Otevřít seznam měst

PREMIÉROVÁ VÝHRA MÜCKOVÉ PŘI ČSP VELKÉ CENĚ PRAHYČtvrté kolo Českého skokového poháru se konalo v Hradištku u Sadské. V neděli 27. května se počet vítězů pohárových Velkých cen rozrostl o nové jméno. Při Velké ceně Prahy si totiž došla pro své první vítězství v tomto seriálu Tereza Mücková…

Parkurová Velká cena Prahy se konala poprvé v rámci Českého skokového poháru v Hradištku u Sadské a příchozím nabídla skutečně napínavou podívanou. Na startu totiž nechyběl loňský vítěz tehdy ještě kolínské Velké ceny ČSP pořádané v Hradištku Jan Chýle, který s hřebcem Cool Paradise i letos převáděl výbornou formu a téměř sahal po dalším prvenství. Dokončil základní kolo i finále bezchybně, na vítězství to však nakonec nestačilo. 

Poslední startující ve finále totiž změnila pořadí na předních místech. Tereza Mücková v sedle hřebce Control Me Karsit absolvovala finálový parkur nejen bezchybně, ale také v absolutně nejlepším čase. To jí vyneslo první vítězství v rámci Českého skokového poháru. „Nejen, že jsem dnes poprvé vyhrála. Stála jsem poprvé na stupni vítězů. Už jsem ani nedoufala, že se toho dočkám,“ prohodila po slavnostním vyhlášení výsledků šťastná vítězka. „Ve finále jsem se snažila jet co nejlépe, ale nejela jsem naplno. Nebyla jsem si jistá, zda to bude časem stačit,“ popsala své pocity.

Mücková však nakonec druhému Janu Chýlemu ujela téměř o čtyři vteřiny. Obhájce loňského prvenství se tak musel spokojit s druhou pozicí. Elitní trio pak uzavřel Ondřej Pospíšil. I on s koněm Einfach dokázal absolvovat obě části soutěže bez trestných bodů. Byl to zároveň poslední finalista, který udržel nulu na bodovém kontě. Do finále postupovalo stejně jako při ostatních kolech celkem deset dvojic, z toho šest si neneslo po bezchybném základním kole žádné zatížení trestnými body.

Nedělení den přinesl mj. dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží Českého skokového poháru. V kategorii U25 pro jezdce do 25 let se ve skvělé formě představil Matouš Kořínek. S klisnou Good Girl byl první, kdo dokončil základní kolo bezchybně. V rozeskakování tak startoval hned na úvod. Výbornou jízdou v čase 34,16 vteřin nastavil pomyslnou laťku tak vysoko, že se nikomu nepodařila překonat. Jezdec se tudíž zaslouženě radoval z prvního místa. O více jak tři vteřiny pomalejší výkon vynesl druhé místo Nikole Havránkové s koněm Cagonetta. Elitní trio doplnila Kateřina Málková a Dedijtje. 

Matouš Kořínek se ovšem do elitní pětice během nedělního dne dostal dvakrát. Výborný výkon totiž podal také mezi juniory při Czech Junior Cupu. S koněm Casius stačil jeho výkon na pátou dekorovanou příčku. V této soutěži naopak v rozeskakování zvítězila poslední startující. Tereza Svobodová s koněm Maryland předvedla bezchybnou a velice rychlou jízdu, když jako jediná zvládla zkrátit po jednom ze skoků dříve než zbytek startujících. Její čas 38,03 vteřiny byl tak o téměř pět vteřin lepší než v případě druhé Lucie Melmerové s Filoubet W&S. Zatímco mezi první a druhou příčkou byl rozdíl v řádech vteřin, o druhé a třetí pozici rozhodovaly pouhé setiny. O sedm setin sekundy pomalejší čas totiž zařadil na konečné třetí místo Marinu Stropkovou s koněm Calme Z.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z Velké ceny Prahy odvysílá Česká televize ve středu 30. května od 15.05 hodin na programu ČT Sport. Domácí parkurová extraliga bude pokračovat pátým kolem od 7. do 10. června v Suché u Litomyšle. Rozpis soutěží a další informace jsou na zmíněném webu Asociace Český skokový pohár.