Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Máme za sebou generálku. Teď už se těšíme na Velkou cenu, říká Skřivan

V důsledku dosavadních omezení kvůli pandemii startuje parkurová série Český skokový pohár 2020 až na začátku června, ve dnech 4. až 7. 6. v jezdecké areálu Suchá u Litomyšle. Na startu Velké ceny Litomyšle se představí také Aleš Opatrný a Gentlemen.

Stejně tak jako zasáhla probíhající pandemie veškeré sportovní akce po celém světe, se změnami v kalendáři se musela popasovat i parkurová série Český skokový pohár. Prvním letošním mítinkem seriálu se tak stane Velká cena Litomyšle, nicméně v jezdeckém areálu Suchá se bude po koronavirové pauze závodit již podruhé.

„Na konci května u nás proběhlo na závodech 250 startů, byla to tedy taková generálka. Během prvního kola Českého skokového poháru očekáváme v průměru dvě stě startů denně,“ prozradil majitel areálu a zároveň prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan. Do příprav bohužel nadále zasahuje komplikovaná situace, přestože se omezení pomalu rozvolňují. „Musel jsem řešit poměrně prekérní situaci kvůli boxům. Dlouhodobě spolupracuji s polskou firmou, kterou bohužel v poslední chvíli nepustili přes hranice. Musel jsem tedy rozhodit sítě a podařilo se mi sehnat firmu z Německa. Boxy jsou již připravené,“ prozradil Jiří Skřivan. „Rozpis zůstal beze změn a uzávěrka přihlášek byla stanovena na úterý 2. června večer. Stále platí omezení do tři sta lidí, neprobíhá tedy žádná propagace akce a z tohoto důvodu nevyužívám ani podporu nových partnerů, na to je příliš náročné období. Akci podpoří pouze několik stálých partnerů, například z těch, kteří mají u nás ustájené koně.“

Na startu Velké ceny bylo v den uzávěrky nahlášeno celkem 26 startů, a to včetně Aleše Opatrného s Gentlemenem van het Veldhof či Sáry Vingrálkové a Oscara des Fontaines. „Popravdě jsem doufal, že ve Velké ceně bude přihlášeno o něco více koní, na druhou stranu se také zahustily závody, je to tedy takový standard. Pořád věřím, že nás čeká dobrá sezona, a na první kolo Českého skokového poháru se těšíme,“ říká Jiří Skřivan.

V roce 2020 proběhne v rámci Českého skokového poháru celkem jedenáct kol. Z Litomyšle se dění po týdnu přesune do Zduchovic, následovat bude Ostrava, Frenštát pod Radhoštěm a Martinice. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali ve spolupráci s internetovou televizí EquiTV.cz živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání odvysílá Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 3. 6. 2020 8:38

Reprezentanti chtějí skákat při domácí extralize výš, ale až později

Jelikož jsou mezinárodní závody stále v nedohlednu, domácí parkurová extraliga pod hlavičkou Českého skokového poháru slibuje atraktivní sportovní podívanou za účasti mnohých reprezentantů. Ti by však rádi absolvovali i soutěže do 150 centimetrů.

Většina pohárových Velkých cen se v posledních letech odehrávala na stupni obtížnosti T*, tj. do 145 centimetrů. Poté, co se uzavřely hranice, se řada jezdců i trenérů vyslovila pro to, aby se při Českém skokovém poháru častěji uskutečnily hlavní soutěže na úrovni o stupeň vyšší – do 150 centimetrů (T**) a seriál U25 pro jezdce do 25 let pak na výšce 140 centimetrů.

Hned druhé kolo této domácí parkurové extraligy ve Zduchovicích na Příbramsku bylo vypsané jako stopadesátka, resp. stočtyřicítka pro kategorii U25. Nakonec ovšem převážil názor, že 14. červen je pro tyto výšky přece jenom příliš brzo, a tak se vše vrací do původního plánu, tzn. Velká cena Zduchovic se pojede jako T* (145 centimetrů) a U25 bude mít nedělní soutěž s výškou překážek 135 centimetrů.

„Je potřeba nechat koně trochu rozběhnout a až pak zvýšit obtížnost. Při Českém skokovém poháru tedy budeme výšky zvedat až při pátém kole v Martinicích. Litomyšl, Zduchovice, Ostrava a Frenštát poběží tedy v nižším režimu,“ uvedl event manažer ČSP Aleš Suchánek.

Celkem Český skokový pohár bude mít jedenáct kol. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi. Další podrobnosti Českém skokovém poháru najdete na internetových www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 29. 5. 2020 10:58

Český skokový pohár 2020: Proběhne jedenáct kol v deseti destinacích

V návaznosti na oznámení termínů mistrovství České republiky a mezinárodních závodů pod hlavičkou České jezdecké federace finalizoval nový kalendář i Český skokový pohár. Domácí parkurová extraliga začne 7. června v Suché u Litomyšle.

Český skokový pohár bude mít v sezoně 2020 celkem jedenáct kol v deseti destinacích. Odložení startu seriálu o více jak dva měsíce tak nebude mít zásadnější vliv na jeho podobu. „Chtěl bych moc poděkovat všem pořadatelům, že vyvinuli maximální úsilí, aby Český skokový pohár mohl proběhnout bez výraznějšího omezení. Považuji to za velký úspěch,“ konstatoval prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan.

Sestavit novou termínovou listinu nebylo jednoduché, zejména s ohledem na skutečnost, že se velmi často měnily podmínky pro realizaci sportovních akcí, zejména ve vztahu k maximálnímu počtu účastníků. „Změny termínů komunikoval s jednotlivými pořadateli event manager Českého skokového poháru Aleš Suchánek tak, aby mohl celý seriál proběhnout v souladu s dalšími stěžejními akcemi jezdecké sezony a všechny závody se nekumulovaly do podzimního období,“ říká Skřivan.

„V neposlední řadě jsme se museli dohodnout tak, aby v České republice mohly proběhnout dvoje původně plánované mezinárodní skokové závody, o které jsme nechtěli přijít. Zároveň jsme nechtěli přijít ani o žádné z kol Českého skokového poháru, nicméně pořadatelé Velké ceny Ptýrova se rozhodli svoje jezdecké závody zrušit. Mají to postavené celé na noční ceně, která je divácky velmi atraktivní. Bohužel není jasné, zda bude možné akci s velkým množstvím diváků uspořádat v takovém rozsahu, jak jsme byli zvyklí, proto bylo tedy ptýrovské kolo na žádost pořadatele z kalendáře Českého skokového poháru vyškrtnuto,“ pokračuje prezident Asociace ČSP.

Svůj vlastní mítink nebude mít Velká cena Brna, ta ovšem proběhne v rámci olomoucké zastávky. „Již jsme něco podobného v historii poháru zažili několikrát, když např. někde přišla velká voda, tak se vypsalo náhradní kolo během jiného mítinku, aby soutěžící nepřišli o body. Brněnské kolo tedy proběhne v pátek při Velké ceně Olomouce. Více méně tedy vypadne pouze Ptýrov, nepojede se proto dvanáct, ale jedenáct kol a finále,“ upřesňuje Jiří Skřivan. „Finále jsme vykomunikovali také na podzim, aby proběhlo ještě v době, kdy bývá pěkné počasí. Po nahlášení nového termínu mistrovství České republiky v Martinicích na začátku října se nám sezona poměrně rozvolnila, díky čemuž předpokládáme, že všechny mítinky proběhnou s poměrně velkou účastí na kvalitní sportovní úrovni.“

Velkým pozitivem pro domácí parkurovou extraligu by měla být účast parkurových reprezentantů, kteří za normálních okolností téměř výhradně objíždí mezinárodní mítinky. „Věřím, že parkurový sport v rámci Českého skokového poháru může letos proběhnout velmi zdárně, a to i za účasti těch, kteří by jinak vzhlíželi například až k olympijským hrám. Myslím, že se nám podařilo termínovou listinu dobře přizpůsobit současné situaci. Nejedná se jen o Český skokový pohár, ale obecně o český skokový sport. Věřím, že všechno zlé je pro něco dobré a třeba nám nastalá situace s Covidem-19 přinese posun ve sportovní úrovni českého skokového sportu,“ dodává Skřivan.

Veškeré podrobnosti k Českému skokovému poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

TERMÍNOVÁ LISTINA ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2020:

7. 6. Velká cena Litomyšle
14. 6. Velká cena Zduchovic (původní termín 13. 9.)
21. 6. Velká cena Ostravy (původní termín 24. 5.)
5. 7. Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm (bez změny)
19. 7. Velká cena Martinic (původní termín 19. 4.)
26. 7. Velká cena Prahy – Chuchle Arena Praha (původní termín 30. 8.)
31. 7. Velká cena Brna – ESC Olomouc (původní termín 3. 5.)
2. 8. Velká cena Olomouce – ESC Olomouc (bez změny)
16. 8. Velká cena Opavy (bez změny)
23. 8. Velká cena Hradištka (původní termín 17. 5., VC Ptýrova zrušena)
19. a 20. 9. Velká cena Hořovic + FINÁLE ČSP (původní termín 26. a 27. 9.)

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 13. 5. 2020 12:29

ČJF žádá o rychlejší uvolňování opatření proti šíření COVID-19 s ohledem na sport

Česká jezdecká federace odeslala dne 21.4.2020 oficiální žádost o rychlejší uvolňování opatření proti šíření COVID-19 nařízená vládou ČR. Žádost byla odeslána na Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Český olympijský výbor, Českou unii sportu a v neposlední řadě na Národní sportovní agenturu ČR, kterou ČJF zároveň žádá o vypracování kategorizace jednotlivých sportů v několika úrovních s ohledem na jejich rizikovost šíření virové nákazy.

Celou zprávu si můžete stáhnout v PDF nebo přečíst na webových stránkách ČJF.


Publikováno 23. 4. 2020 12:52

Český skokový pohár se chystá na svou devatenáctou sezonu

Český skokový pohár se chystá na svou devatenáctou sezonu

 

Ještě před měsícem nikdo z nás nečekal, jaké myšlenky, se nám budou honit hlavou v posledních březnových dnech.

Za normálních okolností by zbývaly do startu letošní zahajovací Velké ceny v Martinicích přibližně dva týdny.

Uběhl necelý měsíc a situace je zcela odlišná. Život, nejen v České republice, ochromila pandemie koronaviru.

 

V posledních dnech se v médiích hromadí informace, které se věnují pouze úzkému spektru témat. Kdo kam nesmí a nebo naopak může. Co vlastně můžeme a co ne. Kdy a jestli vůbec odstartuje letošní jezdecká sezona.

Tato panika úplně vytěsnila pozitivní myšlenky, které v těchto dnech všichni tolik potřebujeme.

Každý tunel má svůj světlý konec a ten je třeba hledat a těšit se na něj.

V tomto duchu probíhají i přípravy letošního ročníku Českého skokového poháru, které jsou v plném proudu bez náznaku zásahu koronaviru.

Samozřejmě pozorně sledujeme informace a sdělení vlády týkající se návratu k normálnímu životu v ČR. S tím velmi úzce souvisí i start Českého skokového poháru.

To, že neodstartujeme v Martinicích 15.dubna 2020 je jisté a bylo to již avizováno. V ohrožení jsou i květnové Velké ceny v Brně, Hradištku a Ostravě.

Je klidně možné, že letošní pohárový ročník zahájí, možná i trochu symbolicky, v Suché u Litomyšle, tedy v areálu prezidenta Asociace ČSP Jiřího Skřivana.

Variant je zatím celá řada. Připraveno je několik scénářů řešení letošní pohárové sezony. Přesun některých Velkých cen do nových termínů zažil pohár již několikrát ve své historii a není to věc neřešitelná.

V zásadě se dá říci, že po uvolnění sportovního prostředí v ČR z moci vládní, jsme schopni ve velmi krátké době reagovat a roztočit letošní pohárová kola.

Jaké obrátky se u tohoto, historicky prověřeného, soukolí dají čekat?

Každopádně velmi zajímavé!

 Je to dáno i tím, že s největší pravděpodobností zůstanou zavřeny hranice ČR a pozornost všech sportovců se tedy bude otáčet pouze domácím směrem.

Dá se tedy očekávat účast jezdecké elity na mítincích Českého skokového poháru.

Olympionici se budou chystat na posunutou účast pod pěti kruhy v domácím prostředí a jistě i na mítincích ČSP.

Nejen Velké ceny , ale i série U25 a CJC v tom nejsilnějším konkurenčním složení startovních listin.

To bude možná jen jedna z odměn jezdecké veřejnosti za jarní strasti v rámci virové pandemie.

Zároveň to je a bude i velká výzva pro pořadatele, připravit pro jezdce natolik kvalitní podmínky, aby se příprava v domácím prostředí vyrovnala startům na zahraničních kolbištích.

Jsme přesvědčeni, že právě pohárové mítinky budou i díky několikanásobné účasti zahraničních stavitelů dobrou volbou pro přípravu nejen olympijských aspirantů, ale i dalších jezdců a koní, kteří by za jiných okolností startovali v zahraničí.

V těchto dnech vzniká prostor i pro případné úpravy rozpisů pohárových mítinků ve vztahu k výše uvedenému. Všechny nápady jsme samozřejmě schopni konzultovat a případně využít již v letošním roce.

 

Těšme se na to, že tyto virové komplikace brzy pominou a po jarní odmlce se otevřou brány závodních areálů.

Bude to okamžik, kdy do startu letošního pohárového ročníku budou zbývat už jen  desítky hodin, jelikož na to budeme připraveni.

Závěrem nám dovolte smeknout před všemi, kteří jsou v první linii a chrání nás ostatní před koronavirem. Za svou obětavost, nasazení a odhodlání si zaslouží  velký obdiv a uznání.

 

 

 


Publikováno 1. 4. 2020 10:04

PF 2020

Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a chtěli bychom Vám popřát příjemné a pohodové prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů v osobním i pracovním životě.

čsp_pf 2020


Publikováno 19. 12. 2019 8:21

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha.

Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce 2020 již podevatenácté. Zahajovací Velká cena se uskuteční v areálu Resortu Equitana v Martinicích u Březnice v neděli 19. dubna a navazovat budou tři květnové mítinky, konkrétně v Brně (3. května), v Hradištku u Sadské (17. května) a na travnatém kolbišti v Ostravě – Staré Bělé (24. května). Jediný červnový termín, a to hned první víkend v měsíci, má Suchá u Litomyšle. Další dění bude pokračovat až začátkem července v druhém pohárovém areálu s travnatým kolbištěm – ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Srpen bude opravdu velmi nabitý. Seriálová kola zaplní hned čtyři z pěti víkendů. Nejprve účastníci zavítají 2. srpna na Velkou cenu do Olomouce, o dva týdny později se přesunou do Opavy (16. srpna), čtvrtý srpnový víkend má rezervovaný Ptýrov u Mnichova Hradiště (22. srpna) a koncem měsíce se úplně poprvé tento seriál představí na závodišti Chuchle Arena Praha.

Předposlední jedenácté kolo je naplánováno dva týdny před velkým finále. Důležité body se budou přidělovat 13. září ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. Poslední kolo a následně velké finále vyhrazené pro čtyři nejlepší jezdce bude hostit po dvou letech jezdecký areál v Hořovicích na Berounsku, a to ve dnech 26. a 27. září.

Všechna kola Českého skokového poháru jsou obvykle tří až čtyřdenní. Termínová listina aktuálně zahrnuje pouze finálové dny a délka trvání jednotlivých mítinků bude upřesněna v rámci schválení kalendáře závodů České jezdecké federace. Další podrobnosti najdete na webu www.ceskyskokovypohar.cz.

Termínová listina Českého skokového poháru 2020:

19. 4. Velká cena Martinic
3. 5. Velká cena Brna
17. 5. Velká cena Hradištka
24. 5. Velká cena Ostravy
7. 6. Velká cena Litomyšle
5. 7. Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm
2. 8. Velká cena Olomouce
16. 8. Velká cena Opavy
22. 8. Velká cena Ptýrova
30. 8. Velká cena Prahy Velká Chuchle
13. 9. Velká cena Zduchovic
26. a 27. 9. Velká cena Hořovic + FINÁLE ČSP

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 21. 10. 2019 13:27

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body.

Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním koní mezi nejlepšími čtyřmi jezdci vyhovuje a ani v jednom ze čtyř kol soutěže nechyboval. „Každý kůň je zkrátka specifický a je potřeba, aby se mu jezdec přizpůsobil a nesnažil se ho vždy předělat k obrazu svému,“ prozradil Doležal část receptu na úspěch v tomto jedinečném formátu soutěže.

Lucie Strnadlová nasbírala osm trestných bodů v sedle Guuse S Jana Štětiny a skončila druhá. Jan Chýle si první čtyři body připsal již se svým Abdulahem B, na Quattro Centovi dojel s nulou, ale druhou chybu zaznamenal s Carinou 6. O třetí příčce rozhodl při poslední jízdě, kdy pobořil jednu z překážek na Guusovi S.

Čtvrté místo patří Janu Štětinovi, jemuž se nevydařil především parkur s Quatro Centem Rudolfa Doležala. S tím zapisoval dvanáct trestných bodů a celkem jich nasbíral dvacet. Bezchybný byl pouze s Carinou 6. Tato klisna třináctiletá klisna se stala nejlepším finálovým kolem, jelikož s ostatními jezdci překonala všechny nástrahy parkuru z dílny maďarské stavitelky kurzů Magnolny Erdélyi bez zaváhání.

Záznam finále Českého skokového poháru odvysílá Česká televize ve středu 25. září odpoledne na programu ČT Sport. Videa ze všech seriálových soutěží pod hlavičkou Asociace ČSP budou umístěna na YouTube kanálu Českého skokového poháru. Kompletní výsledky a další informace najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 23. 9. 2019 8:34

Motygin je prvním i posledním vítězem ČSP 2019. Známe jména finalistů

V sobotu 21. září se na martinickém kolbišti uskutečnila poslední Velká cena v rámci Českého skokového poháru 2019, a tak trochu symbolicky ji vyhrála vítězná dvojice z letošního prvního kola v Hořovicích, Sergej Motygin s jedenáctiletým Dylanem.

Poslední kvalifikační kolo 18. ročníku Českého skokového poháru proběhlo v Martinicích. Základní kolo Velké ceny Martinice Group kolo dokázali bez jediného trestného bodu dokončit pouze dva jezdci, Aleš Opatrný s koněm Sangris Boy a Sergej Motygin s Dylanem, přičemž do finále postupovala elitní desítka. Favorit celého mítinku Jan Štětina nastoupil do zkráceného parkuru s Benitem S, a to i s obvázanou rukou po pádu v základním kole z Cabareta S. Po chybě na překážce však další pokračování vzdal a patřilo mu tak celkové desáté místo. Svou pozici ve finálové čtyřce potvrdila šestým místem v poslední Velké ceně Lucie Strnadlová v sedle Fall River Blue VDL
Velkou šanci na vítězství měl v poslední Velké ceně Aleš Opatrný, který vstupoval do finále se Sangris Boyem bez bodového zatížení, bohužel následně dvakrát chyboval a musel se tak spokojit s devátou příčkou. Nejrychlejší dvojicí finále byl Marek Klus a Carebis, nesli si však čtyři trestné body z úvodu soutěže, což je zařadilo na výsledné čtvrté místo.

Obě kola bez chyb na překážkách, pouze s jedním trestným bodem za překročení času ze základního parkuru, zajeli bronzový Jan Chýle v sedle Lary a stříbrný Aleš Opatrný se svým druhým koněm ve finále Samsonitem. Celkovou nulu na bodovém kontě ovšem dokázala udržet jediná dvojice a byl to tak trochu symbolicky vítěz úplně první letošní Velké ceny Hořovic, Sergej Motygin v sedle jedenáctiletého valacha Dylana.

Složení finálové čtyřky se po posledním kole Českého skokového poháru 2019 nezměnilo a v neděli se velkého finále se střídáním koní zúčastní Jan Štětina, Rudolf Doležal, Jan Chýle a Lucie Strnadlová. Kompletní výsledky, účastníky finálových soutěží rámcových seriálů pod hlavičkou Asociace ČSP a další podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde je možné tradičně sledovat také on-line přenos.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 23. 9. 2019 8:31

V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

Český skokový pohár 2019 vrcholí. Poslední mítink domácí parkurové extraligy odstartoval ve středu 18. září, kdy bylo na programu pět rámcových soutěží. Z hlediska seriálových soutěží se ovšem všechno podstatné odehraje až během víkendu.

Ve středu, ve čtvrtek a v pátek je program finálového mítinku Českého skokového poháru složen především z rámcových soutěží. Diváci uvidí každý ze všedních dnů více jak 250 startů. To nejzajímavější však přijde na řadu v sobotu a v neděli. Zatímco první den je nejvyšší soutěží parkur do 125 centimetrů, ve čtvrtek se bude skákat nejvýše na úrovni jednohvězdového ST (tj. do 135 centimetrů) a v pátek se odehraje generálka před Velkou cenou Martinic s výškou překážek 140 centimetrů. V sobotu je mj. na programu dílčí finále Czech Junior Cupu a o poslední seriálové body v rámci kvalifikační části se utkají i jezdci kategorie U25. Vrcholem dne se stane Velká cena Martinic pod patronací společnosti Martinice Group. Na seznamu účastníků Velké ceny Martinic figurují všichni jezdci na předních příčkách Českého skokového poháru, kteří mají ještě šanci ucházet se o finálový start. Prvním z žebříčku, kdo se v této soutěži bude chybět, je sedmá umístěná Tereza Mücková, jejíž stájová jednička – hřebec Control Me Karsit – je momentálně zdravotně indisponován. Diváci každopádně budou svědky napínavého souboje o postup do finálové čtyřky, do níž se může ještě kromě Jana Štětiny, Rudolfa Doležala, Jana Chýleho a Lucie Strnadlové kvalifikovat také průběžně pátý Ondřej Pospíšil a šestý Marek Klus. Poslední zmíněný by však musel nejen zvítězit, ale ještě by nesměla bodovat Lucie Strnadlová, aby se s ní o postupovou pozici mohl rozeskakovat. Navíc by se nesmělo dařit ani Ondřejovi Pospíšilovi, jenž má reálnou šanci aktuálně čtvrtou umístěnou Lucii Strnadlovou předstihnout, jelikož na ni ztrácí jen dva body.

Nedělní program otevře v 8.00 hodin ráno finále Amateur Tour pro jezdce nad osmnáct let, kteří v posledních dvou letech nestartovali v soutěžích S** (130 cm) a vyšších. Hned poté proběhne finálová soutěž Czech Junior Cupu. Ta je rozdělena na dvě části – skupina A pro děti a skupina B pro juniory od 16 do 18 let. Velkého vrcholu se dočká také třetí rámcový seriál zastřešovaný Asociací ČSP určený pro jezdce do 25 let, označovaný jako U25. Zlatým hřebem pak bude velké finále pro TOP4 jezdce Českého skokového poháru, kteří si mezi sebou vystřídají své koňské svěřence.

V Amateur Tour ceny pro medailisty věnovala společnost Equestrians. Vítěz získá dámské jezdecké boty v hodnotě 17.000 korun, druhý umístěný bezpečnostní třmeny v hodnotě bezmála osm tisíc a třetí pak odpocovací deku v hodnotě téměř pěti tisíc korun. Na první tři umístěné čeká také zvláštní cena od společnosti PRIMAZAJEZD.cz. Pro vítěze obou dvou kategorií Czech Junior Cupu je připraveno sedlo Equipe od sedlářství Libich. Vedle finanční dotace soutěže od pořadatele věnuje Česká jezdecká federace do každé juniorské kategorie 20.000 Kč, jež se rozdělí mezi prvních deset umístěných. Nejlepší trojice ve finále seriálu U25 obdrží poukázky do obchodu Jeanswear.cz a lepší polovina účastníků získá poměrnou část dotace soutěže ve výši 30.000 Kč. Mezi finalisty Českého skokového pohár bude rozděleno 120.000 Kč, přičemž na vítěze čeká 48.000 a ostatní získají vždy o 12.000 méně než lépe umístěný jezdec. Ten nejúspěšnější si navíc odveze z Martinic sedlo od společnosti Equestrians. Společnost Bioveta darovala věcné ceny pro všechny umístěné.

Další podrobnosti najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 18. 9. 2019 17:38