Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Štítky:


Velká cena Martinic - zahájení soutěží ve čtvrtek

Vážené dámy, vážení pánové,

na našem webu najdete startovní listiny na zítřek, s ohledem na počet startů zahajujeme první soutěž v 7.00 hodin ráno.

O dalším Vás budeme informovat do dnešního večera.


Publikováno 15. 4. 2015 16:45

Velká cena Martinic začíná za necelých 40 hodin

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám zdvořile oznámit, že byly na náš web právě vloženy nové, aktualizované seznamy účastníků 1.kola Českého skokového poháru - Velká cena Martinic.

S ohledem na počty startujících zvažuje pořadatel zahájení závodů ve čtvrtek a v pátek v 7.00 hodin ráno. Konečná informace bude sdělena zítra zde, stejně jako startovní listiny na čtvrteční soutěže.

Vysoká účast je v celém startovním poli, zejména pak v seriálech Amateur Tour a Czech Junior Cup, což nás těší. Do Velké ceny Martinic v neděli je v tuto chvíli přihlášeno celkem 38 dvojic. První jezdci již dorazili do areálu během dnešního odpoledne.

Připomínáme také, že v neděli před Velkou cenou proběhne program zejména pro diváky. Ukázka PONNY GAMES s nejmenšími jezdci  - dětmi pod vedením paní Alžběty Maškové bude jistě příjemným zpestřením závodního víkendu.

Samozřejmě jako vždy u Českého skokového poháru budete moci případně sledovat dění na martinickém kolbišti prostřednictvím online přenosu ze závodů a následně tuto neděli pak uvidíte na obrazovkách České televize ze záznamu. O tom Vás budeme ještě informovat.

Martinické kolbiště se tedy na letošní první závody a my se těšíme na viděnou při zahájení Českého skokového poháru 2015!!

 


Autor: Martin Pecka Publikováno 14. 4. 2015 17:15

Český skokový pohár zahajuje příští týden v Martinicích

Datum konání: 16. 4. 2015 - 19. 4. 2015

Už ani 200 hodin nechybí do startu 14.ročníku parkurového seriálu Český skokový pohár. Pořadatelem letošního prvního kola ČSP je opět Jezdecká společnost EQUITANA v Martinicích.

Za zhruba 160 hodin ožije martinická aréna první dvojicí v rámci zahajovacího mítinku čtrnáctého ročníku Českého skokového poháru. Zahájeny budou samozřejmě, stejně jako v předchozích letech, také dva dílčí seriály, Czech Junior Cup a Amateur Tour. A kdo bude tím, který jako první okusí upravené kolbiště a pracoviště na trase z dílny chorvatského autora parkurů Eduarda Petroviče? To se nechme překvapit.

Letošní pohárový ročník přináší celou řadu změn. Kromě upravených pravidel, více pohárových kol a posunu finále do Olomouce, spatřila světlo světa před pár dny velmi významná novinka. To je zcela nový web www.ceskyskokovypohar.cz, který jak doufáme, bude velmi proaktivní a bude Vám přinášet v zajímavé podobě různé zprávy, novinky a informace.

Kolotoč se jménem Český skokový pohár se roztočí ve čtvrtek 16. dubna v Martinicích.

Jste všichni srdečně zváni!!!


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 9. 4. 2015 9:59
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Český skokový pohár má nový web

logo.png

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci jezdeckého sportu,

dovolujeme si Vám všem zdvořile oznámit, že byla právě spuštěna zcela nová verze webu Českého skokového poháru. Pevně doufáme, že se Vám bude líbit a bude Vám přinášet mnoho užitečných informací. Web má speciální verzi pro telefony a tablety, takže by měl být mnohem lépe ovládán třeba i přímo při závodech.

Přejeme Vám příjemné a klidné Velikonoce a budeme se těšit na letošní ročník Českého skokového poháru.


Autor: Martin Pecka Publikováno 3. 4. 2015 20:08

Start čtrnáctého pohárového ročníku je za dveřmi

Datum konání: 16. 3. 2015

Za okny stále ještě propadávají sněhové vločky, ale pohled do kalendáře je nekompromisní a má pro příznivce Českého skokového poháru zcela zásadní informaci. Za 30 dní se otevřou brány martinického areálu v rámci zahajovacího mítinku letošního 14.ročníku parkurové extraligy. Jezdecká sezona 2015 přináší několik novinek. Jednou z důležitých je pravděpodobně online přihlašovací systém na webu ČJF. Právě tam, na adrese prihlasky.cjf.cz, se k dnešnímu dni otevírají přihlašovací kanály na úvodní pohárový podnik sezony v Martinicích.

Přijměte také Vy pozvání na letošní Velkou cenu Martinic v termínu 16. - 19.4.2015.


Publikováno 18. 3. 2015 13:54

Velká cena Opavy v roce 2015 na novém povrchu

Datum konání: 13. 3. 2015

Seriál po letošních pořadatelských areálech Českého skokového poháru pokračuje dál. Z Frenštátu je kousek do Opavy, kde zakotví parkurová extraliga ve druhé polovině července a dle všeho již na novém kolbišti. Na otázky nám ve spěchu a s lopatou v ruce odpovídal Vladimír Hruška.

Přípravy na Velkou cenu v Opavě.

Přípravy na Velkou cenu v Opavě.
Foto archiv pořadatele

Když Vám uších zazní slovní spojení opavská Velká cena je dalším dílem Českého skokového poháru. Co Vás napadne jako první a jaký pocit u toho převládá?

Už se těšíme a doufáme, že to  letos  bude stát za to...

Kde jinde v případě Opavy začít než u kolbiště, jaký je aktuální stav? Bude opavská Velká cena již na písku?

V současné době máme provedenou skrývku ornice, takže na trávě už VC určitě nebude:-) Počasí nám přeje, takže neleníme a všichni na tom pracujeme. Zatím jde vše podle plánu.

Samozřejmě nejen o kolbišti jsou mítinky Českého skokového poháru. Váš areál projde asi zásadnějšími změnami. Pojďme si je přiblížit.

Plánujeme příjezdové cesty, rekonstrukci soc.zařízení , přestěhování tribuny a prodejní stánek pro občerstvení. To chceme realizovat v budoucnu - teď je prvořadé kolbiště.

Jak složité je vlastně v dnešní době v rámci sdružení jako je JK prosazovat takto zásadní změny a velké investiční akce?

Když je dobrý kolektiv, který chápe, co je třeba udělat, tak prosazování investic není problém. Problémem je zajištění financí, ale i to snad nějak zvládneme.

Bez partnerů a sponzorů to v dnešním sportovním světě nejde. Jak velký tlak je ze strany sponzorů na realizaci Velké ceny doma v Opavě? Byl loňský přesun mítinku do Olomouce pro Vás v této oblasti problematický?

Sponzoři situaci pochopili, ale opavští diváci byli velmi zklamáni. I Magistrátu jsme museli vysvětlovat důvody přesunu. Ale nakonec vše dobře dopadlo.

Pokud se vše podaří a letošní Velká cena bude v novém kabátě, je to jistě důvod k inovacím ve všech směrech. Budou nějaké?

Plány máme, ale jelikož vše řešíme svépomoci, musíme postupovat v našich reálných možnostech.

Doprovodné programy jsou vždy velkým tématem. Co chystáte v tomto směru Vy?

Věřím, že se nám podaří pobavit diváky i jezdce, ale podrobnosti ještě vyzrazovat nebudeme.

Sportovní stránka opavského kola zůstane v osvědčených kolejích nebo i v této oblasti přijdou změny?

Nad rozpisem jsme ještě nepřemýšleli, takže zatím nevíme.

Projeví se nějak v Opavě zásah nových médií, technologií, sociálních sítí do průběhu Velké ceny?

Žádné novinky v tomto směru zatím neplánujeme.

Máte představu o tom, co hledá opavský divák a jak mu to nabídnout v rámci Českého skokového poháru? 

Opavský divák sledoval po léta na našem kolbišti jezdecký sport na vysoké úrovni, dobrou zábavu, skvělé občerstvení a příjemnou atmosféru, tak věřím, že to bude i letos.

Kdybyste měl mít a vyslovit to nejtajnější přání ohledně opavské Velké ceny ČSP 2015, jaké by bylo?

Dobrý povrch, přízeň počasí a spokojenost účastníků.

Poslední otázka je pro všechny pořadatele stejná. Proč by diváci měli přijít a jezdci přijet právě na opavské dějství ČSP?

A kdy jindy když ne letos! Srdečně všechny zveme do Opavy! Vaše spokojenost - náš cíl!!!

 

Velice Vám děkujeme za rozhovor. Věříme tomu, že nové opavské kolbiště bude opravdu velkým lákadlem nejen pro jezdce, ale i pro diváky.


Publikováno 18. 3. 2015 13:52

Frenštát v červnu završí první polovinu ČSP 2015

Datum konání: 3. 3. 2015

Jsme opět o týden blíž startu letošního 14. ročníku Českého skokového poháru. V rámci putování po areálech, kam se letos vydá jezdecká elita cestu pro pohárové body, jsme v polovině. Šestá kolekce flotů bude předávána ve Frenštátu pod Radhoštěm...

Marek Klus na frenštátském kolbišti.
Ilustrační foto Kateřina Návojová

Stane se tak ve dnech 19. až 21. června a na podrobnosti o přípravách jsme se zeptali JUDr. Čeňka Šrubaře.

Do června je sice ještě dost času, ale je ho opravdu dostatek na přípravu dalšího kola Českého skokového poháru, které se uskuteční u vás ve Frenštátu pod Radhoštěm?
Je začátek března a podle mě do června už moc času není, s přípravou ČSP u nás ve Frenštátě jsme začali už v loni na podzim asi měsíc po loňském kole ČSP, tak abychom měli všechno zajištěno pro spokojenost diváků, jezdců a všech ostatních, kteří nás v souvislosti s ČSP navštíví.

Patříte mezi ty tradiční pořadatele mítinků v rámci ČSP, jak se změnila za již uplynulých čtrnáct let frenštátská Velká cena?
Nepatříme jen mezi tradiční pořadatele mítinku v rámci ČSP, ale jsme jedni ze zakladatelů ČSP v České republice. Tak za posledních 14 let se změnilo celkem hodně. Hlavně máme mnohem lepší opracoviště s geotextilií , které přímo navazuje na kolbiště, vybudovali jsme další nové sociální zařízení pro jezdce, dva venkovní mycí boxy pro koně a řadu dalších drobnějších změn.

V jaké fázi jsou přípravy na letošní Velkou cenu a jaké případné změny v areálu se chystají nejen pro diváky, ale i pro jezdce a členy týmů?
Tak, jak už jsem uvedl, přípravy jsou v pohybu od loňského roku a máme už v podstatě splněny všechny hlavní úkoly, jako je zajištění venkovních boxů, zajištěno zapůjčení nové techniky k úpravě povrchu opracoviště, zajištění cateringu, před ČSP bude na pískovém opracovišti přidána nová geotextilie, kterou jsme již přivezli a další už ne tak podstatné vylepšení.

Vždy je velkým tématem debat travnatý povrch kolbiště. V jaké kondici je tráva u vás a jakým procedurám bude ještě před startem Velké ceny podrobena?
Už několik posledních let věnujeme našemu travnatému povrchu veškerou péči tak, aby svou kvalitou uspokojil i ty nejnáročnější jezdce, což se nám již v posledních dvou letech daří, údržbu a starost o náš travnatý povrch jsme přenechali těm nejlepším odborníkům a to rakouské firmě „Engelmann Golfplatzpflege GmbH“, které provádí údržbu travnatých ploch na golfovém hřišti v sousední Čeladné a jsou to specialisté na travnaté povrchy. V jarních měsících budou provádět provzdušnění a hnojení trávníku a před ČSP bude provedena vertikulaci a propískování povrchu.

Pojďme se podívat na sportovní stránku Velké ceny. Chystáte nějaké zásadní změny v rozpisu soutěží nebo se budete držet modelu z loňského roku?
Co se týká sportovní stránky Velké ceny, nechystáme žádné zásadní změny v rozpisu soutěží.

Divácká kulisa bývala ve Frenštátu vždy velmi příjemná. Co chystáte pro diváky? Máte v rukávu nějaké eso, které naplní zdejší ochozy?
Jako už tradičně pro diváky připravujeme vystoupení našich mistrů ČR za rok 2014 ve voltiži, závod „Kůň a motokára“, vystaveno bude auto ze závodu rallye „Paříž-Dakar“ a další zajímavé vystoupení, které je prozatím v jednání a pokud nebude definitivně přislíbeno, nebudeme jej zveřejňovat.

Frenštát pod Radhoštěm je rodištěm hned několika významných sportovců, dá se očekávat, že některý z nich přijme pozvání i na vaši Velkou cenu?
Budeme se snažit, aby nás přišel na naše pozvání navštívit Karel nebo Aleš Loprais a poblíže svého vystavovaného vozu udělal hodinovou autogramiádu.

JK Frenštát pod Radhoštěm je pořadatelem Velké ceny . Jak se Vám daří udržet týmového ducha a jednotnost týmu při přípravě závodů?
Máme v současné době mladý kolektiv, který je zapojený do celkové přípravy Velké ceny a personální rozdělení konkrétních úkolů bude průběžně probíhat tak, abychom zapojili, jak do přípravy, tak při samotné VC, co nejvíce našich členů a byli soběstační v zajištění podstatné části závodu.

Kdybyste měl možnost vyslovit tři přání ve vztahu k Velké ceně , jaká by byla?
Nejvíce bychom si přáli, aby nám vyšlo počasí, přijelo co nejvíce jezdců a diváků, a byli všichni spokojeni.

Poslední otázka je pro všechny stejná. Proč by diváci měli přijít právě na frenštátský mítink v rámci ČSP? 
Frenštátský mítink v rámci ČSP je zajímavý areálem umístěným v blízkosti nedaleké pověstné hory Radhošť v Beskydech a svým okolím.

Přejme si tedy společně, aby frenštátská Velká cena byla dalším top mítinkem s opravdu domáckou sportovní atmosférou, kde plné ochozy budou sledovat skvělou sportovní podívanou.

Děkujeme za rozhovor!


Publikováno 18. 3. 2015 13:51

Litomyšl přivítá červnové páté kolo ČSP

Datum konání: 19. 2. 2015

Je za námi další pracovní týden plný příprav na další ročník Českého skokového poháru. Dnes naše kroky vedou do Litomyšle, přesněji do areálu na Suché, kde budeme pohárové boje sledovat první červnový víkend. Čas na rozhovor si velmi ochotně našel prezident asociace ČSP Jiří Skřivan.

Jiří Skřivan je prezident asociance ČSP a také úspěšný jezdec

Jiří Skřivan je prezident asociance ČSP a také úspěšný jezdec.
Foto Kateřina Návojová

Ve Vašem případě se rozhovor asi nedá začít jinak než otázkou ohledně celého čtrnáctého ročníku Českého skokového poháru. V jaké fázi jsou přípravy a na jaké novinky a změny se mají nejen jezdci, ale i diváci připravit? 

Přípravy jsou již v plném proudu a několik novinek zejména v pravidlech ČSP jistě jezdecká veřejnost zaznamenala prostřednictvím www.ceskyskokovypohar.cz nebo našich mediálních partnerů. Největší změnou je přidané jedno kolo, tedy celkem 12, počet bodovaných kol celkem 9, bodovat bude jezdec s lépe umístěným koněm, tedy nemusí si vybírat v případě, že má ve Velké ceně koně dva, a ve finále čtyř muže nastoupit jezdec s koněm, se kterým bodoval on sám. Drobné změny v pravidlech jsou i v Czech junior cupu a Amateur tour ,které jsou nedílnou součástí našeho seriálu.

Do startu Velké ceny v Litomyšli zbývá ještě poměrně dost času. Co je v těchto dnech hlavním tématem příprav, a je toho času opravdu dost anebo již velice málo?

 V těchto dnech se zatím věnuji spíše celkovému rozjezdu letošního ročníku a finalizaci společných partnerů. Co se týče Velké ceny Litomyšle, tak některé i technické věci jsou již zajištěné se stálými partnery a organizace je spíše rutinní záležitostí, i vzhledem k tomu, že u mě v areálu je prakticky každý víkend nějaká jezdecká aktivita či akce.

Areál na Suché patří k těm s domácí atmosférou, je to areál velmi příjemný. Chystají se pro letošní rok nějaké změny, případně stavební úpravy?

Na domácí příjemné atmosféře si velmi zakládám a věřím, že i letošní ročník zanechá u účastníků nezapomenutelné zážitky. Stavební úpravy plánuji až na příští rok.

Většina jezdecké veřejnosti pamatuje vaše Velké ceny u Primátorské hráze. Jak vnímáte a hodnotíte vy, s odstupem několika let, přesun závodů do areálu na Suché?

Nostalgicky, hlavně když se dívám na starou fotodokumentaci nebo videa. Stroj času je však neúprosný a potřeby moderního jezdectví nelze přehlížet.

Jste stále aktivní sportovec, jste i velmi častým účastníkem velkého finále ČSP. Je tedy jasné, že zásadním tématem Vašeho zájmu je sportovní stránka nejen Velké ceny, ale celého mítinku. Je o Vás známo, že jste specialistou na „vymazlené rozpisy“ včetně kvalifikací atd. Co chystáte pro letošní ročník? Budou nějaké zásadní změny nebo se budete držet osvědčeného modelu z let předešlých?

Budu se mazlit dále tak, abych se co nejvíce přiblížil potřebám letošní sezony a mohl tak maximálně uspokojit co největší počet účastníků

Nepřehlédnutelnou dominantou Velké ceny v Litomyšli je vždy doprovodný program. Ještě dodnes se mezi veřejností hovoří o speciální voltiži XXL, případně o skijörningu v tangách. Co přijde letos? Dají se ještě více povolit otěže fantazie a vymyslet opravdu top specialitu?

 To si pište, že dají a dají se i zahodit. Myslím, že na tom již můj kulturní referent Michal Mundil pracuje.

Velkým tématem jednotlivých kol ČSP je divácká kulisa. V Litomyšli jsme zvyklí na plné ochozy a velmi sportovně nabitou atmosféru. Jaký na to máte recept a chystáte pro diváky nějakou zvláštní pozvánku ve formě hostů atd.?

Litomyšl je malé město a lidé se tu navzájem znají. Samozřejmě hodně vnímají a prožívají i moje úspěchy, které zaznamenají prostřednictví ČT4 sport, a tak se rádi jednou za rok přijdou podívat na Suchou na originál.

Zůstaňme ještě chvíli u diváků. Řekněme, že koňsky vzdělaný divák cestu do pohárové arény najde, ale jak přilákat laického diváka, který zná pouze Josefa Váňu a Železníka?

To jste uhodil hřebíček na hlavičku. Pepa, to je týpek, který svým příběhem válcuje náš boj o laického diváka. Pravděpodobně se s  ním domluvím a budeme ho zvát na naše poháry, aby sám lidem vysvětloval rozdíl mezi parkurovým a dostihovým sportem. Nebo je druhá cesta, a to jezdecky vzdělávat širokou veřejnost prostřednictvím jezdeckých škol a školiček. To je podle mého názoru jeden z hlavních úkolů ČJF v blízké budoucnosti.

Litomyšl je městem Bedřicha Smetany, koná se zde i extraligová Velká cena. Dají se tato témata v dalších letech nějak propojit?   

Jsou propojena právě městem Litomyšl.  Zejména festival Smetanova Litomyšl, který začíná zhruba v polovině června, je velký problém z hlediska obsazenosti města, a tak je snaha abychom termínově nekolidovali. Vzpomínám si, že při ukončení Velké ceny ještě na Primátorské hrázi jsme hráli „Vltavu“ se Smetanovy sbírky „Má vlast“. Je to dobrý nápad a zadání pro naši hudební produkci. A také pozvánka pro účastníky a diváky. Při Velké ceně Litomyšle se bude hrát Smetana.

Pokud jsou informace o Vás pravdivé, tak nacházíte velmi kladný vztah k elektronickým médiím a sociálním sítím. Je nějaká cesta jak v tomto směru obohatit a přiblížit divákům pohárovou Velkou cenu a to nejen tu v Litomyšli? 

Nevím, jestli se to dá nazvat kladným vztahem, ale z hlediska moderní medializace je to nevyhnutelné.  Bude živý přenos.

Kdybyste chytil zlatou rybku a měl možnost tří přání ve vztahu k letošní Velké ceně, jaká by byla?  

Zdraví, dobrá nálada, počasí

Poslední otázka je pro všechny pořadatele stejná. Proč by diváci měli přijít právě Velkou cenu v Litomyšli?

Protože zážitky si nekoupí, ty si musí prožít.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho nejen pořadatelských, ale i sportovních úspěchů v nadcházející sezoně.


Publikováno 18. 3. 2015 13:49

Kolínská Velká cena se poprvé uskuteční v Němčicích

Datum konání: 12. 2. 2015

Seriál putování po areálech, kde se budou letos konat Velké ceny Českého skokového poháru, pokračuje. V tomto týdnu naše kroky vedly do Němčic. Areál Vigvam bude novinkou v rámci ČSP a bude hostit kolínskou Velkou cenu ve druhé polovině května. Proto jsme o rozhovor požádali Václava Drbala.

Foto Kateřina Návojová

Kolínská Velká cena se letos stěhuje do Němčic. Co je tím hlavním důvodem?

K mé velké lítosti nejsem schopen za dané situace uspořádat kolo ČSP doma v Kolíně, i když jsem byl mnoha pamětníky vyzván k obnovení tradice. A to nejen ze strany diváků, ale především jezdců. Kolínská kola měla vždy svoji nezapomenutelnou atmosféru s velmi dobrým sportem. Jelikož se skokový sport značně kvalitou posunul a ČSP je bezesporu 1. liga, je třeba na to také tak nahlížet. Není to vše o kolbišti a jeho povrchu, ale o zázemí včetně parkovišť, prostoru pro diváky atd. Bohužel umístění našeho kolbiště ve městě toto nemůže nabídnout. Přesto pořádáme řadu velmi kvalitních, tradičních závodu, např. „Amazonku“

Areál Vigvam je zaslíben spíše vozatajcům. Co je potřeba upravit nebo dobudovat před startem pohárové Velké ceny?

Resort Vigvam Němčice je vznikající areál s obrovským potenciálem. Místo je zde na vše, dobrá je i dostupnost a příroda. Jak je ze sportovního kalendáře zřejmé, není areál zaslíben pouze vozatajcům. V letošním roce zde začínají vozatajci, následuje ČDP a posléze ČSP. Takže pro diváka velká možnost výběru, na co se přijet podívat. A určitě na parkury!!!

Stále je otevřena otázka vybudování samostatného opracoviště. V letošním roce to bude pravděpodobně řešeno náhradním prostorem. V neposlední řadě je zde možnost kolbiště zmenšit a využít část k přípravě před parkurem. To jsem již vyzkoušel a při dobré organizaci to není problém. Kolbiště v nezměněné podobě má rozměry 125 x 80 m. Povrch je velmi kvalitní a po letošní zimě zcela usazený a připravený na sezonu 2015.

Na ptýrovský areál jsou jezdci za poslední léta hodně zvyklí. Vigvam je pro ně novinkou. Pojďme porovnat tyto areály. V čem bude Vigvam jiný než Ptýrov?

Ano, je prostě jiný! Ale jinak, Ptýrov je pro mě srdeční záležitost. Nezapomenutelná divácká kulisa. Úžasná přátelská atmosféra. Zkušený tým lidí na všech stupních. Ochota naslouchat a posléze realizovat. Vše toto jsem musel přehodnotit a posléze opustit v době, kdy Ptýrov se zařadil do pořadatelů ČSP vlastním kolem. Do toho ještě republikové šampionáty a tak jsem vycítil, že je „přeptýrováno“. Nicméně s panem Bednářem mám nepsanou dohodu, že se mohu kdykoliv vrátit. Cože je pro mě příjemný pocit.

Do startu Vašeho dílu Českého skokového poháru zbývá několik týdnu. Co je pro Vás v těchto dnech tím nejzásadnějším tématem ve vztahu k dalšímu pohárovému kolu?

Hlavním tématem jsou finance od sponzorů. Bohužel v našem regionu na podobné akce nejsou peníze a bude to ještě velmi složité. Zvláště pak také proto, že ČSP nemá generálního sponzora. Bohužel ne nepodstatné téma je počasí, které je již řadu let v květnu velmi vrtkavé, bohužel neumíme „poručit větru dešti“. To tady již také bylo, ale nějak to nedopadlo.

Pojďme se podívat na sportovní stránku věci. Kolínská Velká cena patřila většinou k těm obtížnějším, a to i nastavením obtížnosti na dvouhvězdové T. Jak tomu bude letos?

Byla již řada jednání ohledně obtížnosti. K mé lítosti převládá ekonomický náhled na věc před sportovním. Většina pořadatelů preferuje zaručený počet účastníků ve Velké ceně na obtížnosti T* než menší počet účastníků na parkuru T** , s větší dotací. Osobně bych velmi rád vyšší obtížnost. Ale to je i otázka spolupráce a zájmu skokové komise o vývoji skokového sportu doma. Divák zajisté rád uvidí naši reprezentaci na domácím kolbišti, než vše sledovat ze zahraničních zpravodajství.

Chystáte pro letošní rok nějaké změny ve sportovní struktuře celého mítinku?

Pravidla celého seriálu mají nepatrné změny, ale v zásadě se budeme držet vyzkoušeného scénáře.

Areál Vigvam je velmi zajímavý a rozlehlý. Je to areál, který skýtá velké možnosti využití pro doprovodné programy a společenské nadstavby Velké ceny v rámci ČSP. Co plánujete v této věci pro letošní rok? Máte pro diváky nějaký bonbónek?

O celém programu stále jednáme a doufám, že diváci budou spokojeni. Bonbónek pro diváky bude losování o auto. Jak jistě víte, nedaleko Němčic je kolínská automobilka TPCA. Značky si lze dosadit, v pátek Toyota, v sobotu Peugeot a v neděli Citroen. Pardon, to je vtip.

Poměrně zásadním tématem parkurového skákání je laický divák. Máte nějaký recept jak naplnit němčické tribuny a přitáhnout do areálu i zmiňovaného laického diváka, který si velmi často plete parkurové závody a Velkou pardubickou?

Doufám, že se nám podaří do Němčic diváky nalákat na kvalitní sport a zvučná jména našich jezdců. Především pak je to práce naších mediálních partnerů, spolupracovníků.

Poslední otázka je pro všechny pořadatele stejná. Proč by diváci měli přijít právě na kolínské dějství ČSP?

Spoléhám na obyčejnou lidskou zvědavost vidět něco nového. Výhodou je koňařská lokalita Kolínska a Chlumecka. Doufám, že se podaří zajistit televizní upoutávku, což považuji za zásadní pozvánku. Těším se na viděnou při IV.kole Českého skokového poháru v Němčicích u Kolína, pořadatel „stáj Václav“ Kolín ve dnech 21. – 25. května 2015

Velice Vám děkuji za rozhovor a přeji jen samé příjemné starosti před startem kolínské Velké ceny.


Publikováno 18. 3. 2015 13:47

Třetí zastávkou ČSP bude tradiční Ostrava

Datum konání: 6. 2. 2015

I v tomto týdnu jsme oslovili jednoho z pořadatelů Velkých cen v rámci čtrnáctého ročníku Českého skokového poháru. Dějištěm třetího pohárového kola bude Ostrava. V loňském roce, kvůli nepřízni počasí, určitě nejsmolnější aréna ze všech pohárových. Nejen v  jaké fázi jsou přípravy na mítink, který proběhne v polovině května, ale i mnoho dalšího nám v rozhovoru prozradil předseda ostravského klubu Pavel Hudeček.

Úspěšný reprezentant JK Baník Ostrava Marek Hentšel

Úspěšný reprezentant JK Baník Ostrava Marek Hentšel.
Foto Kateřina Návojová

Když Vám v uších zazní slovní spojení ostravská Velká cena je dalším dílem Českého skokového poháru. Co Vás napadne jako první a jaký pocit u toho převládá?
Jak ten čas rychle běží, že už zase budeme připravovat další ročník a převládá hlavně velký pocit zodpovědnosti za celou přípravu a úspěšný bezproblémový průběh závodů.

Těžko můžeme pominout pro Vás velmi smolný loňský rok právě ve vztahu k Velké ceně. Dva pokusy o realizaci a stejně to nevyšlo. Počasí se asi ovlivnit nedá.  Jaké škody tím klubu vznikly a dá se vůbec něco udělat jinak proto, aby ten 50. ročník Velké ceny Ostravy byl úspěšný?
Loňský ročník byl velmi smolný, myslím si, že jsme byli připraveni dobře, ale nepřízeň počasí byla příliš veliká. Škody, které způsobily neuskutečněné závody nebo částečně neuskutečněné     byly jednak finanční, vždyť jsme měli pronajaté a postavené boxy pro koně, sociální zařízení a veškeré záležitosti spojené s cateringem, VIP prostorem, doprovodným programem, to vše se muselo uhradit a ještě k tomu dvakrát. Dá se říci, že škody jsou i morální, když dáte do přípravy něčeho vše, co ve vás je, a výsledek nedopadne dobře, neuspokojí vás to a chuť do další práce potom těžko hledáte. 

Už jsme zmínili, že v roce 2015 diváci uvidí již 50. ročník ostravské Velké ceny. Chystáte k tomuto výročí něco speciálního (akce , hosty atd.)? 
50. ročník připravujeme s velkým nasazením,jako hosta se nám snad podaří získat pana Kolomého – účastníka letošního Dakaru s jeho Tatrou, který přislíbil možnost svezení v jeho     závodním kamionu. V jednání je i instalace rekvizit z domu techniky z Dolních Vítkovic - ke zhlédnutí i vyzkoušení pracovních a vědeckých pomůcek a divů.
Doprovodný program plánujeme doplnit ještě hrami a soutěžemi pro menší děti - např. chození na chůdách, kreslení a jiné.

S předchozí otázkou úzce souvisí právě téma doprovodného programu. Ostrava je velké město. Máte nějaký netradiční recept jak přilákat Ostraváky do Vaší arény? 
Ostrava je opravdu velké město a i díky podpoře Magistrátu města Ostravy pořádáme již 50. ročník těchto vrcholných skokových závodů. Máme již tradiční diváky, příznivce skokového sportu, kteří chodí podpořit své sportovce. Sportovní program je sestaven tak, aby byly viděny všechny úrovně jezdeckého sportu od začínajících juniorů a amatérů až po koně v nejtěžších soutěžích. Vrcholem soboty je tradičně Memoriál plk. Havla a v neděli potom finálové soutěže jednotlivých tour uzavírá Velká cena stupně T*. Propagaci těchto závodů přispívá i informace v tisku a ostravských informačních novinách.

Po sportovní stránce chystáte pro letošní ročník nějaké změny?
Sportovní program se měnit nebude, schéma soutěží z posledních let pokrývá požadavky jezdců a je zajímavý i pro diváky.

Maximálně tři letošní Velké ceny se pojedou na trávě. Tráva je vždy tématem debaty. Několikrát jsme zmiňovaly, že v tom loňském smolném roce byla ostravská tráva ve výborné kondici. Co proto děláte a jak tomu bude letos?
Travnatá kolbiště jsou častým tématem k diskuzím. V zahraničí se na trávě jezdí velké závody a je jisté, že to přináší i problémy. Laické představy o přípravě travnatého kolbiště je těžké vyvracet, vždyť náklady na provoz a údržbu jsou nesmírně vysoké. I v letošním roce budeme provádět řadu operací k zajištění optimálního stavu kolbiště ve spolupráci s profesionální firmou zabývající se tvorbou a údržbou sportovních ploch.

Ostravský areál patří k těm opravdu tradičním mezi pořadateli Velkých cen ČSP. Chystáte v letošním roce, případně v letech dalších nějaké úpravy a přestavby areálu?
Každoročně zde probíhají stavební úpravy, které se více či méně dotýkají pořádání Velké ceny. V loňském roce byla dokončenavýměna střechy a doplnění odvětrávání ve starých krytých halách, což umožnilo větší pohodlí pro ustájené koně. V letošním roce připravujeme menší rekonstrukci sociálního zařízení pod věží rozhodčích, ale záleží na počasí, zda se do toho pustíme ještě před Velkou cenou.

Chystají se v letošním roce nějaké změny v zázemí závodů pro jezdce, ošetřovatele, případně pro diváky?
Zásadní změny v letošním roce nechystáme.

Pořadatelé pohárových mítinků se dnes dělí na dvě skupiny. Na straně jedné jsou soukromé areály (Martinice, Ptýrov, Zduchovice atd..), na straně druhé areály jako je ten ostravský, tedy Jezdecký klub. Jak je složité udržet v takovém spolku na základě dobrovolnosti týmového ducha, aby vše klapalo jak má, vše bylo připraveno včas a dokonale nejen pro účastníky závodů, ale samozřejmě i pro diváky?
Dobrovolnost je i v našem jezdeckém klubu mýtus - chod závodů řídí zaměstnanci a pomocné práce jako přestavbu parkuru pomáhají dělat jezdci našeho klubu, kteří jsou za to odměňováni jiným způsobem. I tak, jak všichni víme, udržet tým pracovně na výši a zajistit vše podle představ není jednoduché. 

Jakožto předseda a hlavní organizátor dění ve vašem klubu, připadáte si mezi ostatními členy spíš jako ředitel, psycholog, vychovatel, hlídač, kolega, kamarád, případně ještě jinak?
Kromě předsedy a organizátora jsem ještě i trenérem, takže kromě všech pocitů, které popisujete, musím udržet i dobrou tvůrčí náladu a bojového ducha u svých jezdců.

Kdybyste měl mít a vyslovit to nejtajnější přání ohledně ostravské Velké ceny ČSP 2015, jaké by bylo?
Přání směrem k Velké ceně je přímo veřejné: a to aby se nám podařila, bylo krásné počasí, naše i všechny ostatní koně výborně skákali a všichni abychom po skončení závodů odcházeli spokojeni.

Poslední otázka je pro všechny pořadatele stejná. Proč by diváci měli přijít právě na ostravské dějství ČSP?
Budou to krásné závody a my jako pořadatelé pro to uděláme maximum.

Velice Vám děkujeme za rozhovor a přejme ostravské Velké ceně ideální jezdecké počasí.


Publikováno 18. 3. 2015 13:45