Otevřít seznam měst

V Brně řádil PříhodaDruhé kvalifikační kolo 21. ročníku Českého skokového poháru zná své vítěze. Více než dobře se dařilo Miloslavu Příhodovi, který nakonec opanoval i Falton Velkou cenu Brna a kromě svých koní si domů odvezl i prémiovou cenu pro vítěze motocykl v hodnotě 100 000 Kč.

Víkendový mítink nabídl vydařenou sportovní podívanou v komorním prostředí jezdeckého areálu Brně Veveří. Olympionik Miloslav Příhoda si do Brna přivezl hned několik koní a v každé soutěži, ve které startoval, nechyběl na stupních vítězů. Dokonce se dal vypozorovat vzorec, střídal první a třetí místa. Nejprve v L** zvítězil s Kristiánem 2, v S** byl s klisnou Pattaya VD Bisschop třetí, v ST* se stejným koněm zvítězil, ve dvoufázovém skákání 120/130cm s Pattaya VD Bisschop přidal třetí místo a pak již ho čekala jen Falton Velká cena Brna s koněm Ibiza.D.

Na start vrcholu celého víkendového klání, Falton Velké ceny Brna s jedinečnou dotací 130 000 Kč,  se postavilo devatenáct dvojic, po základním kole do finále postoupilo šest dvojic bez trestných bodů, dva jezdci s jednou chybou a dva nejrychlejší s osmi trestnými body. Jediný Jan Štětina dokázal postoupit do finále hned se dvěma koňmi, ani Guus S ani Chabella Donna PS však nedokázali ve finále bezchybnou jízdu zopakovat. Stopadesát centimetrů vysoké skoky finále, které postavil Robert Smékal, jezdce i koně přísně prověřily. Bezchybnou jízdu předvedl až jako šestý startující Miloslav Příhoda s valachem Ibiza.D a nikomu jinému se to nepodařilo. Jan Štětina v sedle koně Guus S chyboval až na posledním skoku a musel se spokojit se třetím místem. Velmi nadějně vypadala i jízda poslední startující jezdkyně Natálie Ulčové s koněm Demont, která jela velmi plynule a rychle, bohužel ani ona se nevyvarovala jedné chyby a tak stála na stupních vítězů jako druhá po boku vítěze Miloslava Příhody. Ten tak získal vstupenku do finálového Super Grand Prix a také speciální prémii pro vítěze v podobě motocyklu. Poté, co ve všestrannosti dokázal více než důstojně dokončit olympijskou soutěž v Tokiu a v parkuru prohání naší reprezentaci, zbývá jen doufat, že se nepustí i do motosportu. 

V Amateur Tour se do rozeskakování finálové soutěže probojovalo osm bezchybných dvojic, z nichž tři dokázaly svou jízdu zopakovat a na stupních vítězů se seřadily v pořadí první Jana Nosková s koněm Shadow 5, druhá Karolína Havlová s klisnou Kyvola a třetí Petr Kuba s klisnou Dinola. Obdobná situace byla i mezi juniory ve finále Czech Junior Cup, kde zvítězila Ema Saláková s klisnou Gimmy 1 před druhou Valerií Vysadilovou s klisnou Francesca a třetí Anna Humplíková s klisnou Buena Utopia. Ve finále kategorie U25 byla bezchybná pouze Natálie Očenášková s oběma svými koňmi Tamarack i Salou Z, účasti v rozeskakování se vzdala a obsadila tak s oběmi ex equo první místo. Třetí se umístila Karolína Pakostová s klisnou Reine du Bal.

Český skokový pohár pokračuje hned další víkend mítinkem v Hradištku. Veškeré informace, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží a stream Velké ceny naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Foto: 

  1. Vítěz Falton Velké ceny Brna Miloslav Příhoda na koni Ibiza.D . Foto Martina Burianová
  2. V Amateur Tour zvítězila Jana Nosková s valachem Shadow 5. Foto Martina Burianová

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz 

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz