Otevřít seznam měst

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 VYVRCHOLÍ VE ZDUCHOVICÍCH



17. ročník seriálu Českého skokového poháru zakončí tradičně velké finále pro čtyři nejvýše postavené jezdce v celoročním bodování. Vrchol extraligy parkurového skákání hostí tentokrát Zduchovice u Kamýku nad Vltavou, a to ve dnech 26. až 30. září.

Velké finále Českého skokového poháru je zážitek, na který se každoročně těší většina fanoušků jezdeckého sportu. Je určené pro čtyři nejvýše postavené jezdce v žebříčku vyhodnoceném ze všech kol a atraktivní je zejména tím, že účastníci při něm absolvují finálový parkur celkem čtyřikrát. Nejprve v sedle svého svěřence, a poté také postupně s koňmi tří soupeřů. Tato třešnička na dortu je připravená jako poslední soutěž mítinku, tedy na neděli 30. září. Předcházet jí však bude bohatý sportovní program již od středy.

Před nedělním vyvrcholením budou mít jezdci možnost ještě naposled bodovat ve všech túrách. V sobotu 29. září se totiž pojedou dílčí finále Amateur Tour, Czech Junior Cupu a série pro jezdce do 25 let – U25. V závěrečném celoročním finále všech jmenovaných túr má totiž právo startovat pouze dvacet nejlepších jezdců. Mnozí se tak mohou ještě pokusit do TOP dvacítky proniknout. Z nejvyšších pater průběžného pořadí juniorské soutěže si zduchovický mítink nenechá ujít Natálie Kovářová, Nyna Bartoňková, Viktorie Žižáková, Veronika Vacková či Chantal Nová. V soutěži U25 se představí například Nina Kaločová, Kateřina Málková nebo Kristýna Nechanická. Sobota nabídne rovněž poslední, tedy jedenácté kolo hlavní série Českého skokového poháru – Velkou cenu Zduchovic. V té se dá očekávat napínavý boj o vstupenku mezi čtyři nejlepší skokany letošního bodování. Na startovní listině do soutěže s překážkami do 145 centimetrů je bezmála padesát dvojic.

Nechybí lídr tabulky Jan Chýle se svou stájovou jedničkou hřebcem Cool Paradise. První příčku drží se 77 body. Druhý Marek Klus účast dlouhodobě neplánuje, čímž otvírá dveře ostatním. Svou pozici si bude chtít upevnit či vylepšit Jan Štětina, který je momentálně třetí a na kontě má 54 bodů. Do Velké ceny se chystá s Verdim-S a Benitem-S. O čtvrtou příčku se s 53 body dělí aktuálně dva sportovci, a co Matěj Kotalík a Ondřej Pospíšil. Ani jeden nenechává nic náhodě. Matěj Kotalík nastoupí v sobotu se Sir Sidem, Ondřej Pospíšil má nahlášené koně dva, a to Einfacha a Zandira. Nic není ztraceno ještě ani pro jezdce na dalších příčkách. Tereza Mücková je šestá se 40 body a v případě vítězství ve Velké ceně by se stále ještě mohla katapultovat mezi nejlepší čtyřku. Ve Zduchovicích bude sedlat hřebce Control Me Karsit a valacha Levise. O jediný bod za ní je Přemysl Adam, který pojede Casma a Cachase. Také on v případě vítězství a pro něj příznivé konstelaci v pořadí soupeřů teoreticky může do sestavy TOP4 promluvit.

Startovní pole je celkově velmi silné. V přihláškách najdeme Jiřího Skřivana s Flying Star, Vladimíra Treteru s Quentinem a Expensive. Chybět nebude Rudolf Doležal, který je nahlášen s valachem Quattro Centem. Josef Pařenica bude závodit s Everegreenem P, nastoupí také úřadující mistryně republiky Iva Holíková s Normanem nebo Jiří Papoušek s Dukatem. Ti všichni, a nejen ti, budou usilovat v sobotní Velké ceně o co nejlepší umístění.

Neděle již bude patřit vrcholům všech seriálových túr. Ranní program odstartuje finále amatérské série. Ceny pro nejúspěšnější účastníky věnuje společnost Equestrians a vítěz navíc dostane speciální cenu – zájezd do maďarských lázní od PRIMAZAJEZD.CZ. Následovat bude Czech Junior Cup, do něhož věnuje ceny Sedlářství Libich. Finále CJC bude vyhodnoceno ve dvou věkových kategoriích a vítězové obou dostanou sedlo Equipe. Tento juniorský seriál se koná pod záštitou a za finanční podpory České jezdecké federace. Tradičním partnerem třetí kategorie U25 je www.jeanswear.cz, který pro medailisty z třetího nedělního finále připravil balíčky cen ze své nabídky. Poté už se představí čtveřice nejúspěšnějších jezdců letošní sezony v hlavní sérii Českého skokového poháru v takzvaném Velkém finále. Jak jsme již předznamenali, na parkuru do 145 centimetrů se všichni jezdci prostřídají v sedle všech čtyř koní.

Aktuální informace najdete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz, kde budou publikovány průběžně startovní i výsledkové listiny. V sobotu a v neděli na tomto webu poběží také živý televizní přenos všech seriálových soutěží.