Otevřít seznam měst

Nový člen Asociace Českého skokového poháruZatímco start letošního ročníku Českého skokového poháru se nezadržitelně blíží, jeho organizátoři již hledí vpřed do příštího roku. Na posledním zasedání rozhodla valná hromada o rozšíření Asociace ČSP o dalšího člena.

Třináctým členem Asociace Českého skokového poháru, složené z pořadatelů jednotlivých kol, se stal JS Jítravský Dvorec. Valná hromada se nadále usnesla, že první Velkou cenu Jítravského Dvorce zařadí do Českého skokového poháru v roce 2023.

Jezdecký areál v Jítravském Dvorci leží v malebné krajině na úpatí Lužických hor, pod nejsevernějším vrchem pohoří Ještědu ve vesničce Jítrava. Nově vybudovaný stylový jezdecký areál je citlivě zasazen do krajiny a jeho moderní sportovní plochy přímo vybízejí k pořádání jezdeckých akcí vysoké úrovně. Od svého vzniku v roce 2019 se zaměřuje na výcvik drezurních i parkurových koní a koní do zápřahu.

Celá farma má rozlohu 300 hektarů, v nichž je část využívaná jako výběhy pro koně čisté španělské rasy Pura Raza Espanola chované v hřebčíně Jítrava. Kromě koní se na zdejší biofarmě pasou také ovce plemene Romney Marsch a hovězí skot Aderdeen-Angus, jejichž maso společně se zvěřinou z okolních lesů lze ochutnat jak v místní stylové restauraci, tak i v pivnici. Jítravský Dvorec nabízí ubytování v apartmánech a moderní wellnes, milovníkům koní a jezdeckého sportu zde zajisté nebude nic chybět. Ba naopak, Velká cena Jítravského Dvorce má již dnes potenciál zařadit se mezi nejlepší akce Českého skokového poháru v roce 2023.

Letošní ročník odstartuje již za necelý měsíc, 28. Dubna Velkou cenou Hořovic. Veškeré informace, výsledky a průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

Foto: www.jitrava.cz