Otevřít seznam měst

Tretera vítězem Super Grand Prix

Český skokový pohár našel nový důstojný formát finále. Letošní jubilejní dvacátý ročník Českého skokového poháru zakončila Super Grand Prix Czech Equestrian teamu v Martinicích a nabídla velkolepou podívanou. Prvním vítězem nového finále se stal Vladimír Tretera s Gangsterem v/h Noddevelt.

Víkend v Martinicích nabídl sportovní podívanou nejvyšší kvality. První finále se jelo již v sobotu, o titul letošního vítěze bojovalo 25 nejlepších jezdců Amateur Tour. Základní kolo i finále dokázaly bez chyb zajet Barbora Moulisová s Arising Moon a Rozálie Zykánová s Cornets Boy, Barbora byla rychlejší a stanula na stupínku nejvyšším. Třetí místo pak vybojovala Jana Nosková se Shadow, která měla ve finále jednu chybu.

Finále Czech Junior Cupu bylo rozděleno do dvou věkových kategorií. Ve finále A, kategorie dětí, předvedly čtyři jezdkyně bezchybnou jízdu v obou kolech. Z vítězství se radovala Rozálie Sovová s Jettou, před druhou Adélou Opatrnou s Lordany 1 a třetí Sarah Dajbychovou s Eolitou. Těsně pod stupni vítězů skončila Natálie Libichová s Ferlin J. Rozálie Sovová tak dokázala obhájit své loňské vítězství v soutěži, i když s jiným koněm, v roce 2020 sedlala klisnu Ellu 1. Finále B kategorie juniorů mělo jednoznačného vítěze, protože jediná Ema Saláková s Gimmy 1 dokázala celou soutěží projít bez shození překážky. S jednou chybou se na druhém místě umístila Natálie Otčenášková se Salou Z a na třetím se stejným výkonem Gabriela Kopřivová s Carpala-Peli.

Velmi kvalitně bylo obsazeno i finále mladých jezdců. Vítězství vybojovala Mariana Michlíčková s Human Leaque, která jako jediná absolvovala obě kola bez trestných bodů. Shodně 4 trestné body měly na kontě Natálie Kovářová s Chacco-to a Tereza Svobodová s Britanií, Natálie byla rychlejší a obsadila 2. místo. Všechny tři umístěné jezdkyně se zároveň probojovaly se svými druhými koňmi do Super Grand Prix, proto musely oslavy vítězství odsunout na později a soustředit se na vrchol celého seriálu Českého skokového poháru.

Plné ochozy v Martinicích pak již čekaly na zlatý hřeb celého roku. Po dvou napínavých kolech se diváci dočkali i rozeskakování, do kterého postoupily tři bezchybné dvojice. Jako první nastoupil na parkur Marek Klus s Tenerife´s Cardozem a dokázal předvést třetí bezchybnou jízdu v čase 34,87 sekundy. Jeho svěřenkyně Natálie Ulčová v sedle Demonta předvedla bravurní a dravou jízdu, bohužel chyba na poslední překážce jí odsunula na průběžnou druhou příčku. Čas ale měla rychlejší, 31,16 sekund. Tribuny ani nedutaly, když na parkur vjel Vladimír Tretera. Vsadil vše na jednu kartu a s Gansterem, který byl po odpočinku po účasti na ME očividně plný energie, doslova prosvištěl parkurem bez chyby a v čase 30,13 sekund, čímž si zajistil vítězství v historicky první Super Grand Prix Českého skokového poháru. Druhý byl Marek Klus a třetí Natálie Ulčová, pro mnohé největší hrdinka soutěže.

Super Grand Prix bylo vydařeným zakončením jubilejního dvacátého ročníku Českého skokového poháru, který prokázal, že je moderním seriálem připraveným na dalších dvacet let existence.

Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a záznam streamu finálových soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

1. Vítězky finále Ameteur Tour – Barbora Moulisová, Rozálie Zykánová a Jana Nosková, Autor: Martina Burianová
  2. Ema Saláková s Gimmy 1 zvítězila ve finále Czech Junior Cupu kategorie B, Autor: Martina Burianová
  3. Vítěz Super Grand Prix Vladimír Tretera a Ganster v/h Noddewelt při čestném kole, Autor: Martina Burianová
  4. Vladimír Tretera s novým putovním pohárem Českého skokového poháru, Autor: Martina Burianová

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz