 2016 10:33

MAREK KLUS VÍTĚZEM ČSP VELKÉ CENY PTÝROVA 2016

Jen jedna jediná soutěžní dvojice dokázala překonat základní i finálový parkur noční eLED.cz Velké ceny Ptýrova 2016 bez trestných bodů. Tvořil jí Marek Klus s Carisonem, který si tak pojistil vedoucí pozici v žebříčku Českého skokového poháru…

Dlouho to přitom vypadalo, že se nikomu z 35 účastníků nepodaří projít celou tratí ptýrovské Velké ceny bez shození. Až osmnáctý startující Daniel Uleščenko s Moon Rayem dokončil bez chyby, pouze s 1 trestným bodem za překročení časového limitu. Jednatřicátý šel na start Marek Klus s Carisonem a jako první projel cílem s nulou na bodovém kontě. Hned poté se to samé povedlo Jaroslavu Jindrovi na Quentinovi Donth-M. Jelikož však byl o pár desetinek sekundy pomalejší, nastupoval do finálové části soutěže z druhé pozice – tedy druhý od konce z desítky postupujících.

Napodruhé bylo bezchybných dvojic již o něco více. Zařadili se mezi ně Tereza Mücková s Control Me Karsit a Jiří Papoušek s Jenifer 4, kteří měli z úvodu závodu 4 trestné body za jednu shozenou překážku. A právě Jiří Papoušek se ujal vedení díky rychlému času 45,45 sekundy. Na tom se nic nezměnilo ani po jízdě Jaroslava Jindry, jelikož ten pro změnu s Quentinem Donth-M inkasoval 4 trestné body ve finále a měl v něm delší čas, což ho zařadilo až za Jiřího Papouška. Marek Klus tak věděl, že pokud i tentokrát dokončí čistě, stane se vítězem. Zvolil proto o něco rozvážnější tempo, ale vyplatilo se mu to. Dvěma precizními jízdami si zaslouženě dojel pro vítězství a v průběžném pořadí Českého skokového poháru již vede s výrazným náskokem na ostatní soupeře. Marek Klus má po osmi kolech 66 bodů, zatímco druhý Jaroslav Jindra 39, třetí Aleš Opatrný 36 a čtvrtý Jiří Hruška 35 bodů. „Carison skákal naprosto v pohodě a tak jsem ani neměl důvod riskovat nějakými kratšími nájezdy. – Šel jsem na jistotu, abych byl alespoň do třetího místa, ale štěstí bylo na naší straně a zvítězili jsme,“ uvedl Marek Klus krátce po skončení vrcholné soutěže, což bylo zhruba půl hodiny před půlnocí.

Přes den na ptýrovském kolbišti proběhlo několik rámcových soutěží, včetně dílčích finále přidružených seriálů Českého skokového poháru. V Amateur Tour se hned 11 dvojicím podařilo překonat základní finálové kolo na výšce 110 centimetrům bezchybně, a tito jezdci se utkali o vítězství v rozeskakování. I přes vyšší počet startujících se s nulou na kontě dostaly do cíle pouze tři dvojice. Nejvíce padal poslední skok, který připravil o vítězství hned dvě jezdkyně, jejichž čas by jinak stačil na první příčku. Nakonec stejně jako při posledním kole ve Zduchovicích, i tentokrát si pro vítězství dojela Leona Chladníčková s klisnou Cinderella Z. O více jak tři vteřiny porazila druhou Martinu Svobodovu s Casey a Adélou Liškovou s Great Fun.

V základním kole Czech Junior Cupu (120/125 cm) se pouze šesti účastníkům podařilo překonat všechny nástrahy parkurů bez trestných bodů, z toho čtyři patřili do mladší věkové kategorie. V rozeskakování se skvěle představila Adéla Bubeníková a Arosa. Jezdkyně projela trasu nejen velmi rychle, ale zvolila také mnoho riskantních nájezdů. Na to nikdo z pěti soupeřů nedokázal odpovědět a Adéla Bubeníková zaslouženě zvítězila. Druhé místo získal také po bezchybné jízdě František Stružinský a Bel Canto Hradiště, zatímco třetí skončil Tomáš Plšek a Anky.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude během několika málo dnů umístěn i video záznam sobotního on-line přenosu. Půlhodinový sestřih Velké ceny Ptýrova, ale také předešlé Velké ceny Zduchovic odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 24. srpna od 12.50 hodin.


Publikováno 22. 8. 2016 10:21

ČSP 2016 POKRAČUJE NOČNÍ VELKOU CENOU PTÝROVA

Český skokový pohár 2016 se v rámci osmého kola přesouvá ve dnech 17. – 20. srpna do Ptýrova u Mnichova Hradiště. V tomto areálu se již tradičně koná jediná Velká cena v rámci tohoto extraligového seriálu, která se jede večera za umělého osvětlení…

Velká cena Ptýrova je tradiční a zároveň jedinečnou zastávkou skokového poháru, neboť žádný jiný parkurový závod této série se pod světly reflektorů nekoná. Divácky atraktivní vrchol je naplánován na sobotní 21. hodinu, ale předcházet mu bude atraktivní soutěžní i doprovodný program.

Na startu Velké ceny Ptýrova se setká opět mnoho úspěšných jezdců, mezi nimi i vedoucí jezdec průběžného žebříčku Marek Klus. Chybět nebude ani loňský vítěz celého seriálu Rudolf Doležal, který se po předcházející zduchovické Velké ceně znovu dostal v průběžném hodnocení do potenciální finálové čtveřice. O čtvrté místo se však dělí s Jaroslavem Jindrou, který taktéž nebude na Ptýrově chybět. A rozdíly na předních místech jsou poměrně malé, takže boj o účast ve velkém zářijovém finále bude ještě napínavý.

Jezdci si budou moci vyzkoušet závodit v nočních hodinách již předešlý den, tedy v pátek. Zároveň se ve stejný večer uskuteční uzavřená soutěž U25, která bude také velmi kvalitně obsazena. Mimo jiné odstartuje i vedoucí jezdkyně dosavadního bodování Michaela Refková. Po jejím boku nastoupí na start z elitní pětky ještě Barbora Tomanová a Michal Žilinský.

Další dva rámcové seriály Českého skokového poháru, a to Czech Junior Cup a Amateur Tour, se uskuteční během sobotního dne za denního světla. V obou případech se bude o postup do dílčího finále bojovat v kvalifikacích, kde se na startu sejde mnoho jezdců. Ve finále Amateur Tour na parkuru ZL se představí 25 nejlepších z kvalifikací, kde nebude chybět z elitní pětky Dana Beranová, Karolína Javorská, Alžběta Ducká, Leona Chladníčková ani Monika Václavíková.

V juniorské soutěži je také nahlášeno mnoho dvojic, ve čtvrteční kvalifikaci by se mělo představit dokonce více jak 70 startujících. Mezi nimi nechybí ani úspěšní jezdci v rámci prozatímního žebříčku, mezi nimi z mladší kategorie Markéta Miková, Tereza Vysoudilová, Anna Lani Novak či Tereza Svobodová. Ze starších jezdců se můžeme těšit na výkony Jiřího Skřivana mladšího, Patricii Brusovou, Denisu Vegrichtovou či Vandu Tmějovou. Sobotní finále je otevřeno pro 50 nejlepších, kteří se utkají na parkuru 120/125 centimetrů.

Český skokový pohár startuje již během středy 17. srpna, kdy se během dne uskuteční i první kvalifikace Amateur Tour a Czech Junior Cupu. Před sobotní Velkou cenou se uskuteční v odpoledních hodinách ještě štafetové skákání. Hlavním hostem doprovodného programu bude zpěvačka Olga Lounová.

Podrobné informace najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné sledovat po všechny dny on-line výsledky a v sobotu také živý televizní přenos.


Publikováno 17. 8. 2016 18:41

ZDUCHOVICKÁ VELKÁ CENA ČSP OPĚT PRO OPATRNÉHO

S roční odmlkou vystoupal na stupínek nejvyšší při Velké ceně Zduchovic v rámci Českého skokového poháru Aleš Opatrný. Po výhře v roce 2014 v sedle Zandira se v neděli 7. 8. radoval z první příčky v hlavní soutěži za výkon s Idariem van het Netehof.

Úřadující mistr České republiky Aleš Opatrný s koněm Idario van het Netehof byl jediný, kdo si poradil bezchybně se základním kolem náročné Velké ceny. Parkur stupně T* připravil zahraniční stavitel Josef Maier skutečně náročný. Mimo jiné v něm hrál velkou roli i čas. A právě některé chyby soupeřů pramenily z kratších nájezdů v touze stihnout časový limit.

Aleš Opatrný však předvedl výbornou jízdu a s časovou rezervou dokončil ve stanoveném limitu. Jezdec s tímto koněm startoval poprvé od mistrovství České republiky, a jak ukázal, forma mu vydržela. Bez shození dokončil základní kolo ještě Jiří Papoušek a Jenifer 4. Inkasoval však 1 bod za překročený čas, jenž hrál nakonec roli i po finále. Tato dvojice, která startovala jako předposlední, totiž dokončila trasu finálového parkuru bezchybně a čekala tak na odpověď posledního startujícího, Aleše Opatrného. Ten však i napodruhé dokončil parkur s nulou na kontě a o vítězi bylo rozhodnuto. Jeden trestný bod ze základního kola posunul Jiřího Papouška s Jenifer na konečné druhé místo. Pro třetí příčku si dojel loňský vítěz Ladislav Arient na koni Apollo 6. Tato dvojice inkasovala v základním kole 6 trestných bodů, ve finále však předvedla bezchybnou a zcela nejrychlejší jízdu finále. Výsledek Arientovi nakonec stačil na pěkné třetí místo. Čtvrtý dokončil Jan Chýle s Cool Paradise a pátou pozici vybojoval opavský jezdec Jiří Hruška. Ten není zrovna tradičním účastníkem Velké ceny Zduchovic a pro start se rozhodl díky průběžnému druhému místu v dosavadním bodování žebříčku. Díky páté příčce ve Velké ceně Zduchovic si druhou příčku pojistil. V čele ČSP 2016 i přes svoji absenci ve Zduchovicích zůstává Marek Klus.

Tradiční předehrou Velké ceny byla finále dvou rámcových seriálových soutěží. V Amateur Tour (ZL, 110 cm) i Czech Junior Cupu (120/130 cm) přitom byla naplněna maximální startovní pole a jezdci o účast ve finále museli bojovat v páteční a sobotní kvalifikaci. Již v kvalifikačních soutěžích se velmi dobře představila Leona Chladníčková s klisnou Cinderella Z, které nakonec v rozeskakování dokončily v nejlepším čase. To společně s bezchybnou jízdou znamenalo pro olomouckou dvojici zasloužené vítězství. Pro druhé místo si dojela nejlepší jezdkyně ze sobotní kvalifikace, Zuzana Tyšerová s Donou 9. Elitní trio uzavřela Barbora Zikmundová v sedle zkušeného Guffyho.

V Czech Junior Cupu se do rozeskakování probojovalo nebývale mnoho dvojic a o prvenství svedlo boj dvacet startujících. Hned v počátku se do čela dostala Sára Vingrálková a Chieano. Jezdkyně nakonec první místo udržela, byť se k ní soupeřky v závěru rozeskakování přiblížily velmi blízko. Jezdkyně nicméně touto výhrou dokázala, že umí jezdit nejen na styl, když vyhrála sobotní stylovou soutěž, ale také velmi rychle. V sedle svého druhého koně Dollar Look navíc dokončila ještě pátá. Druhé místo získala loňská vítězka zduchovického Czech Junior Cupu, Anna Lani Novak a Lolla Trench. Třetí nejlepší výkon pak podala Tereza Svobodová. Všechny dekorované jezdkyně spadají do mladší věkové kategorie.

Další kolo Českého skokového poháru se uskuteční za dva týdny, konkrétně ve dnech 17. – 20. srpna na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště. Tam se pojede již tradičně Velká cena za umělého osvětlení při sobotní noci. Na záznam Velké ceny Zduchovic se můžete podívat na i-Vysílání České televize, nebo po skončení olympijských her – ve středu 24. srpna na ČT Sport. Další podrobnosti naleznete na stránkách pořadatele www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 8. 8. 2016 15:55

Velká cena Zduchovic již příští týden

Vážené dámy, vážení pánové,

po více než měsíční pauze přichází další sportovní podniky Českého skokového poháru 2016.

Již tradičně se počátkem srpna odehraje ve středočeském areálu Velká cena Zduchovic. Na našem webu http://www.ceskyskokovypohar.cz/zduchovice najdete samozřejmě rozpis závodů.

Necelé 2 týdny poté pak následuje Noční Velká cena Ptýrova, která je jedinečná svojí neopakovatelnou večerní atmosférou samotné hlavní soutěže. Ta se opět letos pojede za umělého osvětlení. I na tyto závody najdete rozpis závodů na webu ČSP - http://www.ceskyskokovypohar.cz/program-zavodu-vc-ptyrova.

O obou Velkých cenách Vám samozřejmě budeme přinášet další informace.

Srdečně tedy zveme všechny příznivce jezdeckého sportu na tyto 2 sportovní podniky seriálu Český skokový pohár a budeme se těšit na viděnou.


Autor: Martin Pecka Publikováno 29. 7. 2016 10:11

SLOVENSKÉ VÍTĚZSTVÍ VE VELKÉ CENĚ OPAVY ČSP 2016

Slovenský reprezentant Igor Šulek si po čase opět nenechal ujít extraligové závody Českého skokového poháru a zavítal na opavské kolo, které završila Velká cena konaná v neděli 12. června. Svoji výhrou Šulek po dlouhé době prolomil nepsané pravidlo.

Slovenské jezdce můžeme často vídat na českých závodech konaných nejen v okolí hranic. Tentokrát se Igoru Šulkovi cesta do Opavy dvojnásobně vyplatila. V sedle koně Wavo Aramis totiž nejprve nenašel přemožitele v sobotní generální zkoušce na Velkou cenu, kterou byl parkur stupně ST** (140 centimetrů), posléze si tato dvojice poradila stejně dobře i s nedělním vrcholem celých závodů. Do finále nastupovali z poslední příčky, potvrdili roli favorita a po bezchybné a velmi rychlé jízdě zvítězili. Tím zároveň prolomili smůlu sobotních vítězů, neboť několik let se nedařilo vítězům sobotních nejvyšších soutěží na prvenství dosáhnout i o den později ve Velkých cenách.

Jezdci se již před samotnou Velkou cenou shodli na tom, že kurz patří k těm těžším. To se posléze i potvrdilo a finálová desítka obsahovala vedle bezchybných jezdců i šestici jednou chybujících. Stavitel parkuru Petr Mašek byl však s touto situací nadmíru spokojen a s takovým cílem tuto Velkou cenu stavěl. Dobře tak odhadl úroveň startujících. Jak sám posléze zmínil, kvalitní a velké kolbiště mu přineslo mnoho možností. Ve finále se nakonec o nejvyšší příčky poprali právě tři bezchybní z kola základního. Nejprve předvedl opatrnější jízdu Marek Hentšel s koněm Censor, když volil delší nájezdy. Po něm odstartoval Jiří Skřivan, který se na startu Velké ceny při Českém skokovém poháru objevil opět po delší době. Tentokrát sedlal klisnu Flying Star a dokončili výrazně rychleji. Tím sice trochu vyvinuli tlak na posledního startujícího Igora Šulka, časem se však nemohli s tímto slovenským jezdcem rovnat. Ten se s koněm Wavo Aramis nenechal vyvést z míry a díky troše štěstí na jednom skoku se mu podařilo udržet bezchybné konto. Od prvního skoku nasadil svižnější tempo a v cíli měl na Jiřího Skřivana nakonec zhruba pětivteřinový náskok. Čtvrtý skončil domácí jezdec Jiří Hruška s Concelem, který inkasoval pouze trestné body za čas. Elitní pětici pak uzavřela loňská vítězka Veronika Jelínková a Forever, kteří jednou chybovali v základním kole. Český skokový pohár se tak dostal na konec první poloviny sezony a přes měsíc červenec se odmlčí. Ve vedení zůstal Marek Klus, který si připsal bodový příděl z Opavy za šesté místo s Lordanou.

Součástí nedělního dne byly i neodmyslitelné dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží. Mezi amatérskými jezdci na stupni ZL se opět podařilo mnoha jezdcům proklouznout do rozeskakování. Ve finále Amateur Tour nakonec v opavském kole zvítězila Nikola Huňová s koněm Sabana, přičemž pořadím poměrně výrazně zamíchal poslední skok. Hned v několika případech to byla jediná chyba na parkuru, která nejednu dvojici stála kvalitní umístění. Již náročnější parkur čekal juniorské jezdce, kteří se utkali v soutěži s hendikepem 120/130 centimetrů. Nakonec se pouze šesti startujícím podařilo probojovat do rozeskakování, kde se výborně předvedla Sára Vingrálková. Před poslední startující si tato jezdkyně dokonce držela průběžné první i druhé místo, Markéta Mikova s Chilli Rouge se však dostala mezi ni. Sára Vingrálková tak zvítězila s koněm Dollar Look a pro třetí místo si dojela díky Zacate Cas.

Český skokový pohár se po již zmíněné odmlce přesune opět do Čech, konkrétně do středočeských Zduchovic. Tam se bude závodit ve dnech 4. - 7. srpna. Pro aktuální informace sledujte webové stránky pořadatele s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam Velké ceny Opavy vysílá Česká televize ve středu 15. června od 12.55 hodin na programu ČT Sport.


Publikováno 13. 6. 2016 9:30