Otevřít seznam měst

Tipy na výlety v okolí jezdeckých areálůDatum konání:
24.6.2016

Martinice: Brdy a památník Vojna
Ze středočeských Martinic to máte kousek do brdských lesů, takže program je – kromě parkuru – jasný: Vydejte se na pěší nebo cyklistický výlet.  Na dosah máte také památník Vojna, někdejší vězeňské zařízení pro komunistické odpůrce. Při prohlídce tohoto areálu člověka doslova mrazí.

Plzeň: exkurze do pivovaru
Kromě historického centra láká Plzeň na mimořádně atraktivní exkurzi do pivovaru, během které se projedete i největším osobním výtahem v Česku, a která je samozřejmě zakončená degustací. Další cíl v Plzni? Třeba interaktivní Science Center Techmania, které vás přesvědčí, že věda je zábava.

Litomyšl: mystické Portmoneum
Když se řekne Litomyšl, vybavíte si zámek zapsaný v UNESCO. Určitě ale navštivte i méně známá místa, např. muzeum Portmoneum s naprosto svébytnými nástěnnými malbami. Spatříte zde ďáblíky, skřety, duchy, různé křesťanské a orientální motivy… Jak a proč toto dílo vzniklo? To je delší příběh a nejlépe se s ním seznámíte přímo na místě.

Ptýrov: slavná skalní města
Na Ptýrov si určitě vyčleňte celý prodloužený víkend. Obec má totiž ideální strategickou polohu, pokud chcete prozkoumat větší počet zajímavých skalních útvarů. Nedaleko máte Drábské světničky, Hruboskalské skalní město, Příhrazské skály a další. A navíc se zde koná noční Velká cena, kdy se parkur jede při umělém osvětlení.

Hořovice: historické hračky a aquapark
Až pojedete na jezdecké závody do Hořovic, určitě vezměte děti. Na zámku totiž mají půvabnou výstavu Hry a hračky malých aristokratů. Spatříte třeba historický domeček pro panenky, různé hry a hlavolamy, které měly připravovat chlapce pro kariéru nebo třeba velké kolejiště s vláčky. Kde vás to bude ještě v Hořovicích bavit? Třeba ve zdejším aquaparku.

Kolín: výstup na vodojem
Dalším místem, kde spojíte koňské závody a poznávání České republiky, je Kolín. Kromě památek v centru určitě navštivte historický vodojem. Ten se totiž nedávno dočkal rekonstrukce, při níž byl proměněn na rozhlednu a je jednou ze zajímavých dominant města. Když je dobře vidět, spatříte odtud i Sněžku.

Zduchovice: nádherný výhled na Vltavu
Projděte se lesem až na vyhlídku zvanou Altánek, odkud je nádherný výhled na meandr Vltavy – tento pohled na řeku patří k nejkrásnějším! Jde o skalnatý útes a není zde zábradlí, takže je potřeba být opatrný. Vyhlídku ale běžně navštěvují i rodiny s dětmi, které je samozřejmě nutné dobře hlídat. Jen pro zajímavost: Konala se zde dokonce i svatba.

Brno: historie i Moravský kras
Na Brno si klidně vyhraďte víc dní. Užijete si pohled na parkurové skákání, prohlédnete si vilu Tugendhat, která je v UNESCO, a další slavné památky. V nedalekém Moravském krasu si pak přijde na své každý, kdo chce zažít něco netradičního. Mezi hlavní lákadla totiž patří plavba po podzemní říčce Punkvě.

Opava: obří model sluneční soustavy
V Opavě si projdete celou sluneční soustavu, a to doslova. Mají tu totiž netradiční model, kdy jednotlivé planety jsou rozesety po městě i jeho okolí. Umístění ani průměr planet není nahodilé – vše je v přesném měřítku 1 : 627 000 000. V informačním centru na Horním náměstí si kupte mapku, s jejíž pomocí planety snadno najdete.

Olomouc: prohlídky na kole i raftu
Město, které se chlubí sloupem Nejsvětější Trojice zapsaným v UNESCO a obrovským množstvím dalších památek, si prohlédnete mnoha způsoby. S průvodcem se vydáte na prohlídku na kole, které si můžete vypůjčit. V Olomouci vám půjčí i rodinné čtyřkolo, s nímž prozkoumáte zdejší nádherné parky. Další tipy? Vyhlídkové plavby na raftech nebo lodi.

Ostrava: technické památky
Kromě parkuru láká Ostrava na industriální stavby. Začněte v Landek parku, což je největší hornické muzeum u nás – dokonce tu sfáráte v těžní kleci do dolu. Za vidění stojí i působivý důlní areál ve Velkých Vítkovicích, kde navštívíte i těžní věž. A v dolu Michal spatříte třeba strojovnu s původními historickými stroji.

Frenštát: 15 minut do skanzenu
Z jezdeckého areálu ve Frenštátě pod Radhoštěm jste autem za čtvrt hodiny v sousedním Rožnově pod Radhoštěm, kde se nachází největší a také nejstarší skanzen ve střední Evropě. Prohlédnete si zde historické chalupy, církevní stavby, hostince, mlýn a mnoho dalších zajímavých objektů.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů