Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Martinický pohár v termínu mistrovství. Do Velké beru Larga, říká Klus

Zatímco do současné chvíle proběhla jen dvě ze čtyř naplánovaných kol Českého skokového poháru 2020, Martinicemi začíná série šesti Velkých cen v pěti týdnech po sobě. „Do Martinic beru Larga, aby si skočil na mistrovském place,“ říká Marek Klus.

V termínu 16. až 19. července se původně v Martinicích u Březnice mělo konat mistrovství České republiky v parkurovém skákání, ale po jeho odložení na začátek října se do tohoto týdne přesunul Český skokový pohár. V rámci domácí parkurové extraligy se jedná již o pátý mítink v pořadí. Ten první však skončil kvůli nepřízni počasí předčasně a třetí byl ze stejného důvodu zcela zrušen. Jezdci tak měli možnost do teď sbírat seriálové body pouze ve Zduchovicích a ve Frenštátu pod Radhoštěm.

I kvůli tomu zatím několikanásobný finalista i vítěz finále Českého skokového poháru Marek Klus nemá žádný bod v žebříčku jezdců. „Byl jsem jen v Litomyšli, kde nedělní program neproběhl. Nyní se chystám vzít do Velké ceny Martinic Larga, s nímž jsem, stejně jako s klisnou Massimou Rocca, poprvé šel těžkou soutěž začátkem července v Praze. Largo byl ještě takový divoký, takže doufám, že se mi to podaří trochu vylepšit. Massima je teprve osmiletá, takže má ještě volnější režim,“ říká Marek Klus.

Kromě Martinic plánuje tento jezdec, který nedávno změnil domovskou stáj, startovat při Českém skokovém poháru o dva týdny později v Olomouci, kde proběhnou hned dvě Velké ceny. „Vzhledem k tomu, že bude nyní pět pohárových mítinků za sebou, tak se účast určitě rozmělní. Hodně lidí jede nyní do Martinic na mistrovské kolbiště, někdo pojede o týden později do Chuchle a co vím, tak opravdu dost jezdců se chystá na přelomu července a srpna do Olomouce, protože tam proběhnou hned dvě bodovaná kola – v pátek Velká cena Brna a v neděli Velká cena Olomouce. Je to skvělá příležitost si skočit při jedněch závodech dvě těžké soutěže,“ konstatuje Klus.

I po Olomouci bude domácí parkurová extraliga pokračovat bez přestávky. Na 9. srpna byla přesunuta Velká cena Hradištka, následovat bude Velká cena Opavy. „Tím, jak je toho nyní hodně, tak asi čeští jezdci pojedou do Hradištka a moravští do Opavy. A je potřeba počítat i s tím, že dost jezdců plánuje v dalších týdnech účast na mezinárodních závodech ve Zduchovicích, v Praze a v Olomouci,“ upozorňuje Marek Klus. „Já bych rád určitě na CSI-W do Olomouce, CSIO Praha vynechám, neboť tam určitě bude velký přetlak koní, a navíc já se budu věnovat trenérským povinnostem při souběžně probíhajícím mistrovství České republiky dětí na pony,“ dodává.

Nyní se však veškerá pozornost upíná na martinické kolbiště resortu Equitana, kde od čtvrtka 16. do neděle 19. července proběhne devatenáct soutěží. Kromě nedělní Velké ceny zařazené do Českého skokového poháru, jež se poprvé letos pojede na výšce 150 centimetrů, se účastníci i diváci mohou těšit na rámcové seriály Amateur Tour, Czech Junior Cup (120/125 cm) a U25 pro jezdce do 25 let s výškou překážek do 140 centimetrů. Do hlavní soutěže je zapsáno více jak třicet dvojic. Vedle Marka Kluse tam má nahlášené koně i člen reprezentačního A-kádru Ondřej Zvára, vedoucí jezdec ČSP Jan Štětina či loňský vítěz finále Rudolf Doležal.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 16. 7. 2020 9:14

Strnadlová obhájila vítězství ve Velké ceně Frenštátu. Rozhodlo finále

Po základním kole Velké ceny Frenštátu, která se jela jako druhé kolo Českého skokového poháru, to na obhajobu vítězství Lucie Strnadlové nevypadalo, ale nakonec se jí to v sedle Feminy přece jen podařilo, když zajela nejlepší finálový parkur.

Český skokový pohár má za sebou druhé kolo letošního devatenáctého ročníku. Ve Frenštátu pod Radhoštěm se na start Velké ceny Eurobit postavilo čtrnáct dvojic, ale žádná nedokončila celou soutěž bez trestných bodů.

Tři účastníci přitom postupovali do finálové části soutěže s nulou na bodovém kontě. Jak Martin Šoupal s Cornechaccou, tak Marek Hentšel s Censorem i Kateřina Kubrická s Lentilkou v závěru chybovali. Finišmanka Kubrická, stejně jako Šoupal, inkasovala dokonce dvakrát a skončila až osmá.

Do finále pro desítku nejlepších přitom postupovali i jezdci s dvěma chybami ze základního kola. Někteří z nich ovšem napodruhé předvedli precizní jízdu a posunuli se výrazně vzhůru. To byl případ Jana Štětiny s Guusem a Jiřího Tměje s Crosbym, kteří nakonec zaujali pátou, resp. čtvrtou příčku.

Se šestým místem se musel spokojit již zmiňovaný Martin Šoupal, jenž měl také v součtu osm bodů, ale o něco horší finálový čas. Ještě pomalejší byl poslední z trojice bezchybných po základním parkuru Marek Hentšel. Censor však ve finále chyboval jen jednou a po sečtení bodů z obou kol dokončil třetí v pořadí.

Dva nejvyšší řádky výsledkové listiny patřily jezdcům, kteří do finále se čtyřbodovou penalizací již vstupovali a druhou část překonali čistě s časem kratším než 50 sekund. Hodnotu 49,84 ukazovala časomíra v případě Michala Žáka v sedle Floris. Lucie Strnadlová s Feminou byla o více jak pět vteřin rychlejší, a tak přestože v obhajobu loňského vítězství nedoufala, nakonec se jí to podařilo.

„Úplně dobrý pocit jsem po základním kole neměla, ale na finále to stačilo. První jsem šla s Fall River Blue, s ním jsem si chtěla hlavně vyzkoušet trasu předtím než půjdu s Feminou. Ta je hodně rychlá a vyšlo nám to. Málem jsem sice spadla na posledním skoku, ale dobrý,“ zhodnotila vítězka.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam finále Velké ceny Frenštátu odvysílá Česká televize ve středu 8. července od 17:45 hodin na programu ČT Sport.


Publikováno 6. 7. 2020 11:44

Štětina je Českému skokovému poháru věrný. Z Plzně jede i do Frenštátu

Jedním z nejvěrnějších účastníků Českého skokového pohár je Jan Štětina z plzeňské Jezdecké stáje Schneider. Se svými svěřenci se chystá i na další kolo do Frenštátu pod Radhoštěm. „Věřím, že travnaté kolbiště bude v perfektní kondici,“ říká.

Jan Štětina v letošním roce využil zatím všechny možnosti startovat na závodech, které jsou součástí seriálu Český skokový pohár. „Zrušení nedělního programu úvodního mítinku v Litomyšli kvůli počasí byla velká škoda, vše bylo perfektně připravené. O týden později ve Zduchovicích to pro mě byly i přes bouřkové počasí moc hezké závody, i díky přijatelnému počtu startujících. Byl jsem moc spokojený i s parkury Petra Maška,“ zhodnotil letošní proběhlé závody domácí parkurové extraligy Jan Štětina, který byl odhodlaný jet i do Ostravy na třetí díl seriálu. „Chystal jsem se vyrazit už ve čtvrtek navečer, ale pořadatelé mě upozornili, abych ještě den počkal, že předpověď hlásí velké bouřky. V pátek ráno mi volal Marek Hentšel, že je tam vše pod vodou a závody se ruší.“

Ve Velké ceně Zduchovic, jež byla tedy prozatím letos jedinou bodovanou soutěží, se podařilo Janu Štětinovi probojovat v sedle Gylorda do finále mezi nejlepších deset: „Koně skákali moc dobře, ale je samozřejmě znát, že se musí ještě rozeskákat. Gylord měl před finále Velké ceny dobrou výchozí pozici, základní kolo šel čistě, ale ve finále už mu trochu došly síly a dvakrát chyboval.“

Nyní se Jan Štětina chystá se svými svěřenci na další starty v rámci Českého skokového poháru, a to ve dnech 3. až 5. července ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Myslím, že Frenštát je připravený, je tam výborný povrch, navíc hodně propískovaný. Když nebude extrémně pršet, věřím, že bude tráva v perfektní kondici. Navíc závodiště má své kouzlo, je tam nádherná příroda,“ říká. Extrémní počasí zažilo frenštátské kolo v roce 2019, kdy Jan Štětina odstartoval nakonec pouze s jedním koněm, jelikož povrch byl důsledkem vydatných dešťů značně poznamenán. Na soupisce Velké ceny Frenštátu bylo v den uzávěrky přihlášek celkem deset koní s osmi jezdci. Kromě Jana Štětiny například také Marek Hentšel či Lucie Strnadlová, dále pak Tina Šalková nebo Jiří Tměj a další.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 1. 7. 2020 14:15

ČSP Velká cena Ostravy zrušena. Přes noc spadlo přes 40 milimetrů vody

Stejně jako musela být před dvěma týdny první letošní Velká cena Českého skokového poháru v Litomyšli, neproběhne ani třetí závod v Ostravě. Ten měl začít v pátek, ale přes noc napršelo tolik vody, že je kolbiště zcela nezpůsobilé. Navíc stále prší.

Domácí parkurová extraliga se i přes pandemii koronaviru Covid-19 dokázala po nuceném odložení startu sezony vzkřísit, ale plány pořadatelů těchto oblíbených závodů pro změnu hatí počasí.

Nejprve musel být předčasně ukončen úvodní mítink v Suché u Litomyšle, ale odnesla to jen finálová neděle 7. června. Týden poté se konala při častých bouřkách Velká cena Zduchovic. Další těžká rána pro zástupce Asociace Český skokový pohár přišla v pátek 19. června, kdy měl odstartovat třídenní program Velké ceny Ostravy.

„Ještě ve čtvrtek travnaté kolbiště bylo v perfektní kondici. Bohužel v noci na pátek spadlo přes 40 milimetrů srážek a stále prší. Dnes i zítra by mělo napršet kolem 25 milimetrů. Vzhledem k tomu, že již nyní je půda zcela nasycena, není možné, aby soutěže mohly bezpečně proběhnout,“ říká event manažer Českého skokového poháru, Aleš Suchánek.

V roce 2020 mělo v rámci Českého skokového poháru proběhnout celkem jedenáct závodů. Po Litomyšli, Zduchovicích a Ostravě bude následovat další mítink s travnatou plochou ve Frenštát pod Radhoštěm a v půlce července se parkuroví jezdci vydají do Resortu Equitana v Martinicích na Příbramsku.

Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 19. 6. 2020 8:25

Český skokový pohár míří do Ostravy. Lucie Strnadlová obhajobu neřeší

Třetí kolo Českého skokového poháru hostí ostravské kolbiště od 19. do 21. června. Loňská vítězka Velké ceny Lucie Strnadlová bude přitom, i když o obhajobě moc nepřemýšlí. „Marek Klus je natěšený a bude jistě bojovat o co nejlepší výsledek,“ říká.

Třetí zastávkou Českého skokového poháru 2020 je Ostrava – Stará Bělá. Parkuroví jezdci se tam sejdou ve dnech 19. až 21. června. Poprvé se v letošním roce chystá účastnit tohoto seriálu také loňská vítězka Velké ceny Ostravy, Lucie Strnadlová. Od začátku roku zatím navštívila pouze několik závodů s mladými koňmi, a to v Olomouci, v Opavě a ve Frenštátu. Do Olomouce s sebou vzala rovněž desetiletého holandského valacha Fall River Blue VDL, s nímž je přihlášena do nedělní Velké ceny, a kterému neřekne jinak než Franta.

Nad obhajobou loňského vítězství zatím Lucie příliš nepřemýšlí. „Myslím, že například Marek Klus je hodně natěšený, určitě se bude snažit o co nejlepší výsledek, stejně tak jako domácí Marek Hentšel. Franta zatím příliš neskákal na trávě, proto s ním budu startovat už v pátek, abych viděla, jak se bude chovat,“ říká Lucie. V rámcových soutěžích bude sedlat také osmiletou klisnu Carpalu-Peli.
„Pokud již nebude moc pršet, myslím si, že by mohl být povrch dobrý. Přijdou-li však další vydatné deště, budu přemýšlet o tom, jestli vůbec do Ostravy vyrazím. Franta je velký kůň, takže by se mu asi neskákalo příliš komfortně,“ uvažuje nad rozmary počasí posledních dní Lucie Strnadlová a zároveň prozradila, že loňská vítězka, klisna Carina má aktuálně namířeno do chovu. „Pokud zabřezne, bude mít příští rok hříbátko. Vybrali jsme plemeníka Fantomas de Muze.“

Do Velké ceny Ostravy bylo těsně před uzávěrkou přihlášek zapsáno celkem jedenáct koní, vedle Lucie Strnadlové a Fall River Blue VDL například také Jan Štětina s koňmi Guus S a Benito-S, Marek Klus s Massimou Rocca VLS a Largem či domácí Marek Hentšel s Deborah a Censorem.

V roce 2020 proběhne v rámci Českého skokového poháru celkem jedenáct závodů. Po Litomyšli, Zduchovicích a Ostravě bude následovat Frenštát pod Radhoštěm a Martinice. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 18. 6. 2020 9:41

Opatrný nemá konkurenci. Po Chuchli bral vítězství i při ČSP ve Zduchovicích

Devatenáctý ročník Českého skokového poháru odstartoval na druhý pokus ve Zduchovicích, kam přijel na vítězné vlně z Velké Chuchle Aleš Opatrný. I v nedělní Velké ceně ČSP dokázal, že v České republice nemá konkurenci a v sedle Forewera vyhrál.

Ve finále Velké ceny Zduchovic, která byla po zrušení nedělního programu o týden dříve v Suché u Litomyšle prvním bodovaným závodem letošního devatenáctého ročníku Českého skokového poháru, předvedla jako první bezchybnou jízdu Kateřina Veselovská s Celanem S, ale zapisovala si jeden trestný bod za překročení času. Podobně na tom byl i loňský vítěz finále Českého skokového poháru Rudolf Doležal s Quattro Centem. V cíli byl přece jen o něco rychleji, a tak se zařadil na průběžnou vedoucí příčku.

Druhý od konce však startoval Aleš Opatrný se svou stájovou jedničkou Forewerem. Jako jediný dokázal udržet nulu na bodovém kontě a podevětatřicáté zvítězil ve v pohárové Velké ceně. Finišmanka Kateřina Kučerová s Anabel Vant Kathof jednou chybovala.

„Když člověk jezdí na Forewerovi, tak to je jako když Pepa Váňa jezdil na Železníkovi, nebo Tiumenovi. – Je to prostě trošku kůň z jiného světa,“ konstatoval spokojeně Opatrný. Ten se radoval z vítězství za poslední dny již několikrát. Při zahajovacím mítinku Českého skokového poháru v Suché, který musel být kvůli nepřízni počasí předčasně ukončen, ovládl sobotní hlavní soutěž a o sedm dní později nenašel přemožitele v pražské Velké Chuchli, kde dokonce se svými koňmi obsadil tři nejvyšší příčky.

Opatrnému se daří i v roli trenéra. Jeho svěřenkyně Linda Protychová předvedla v sedle Copins Boye nejlepší výkon v seriálové soutěži U25 pro jezdce do 25 let. V dílčím finále Czech Junior Cupu se nejvíce dařilo Nikole Egrové s Quiliscou. Třetím rámcovým seriálem Českého skokového poháru je Amateur Tour. Vzhledem k tomu, že ta pravidelně vrcholí již v sobotu, tak jako jediná má za sebou již dvě kola. To druhé dopadlo nejlépe pro Denisu Ryndovou se Silbi.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam finále Velké ceny Zduchovic odvysílá Česká televize ve středu odpoledne na programu ČT Sport.

TZ ke stažení v PDF...


Publikováno 15. 6. 2020 8:22

Jan Štětina: Gylorda a Fantastica čeká repete při ČSP ve Zduchovicích

Druhé kolo Českého skokového poháru hostí jezdecký areál ve Zduchovicích, kam se chystá i Jan Štětina se stejnými koňmi, s nimiž startoval v Litomyšli. „Bylo mi líto, že se tam nemohl uskutečnit nedělní program, vše bylo připravené výborně,“ říká.

Závěrečný den prvního letošního mítinku Českého skokového poháru, který probíhal v Suché u Litomyšle, musel být bohužel kvůli vydatným dešťům zrušen a s ním i nedělní Velká cena. „Bylo mi líto, že se nemohl uskutečnit nedělní program, protože vše bylo připravené výborně,“ vyjádřil se k situaci jeden z účastníků Jan Štětina. „Pršet začalo až v sobotu večer kolem osmé hodiny, ale pršelo celou noc až do rána, spadlo opravdu hodně vody a vše bylo promoklé. Navíc předpověď na neděli také nebyla zrovna příznivá. Hned ráno jsme se tedy dozvěděli, že jsou soutěže zrušeny.“ Do Litomyšle vyrazil Jan Štětina s koňmi Gylord-S a Fantastico-S, ti pojedou pravděpodobně i na druhé kvalifikační kolo Českého skokového poháru do Zduchovic, aby byli připraveni na blížící se Memoriál Jana Papouška v Martinicích, což je jeden z velkých cílů tohoto reprezentanta Jezdecké stáje Schneider. Domácí parkurové extralize však zůstává věrný: „Pokud to půjde a budou koně zdraví, nenechám si ujít žádné z kol Českého skokového poháru. Do Zduchovic povezu opět Gylorda a Fantastica, ostravského třetího kola by se měli účastnit Benito a Guus.“

Druhý díl Českého skokového poháru 2020 začíná ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou již ve středu 10. června nižšími soutěžemi a program vyvrcholí nedělní Velkou cenou s výškou překážek do 145 centimetrů. Na seznamu účastníků jsou vedle Jana Štětiny například také Aleš Opatrný s koňmi Gucci a Forewer, Rudolf Doležal a Quattro Cento či Sofie Najmanová a Billy Baron Z. Loňský finalista seriálu Jan Štětina vnímá aktuální jezdecký boom po uvolnění vládních restrikcí pozitivně, stejně tak jako odložení republikového šampionátu na říjen: „Díky tomu, že se nyní závody zahustily, se alespoň rozmělnila startovní pole, což je taky dobře. Nejsou alespoň na závodech již taková kvanta soutěžících. – Posunutí mistrovství České republiky mi nevadí, jelikož sezona odstartovala o dva měsíce později a celá se to takto prodlouží. Navíc spousta jezdců zatím nemá ani splněnou kvalifikaci, republikový šampionát v červenci by tak pro ně byl příliš brzy.“

Jan Štětina by se v letošním roce rád kromě Českého skokového poháru účastnil také mistrovství a budou-li k tomu podmínky, chystá se i za hranice. „Rád bych dobře prezentoval sportovní stáj pana Schneidera. Pokud se naskytne šance zahraničních startů, nejspíše toho využijeme, ale to záleží na řadě dalších okolností. Ale jinak bych se rád opět probojoval do finále Českého skokového poháru a dosáhl co nejlepšího výsledku na mistrovství České republiky,“ dodal. V roce 2020 proběhne v rámci Českého skokového poháru celkem jedenáct závodů. Po Litomyšli a Zduchovicích bude následovat Ostrava, Frenštát pod Radhoštěm a Martinice. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání odvysílá Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 10. 6. 2020 10:05

Máme za sebou generálku. Teď už se těšíme na Velkou cenu, říká Skřivan

V důsledku dosavadních omezení kvůli pandemii startuje parkurová série Český skokový pohár 2020 až na začátku června, ve dnech 4. až 7. 6. v jezdecké areálu Suchá u Litomyšle. Na startu Velké ceny Litomyšle se představí také Aleš Opatrný a Gentlemen.

Stejně tak jako zasáhla probíhající pandemie veškeré sportovní akce po celém světe, se změnami v kalendáři se musela popasovat i parkurová série Český skokový pohár. Prvním letošním mítinkem seriálu se tak stane Velká cena Litomyšle, nicméně v jezdeckém areálu Suchá se bude po koronavirové pauze závodit již podruhé.

„Na konci května u nás proběhlo na závodech 250 startů, byla to tedy taková generálka. Během prvního kola Českého skokového poháru očekáváme v průměru dvě stě startů denně,“ prozradil majitel areálu a zároveň prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan. Do příprav bohužel nadále zasahuje komplikovaná situace, přestože se omezení pomalu rozvolňují. „Musel jsem řešit poměrně prekérní situaci kvůli boxům. Dlouhodobě spolupracuji s polskou firmou, kterou bohužel v poslední chvíli nepustili přes hranice. Musel jsem tedy rozhodit sítě a podařilo se mi sehnat firmu z Německa. Boxy jsou již připravené,“ prozradil Jiří Skřivan. „Rozpis zůstal beze změn a uzávěrka přihlášek byla stanovena na úterý 2. června večer. Stále platí omezení do tři sta lidí, neprobíhá tedy žádná propagace akce a z tohoto důvodu nevyužívám ani podporu nových partnerů, na to je příliš náročné období. Akci podpoří pouze několik stálých partnerů, například z těch, kteří mají u nás ustájené koně.“

Na startu Velké ceny bylo v den uzávěrky nahlášeno celkem 26 startů, a to včetně Aleše Opatrného s Gentlemenem van het Veldhof či Sáry Vingrálkové a Oscara des Fontaines. „Popravdě jsem doufal, že ve Velké ceně bude přihlášeno o něco více koní, na druhou stranu se také zahustily závody, je to tedy takový standard. Pořád věřím, že nás čeká dobrá sezona, a na první kolo Českého skokového poháru se těšíme,“ říká Jiří Skřivan.

V roce 2020 proběhne v rámci Českého skokového poháru celkem jedenáct kol. Z Litomyšle se dění po týdnu přesune do Zduchovic, následovat bude Ostrava, Frenštát pod Radhoštěm a Martinice. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali ve spolupráci s internetovou televizí EquiTV.cz živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání odvysílá Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 3. 6. 2020 8:38

Reprezentanti chtějí skákat při domácí extralize výš, ale až později

Jelikož jsou mezinárodní závody stále v nedohlednu, domácí parkurová extraliga pod hlavičkou Českého skokového poháru slibuje atraktivní sportovní podívanou za účasti mnohých reprezentantů. Ti by však rádi absolvovali i soutěže do 150 centimetrů.

Většina pohárových Velkých cen se v posledních letech odehrávala na stupni obtížnosti T*, tj. do 145 centimetrů. Poté, co se uzavřely hranice, se řada jezdců i trenérů vyslovila pro to, aby se při Českém skokovém poháru častěji uskutečnily hlavní soutěže na úrovni o stupeň vyšší – do 150 centimetrů (T**) a seriál U25 pro jezdce do 25 let pak na výšce 140 centimetrů.

Hned druhé kolo této domácí parkurové extraligy ve Zduchovicích na Příbramsku bylo vypsané jako stopadesátka, resp. stočtyřicítka pro kategorii U25. Nakonec ovšem převážil názor, že 14. červen je pro tyto výšky přece jenom příliš brzo, a tak se vše vrací do původního plánu, tzn. Velká cena Zduchovic se pojede jako T* (145 centimetrů) a U25 bude mít nedělní soutěž s výškou překážek 135 centimetrů.

„Je potřeba nechat koně trochu rozběhnout a až pak zvýšit obtížnost. Při Českém skokovém poháru tedy budeme výšky zvedat až při pátém kole v Martinicích. Litomyšl, Zduchovice, Ostrava a Frenštát poběží tedy v nižším režimu,“ uvedl event manažer ČSP Aleš Suchánek.

Celkem Český skokový pohár bude mít jedenáct kol. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi. Další podrobnosti Českém skokovém poháru najdete na internetových www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 29. 5. 2020 10:58

Český skokový pohár 2020: Proběhne jedenáct kol v deseti destinacích

V návaznosti na oznámení termínů mistrovství České republiky a mezinárodních závodů pod hlavičkou České jezdecké federace finalizoval nový kalendář i Český skokový pohár. Domácí parkurová extraliga začne 7. června v Suché u Litomyšle.

Český skokový pohár bude mít v sezoně 2020 celkem jedenáct kol v deseti destinacích. Odložení startu seriálu o více jak dva měsíce tak nebude mít zásadnější vliv na jeho podobu. „Chtěl bych moc poděkovat všem pořadatelům, že vyvinuli maximální úsilí, aby Český skokový pohár mohl proběhnout bez výraznějšího omezení. Považuji to za velký úspěch,“ konstatoval prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan.

Sestavit novou termínovou listinu nebylo jednoduché, zejména s ohledem na skutečnost, že se velmi často měnily podmínky pro realizaci sportovních akcí, zejména ve vztahu k maximálnímu počtu účastníků. „Změny termínů komunikoval s jednotlivými pořadateli event manager Českého skokového poháru Aleš Suchánek tak, aby mohl celý seriál proběhnout v souladu s dalšími stěžejními akcemi jezdecké sezony a všechny závody se nekumulovaly do podzimního období,“ říká Skřivan.

„V neposlední řadě jsme se museli dohodnout tak, aby v České republice mohly proběhnout dvoje původně plánované mezinárodní skokové závody, o které jsme nechtěli přijít. Zároveň jsme nechtěli přijít ani o žádné z kol Českého skokového poháru, nicméně pořadatelé Velké ceny Ptýrova se rozhodli svoje jezdecké závody zrušit. Mají to postavené celé na noční ceně, která je divácky velmi atraktivní. Bohužel není jasné, zda bude možné akci s velkým množstvím diváků uspořádat v takovém rozsahu, jak jsme byli zvyklí, proto bylo tedy ptýrovské kolo na žádost pořadatele z kalendáře Českého skokového poháru vyškrtnuto,“ pokračuje prezident Asociace ČSP.

Svůj vlastní mítink nebude mít Velká cena Brna, ta ovšem proběhne v rámci olomoucké zastávky. „Již jsme něco podobného v historii poháru zažili několikrát, když např. někde přišla velká voda, tak se vypsalo náhradní kolo během jiného mítinku, aby soutěžící nepřišli o body. Brněnské kolo tedy proběhne v pátek při Velké ceně Olomouce. Více méně tedy vypadne pouze Ptýrov, nepojede se proto dvanáct, ale jedenáct kol a finále,“ upřesňuje Jiří Skřivan. „Finále jsme vykomunikovali také na podzim, aby proběhlo ještě v době, kdy bývá pěkné počasí. Po nahlášení nového termínu mistrovství České republiky v Martinicích na začátku října se nám sezona poměrně rozvolnila, díky čemuž předpokládáme, že všechny mítinky proběhnou s poměrně velkou účastí na kvalitní sportovní úrovni.“

Velkým pozitivem pro domácí parkurovou extraligu by měla být účast parkurových reprezentantů, kteří za normálních okolností téměř výhradně objíždí mezinárodní mítinky. „Věřím, že parkurový sport v rámci Českého skokového poháru může letos proběhnout velmi zdárně, a to i za účasti těch, kteří by jinak vzhlíželi například až k olympijským hrám. Myslím, že se nám podařilo termínovou listinu dobře přizpůsobit současné situaci. Nejedná se jen o Český skokový pohár, ale obecně o český skokový sport. Věřím, že všechno zlé je pro něco dobré a třeba nám nastalá situace s Covidem-19 přinese posun ve sportovní úrovni českého skokového sportu,“ dodává Skřivan.

Veškeré podrobnosti k Českému skokovému poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

TERMÍNOVÁ LISTINA ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2020:

7. 6. Velká cena Litomyšle
14. 6. Velká cena Zduchovic (původní termín 13. 9.)
21. 6. Velká cena Ostravy (původní termín 24. 5.)
5. 7. Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm (bez změny)
19. 7. Velká cena Martinic (původní termín 19. 4.)
26. 7. Velká cena Prahy – Chuchle Arena Praha (původní termín 30. 8.)
31. 7. Velká cena Brna – ESC Olomouc (původní termín 3. 5.)
2. 8. Velká cena Olomouce – ESC Olomouc (bez změny)
16. 8. Velká cena Opavy (bez změny)
23. 8. Velká cena Hradištka (původní termín 17. 5., VC Ptýrova zrušena)
19. a 20. 9. Velká cena Hořovic + FINÁLE ČSP (původní termín 26. a 27. 9.)

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 13. 5. 2020 12:29