Otevřít seznam měst

V Hořovicích kralovala Michlíčková

Úspěšný start má za sebou 21. ročník Českého skokového poháru. První kvalifikační kolo, kterým byla Velká cena Ranch Hořovice, přesvědčivě ovládla Mariana Michlíčková. Do finále se probojovala hned se dvěma koňmi a obsadila první i druhou příčku, pro třetí místo si zajela Tereza Svobodová.

Maraton dvaceti tří soutěží začal v Hořovicích již ve středu, v sobotu vyvrcholila soutěž kategorie U25 pro mladé jezdce. V té se nejlépe vedlo Anně Helebrantové, která k vítězství v sedle Grety SW ještě přidala páté místo s Epo van de Achterhoek Z. Druhé místo vybojovala Sára Finsterle s Paddys Stakkato Girl a třetí se umístila Aneta Paličková s Conwal.

Nedělní program začal finále Czech Junior Cupu ve kterém zvítězila Rozálie Sovová s Jellow SIH před Antonií Pilátovou s Gucci 7 a Netálií Melmerovou s Lotettou 3. Po juniorech nastoupili na kolbiště účastníci finále Amateur Tour, devět dvojic se probojovalo s nulou do rozeskakování, ve kterém sedm z nich dokázalo bezchybnou jízdu zopakovat. Vítězkou se stala Dagmar Hrabalová s Mr.Catrick, druhá se umístila Zdena Drahoňovská s Gájí a třetí Olga Zítková s Nen-Culmell.

Vrcholem celého mítinku byla Velká cena Ranch Hořovice, na úrovni T*. Na startovní listině byla jména hned tří českých olympioniků z Tokia. Do finálové desítky postoupili dva účastníci se dvěma koňmi – Mariana Michlíčková a Aleš Opatrný. Mariana hned s prvním koněm Claire 159 předvedla bezchybnou a rychlou jízdu a nasadila laťku velmi vysoko. Napodobit jí dokázala jen Tereza Svobodová s Harankou, která se zařadila na průběžné druhé místo. Ostatní jezdci se nevyvarovali chyb, s jednou chybou dokončil například Kamil Papoušek se svým olympijským koněm Warnessem či Aleš Opatrný s Colinem Z. Drama vyvrcholilo na konci soutěže – Mariana dokázala i s Quiete předvést čistý parkur, Aleš Opatrný s druhým koněm Dedijtje zariskoval, ale inkasoval 4 trestné body. Na stupních vítězů tak stanuly dvě sympatické nadané jezdkyně Mariana Michlíčková, první s Claire 159 a druhá s Quiete, a třetí Tereza Svobodová s Harankou. Obě umístěné jezdkyně, stejně jako Anna Helebrantová, dokázaly navzdory svému mládí nasbírat bohaté zkušenosti na závodech nejvyšší úrovně, včetně zahraničních startů, svou závodní cestu ovšem nastartovaly právě na Českém skokovém poháru v kategorii Czech Junior Cup.

Mariana Michlíčková si tak jako první zajistila vstupenku do finálového Super Grand Prix v Martinicích. O dalším postupujícím se rozhodne hned následující víkend na Velké ceně Brna.

Veškeré informace, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží a stream Velké ceny naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

1. Vítězka Velké ceny Hořovic Mariana Michlíčková s Claire 159. Foto Martina Burianová
  2. Mariana Michlíčková a Tereza Svobodová na stupních vítězů. Foto Martina Burianová

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz