Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


ČSP přeje všem krásné Vánoce a šťastný rok 2016

Vážené dámy, vážení pánové,

celá Asociace Český skokový pohár všem srdečně a upřímně děkuje za přízeň a milou spolupráci v roce 2015. Také přejeme Vám všem krásné a klidné vánoční svátky a do nadcházejícího roku vše dobré, hodně zdraví a úspěchů v profesním, soukromém i sportovním životě.

Na úplný závěr této sezóny Vám přinášíme i kratičké videoshrnutí letošního ročníku ČSP. Mějte se hezky a na jaře při prvním kole Českého skokového poháru 2016 na viděnou!!

 

 

 

 

 

Video Český skokový pohár 2015


Autor: Martin Pecka Publikováno 15. 12. 2015 15:01

Jezdci opět zamíří na hory

Letošní venkovní jezdecká sezona je definitivně u konce. Aktuální období se nese ve znamení Hubertových jízd a závěrečné rekapitulace dnů minulých. Zima je za dveřmi a i když tomu současné počasí nenasvědčuje, dnes má přijet Martin na bílém koni. Věřme tomu, že se sněhové nadílky dočkáme, protože jezdci a příznivci koní si i v nadcházející zimě opět dají dostaveníčko na horách.

Stalo se již tradicí, že jezdci a příznivci Českého skokového poháru směřují již několik let, vždy na počátku ledna, nabrat síly a nasát zimní atmosféru do lyžařských středisek. Nejinak tomu bude i v nadcházející zimě. V termínu 10. - 12.1. 2016 se poprvé stanou útočištěm tohoto setkání Jeseníky. Horský hotel Kopřivná v obci Malá Morávka jim bude v tomto termínu skvělým zázemím.

Tento hotel je součástí Ski areálu, který sdružuje šest lyžařských středisek a disponuje nejdelší sjezdovkou v regionu. K pohodlí lyžařů přispívají  moderní čtyřsedačkové lanovky a desítka vleků. Bez zajímavosti není ani fakt, že tento areál disponuje i nejdelší uměle osvětlenou sjezdovkou na Moravě. V případě nepříznivých sněhových podmínek se o kvalitní povrch na sjezdovkách postará moderní zasněžovací systém.

Hotel leží v nadmořské výšce 740 metrů a svým hostům nabízí velmi příjemné ubytování v moderních 2 až 4 lůžkových pokojích. K dispozici je příjemná restaurace a v těchto dnech se dobudovává i wellness, kde bude k dispozici bazén, sauna i vířivka.

Přijměte proto pozvání do Jeseníků počátkem roku 2016. Rezervace míst a bližší informace Vám rád poskytne Aleš Suchánek (as@ceskyskokovypohar.cz, tel: 731 578 301).

 

 


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 11. 11. 2015 8:56

Termíny Českého skokového poháru 2016

21. - 24.4.2016

Velká cena Martinic

30.4. – 1.5.2016

Velká cena Brna

13. – 15.5.2016      

Velká cena Ostravy

19. – 22.5.2016     

Velká cena Kolína

2.- 5.6.2016            

Velká cena Litomyšle

9. – 12.6.2016  

Velká cena Opavy

4. – 7.8.2016  

Velká cena Zduchovic

18. - 20.8.2016  

Velká cena Ptýrova

26. - 28.8.2016  

Velká cena Plzně

9.-11.9.2016  

Velká cena Frenštátu

15. – 18.9.2016  

Velká cena Hořovic

22. – 25.9.2016  

Velká cena Olomouce + Finále ČSP 2016


Autor: Martin Pecka Publikováno 2. 11. 2015 14:12

RUDOLF DOLEŽAL VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2015

Český skokový pohár zná vítěze svého 14. ročníku. V Olomouci nečekaně vybojoval prvenství s velkým náskokem Rudolf Doležal, který si vůbec nejlépe poradil s koňmi svých tří soupeřů. Chyboval pouze se svojí Peggy Sue a s obávaným Adelgraafem…

Adelgraaf V, kterého vzala do finále Barbora Tomanová, dělal problémy v podstatě všem jezdcům. Jediná žena na startu s ním inkasovala 8 trestných bodů, což byl nejlepší výsledek tohoto koně. Největší problémy s ním měl obhájce loňského vítězství Marek Klus. Ten z něj po zastavení na druhé překážce spadl, a to jej stálo nejen šance na zopakování triumfu, ale i na jakékoliv kvalitní umístění. Nakonec nasbíral 44 trestných bodů a skončil čtvrtý.

Před posledním kolem měli shodně 12 trestných bodů Rudolf Doležal a Vladimír Tretera. Zatímco Doležal ve čtvrté části soutěže dokončil s nejlepším finálovým koněm Quentinem 6 bez penalizace, Vladimíra Treteru čekal na závěr Adellgraaf. Špatné prognózy se k jeho smůle vyplnily a připsal si v jeho sedle 20 trestných bodů. Dosáhl tak na stejné bodové skóre 32 trestných bodů jako Barbora Tomanová, která se všemi čtyřmi koňmi obdržela 8 trestných bodů za dvě chyby. Rozhodnout mezi těmito dvěma jezdci tak musel součet časů a ten měla o více jak 2 sekundy lepší Barbora Tomanová.

„Jsem moc šťastný, že pro mě dnešní finále skončilo takovým úspěchem. Vůbec jsem s tím nepočítal a mým hlavním cílem bylo si dnešní závod užít,“ shrnul Rudolf Doležal. Ten byl jediným ze čtveřice jezdců, jenž ještě nikdy v 14leté historii tohoto extraligového seriálu v parkurovém skákání nestartoval.

Velkému finále se střídáním koní předcházely vrcholné soutěže rámcových seriálů. V mladší kategorii Czech Junior Cupu nenašla přemožitele Anna Lani Novak s Tavetou-HS. Mezi staršími juniory se nejvíce dařilo Kateřině De Jagerové s valachem Clooney 39. Finále Amateur Tour ovládla Ingrid Schmiedová s Belindou V. Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam závodů v Olomouci odvysílá Česká televize ve středu 30. září od 13.05 hodin na kanálu ČT Sport.

Finále Českého skokového poháru nebylo jen o sportovních výkonech. Aukcí dárkových předmětů vyvrcholil celoroční charitativní projekt Asociace ČSP na podporu Českého národního registru dárců dřeně. Z každého uskutečněného startu při letošním ročníku ČSP bylo věnováno na konto registru 10 korun. Po sečtení všech dílčích darů a výtěžku olomoucké dražby se dosáhlo na celkovou sumu 117.660 Kč.


Publikováno 28. 9. 2015 8:47

OLOMOUC HOSTÍ FINÁLE ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2015

Vrcholnou událost závěru parkurové sezony 2015 hostí od středy 23. do neděle 27. září olomoucké Equine Sport Center v Lazecké ulici. V rámci finále extraligového seriálu Český skokový pohár proběhne během pěti dnů celkem 19 soutěží…

Závody budou mít hned dva sportovní vrcholy. V sobotu od 13.30 hodin se ve Velké ceně Olomouce vypsané pod hlavičkou Unicapital Development definitivně rozhodne o čtyřech finalistech, kteří si po vzoru mistrovství světa v parkurovém skákání mezi sebou vymění ve velkém nedělním finále ČSP 2015 své koňské svěřence. Vzájemně tak prověří své jezdecké schopnosti v sedle koní, s nimiž doposud neměli žádné zkušenosti.

Do hlavní sobotní soutěže nastoupí 34 dvojic a chybět nebude nikdo, kdo má reálné šance na postup do nedělního finále. Půjde o velmi napínavou podívanou, jelikož bodové rozestupy jsou poměrně malé a absolutní jistotu startu má jen lídr žebříčku jezdců Marek Klus, který bude chtít obhájit loňské finálové prvenství z Hořovic. Na postupových místech jsou dále Barbora Tomanová (62 bodů), Rudolf Doležal (57 bodů) a Vladimír Tretera (55 bodů). Na Vladimíra Treteru ztrácí tři body Jaroslav Jindra a sedm bodů dělí Josefa Pařenicu od Jindry. Pařenica by se ovšem mohl do finále podívat i v případě, že by nebyl v sobotní Velké ceně mezi nejúspěšnějšími. Již v minulosti se totiž stalo, že kvalifikovaní jezdci, příp. majitelé kvalifikovaných koní se rozhodli specifické soutěže se střídáním koní nezúčastnit. Rozhodování jim každopádně bude usnadňovat velmi lákavá dotace. Ta činí 120 tisíc korun, z nichž 48 tisíc připadne na vítěze, 36 tisíc na druhého umístěného, 24 tisíc na třetího v pořadí a 12 tisíc na posledního účastníka finále. Startovné se v tomto případě neplatí. Štědrá je navíc již samotná Velká cena Olomouce. V ní se pojede v součtu o 80 tisíc korun.

V Olomouci se uskuteční také finálové soutěže dílčích seriálů pro amatéry a juniory (do 18 let). Nejprve se však uzavřou bodovací kola. V Czech Junior Cupu budou mít jezdci naposledy bodovat v pátek, pro Amateur Tour je připravena závěrečná kvalifikace na sobotu před Velkou cenou. Absolutní finále obou seriálových soutěží pak proběhnou v neděli dopoledne. Amatérských jezdců postupuje do finále dvacet pět. Vítěz si odnese jako hlavní výhru sedlo od firmy Kentaur dle vlastního výběru. Pro ostatní umístěné ve všech finálových nedělních soutěžích jsou připraveny hodnotné ceny od firmy Bukefalos. Junioři mají tradičně dvě finále dle věkových kategorií – tj. od 12 do 15 let a od 16 do 18 let. V základní části odstartuje vždy 20 dvojic z každého oddělení a elitní desítka ze základního parkuru postoupí do finále závěrečné soutěže. I v tomto případě jsou připravené velmi lákavé ceny.  Každý z juniorských vítězů si poveze domů sedlo Equipe, které věnuje firma Sedlářství Libich. Celoročním partnerem juniorského seriálu je Česká jezdecká federace, která pro elitní desítku věnuje finanční částku 20.000,- Kč.

V olomouckém Equine Sport Centru čeká na návštěvníky nejen nabitý sportovní program, ale mohou se těšit také na řadu doprovodných aktivit. Děti se mohou těšit na svůj vyhrazený koutek. Při doprovodných ukázkách na kolbišti vystoupí např. zástupci jízdní policie. Velkou premiéru pak bude mít soutěž ošetřovatelek koní, která bude také velmi zajímavým zpestřením celých závodů. Další podrobnosti o programu najdete na webu seriálu pod adresou www.ceskyskokovypohar.cz. Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit do Olomouce osobně, je na sobotu i neděli na stejném místě nachystán on-line přenos, který bude vysílat také Česká televize na portálu www.ctsport.cz.

 

 


Autor: Josef Malinovský Publikováno 22. 9. 2015 16:54

Olomoucký finálový mítink ČSP startuje již ve středu

Středeční ráno je termínem, kdy se otevřou brány areálu ESC Olomouc pro účastníky zahajovacích soutěží posledního letošního mítinku Českého skokového poháru. První dva závodní dny budou mimo jiné ve znamení kvalifikací seriálů  Amateur Tour a Czech Junior Cup.

Jedním z dílů pátečního programu již bude finále juniorské série v rámci Velké ceny Olomouce. V sobotu se uzavře nejen  předfinálový žebříček Amateur Tour, ale Velká cena Olomouce, kde se rozdělují zvýšené bodové příděly, rozhodne i o konečném složení elitní finálové čtyřky.

Závěrečná neděle bude opravdovým sportovním svátkem. Nejprve odstartuje prvních 25 jezdců v rámci finále Amateur Tour. Vítěz si odnese jako hlavní výhru sedlo od firmy Kentaur, dle vlastního výběru. Pro ostatní umístěné ve všech finálových nedělních soutěžích jsou připraveny hodnotné ceny od firmy Bukefalos.

Junioři mají tradičně dvě finále dle věkových kategorií patřících do CJC. V základní části odstartuje vždy 20 dvojic. První desítka postoupí do finále závěrečné soutěže. Připra-vené ceny jsou více než lákavé.  Každý z juniorských vítězů si poveze domů sedlo Equipe, které věnuje firma Sedlářství Libich. Celoročním partnerem juniorského seriálu je Česká jezdecká federace, která pro elitní desítku věnuje finanční částku 20.000,- Kč.

Vrcholem celého podniku bude odpolední velké finále již čtrnáctého ročníku ČSP. Finalisté si mezi sebe rozdělí celkovou částku 120.000,- Kč a pro letošního vítěze je stejně jako v letech minulých připraveno sedlo, opět od firmy Kentaur, dle vlastního výběru. 

Kdo se představí divákům ve velkém finále? To je zatím nejasné. Jistotu nedělního startu má pouze vedoucí muž seriálu Marek Klus, který vynechal start v Hořovicích a ladil formu na olomouckou Velkou cenu. Velkou pravděpodobnost, ale ne jistotu účasti ve finále má i hořovická vítězka Barbora Tomanová se 62 body na kontě.  O další dvě finálové jízdenky se pravděpodobně popere pětice jezdců Rudolf Doležal (57 bodů), Vladimír Tretera (55 bodů), Jaroslav Jindra (52 bodů), Josef Pařenica (45 bodů) a teoretickou šanci finálové účasti má ještě Jiří Papoušek , který má na kontě 39 bodů. 

Nejen sportovní program je připraven na pět závodních dní v Olomouci. Nedílnou součástí prostředí pohárových Velkých cen je dětský koutek, nejinak tomu bude i v Olomouci. V rámci víkendového programu budou diváci sledovat vystoupení policejních jezdců z Ostravy a poprvé v dějinách Českého skokového poháru bude do programu zařazena soutěž ošetřovatelek, která bude velmi příjemným oživení programu finále ČSP.

Přijměte proto naše srdečné pozvání do Olomouce v termínu 23. až 27.září na finálový mítink, kde se rozhodne o letošním vítězi Českého skokového poháru. 

 


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 17. 9. 2015 19:02

VC Hořovic 2015 - fotografie a videa na webu ČSP

Vážené dámy, vážení pánové,

na webu http://www.ceskyskokovypohar.cz/horovice najdete některé fotografie ze závodů VC Hořovic a samozřejmě videa z nedělních soutěží včetně záznamu České televize. Srdečně Vás zveme k prohlídce. To samé je Vám k dispozici v záložkách všech areálů, snad pro připomenutí letošního ročníku ČSP.

V brzké době očekávejte další informace k chystanému finále Českého skokového poháru 2015 v Olomouci, které proběhne příští týden.


Autor: Martin Pecka Publikováno 16. 9. 2015 14:48

TOMANOVÁ SI V HOŘOVICÍCH POJISTILA FINÁLE ČSP 2015

Pro druhé vítězství v rámci letošního ročníku Českého skokového poháru si dojela v Hořovicích Barbora Tomanová s klisnou Sorceress. V neděli 13. září nenašla přemožitele ve Velké ceně Hořovic a pojistila si tak účast v blížícím se olomouckém finále…

Před startem Velké ceny Barbora Tomanová figurovala v žebříčku ČSP na průběžném třetím místě. Díky zisku 15 bodů za vítězství se po hořovickém kole vyhoupla se na druhou příčku za Marka Kluse a pojistila si svoji pozici v elitní čtveřici jezdců, která bude za dva týdny v Olomouci startovat v netradiční finálové soutěži se střídáním koní. Tomanová předvedla s klisnou Sorceress nejrychlejší jízdu v základní části hořovického poháru, díky čemuž startovala ve finálové části soutěže jako poslední. V ní předvedla nejen bezchybnou, ale také absolutně nejrychlejší jízdu. O více jak vteřinu porazila do té doby vedoucího Michala Kukačku s Philadelphií 1, pro něhož to byla životní premiéra v domácí parkurové extralize. Nikdo další nedokončil bez trestných bodů. Třetí se umístil s jedním bodem za čas ze základního kola Jiří Papoušek a Capua.

V základním kole Velké ceny Hořovic se představilo velmi početné pole 54 dvojic. Do finále určeného pro nejlepší desítku z kola základního se probojoval vedle bezchybných také Josef Pařenica se Sarah Sun, který velmi touží po olomouckém finále. Ve finále k 4 trestným bodům již žádné další nepřidal a čekal tak na reakci soupeřů. Nakonec mu poměrně rychlý čas stačil na páté místo, a to mu vyneslo 7 bodů do pohárového žebříčku. V součtu jich má 45 a aktuálně figuruje na 6. místě, čímž si drží ještě šanci na postup. O něco větší ji má však Jaroslav Jindra, který ve Velké ceně Hořovic sice skončil s Ascobarem o jednu příčku za Pařenicou, ale s 52 body je pátý. Naopak v ohrožení budou při posledním kvalifikačním kole v Olomouci čtvrtý Vladimír Tretera s 55 body a třetí Rudolf Doležal s 57 body.

Během neděle se kromě Velké ceny Hořovic konaly ještě dvě další finálové soutěže. Z početného startovního pole finále Czech Junior Cupu (120/130 cm) se do následujícího rozeskakování probojovalo hned 20 jezdců. Mezi nimi se více dařilo mladším účastníkům, kteří obsadili první čtyři příčky. Jako první odstartovala Sofie Najmanová a Stardano, jež předvedla velmi rychlý čas. Riskantní nájezdy však brzy zopakovala Anna Lani Novak s Tavetou-HS a poměrně dlouhou dobu vedla. O první příčku ji až v závěru připravila Kristýna Hofmeisterová s Apollem 7. Ta byla v cíli o necelou půl vteřinu rychlejší.

V amatérské túře se na start postavilo 18 účastníků. Čtyřem se podařilo dokončit kurz dílčího finále Amateur Tour (110 cm) připravený od zahraničního stavitele Klause Holle bezchybně a utkali se o vítězství v rozeskakování. Tam nechyběla ani plzeňská vítězka Taťána Studničková s Donely či aktuálně vedoucí jezdkyně žebříčku Karolína Filingerová a Dorian Gray. Ani jedna se však neradovala z hořovického vítězství. Výhody poslední startovní pozice skvěle využil Ondřej Refka. Vzhledem k chybám soupeřům věděl, že mu stačí dokončit bezchybně. To se mu s klisnou Samba 2 podařilo a získal příčku nejvyšší. Druhá dokončila nejrychlejší dvojice rozeskakování – Alice Mráziková a Merrien. Ta stejně jako třetí Taťána Studničková s Donely jednou chybovala.

Český skokový pohár již stojí na prahu finále, které se v letošním roce koná poprvé v Olomouci, a to ve dnech 23. – 27. září. Na extraligové jezdce bude čekat v sobotu poslední kvalifikační kolo a poté nedělní velké finále. To zakončí celý ročník Českého skokového poháru.  Aktuální informace o něm naleznete na webových stránkách s adresou: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 14. 9. 2015 7:59

V Hořovicích družstva, v Olomouci ve finále pak dražba a sedla pro vítěze

Letošní ročník Českého skokového poháru pomalu, ale jistě spěje ke svému vrcholu. Deset vítězů Velkých cen již známe. Jedenáctý, při hořovické Velké ceně, vyskočí na stupně vítězů v neděli 13.září. Pak už se veškerá pozornost jezdecké veřejnosti bude ubírat pouze jedním směrem.......

Poprvé v historii ČSP bude pohárové finále hostit areál ESC Olomouc. Tam již přípravy na pohárový mítink vrcholí. Dolaďuje se nejen závodní, ale i doprovodný program pěti závodních dní. 

Sportovní část programu bude víceméně tradiční.  Sítem kvalifikací se  dvojice probojují do pátečního posledního dílčího finále Czech Junior Cupu, amatéři pak pojedou v sobotu, kdy je na programu i poslední letošní Velká cena. při těchto soutěžích se rozdělují poslední bodové příděly. Kdo nakonec postoupí do elitní nedělní finálové čtyřky je zatím opravdu hodně nejasné . Adeptů je stále více než půl tuctu. Čeká nás tedy opět neděle plná napětí a zajímavého sportu - uvidíme dvě velká finále Czech Junior Cupu a Amateur Tour a poté následuje samotné finále ČSP systémem FINALE FOUR.

Novinka letošního pohárového ročníku, partnerství týmů hokejové extraligy s Velkými cenami ČSP, vyvrcholí dražbou získaných dárků. Mezi jinými se bude dražit hokejka od plzeňského Martina Straky nebo mladoboleslavského Lukáše Pabišky. Výtěžek této dražby bude věnován, stejně jako tradiční příspěvek 10,- Kč z každého startu v rámci pohárových kol, na podporu Českého národního registru dárců dřeně. Šek na výslednou částku převezmou zástupci registru v rámci nedělního finálového programu.

Někteří partneři ČSP v minulých dnech představili věcné ceny přichystané pro nedělní vítěze a umístěné. Každý nedělní vítěz, a budou celkem 4, si odnese domu jezdecké sedlo. Pro nejlepšího amatéra a vítěze ČSP je to výrobek značky Kentaur dle vlastního výběru. Pro dvě juniorská finále sedla Equipe Emporio Jumping, která věnovalo Sedlářství Libich. 

Umístěným na druhých a třetích místech připravila věcné ceny firma Bukefalos, ze kterých, mezi jinými, můžeme jmenovat uzdečku Prestige nebo sadu chráničů Eskadron Flexi Soft.

Dá se očekávat, že olomoucké finále Českého skokového poháru bude opravdovou třešničkou na extraligovém dortu. Přijměte proto naše srdečné pozvání do Olomouce v termínu 23. až 27.září 2015.

 

 


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 4. 9. 2015 19:02

Velká cena Plzně - foto + video

Vážené dámy, vážení pánové,

na webu www.ceskyskokovypohar.cz najdete fotografie a videa nejen z Velké ceny Plzně 2015. U všech předchozích kol najdete též letošní fotogalerie a videozáznamy nedělních soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a Velkých cen.

Přejeme Vám vše dobré a těšíme se na viděnou příští týden v Hořovicích.


Autor: Martin Pecka Publikováno 1. 9. 2015 17:10