Otevřít seznam měst

Český skokový vyplouvá do nového ročníkuDalší ročník Českého skokového poháru začne za necelý měsíc, mírně se mění skladba soutěží a v Hradištku čeká účastníky překvapení.

Valná hromada Asociace Českého skokového poháru dala oficiálně zelenou dalšímu ročníku české skokové extraligy, který poslední dubnový víkend odstartuje již 21. ročník své existence. „Poděkování patří především partnerům, díky kterým se nám přes všechny komplikace, které přináší dnešní nelehká doba, podařilo zajistit financování a věřím, že i hladký průběh našeho jedinečného seriálu. Odměnou nám všem jistě bude podívaná na špičkové sportovní výkony všech účastníků. Český skokový pohár již mnohokrát dokázal, že je výborným odrazovým můstkem do nejvyššího sportu a nejinak tomu bude jistě i letos,“ uvedl manažer Českého skokového poháru Aleš Suchánek.

První startující Českého skokového poháru letos přivítají Hořovice, finále budou stejně jako v loňském roce hostit Martinice. Do kalendáře letošního ročníku je zahrnuto celých dvanáct Velkých cen:

28.4. – 1.5. - Velká cena Hořovic
7.-8.5. - Velká cena Brna
12.-15.5. - Velká cena Hradištka
10.-12.6. - Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm
7.-10.7. - Velká cena Olomouce
14.-17.7. - Velká cena Zduchovic
21.-24.7. - Velká cena Opavy
17.-20.8. - Velká cena Ptýrova
25.-28.8 - Velká cena Prahy
8.-11.9 - Velká cena Litomyšle
16.-18.9. - Velká cena Ostravy
28.9.-2.10 - Velká cena Martinic a finále ČSP

Dochází ke změně skladby soutěží, kategorie U25 bude nově soutěžit v sobotu, v neděli se utkají startující v Amateur Tour a junioři, celý mítink pak tradičně uzavře Velká cena. Pohárové soutěže vypsané pro juniory, Czech Junior Cup, si zachovají svůj původní formát, tedy včetně kvalifikace, ve které se hodnotí styl jezdců.

Opravdovou lahůdku si pořadatelé připravili pro účastníky i diváky Českého poháru v rámci Velké ceny Hradištka – po Labi připluje a zakotví hotelová loď Florentina, která nabídne originální ubytování s nenapodobitelnou atmosférou. V pátek i v sobotu se dokonce od 20 hodin bude na palubě Florentiny konat party, páteční večer pod taktovkou nenapodobitelného DJ Ludvíka Jandourka. Stylové kajuty nabízejí ubytování pro 92 osob, celková kapacita lodi je pak 300 hostů. Včasná rezervace je proto nutností, veškeré bližší informace k lodi Florentina jsou zveřejněny na webu Českého skokového poháru.

Veškeré informace, výsledky a průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto: Vítěz posledního ročníku Českého skokového poháru Vladimír Tretera s novým putovním pohárem Českého skokového poháru, Autor: Martina Burianová