Otevřít seznam měst

Proč navštívit Český skokový pohár?Datum konání:
31.5.2016

Chcete vidět ty nejlepší české jezdce přímo v akci? Navštivte extraligový Český skokový pohár, který je největší a nejprestižnější parkurovou soutěží u nás. Důvodů, proč vás zaujme, je hned několik.

Každý parkur je jiný

Tento seriál jezdeckých závodů tvoří dvanáct kvalifikačních mítinků a na každém z nich se vám naskytne jedinečná podívaná, kdy spatříte různé kombinace parkurových překážek. Je totiž jen na pořadateli toho kterého klání, čím bude chtít návštěvníky zaujmout.

Finále vás překvapí

Divácky velmi atraktivní je samozřejmě finále, kdy na vás čeká další zajímavost: čtyři nejlepší jezdci si mezi sebou prostřídají koně. Každý z nich tak jede nejen na vlastním koni, ale i na koních svých třech soupeřů. Tuto soutěž zvládnou skutečně jen ti nejlepší – závodník má totiž jenom chvilku na to, aby se s cizím koněm seznámil.

Spatříte noční jízdu na koni

Velkým lákadlem je každoročně i noční Velká cena, která se jede při umělém osvětlení. Takové parkurové skákání je pro koně a jezdce pochopitelně těžší. Pro oba jde o nezvyklou situaci a náročnější je např. orientace v prostoru. Diváci při těchto nočních závodech zažijí úžasnou atmosféru.

Skvělý servis pro diváky

Český skokový pohár se koná v areálech, které mají skvělé zázemí pro diváky: tribuny jsou většinou kryté, potěší vás kvalitní ozvučení, poutavý komentář, kdy se dozvíte i různé zajímavosti o jezdcích i koních, ale také velká nabídka občerstvení nebo různé soutěže pro návštěvníky.

Nejde jen o jezdecké závody

Navíc každý z parkurových závodů se koná v místě, které je turisticky atraktivní. Udělejte si proto hezký prodloužený víkend, kdy si vychutnáte pohled na souznění koně s jezdcem a pak se ještě vypravíte do přírody nebo za historickými památkami.