Otevřít seznam měst

Marka Kluse čeká v Brně obtížná obhajoba triumfuOsmnáctý ročník seriálu Českého skokového poháru zažije tento víkend druhé kolo. To bude hostit ve dnech 4. a 5. května areál TJ Moravanu Brno. Program nabídne kompletní čtveřici seriálových túr. Vrcholem pak bude nedělní Falton Velká cena Brna.

Brno je v extraligovém parkurovém seriálu zařazené od jeho vzniku v roce 2002. Jde tedy o jednu z tradičních Velkých cen. Letos připadl její termín na 4. a 5. května. Rozpis dvoudenního mítinku nabízí jedenáct parkurů, při kterých si přijdou na své jezdci účastnící se všech čtyř seriálových túr.

Czech Junior Cup určený pro jezdce ve věku do 18 let přilákal na start vedle dalších i českou reprezentantku a čerstvou vítězku Poháru národů ve Zduchovicích Lauru Najmanovou, pro níž budou silnými konkurentkami například Natálie Kovářová, Kateřina Svěráková, Kateřina Matušková, Chantal Nová nebo Nyna Bartoňková.

Vypsaná je rovněž soutěž U25, otevřená pro jezdce ve věku do 25 let. Do areálu v centru moravské metropole míří Natálie Ulčová, jež v sedle Demonta ovládla první kolo série konané o Velikonocích v Hořovicích. Tam se dařilo i Jiřímu Tmějovi a ani ten nechybí na seznamech startujících. Proti nim se postaví členové reprezentačního týmu juniorů Sofie Najmanová, Mariana Michlíčková a František Stružinský. Dále dorazí zkušená Nina Kaločová, Miroslava Škanderová nebo Lucie Kumarová.

Vrcholem programu se stane Falton Velká cena Brna, která se pod křídly Českého skokového poháru jezdí od samého počátku tohoto projektu. Letos tak budeme znát už osmnáctého pohárového vítěze. Loni jím byl Marek Klus s Carisonem a tato dvojice se na start Velké ceny postaví i tentokrát. Klus si navíc bere do boje o body do žebříčku i druhého koně – hřebce Carebise. Obhajobu však bude mít nesmírně těžkou. Také druhá dvojice výsledkové listiny z roku 2018 Jan Chýle a Cool Paradise figuruje v přehledech účastníků. Dále tam najdeme Miloslava Příhodu, jenž se při posledním ročníku brněnské Velké ceny umístil čtvrtý. Tehdy sedlal bělku Clear Jolie, tentokrát bude závodit v sedle valacha Casally.

Cestu do Brna podnikne i vítěz loňského finále Českého skokového poháru Ondřej Pospíšil. Ten je přihlášený s dvojicí svých nejzkušenějších koní Einfachem a Zandirem. O co největší bodový příděl do tabulky se pokusí i vítězka Velké ceny Prahy z roku 2018 Tereza Mücková, jež startuje se svou stájovou jedničkou holštýnským hřebcem Control Me Carsit. Jako druhého svěřence veze na jižní Moravu valacha Levise. Do klání zkušených skokanů se pustí také juniorka Sofie Najmanová.

Na kolbišti TJ Moravan v brněnské části Veveří se začne závodit v sobotu 4. května, kdy se vedle rámcových soutěží pojede Amateur Tour i dvě soutěže Czech Junior Cupu. Dílčí finále amatérské série i juniorské túry stejně jako soutěž pro jezdce kategorie U25 proběhne v neděli 5. května. Poslední a hlavní soutěží bude Falton Velká cena.

Kompletní informace včetně harmonogramu a startovních listin najdete na webu Českého skokového poháru s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude v neděli možné sledovat také živý televizní přenos.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...