Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

DESÁTÁ ZASTÁVKA ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU VE FRENŠTÁTUV rámci letošního 15. ročníku Českého skokového poháru proběhnou již pouze tři mítinky. Než se dění přesune do dějiště velkého finále v Olomouci, čekají jezdce a koně zastávky ve Frenštátu pod Radhoštěm a v Hořovicích na Berounsku…

Frenštátské kolo proběhne ve dnech 9. až 11. září. Tradičním vrcholem bude nedělní Velká cena, která se tentokrát pojede na stupni obtížnosti ST**, tedy s výškou překážek do 140 centimetrů.

V loňském roce nenašel přemožitele ve Velké ceně Frenštátu Jiří Hruška s klisnou Acoradia-MX i 2M a ani letos v seznamu startujících nechybí. Hned za ním se pak umístily další dvě ikony Českého skokového poháru, tedy aktuálně vedoucí muž žebříčku Marek Klus, a loňský vítěz finále Rudolf Doležal. Právě Rudolf Doležal si díky dobrému umístění z Velké ceny Plzně konané před necelými dvěma týdny zajistil dostatek bodů, aby se vrátil v průběžném hodnocení mezi elitní čtveřici, která postoupí do velkého finále se střídáním koní. Velmi rád by se v ní udržel, aby se v olomouckém finále pokusil obhájit loňské prvenství. Aktuálně se na nejvyšších příčkách pohárového žebříčku pohybují Marek Klus, Jaroslav Jindra, Rudolf Doležal, Jiří Papoušek a Jiří Luža, přičemž poslední tři zmínění jezdci mají shodný počet bodů. Bude tak napínavé sledovat, kdo bude v boji o udržení úspěšný. Navíc z takzvaných pozic pod čarou může zaútočit ještě několik jezdců, jako např. Aleš Opatrný, Jan Štětina, Jiří Hruška či Ladislav Arient. Svoji roli bude hrát jistě taktika, a tak zatímco někteří jezdci budou doslova honit každý pohárový bod, jiní budou šetřit síly na poslední dvě kola. To předfinálové v Olomouci bude navíc prémiově bodované.

Na seznamu startujících přihlášených do Velké ceny Frenštátu najdeme z moravských jezdců vedle Jiřího Hrušky také Marka Hentšela, Reného Olškáka či Veroniku Jelínkovou. Asi nejdál to bude mít ze severních Čech do Frenštátu Jan Chýle, který si s sebou přiveze do hlavní soutěže dva koně.

Součástí závodů budou samozřejmě také další kola seriálu Amateur Tour, Czech Junior cup a letošní novinky pro jezdce do 25 let s názvem U25.  V soutěži Amateur Tour loni ve Frenštátě zvítězila domácí Jana Gračková a Symaptika Adamantino. Na startovní listině však nebude vedle domácích chybět ani Dana Pinkavová, Wanda Harnolová či Monika Václavíková. Právě tyto tři jezdkyně figurují v elitní desítce prozatímního bodování. V Czech Junior Cupu letos již dobrou formu několikrát ukázala Vanda Tmějová, která se na pěkné výkony z první části sezony pokusí navázat právě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vedle své klisny Žilien Taurus Trans se představí ještě s koněm Hektor 4. Dále je nahlášená s dvojicí koní Pavla Benešová či Natálie Kreislová. Tradiční účastnicí frenštátského kola je také Lucie Kumarová, která si v loňském roce dojela pro druhé místo.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se začne závodit v pátek dopoledne, a to od nižších soutěží. Celkem se uskuteční patnáct soutěží. Tou poslední bude zmiňovaná Velká cena, jež je na programu v neděli po 14. hodině. Aktuální informace týkající se nejen tohoto frenštátského kola naleznete tradičně na stránkách pořadatele s adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Na tomto místě bude možné po všechny tři soutěžní dny sledovat on-line výsledky, v neděli pak i živý on-line přenos.