Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


VELKÁ CENA MARTINIC 2016 - INFORMACE K ZÁVODŮM

Vážené dámy, vážení pánové,

s ohledem na počty startujících dvojic, na předpověď počasí a na celkový průběh pátečních a sobotních startů, rozhodl pořadatel po dohodě se sborem rozhodčích takto.

Stylová soutěž seriálu CZECH JUNIOR CUP se přesouvá na pátek, v sobotu se pojede soutěž na čas.

V sobotu dochází k přesunu soutěží č.15 a č.16 tak, že předposlední se pojede soutěž seriálu MLADÍ JEZDCI U25 - 135 cm, s 1 rozeskakováním dle rozpisu, a po skončení této soutěže následuje soutěž 140 cm na čas.

V pátek a v sobotu budou zahájeny první soutěže shodně v 7.00 hodin ráno.

Věříme, že tyto změny pochopíte, cílem je zajistit v těchto podmínkách co nejkorektnější průběh a výsledek všech parkurů.

Dále pořadatel sděluje, že není možné v průběhu závodů dohlašovat koně do soutěží. Změny jsou možné u nahlášených koní a jejich soutěží na daný den, tedy je možná pouze VÝMĚNA SOUTĚŽE.

Jakékoliv změny posílejte výhradně písemnou formou na adresu jizdarna@equitana.cz.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou.


Autor: Martin Pecka Publikováno 21. 4. 2016 9:57

VELKÁ CENA MARTINIC - VLOŽENY STARTKY NA ČTVRTEK


Publikováno 20. 4. 2016 18:41

VELKÁ CENA MARTINIC - INFORMACE PŘED ZÁVODY

Vážené dámy, vážení pánové,

přinášíme Vám několik důležitých informací pořadatele Velké ceny Martinic před zahájením závodů.

Dopravní info - upozorňujeme, že je uzavřen Žďákovský most přes přehradu Orlík.

Veterinární přejímka koní se koná ve středu v době mezi 17.30 až 19.30 hodin. V dalších dnech pak bude ještě upřesněno.

Přehled ustájení - Vaše boxy - Vám přinášíme ZDE. Pro ty, kteří jsou ustájeni ve stanech, poskytujeme jinou cenu. Stany jsou postaveny za halou 3 a 4, jsou kryté proti větru, jako podestýlka je sláma. U každého vchodu bude pitná voda, v každém stanu budou na začátku a konci průběžně doplňovány rezervní balíky se slámou a senem.

Pro velký počet kamionů a obytných vozů respektujte, prosím, parkovací službu v areálu!!

Do vnitřní části areálu - hotelového nádvoří - je povolen vjezd pouze osobám ubytovaným v hotelu EQUITANA.

Příjem změn v přihláškách je pozastaven, veškeré další změny již jen v kanceláři závodů. Odhlášení je možné na e-mailu jizdarna@equitana.cz.

Pořadatel JS EQUITANA Martinice se velice omlouvá všem, kterým nemohl vyhovět s přijetím přihlášky. Enormní zájem o úvodní kolo ČSP to prostě neumožnil. Vysoká je i obsazenost boxů, celkem 72 koní musí být ustájeno v turnajových boxech ve stanech. Dodavatelem těchto boxů je společnost CARTRANS, stany i boxy jsou po zimě v perfektním stavu. Pořadatel učinil zvláštní opatření a všechny kroky k maximální ochraně těchto stanů před případným větrem. Tyto boxy ve stanech jsou cenově zvýhodněny.

S ohledem na počty přihlášených dvojic předpokládáme zahájení soutěží v  pátek a v sobotu  v 7.00 ráno. Ve čtvrtek zahájíme v 8.00 hodin ráno.

Pořadatel upozorňuje všechny účastníky závodů, že od středy do neděle bude v areálu vždy od 20.00 do 6.00 přítomna bezpečnostní ostraha se psy, zajišťující Vaše bezpečí, zejména pak v sektoru stájí a parkoviště kamionů. Pečlivě své vozy uzamykejte a to i v noci při pobytu ve voze!!

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na viděnou při zahajovacím kole ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2016.


Autor: Martin Pecka Publikováno 19. 4. 2016 19:05

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR STARTUJE 15. SEZONU V MARTINICÍCH

Čeští jezdci se již nemohou dočkat zahájení 15. ročníku domácí parkurové extraligy – Českého skokového poháru, o čemž svědčí početné přihlášky do prvního kola, které proběhne ve dnech 21. až 24. dubna 2016 v Martinicích u Březnice.

Velký zájem ze strany jezdců dokonce donutil pořadatele předčasně uzavřít příjem přihlášek, aby bylo možné za regulérních podmínek odjet vypsané soutěže. V rámci sportovního vrcholu celého čtyřdenního mítinku, Velké ceny Martinic, jež je prvním kolem nové sezony Českého skokového poháru, je nahlášeno téměř 50 dvojic. V soutěži stupně obtížnosti T* (145 cm), které se jede tradičně s finále pro TOP10, nebude chybět ani obhájce loňského vítězství, Vladimír Tretera. Ten bude stejně jako v roce 2015 sedlat svého úspěšného koně Quentin 6. Silnou konkurencí mu bude například Josef Pařenica, Jiří Papoušek, Jiří Luža, Jan Štětina či vítěz loňského finále Českého skokového poháru Rudolf Doležal. Ten má v soutěži nahlášeny dva koně. Na startovních listinách je také dlouhodobě nejúspěšnější český parkurový jezdec Aleš Opatrný, který momentálně figuruje dokonce v nejlepší stovce světového žebříčku. Do nejnáročnějšího klání v Martinicích se přihlásili i nadějní mladší jezdci. Mezi nimi nelze opomenout vítězku hlavní soutěže nedávno konaných jarních závodů v Martinicích – Michaelu Rodovou.

Své obhájce z předešlého ročníku bude mít v Martinicích také soutěž Czech Junior Cup. Loni se ve finálové soutěži nejvíce dařilo Sáře Finsterle, která bojovala v mladší kategorii.  Ve starší kategorii si nejvíce bodů připsala Denisa Vegrichtová, jež ve finále dokončila na druhé pozici. Obě jezdkyně figurují na startovní listině juniorských uzavřených soutěží pro účastníky do 18 let. Vítězkou prvního kola Amateur Tour pro neprofesionální (amatérské) jezdce se v Martinicích vloni stala Leona Chladníčková. Tato olomoucká jezdkyně přijede do areálu resortu Equitana Martinice i tentokrát. Obhájit prvenství se pokusí s jedním ze svých dvou koní, Glamour 1 či Cinderella Z. Zájem mezi jezdci je i o zcela novou seriálovou soutěž pro jezdce do 25 let. Tam se můžeme těšit například na výkony Ondřeje Málka, Daniela Uleščenka, Michaely Refkové či Václava Nágra. Některé z jezdců bylo možné v předešlých letech vídat i v rámci Velkých cen, a tak bezesporu půjde o kvalitní sportovní podívanou!

Čtyřdenní závodní program nabídne celkem 20 parkurových soutěží. Stavitelem kurzů je známý „course designer“ z Chorvatska Edurard Petrovič. Neděle bude tradičně vyhrazena finále Amateur Tour, Czech Junior Cupu a také Velké ceně. Začínat se bude ve čtvrtek soutěžemi od 110 centimetrů, a to včetně soutěží pro mladé koně. Tradiční generálkou na Velkou cenu a poslední prověrkou před touto hlavní soutěží bude sobotní soutěž vysoká do 140 centimetrů (ST**). Po ní bude jako poslední bod sobotního závodního programu následovat již zmiňovaná premiéra rámcové série U25 pro jezdce do 25 let. Ti se utkají v soutěži s výškou překážek do 135 centimetrů.

Aktuální informace společně se startovními či výsledkovými listinami a dalšími novinkami naleznete na webových stránkách s adresou: www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné sledovat tři nedělní seriálové soutěže živě prostřednictvím on-line přenosu. Ten je již zcela neodmyslitelnou součástí finálových dní Českého skokového poháru a díky němu parkurový program sledují pravidelně tisíce diváků nejen z České republiky, ale také z různých koutů světa.


Autor: Josef Malinovský Publikováno 19. 4. 2016 18:43

Velká cena Martinic - zahájení Českého skokového poháru 2016

Vážené dámy, vážení pánové,

příští týden touto dobou již poběží zahajovací kolo Českého skokového poháru 2016 v Martinicích, konkrétně v termínu 21. - 24.4.2016. Přinášíme Vám několik informací.

Jak mnozí již víte, letošní ročník Českého skokového poháru se rozrostl o další seriálovou soutěž. Tou jsou soutěže v úrovni 135 - 140 cm pro mladé jezdce ve věku od 18 do 25 let. Tento seriál nese název U25 podle obecných zahraničních zvyklostí. V Martinicích při VC je tato soutěž s ohledem na začátek sezony vypsána na úrovni 135 cm. Sluší se také dodat, že financování této série převzali společnosti Denim Planet se značkou jeanswear.cz, Vítkovické slévárny a společnost Inproma.

Již několik ročníků je partnerem dětské a juniorské série CZECH JUNIOR CUP  Česká jezdecká federace a nejinak je tomu i v roce letošním. Změna nastala pouze v tom, a to po dle nás k lepšímu, že stylové sobotní soutěže jezdeckých nadějí jsou započítávány do kategorie A Stylšampionátu ČJF 2016. To je jednou z letošních novinek. Celou tuto informaci najdete na  webu ČJF http://www.cjf.cz/discipliny/skoky/aktuality/styl-sampionat-deti-a-koni-na-velkych-konich-2016/.

Diváci doma u internetu či televizních přijímačů se opět mohou těšit na online přenosy či televizní záznamy. Díky nově uzavřenému partnerství se společností Czech Equestrian Team můžeme výrazně zvýšit atraktivitu těchto audiovizuálních materiálů a připravit tak pro Vás zajímavější podívanou.

A jak tomu bylo i v sezónách minulých, i v té letošní Asociace Český skokový pohár věnuje svou pozornost programu Českého národního registru dárců dřeně.

Bohužel je vyhlášen definitivní stop přihláškám pro celé závody Velká cena Martinic. Přihlašované počty dvojic jsou enormní, proto již opravdu není možné přijmout jedinou přihlášku. Děkujeme Vám za pochopení tohoto faktu a i skutečnosti, že jsme řadu jezdců byli nuceni odmítnout.

Do zítra probíhá úprava startovních pozic v soutěžích, protože jsem si vyžádali upřesnění přihlášek. Původně avizovaný seznam účastníků přes naší informaci neuveřejňujeme, protože byl do vyšší míry neplatný. přijímáme stále informace u startech ze strany přihlášených jezdců a následně Vám v průběhu víkendu přineseme již startovní listiny tak, aby jezdci měli kompletní přehled o svých pozicích. Časový plán bude zveřejněn v pondělí, jedno je však jisté již nyní. Z důvodů vysokého zájmu a širokého startovního pole bude nutné v pátek a v sobotu zahájit první soutěž již v 7.00 hodin ráno.

Vážené dámy, vážení pánové, dovolte nám, abychom ještě před zahájením celého seriálu zdvořile poděkovali všem našim partnerům za jejich pochopení a podporu. Děkujeme také všem sportovním účastníkům seriálu za jejich zvyšující se zájem o naše závody v rámci ČSP. Těšíme se na setkávání se s Vámi všemi v průběhu celé sezóny 2016.

 MB-novepodelneNEclaim.jpg


Autor: Martin Pecka Publikováno 14. 4. 2016 11:44

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR OTEVÍRÁ 15. ROČNÍK

Seriál Český skokový pohár, který je také často nazýván extraligou českého parkurového sportu, vstupuje v roce 2016 do své patnácté sezony. Přináší s sebou řadu novinek, zejména v podobě soutěží pro jezdce do 25 let pod označením U25.

Oblíbený seriál si drží tradiční formát několika různých túr, které jsou vždy svými specifickými parametry určené konkrétní skupině jezdců. Série nejtěžších soutěží nese název celého projektu, tedy Český skokový pohár. Jezdci sbírají body do průběžného žebříčku ve Velkých cenách, kterých je aktuálně dvanáct. Každý z pořadatelů jednotlivých zastavení vypisuje „Grand Prix“, jejíž překážky mohou dosahovat výšky až 155 cm, jako vrchol celého mítinku.

Finále pak nabízí ojedinělou a divácky velice atraktivní soutěž pro čtyři nejlepší jezdce bodování kvalifikačních kol. Ti si po vzoru vrcholu Světových jezdeckých her střídají mezi sebou koně. Každý finalista absolvuje na stejném parkuru čtyři jízdy, vedle vlastního koně jede totiž také s koňmi všech soupeřů. Jezdec tak má k seznámení s koněm jen pár okamžiků před nástupem do kolbiště. Tento formát soutěže vyžaduje již skutečné jezdecké mistrovství.

Těm, jež nemají výkonnost pro samotný elitní Český skokový pohár, je určená tradiční Amateur Tour. Otevřená je sportovcům, kteří v posledních dvou letech nezávodili na parkurech vyšších než 130 cm. Do finále této kategorie v jejím závěru postupuje pětadvacet nejlepší jezdců bodování základních kol.

Další ze seriálových túr je Czech Junior Cup určený pro jezdce ve věku do 18 let. Rozdělen je na dvě podskupiny, pro jezdce od 12 do 15 let a od 16 do 18 let. V kvalifikačních kolech závodí junioři společně, soutěže jsou postavené jako takzvaný hendikep. Samotné finále však už má dvě samostatná klání pro každou kategorii zvlášť.

Novinkou letošního ročníku bude runda soutěží pro jezdec ve věku do 25 let nesoucí označení U25. Také oni budou sbírat body během všech kol a v září pak dospějí k celoročnímu finále, do něhož postoupí dvacítka nejúspěšnějších.

Účastníky některé ze čtyř túr čeká celkem dvanáct kvalifikačních mítinků, které následuje finále. Sezonu tradičně otvírá Jezdecká společnost Equitana Martinice. Ve dnech 21. – 24. dubna se v jejím areálu nedaleko Březnice uskuteční první kolo.

O týden později vyrostou extraligové parkury v Brně Veveří, kde proběhne druhý kvalifikační závod. Série zůstane na Moravě, když se v polovině května přesune do Ostravy. V termínu 19. – 22. května zamíří jezdci do Němčic u Kolína. Pořadatelem je kolínská stáj Václav, takže vrchol závodů ponese název Velká cena Kolína, přestože se nejde přímo v tomto středočeském městě. Suchá u Litomyšle přivítá účastníky všech túr během prvního červnového víkendu, a ve dnech 9. – 12. června mohou jezdci bodovat na opavském kolbišti. Následovat bude téměř dvouměsíční přestávka, jelikož v červenci se konají skoková mistrovství České republiky.

Seriál se opět rozjede naplno ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou, kde se od 4. do 7. srpna koná sedmé kolo. Osmý závod série přinese ozvláštnění v podobě noční Velké ceny. Pojede s v Ptýrově v pozdních večerních hodinách za umělého osvětlení. Tato show každoročně láká řadu jezdců, do posledního místa budou jistě zaplněny i tribuny. Poslední víkend v srpnu patří tradičně plzeňskému pořadateli, kterého ve dnech od 9. do 11. září vystřídá organizátor ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jednu z posledních možností polepšit si v žebříčku seriálu budou mít jezdci v Hořovicích. Jedenáctá kvalifikace se tam bude konat v polovině září. Vše pak vyvrcholí v Olomouci. Součástí nabitého programu čtyřdenního mítinku od 22. do 25. září je poslední dvanácté kvalifikační kolo a zejména pak samotné finálové soutěže jednotlivých túr. Největší pozornost bude jistě přitahovat velké finále pro čtyři nejlepší jezdce Českého skokového poháru.

Všechna kola Českého skokového poháru bude, stejně jako v předešlých letech, možné sledovat živě prostřednictvím internetu a ze záznamu pak na obrazovkách sportovního kanálu České televize. V tomto směru je připravováno několik změn vedoucích ke zvýšení atraktivity televizních pořadů. Na webu Asociace ČSP navíc on-line přenosy budou propojeny do jedné stránky s on-line výsledky.

Na zahajovací mítink Českého skokového poháru v Martinicích je již možné se hlásit prostřednictvím on-line přihlašovacího systému ČJF. Jezdci se mohou těšit mj. na nové překážky a na již tradičního stavitele kurzů parkurů Eduarda Petroviče z Chorvatska. Více informací najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

CSP_2016_tiskova_zprava_01_Rudolf_Dolezal_Peggy_Sue_Foto_Josef_Malinovsky_mail.jpg

                                                                                Rudolf Doležal,  Peggy Sue, vítěz ČSP 2015   

 

 

 

 


Autor: Josef Malinovský Publikováno 10. 3. 2016 16:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

ČSP přeje všem krásné Vánoce a šťastný rok 2016

Vážené dámy, vážení pánové,

celá Asociace Český skokový pohár všem srdečně a upřímně děkuje za přízeň a milou spolupráci v roce 2015. Také přejeme Vám všem krásné a klidné vánoční svátky a do nadcházejícího roku vše dobré, hodně zdraví a úspěchů v profesním, soukromém i sportovním životě.

Na úplný závěr této sezóny Vám přinášíme i kratičké videoshrnutí letošního ročníku ČSP. Mějte se hezky a na jaře při prvním kole Českého skokového poháru 2016 na viděnou!!

 

 

 

 

 

Video Český skokový pohár 2015


Autor: Martin Pecka Publikováno 15. 12. 2015 15:01

Jezdci opět zamíří na hory

Letošní venkovní jezdecká sezona je definitivně u konce. Aktuální období se nese ve znamení Hubertových jízd a závěrečné rekapitulace dnů minulých. Zima je za dveřmi a i když tomu současné počasí nenasvědčuje, dnes má přijet Martin na bílém koni. Věřme tomu, že se sněhové nadílky dočkáme, protože jezdci a příznivci koní si i v nadcházející zimě opět dají dostaveníčko na horách.

Stalo se již tradicí, že jezdci a příznivci Českého skokového poháru směřují již několik let, vždy na počátku ledna, nabrat síly a nasát zimní atmosféru do lyžařských středisek. Nejinak tomu bude i v nadcházející zimě. V termínu 10. - 12.1. 2016 se poprvé stanou útočištěm tohoto setkání Jeseníky. Horský hotel Kopřivná v obci Malá Morávka jim bude v tomto termínu skvělým zázemím.

Tento hotel je součástí Ski areálu, který sdružuje šest lyžařských středisek a disponuje nejdelší sjezdovkou v regionu. K pohodlí lyžařů přispívají  moderní čtyřsedačkové lanovky a desítka vleků. Bez zajímavosti není ani fakt, že tento areál disponuje i nejdelší uměle osvětlenou sjezdovkou na Moravě. V případě nepříznivých sněhových podmínek se o kvalitní povrch na sjezdovkách postará moderní zasněžovací systém.

Hotel leží v nadmořské výšce 740 metrů a svým hostům nabízí velmi příjemné ubytování v moderních 2 až 4 lůžkových pokojích. K dispozici je příjemná restaurace a v těchto dnech se dobudovává i wellness, kde bude k dispozici bazén, sauna i vířivka.

Přijměte proto pozvání do Jeseníků počátkem roku 2016. Rezervace míst a bližší informace Vám rád poskytne Aleš Suchánek (as@ceskyskokovypohar.cz, tel: 731 578 301).

 

 


Autor: Aleš Suchánek Publikováno 11. 11. 2015 8:56

Termíny Českého skokového poháru 2016

21. - 24.4.2016

Velká cena Martinic

30.4. – 1.5.2016

Velká cena Brna

13. – 15.5.2016      

Velká cena Ostravy

19. – 22.5.2016     

Velká cena Kolína

2.- 5.6.2016            

Velká cena Litomyšle

9. – 12.6.2016  

Velká cena Opavy

4. – 7.8.2016  

Velká cena Zduchovic

18. - 20.8.2016  

Velká cena Ptýrova

26. - 28.8.2016  

Velká cena Plzně

9.-11.9.2016  

Velká cena Frenštátu

15. – 18.9.2016  

Velká cena Hořovic

22. – 25.9.2016  

Velká cena Olomouce + Finále ČSP 2016


Autor: Martin Pecka Publikováno 2. 11. 2015 14:12

RUDOLF DOLEŽAL VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2015

Český skokový pohár zná vítěze svého 14. ročníku. V Olomouci nečekaně vybojoval prvenství s velkým náskokem Rudolf Doležal, který si vůbec nejlépe poradil s koňmi svých tří soupeřů. Chyboval pouze se svojí Peggy Sue a s obávaným Adelgraafem…

Adelgraaf V, kterého vzala do finále Barbora Tomanová, dělal problémy v podstatě všem jezdcům. Jediná žena na startu s ním inkasovala 8 trestných bodů, což byl nejlepší výsledek tohoto koně. Největší problémy s ním měl obhájce loňského vítězství Marek Klus. Ten z něj po zastavení na druhé překážce spadl, a to jej stálo nejen šance na zopakování triumfu, ale i na jakékoliv kvalitní umístění. Nakonec nasbíral 44 trestných bodů a skončil čtvrtý.

Před posledním kolem měli shodně 12 trestných bodů Rudolf Doležal a Vladimír Tretera. Zatímco Doležal ve čtvrté části soutěže dokončil s nejlepším finálovým koněm Quentinem 6 bez penalizace, Vladimíra Treteru čekal na závěr Adellgraaf. Špatné prognózy se k jeho smůle vyplnily a připsal si v jeho sedle 20 trestných bodů. Dosáhl tak na stejné bodové skóre 32 trestných bodů jako Barbora Tomanová, která se všemi čtyřmi koňmi obdržela 8 trestných bodů za dvě chyby. Rozhodnout mezi těmito dvěma jezdci tak musel součet časů a ten měla o více jak 2 sekundy lepší Barbora Tomanová.

„Jsem moc šťastný, že pro mě dnešní finále skončilo takovým úspěchem. Vůbec jsem s tím nepočítal a mým hlavním cílem bylo si dnešní závod užít,“ shrnul Rudolf Doležal. Ten byl jediným ze čtveřice jezdců, jenž ještě nikdy v 14leté historii tohoto extraligového seriálu v parkurovém skákání nestartoval.

Velkému finále se střídáním koní předcházely vrcholné soutěže rámcových seriálů. V mladší kategorii Czech Junior Cupu nenašla přemožitele Anna Lani Novak s Tavetou-HS. Mezi staršími juniory se nejvíce dařilo Kateřině De Jagerové s valachem Clooney 39. Finále Amateur Tour ovládla Ingrid Schmiedová s Belindou V. Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam závodů v Olomouci odvysílá Česká televize ve středu 30. září od 13.05 hodin na kanálu ČT Sport.

Finále Českého skokového poháru nebylo jen o sportovních výkonech. Aukcí dárkových předmětů vyvrcholil celoroční charitativní projekt Asociace ČSP na podporu Českého národního registru dárců dřeně. Z každého uskutečněného startu při letošním ročníku ČSP bylo věnováno na konto registru 10 korun. Po sečtení všech dílčích darů a výtěžku olomoucké dražby se dosáhlo na celkovou sumu 117.660 Kč.


Publikováno 28. 9. 2015 8:47