Otevřít seznam měst

Velká cena Martinic: poslední jízdenka do finále pro Ondřeje NágraPoslední kvalifikační kolo letošního jubilejního dvacátého ročníku Českého skokového poháru hostily netradičně již v pátek Martinice. Na vítěze čekala poslední přímá jízdenka do finálového Super Grand Prix. Tu si bezchybným výkonem zajistil Ondřej Nágr v sedle klisny D.Amelusina R22. Napětí však trvá, seznam devíti účastníků, kterým účast ve finále zajistil počet bodů v žebříčku poháru, bude zveřejněn dnes.

Poslední kolo slibovalo drama a toho se také diváci v Martinicích dočkali. Do boje o poslední možnost postupu do finále se vydalo 31 dvojic, osmi z nich se podařilo postoupit do finále bez trestných bodů. Finálovou desítku doplnili ještě dva nejrychlejší jezdci z jednou chybou. To byl případ i Kamila Papouška s Great Feeling, který zajel ve finále čistý a díky odvážným obratům především rychlý parkur a donutil tak ostatní jezdce jet opravu naplno. Další bezchybný výkon přidala Natálie Kovářová s North Cape DV, která se vyšvihla na průběžnou první příčku. Málem se na ní i udržela, než jako předposlední vjel na parkur Ondřej Nágr s D.Amelusinou R22. Velmi dobře věděl, že cesta do Super Grand Prix v jeho případě vede jen a pouze přes vítězství. Vsadil tak vše na jednu kartu a dobře udělal. Jeho bezchybná jízda o jednu sekundu rychlejší než Natálie Kovářová znamenala vítězství. Poslední startující Filip Doležal jel na jistotu a tak výprava z Mariánských lázní mohla začít oslavovat.

Konečný propočet bodů žebříčku a především jména devíti jezdců či jezdkyň, kteří doplní jedenáctku vítězů jednotlivých kvalifikačních kol na startovní listině nedělního Super Grand Prix pořadatelé zveřejní dnes, tedy v sobotu 25. září. Již dnes se v Martinicích bude konat první velké finále, a to oblíbené Amateur Tour. V neděli jsou pak na programu dvě finále Czech Junior Cupu ve dvou věkových kategoriích, finále U25 a pak již toužebně očekávaná Super Grand Prix, která je novinkou letošního poháru.

Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a stream finálových soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:

  • Foto 1: Vítězka Velké ceny Martinic Ondřej Nágr v sedle klisny D.Amelusina R22, Autor: Martina Burianová
  • Foto 2: Poslední stupně vítězů letošních Velkých cen – Ondřej Nágr, Natálie Kovářová a Přemysl Adam, Autor: Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

CSP Ondrej Nagr.jpg
CSP Velka cena Martinic.jpg