Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


ČSP - Velká cena Plzně 2015 - změna času zahájení pátečních soutěží

Zítra zahajuje letošní ročník Velké ceny Plzně 2015 v rámci seriálu Český skokový pohár........

Po uzávěrce přihlášek a přepočtení počtu startujících dvojic si dovoluje pořadatel oznámit posunutí startu první zahajovací soutěže a to na 8.30 v pátek ráno.

Počasí má být celý víkend příznivé, kolbiště doznává posledních úprav, jinak je vše připraveno. Na webu www.ceskyskokovypohar.cz již najdete seznamy startujících dvojic na celý víkend, startovní listiny budou již tradičně losovány následně. Do samotné vrcholné soutěže v neděli, tedy do Velké ceny Plzně je přihlášeno prozatím 18 dvojic. Obě seriálové tour, tedy Amateur tour a Czech junior cup jsou též velmi slušně obsazeny, takže se ve všech ohledech dá očekávat boj o seriálové body na všech úrovních.

Srdečně tedy zveme k návštěvě Velké ceny Plzně a těšíme se s Vámi na viděnou.


Autor: Martin Pecka Publikováno 27. 8. 2015 10:45

PLZEŇ HOSTÍ 10. KOLO ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2015

V rámci desátého kola extraligové soutěže Českého skokového poháru budou jezdci bojovat o body do žebříčku ve dnech 28. – 30. srpna v areálu JK Slavia VŠ Plzeň. Hlavní soutěží bude tradičně Velká cena, v níž nebudou chybět ani jezdci z elitní pětky…

Během třídenních skokových závodů se jezdci představí ve 13 soutěžích. Nedělní Velká cena, která je tradičně na programu od 15.00 hodin, přivítá na svém startu také Rudolfa Doležala či Jaroslava Jindru. Rudolf Doležal má dokonce šanci stát se lídrem žebříčku! K tomu by však musel vyhrát a získat tedy 15 bodů za první příčku. Jeho největší soupeř Marek Klus totiž do Plzně nejede a vede s náskokem 14 bodů. Druhý zmíněný z TOP 5 je momentálně na pátém řádku průběžného pořadí. Na posun mezi čtveřici jezdců postupujících do finále ztrácí šest bodů, takže v případě úspěšné Velké ceny by se tento jezdec mohl mezi nejlepší čtyři posunout. Sedlat bude své dva koňské svěřence, jimiž jsou Qentino Donth-M a Ascobar. Dotáhnout se bodově na jezdce aktuálně figurující na 3. pozici mohou v případě vítězství ještě Jan Štětina a Josef Kincl. Mezi jezdci, kteří se přihlásili do Velké ceny, figuruje také dvojnásobný olympionik ve všestrannosti Jaroslav Hatla. Ten si s koněm Caramouche Z nenechal ujít ani předešlou noční Velkou cenu Ptýrova, kde po bezchybném výkonu obsadil třetí příčku.

Při desátém kole samozřejmě nebudou chybět ani rámcové seriálové soutěže Amateur Tour a Czech Junior Cup. Jelikož do konce letošního ročníku již nezbývá mnoho kol, řada jezdců vyráží do Plzně proto, aby si zajistili nebo pojistili účast v rámci olomouckého finálového klání. V obou žebříčkách boduje mnoho jezdců a finále je určeno jen těm nejlepším. Bodové rozdíly jsou přitom poměrně malé. Amatérské soutěže budou mít na startu dva úspěšné jezdce z Ptýrova. Na vítězné vlně do Plzně přijede ptýrovský vítěz Jaroslav Vábek, který při dovátém kvalifikačním kole dosáhl na své první finálové vítězství v sedle Lady Charlotte. Ptýrov byl úspěšný také pro Karolínu Filingerovou, která se díky němu dostala do čela žebříčku se sedmibodovým náskokem.

V Czech Junior Cupu se představí momentálně třetí nejlépe bodující jezdkyně v obou věkových kategorií, Veronika Vacková i Denisa Vegrichtová. Mezi další účastníky bude patřit Lenka Heřmanová, Martin Vašák, loňská plzeňská vítězka Kristýna Hofmeisterová či Daniel Uleščenko. A právě nejlepší junior plzeňského kola obdrží pohár primátora. Záštitu nad tímto kolem Českého skokového poháru totiž převzal primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Příchozí nebudou ochuzení ani o tradiční doprovodný program, který bude připraven i pro ty nejmenší příznivce koní. Začátky úvodních soutěží jsou předpokládány každý den od 9.30 hodin. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 26. 8. 2015 12:38

Velká cena Plzně se záštitou primátora města

Již pouze desítky hodin nás dělí od zahájení plzeňského pokračování Českého skokového poháru. Přípravy v areálu VŠ Plzeň finišují tak, aby se v pátek 28.srpna 2015 otevřely brány pro účastníky prvního ze tří závodních dní Velké ceny Plzně....

Velmi příjemnou informací je, že záštitu nad dalším pokračováním parkurové extraligy převzal Primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký, který osobně předá v rámci nedělního programu pohár primátora nejlepšímu juniorovi plzeňské Velké ceny. 

Tradičně je na nedělní odpoledne připraven i zajímavý doprovodný program, při kterém si na své přijdou ti nejmenší i ti dříve narození příznivci koní. Vrcholem celého mítinku bude již desátá Velká cena čtrnáctého ročníku ČSP.

Přijměte pozvání do Plzně v termínu 28. - 30. srpna 2015


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 24. 8. 2015 10:00

Jen pár dní zbývá do startu Velké ceny Plzně 2015

V termínu 28. – 30. srpna 2015  se jezdecký areál JK Slavia VŠ Plzeň stane dějištěm dalšího pokračování Českého skokového poháru. Proběhne zde Velká cena Plzně 2015....

Čtrnáctý ročník parkurové extraligy, tedy Českého skokového poháru, spěje ke svému závěru. Olomouckému finálovému mítinku na konci září budou předcházet už pouze dvě velké ceny a to v Plzni a v Hořovicích. 

Mezi jezdci se začíná taktizovat. Letos poprvé se do celkového pořadí započítává devět nejlepších umístění jezdců a tak všichni zatím mají šanci velmi výrazně navýšit svůj dosavadní bodový zisk. I proto se tedy dá očekávat v rámci nadcházejících Velkých cen zajímavý souboj o pohárové body a případný vstup do finálové čtyřky. Rozhodnuto ještě zdaleka není, měnit se může ještě cokoliv. 

Plzeňský díl seriálu již doslova klepe na dveře. Uzávěrka rezervací boxů pro ustájení je 19. srpna do 21.00 hodin, přihlášky do jednotlivých soutěží se pak uzavřou 26. srpna. 

Společně se tedy můžeme těšit na plzeňské dějství ČSP, které již může hodně napovědět, kdo bude patřit do finálové čtveřice, která se popere o letošní vítězství v olomouckém finále se střídáním koní. Sledujte web www.ceskyskokovypohar.cz. Na viděnou při Velké ceně Plzně příští týden.


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 18. 8. 2015 13:37

ALEŠ OPATRNÝ OBHÁJIL VÍTĚZSTVÍ V NOČNÍ VELKÉ CENĚ PTÝROVA

Český skokový pohár 2015 pokračoval v sobotu 15. srpna 9. kolem, jehož vrcholem se stala Noční eLED.cz Velká cena Ptýrova. Ta se jela stejně jako vloni ve večerních hodinách pod umělým osvětleným. Prvenství v ní obhájil po roce Aleš Opatrný…

Na start hlavní soutěže, jejíž začátek byl naplánován na 21. hodinu, se postavilo celkem 32 dvojic. Pět z nich dokázalo překonat všechny překážky vysoké až 145 centimetrů překonat bez shození, ovšem dvě si připsaly po jednom trestném bodu za překročení stanoveného času. Mezi nimi byl i dvojnásobný olympionik v jezdecké všestrannosti Jaroslav Hatla, který si závodní program v mezidobí kvalifikací pro olympijské hry 2016 v Riu zpestřil startem na Ptýrově v sedle Caramouche Z. Ve finálové části Velké ceny již žádný trestný bod na své konto nepřidal a nakonec se mohl radovat z bronzové příčky. Jeden z bezchybných ze základního parkuru – Jan Štetina s Casanovou-S, totiž ve finále obdržel osmibodovou penalizaci za dvě shození a z medailových pozic se propadl až na 7. místo výsledkové listiny, za Jiřího Papouška, Barboru Tomanovou a Josefa Kincla.

Dva jezdci dokázali se svými svěřenci projít celou soutěží bez jediného trestného bodu. Nejprve se to podařilo Jakubovi Novotnému s Perrym 1 a po něm ještě Alešovi Opatrnému s Acovarem, jenž plně využil výhody finišmana a Novotného jízdu překonal ještě o více jak 6 sekund. Ptýrovský start s jeho současnou stájovou jedničkou Acovarem přitom pro Opatrného byl hlavně z tréninkových důvodů. V září se totiž chystá na prestižní Global Champions Tour do Vídně, kde se také bude startovat pod světly reflektorů. „S Acovarem jsem nikdy takto při nočním skákání nestartoval, a tak jsem chtěl otestovat, jak bude na umělé osvětlení reagovat. Musím říct, že jsem žádný rozdíl nepoznal oproti startu za běžného denního světla, tak jsem byl moc spokojen,“ prozradil Aleš Opatrný.

Noční eLED.cz Velká cena Ptýrova se těšila z obrovského zájmu diváků a atmosféra tak byla naprosto strhující. „Byl jsem z toho docela mile překvapen, jelikož přes den tady mnoho návštěvníků nebylo. Tak jsem se obával, že řada lidí dala přednost sledování on-line přenosu z domova. Nakonec však aréna byla naprosto plná a možná tu bylo ještě o něco víc lidí, než při nedávném mistrovství České republiky,“ podotkl Opatrný, který právě na tomto kolbišti před měsícem vybojoval mistrovský titul v parkurovém skákání.

Samotné Velké ceně předcházela mj. dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží Amateur Tour a Czech Junior Cup. Obě soutěže vrcholily rozeskakováním, přičemž v Amateur Tour se do něj probojovaly jen čtyři dvojice. Hana Dastychová s Nirvanou 1, Martina Svobodová s Orinem 4 i Jaroslav Vábkem s Dekamerovnem v něm ovšem udělali jednu chybu a obsadili druhé až čtvrté místo. Posledně jmenovaný Jaroslav Vábek měl ovšem v rozeskakování hned dva koně. S Lady Charlotte ani jednou nezaváhal, a tak i když byl o něco pomalejší než Hana Dastychová v sedle Nirvany 1, zaslouženě zvítězil.

V Czech Junior Cupu do rozeskakování postupovalo hned osm dvojic. Čisté konto si udržely až do konce jen dvě. Denisa Menšíková s Jolie du Defey byla tou pomalejší a musela se tedy spokojit s druhým místem před Terezou Vysoudilovou s Isarem. Ta byla pro změnu ze všech nejrychlejší, ale chyba jí zabránila ve vítězství. Nejvyšší stupínek obsadila Veronika Vacková s Gallery a to i přes to, že to zprvu vypadalo, že do soutěže ani nenastoupí. Na opracovišti totiž prodělala karambol, který nevypadal vůbec dobře. Vše se nakonec v dobré obrátilo a Veronika Vacková si podobně jako Jaroslav Vábek v Amateur Tour připsala své první prvenství ve vrcholu této pohárové túry.

Netradičním doprovodným programem bylo podvečerní štafetové skákání s výškou překážek do 125 centimetrů. Zapojilo se do něj šest jezdeckých dvojic. Soutěžící v každém ze dvou kol absolvovali dva parkury s deseti skoky. Museli se libovolně střídat tak, aby dosáhli co nejkratšího času, ale vždy, kdy jedna z dvojic udělala chybu. Dění na kolbišti sice občas nebylo zcela přehledné, ale v jiných případech diváci mohli obdivovat skvělou souhru jezdců, kteří se dokonale doplňovali v načasování skoků, a to i při neočekávaných změnách po shození překážky. Z prvenství se nakonec radovali Josef Kincl a Marek Klus, kteří dosáhli součtu časů 188,19 sec. To bylo zhruba od 20 sekund více, než měli jejich největší konkurenti – Jaroslav Hatl a Jan Chýle.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Hodinový sestřih z Noční eLED.cz Velké ceny Ptýrova odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 20. srpna od 11.05 hodin, v jedné ze tří repríz pak v sobotu 22. srpna od 8.55 hodin.


Publikováno 17. 8. 2015 12:33

ČSP 2015 NA PTÝROVĚ OPĚT S NOČNÍ VELKOU CENOU

Extraligový seriál Český skokový pohár se posouvá dalším kolem opět o něco blíže finále. Stejně jako předešlé roky, i nyní se v rámci ptýrovského kola ve dnech 12. – 15. srpna uskuteční noční Velká cena. V ní nebude chybět elitní šestice průběžného bodování…

Nezapomenutelnou atmosféru nočního skákání si jezdci mohli v rámci Českého skokového poháru vyzkoušet na Ptýrově již dvakrát. Nyní do třetice se pořadatel rozhodl přesunout celé finálové klání na sobotní den a Velká cena tak bude tečkou za čtyřdenním skokovým kláním. Předcházet jí budou v sobotu mj. dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží – Amateur Tour a Czech Junior Cupu, ale také netradiční štafetové skákání.

Na startu hlavní soutěže, která se pojede za umělého osvětlení na parkuru stupně T* (145 cm), nebude chybět elitní šestice jezdců v rámci dosavadního bodování. Vedoucí Marek Klus, který má na zbytek účastníků slušný bodový náskok, je nahlášen se dvěma koňmi. V žebříčku si dále dobře stojí Rudolf Doležal, Vladimír Tretera, Jaroslav Jindra, Barbora Tomanová a zatím šestý Josef Pařenica. Poslední zmíněný jezdec společně s Vladimírem Treterou loni ukázali, že noční skákání jim jde. Oba jezdci totiž stanuli na stupni vítězů, nestačili pouze na Aleše Opatrného. A i mistr České republiky pro rok 2015 nebude na Ptýrově chybět. Zatímco loni zvítězil v sedle Zandira, tentokrát se objeví v sedle koní Acovaro a Idario van het Netehof. Zandiro se tentokrát představí s Natálií Roučkovou, stejně jako Suda.

Generálka na Velkou cenu proběhne tradičně o den dříve, tentokrát to však bude opravdová zkouška toho, jak kterému koni noční skákání svědčí či nikoliv. Ne všichni z přihlášených se účastnili noční Velké ceny v loňských letech. V pátek na jezdce čeká parkur stupně ST* (135 cm).

Závodní program začíná již ve středu, a to včetně kvalifikačních soutěží Czech Junior Cupu a Amateur Tour. V juniorské soutěži se na Ptýrově představí oba vedoucí jezdci žebříčku, mezi mladší věkovou kategorií to je Matouš Kořínek a mezi staršími juniory prozatím vede Denisa Menšíková. Soupeři přijeli nejen z Čech, ale také Moravy. Početná startovní pole jsou i v Amateur Tour. Na startovních listinách nechybí lídr žebříčku Karolína Javorská. O opětovné vedení průběžného pořadí se bude snažit Jana Vlčková, která je nyní s minimální ztrátou na třetí pozici.  Pro oba seriály jsou vypsány tři kvalifikace od středy do pátku.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, do programu byla zařazena také netradiční soutěž štafetové skákání. Dvoučlenné týmy se o vítězství na parkuru S* (125 cm) utkají v sobotu odpoledne, před Velkou cenou. Připraven je i bohatý doprovodný program, v rámci kterého se představí také další jezdecké disciplíny patřící pod křídla České jezdecké federace. Tentokrát se tedy bude hlavní dění odehrávat již v sobotu. Celý program by měl vrcholit po 23. hodině. Pro aktuální informace sledujte webové stránky seriálu na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 12. 8. 2015 14:04

Český skokový pohár 2015 pokračuje na Ptýrově

Ke svému devátému kolu letošního ročníku se Český skokový pohár stěhuje na Ptýrov. Sobotní večer bude v areálu nedaleko Mnichova Hradiště patřit další letošní Noční Velké ceně Ptýrova 2015, která se již tradičně pojede za umělého osvětlení.

Dle aktuálních informací se divákům mezi jinými představí i jediný olympionik novodobé jezdecké historie Jaroslav Hatla. Organizátoři avizují velmi příjemná startovní pole, což dokládá i vyčerpaná ustajovací kapacita v areálu. Několik ustajovacích boxů je ještě k dispozici v dojezdové vzdálenosti 20 kilometrů.

Jezdci a koně budou mít možnost se seznámit s nevšedním prostředím pod reflektory již v pátek večer v rámci poslední soutěže, která bude odstartována ve stejném čase jako sobotní Velká cena.

O úvod sobotního večerního bloku se postarají jezdci a koně v trochu netradiční, ale divácky velmi zajímavé, jezdecké soutěži štafet. Připraven je i bohatý doprovodný program, v rámci kterého se představí i další jezdecké disciplíny patřící pod křídla České jezdecké federace. Celý sobotní program by měl vrcholit po 23 hodině. O úplnou tečku za devátým mítinkem ČSP se postará megapárty pod taktovkou Ludvíka Jandourka.

Netradiční, noční kulisa a skvělá sportovní atmosféra láká nejen jezdce, ale i velké množství diváků, kteří se tradičně mají opravdu na co těšit. Přijměte proto pozvání na Velkou cenu Ptýrova 2015 v sobotu 15.srpna.


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 10. 8. 2015 10:00

VELKÁ CENA ZDUCHOVIC PRO LADISLAVA ARIENTA

Pro vítězství ve Velké ceně Zduchovic, které byla již 8. kolem Českého skokového poháru, si v neděli 2. srpna dojel Ladislav Arient v sedle Apolla 6. V základním kole obdržel trestný bod, k němuž ve finále již žádný nepřidal. To na vítězství stačilo…

Do finále soutěže s výškou překážek 145 centimetrů postoupily čtyři dvojice s čistým kontem. Žádnému z kvarteta jezdců se však nepodařilo i napodruhé dokončit bez shození překážky, což však nebyl případ Ladislava Arienta. Ten vzhledem k jednobodové penalizaci za překročený čas v základním kole věděl, že s Apollem 6 nemusí tolik ve finále spěchat, neboť čas rozhoduje pouze v případě rovnosti bodů. Jezdec sice nedokončil v nejlepším čase, ale dokázal i napodruhé projet parkurem bez shození, a navíc v časo-vém limitu. S 1 trestný bod po základním kole i finále dosáhl na nejnižší zatížení a mohl se radovat z výhry. Druhý dokončil Jiří Papoušek s koněm Capua. I tato dvojice ani jednou neshodila, přinesla si však z každé části 1 trestný bod. Elitní trio uzavřel sobotní vítěz soutěže ST**, Jaroslav Jindra a Quentino Donth-M. Ti sice zajeli nejrychlejší finále, bohužel se nevyhnuli jednomu shození. Podobný osud potkal i Josefa Kincla s Cascarem, kteří obdrželi 4 trestné body až ve finále.

Naopak bezchybné finále a jedno shození v základním kole zajistilo pátou příčku Jakubovi Novotnému s koněm Perry 1. Do finále postoupilo devět dvojic, z čehož některé měli na kontě 4 trestné body. Ne všem jednou chybujícím jezdcům se však podařilo do druhé části závodu proklouznout a o důležitý byl také dosažený čas.

V elitní pětce průběžného bodování Českého skokového poháru si polepšil právě Jaroslav Jindra, který po zisku 10 bodů postoupil na čtvrté místo. Na kontě má celkem 41 bodů a na třetího Vladimíra Treteru mu chybí pouhé tři body. Naopak zduchovický vítěz Ladislav Arient si zapsal body do žebříčku letos poprvé.

Skvělou formu v rámci Czech Junior Cupu potvrdila nedávno korunovaná mistryně v kategorii dětí pro rok 2015 Anna Lani Novak. V neděli si dojela s klisnou Taveta-HS pro další úspěch v podobě vítězství zduchovického finále seriálu. V rozeskakování s přehledem porazila druhou Veroniku Vackovou s Gallery i Kateřinu De Jagerovou s Casiem. Ve finále Amateur Tour si pro letošním první vítězství po dvou druhých místech dojela Markéta Jarošová s koněm Nubie. V rozeskakování sice nepředvedly nejrychlejší jízdu, jako jediné však i napodruhé dokončily bez penalizace. Nejrychlejší čas, avšak jednu chybu, si na konto připsal Ondřej Refka se Sambou, což jim zajistilo druhou příčku. Markéta Jarošová se vítězstvím ve Zduchovicích posunula v žebříčku na druhé místo, na vedoucí Karolínu Javorskou ztrácí pouhý bod.

Záznam Velké ceny Zduchovic odvysílá Česká televize ve středu od 12.50 hodin na programu ČT Sport. Český skokový pohár se přesouvá nyní na Farmu Ptýrov u Mnichova Hradiště, kde se uskuteční noční Velká cena. Závodit se tam bude ve dnech 12. až 15. srpna, přičemž finále seriálových soutěží i Velká cena jsou na programu v sobotu. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 3. 8. 2015 10:15

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2015 SE PŘESOUVÁ DO ZDUCHOVIC

Jen pár dní po skončení Velké ceny Opavy je na programu další skokové klání v rámci Českého skokového poháru. Ve dnech 30. července až 2. srpna se uskuteční osmé kolo ve Zduchovicích, které opět nabízí velmi nabitý sportovní program…

Nejvýše postavenou jezdkyní na startu nedělní Velké ceny Zduchovic bude Barbora Tomanová, která si zatím drží čtvrté místo. V případě úspěchu by se však mohla posunout o řádek výše před třetího Vladimíra Treteru. Do hlavní soutěže stupně T* s výškou překážek 145 centimetrů je Barbora Tomanová nahlášena hned se dvěma koňmi, a to včetně klisny Sorceress, s kterou skončila na letošním mistrovství České republiky čtvrtá a vyhrála s ní pohárovou Velkou cenu Kolína.

Velkou cenu Zduchovic si nenechá ujít aktuálně pátý jezdec pohárového žebříčku Jaroslav Jindra, který na Barboru Tomanovou ztrácí pouze dva body. O bod méně pak má na šesté příčce Josef Pařenica, jehož taktéž uvidíme v hlavní soutěži zduchovických závodů. Pořadí na předních příčkách se tak po víkendu může výrazně zamíchat, byť dvě nejvyšší pozice zůstávají neohroženě v držení Marka Kluse a Rudolfa Doležala. Ve Zduchovicích o víkendu nebude chybět např. ani Josef Kincl, který získal pěkné druhé místo při poslední Velké ceně Opavy, a to v sedle Cascara. Z mladších účastnic se představí letošní mistryně starších juniorů Kateřina De Jagerová, a to se svým úspěšným koněm Voigtsdorf Cityslicker.

Stejně tak letošní mistry ČR bude mít seriálová soutěž Czech Junior Cup, a to dokonce dva.  V dětech letos nenašla přemožitele Anna Lani Novak, mezi mladšími juniory zvítězil František Stružinský. Jejich soupeři bude především loňská vítězka zduchovického kola Denisa Vegrichtová, dále pak vedoucí žebříčku mladší kategorie a zároveň bronzový medailista Matouš Kořínek či někteří jezdci chystající se v polovině srpna na mistrovství Evropy. V rámci Amatur Tour se představí některá nová jména, nebudou však chybět ani ti nejvýše postavení. Po vítězství v opavském kole se ujala vedení žebříčku loňská vítězka celého seriálu Karolína Javorská. Do Zduchovic se přihlásila s oběma svými koňmi Singapore a Colie. Tato jezdkyně připravila o vedení Janu Vlčkovou, která stejně jako třetí nejvíce bodující Karolína Filingerová nebude ve Zduchovicích chybět.

Závodit se ve Zduchovících začne již ve čtvrtek, seriálové soutěže však poprvé přijdou na řadu až během pátečního dne. Jednat se bude o soutěže ZL pro amatéry a hendikep 115/120 centimetrů určený pro juniory. Stejně tak v sobotu se jezdci při Amateur Tour utkají v soutěži ZL. Pro juniory je přichystaná tradičně stylová soutěž, a to na výškách 115/120 centimetrů. V sobotu se zároveň uskuteční soutěž ST** (140 cm), mezi jezdci brána jako poslední zkouška před nedělní Velkou cenou. Ta bude zahájena v neděli od 15 hodin a předcházet jí budou finále Amateur Tour a Czech Junior Cupu.

Tradičně je připraven ve Zduchovicích zajímavý doprovodný program, během kterého diváci budou moci sledovat i závod minikoní – PRZECHWOZD TOUR 2015. V sobotu od 11.00 hodin proběhne na dolním opracovišti, v neděli se minikoně představí na hlavním kolbišti, kde před Velkou cenou Zduchovic svedou zajímavý souboj. Pozvání do Zduchovic přijala i herečka Veronika Žilková, která si koně a minikoně velmi oblíbila. Stejně jako v případě předešlých kol, i tentokrát půjde z každého uskutečněného startu v rámci čtyřdenních závodů ve Zduchovicích 10 korun ve prospěch Českého národního registru dárců dřeně. Nedělní dění ve Zduchovicích bude tradičně vysíláno živě na internetových stránkách ČSP, kde jsou také průběžně aktualizované veškeré informace. Najdete je na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 30. 7. 2015 8:07

Velká cena Ptýrova 2015 - ustájení koní

Vyjádření pořadatele Velké ceny Ptýrova k ustájení koní v průběhu závodů:

" Pořadatel dalšího kvalifikačního kola ČSP, které se koná v termínu 12.-18.8.2015 v areálu Farma Ptýrov, potvrzuje avízovanou informaci, že veškeré nabízené ustájení bude zajištěno pouze v pevných budovách. Touto formou je zajištěna kapacita 100 boxů, proto doporučujeme soutěžícím co nejdříve odeslat objednávku (tak, jako u všech akcí letošního roku v elektronickém formuláři).

Uzávěrka objednávek ustájení je v pondělí 3.8.2015, ustájení je možno objednat pouze v jednorázové sazbě za celý víkend. Při umístění do boxů budou zohledněni koně soutěžících, kteří se zúčastní Velké ceny, která je plánována na sobotu ve večerních hodinách za umělého osvětlení.

Po vyčerpání kapacity ustájení v areálu je pořadatel schopen zprostředkovat ustájení v jezdeckých areálech, které se nachází v dostupné vzdálenosti od místa konání závodu, a aktuálně disponují volnými boxy.“

Další informace od Ing. Vladimíra Bednáře, jednatele Farmy Ptýrov, najdete také ZDE.


Publikováno 29. 7. 2015 7:49