Otevřít seznam měst

Reprezentanti chtějí skákat při domácí extralize výš, ale až pozdějiJelikož jsou mezinárodní závody stále v nedohlednu, domácí parkurová extraliga pod hlavičkou Českého skokového poháru slibuje atraktivní sportovní podívanou za účasti mnohých reprezentantů. Ti by však rádi absolvovali i soutěže do 150 centimetrů.

Většina pohárových Velkých cen se v posledních letech odehrávala na stupni obtížnosti T*, tj. do 145 centimetrů. Poté, co se uzavřely hranice, se řada jezdců i trenérů vyslovila pro to, aby se při Českém skokovém poháru častěji uskutečnily hlavní soutěže na úrovni o stupeň vyšší – do 150 centimetrů (T**) a seriál U25 pro jezdce do 25 let pak na výšce 140 centimetrů.

Hned druhé kolo této domácí parkurové extraligy ve Zduchovicích na Příbramsku bylo vypsané jako stopadesátka, resp. stočtyřicítka pro kategorii U25. Nakonec ovšem převážil názor, že 14. červen je pro tyto výšky přece jenom příliš brzo, a tak se vše vrací do původního plánu, tzn. Velká cena Zduchovic se pojede jako T* (145 centimetrů) a U25 bude mít nedělní soutěž s výškou překážek 135 centimetrů.

„Je potřeba nechat koně trochu rozběhnout a až pak zvýšit obtížnost. Při Českém skokovém poháru tedy budeme výšky zvedat až při pátém kole v Martinicích. Litomyšl, Zduchovice, Ostrava a Frenštát poběží tedy v nižším režimu,“ uvedl event manažer ČSP Aleš Suchánek.

Celkem Český skokový pohár bude mít jedenáct kol. Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi. Další podrobnosti Českém skokovém poháru najdete na internetových www.ceskyskokovypohar.cz.