Otevřít seznam měst

Novinky


Štítky:


Sára Vingrálková: Ve skokovém poháru nebylo nikdy tolik dobrých koní

Český skokový pohár ještě nikdy nezažil situaci, že by se do finále Velké ceny dostalo osmnáct dvojic. Běžně postupuje TOP 10, ale garantované pokračování mají všichni bezchybní. „V Olomouci bylo opravdu hodně dobrých koní,“ říká Sára Vingrálková.

Domácí parkurová extraliga letos prožívá devatenáctý ročník. Za celou historii Českého skokového poháru se stalo v sobotu 2. srpna 2020 vůbec poprvé, že by do finále Velké ceny postoupilo osmnáct dvojic. „Myslím, že ještě nikdy nebylo v jedné pohárové soutěži tolik dobrých koní, jako dnes. Parkur nebyl postaven lehký, vysoký počet bezchybných výkonů bych přisuzovala právě kvalitnímu startovnímu poli,“ říká vítězka Creditas Velké ceny Olomouce Sára Vingrálková, která se řadí mezi parkurové reprezentanty, kteří usilují o účast na olympijských hrách v Tokiu. Své nejlepší koně do Equine Sport Centra přivezli také další členové A-kádru Aleš Opatrný, Ondřej Zvára či Kamil Papoušek.

Stejně jako v páteční Falton Velké ceně Brna dokončil Ondřej Zvára s Cento Lanem Arcus na čtvrtém místě. Kamil Papoušek s Warnessem byl o půl sekundy rychlejší, a tak skončil třetí. K lepšímu umístění mu však scházela zhruba sekunda, kterou ztrácel na Slováka Igora Šulka s Wavo Aramis a ještě o něco více na Sáru Vingrálkovou s Quisandrem. Ta v čase 37,21 zvítězila a nadělila si tak dárek k osmnáctým narozeninám, které slavila právě v tento den. Ještě o něco rychlejší než vítězka byl Aleš Opatrný s Gentlemenem van het Veldhof. Bohužel jedna chyba jej odsunula až na páté místo. Šestá byla opět Sára Vingrálková, tentokrát s Oscarem des Fontaines.

„Parkur byl velmi dobře postavený, takže mě se jezdil velmi dobře s oběma koňmi. S Quisandrem to bylo trochu snadnější než s Oscarem, protože Oscar takto těžký parkur dlouho nešel. Jsem však velmi spokojena s oběma koňmi, skákali moc dobře. – Přiznám se, že jsem moc nevěřila, že nám vedoucí pozice s Quisandrem vydrží až do konce. Na startovní listině bylo ještě mnoho dvojic, které chodí rychle – ať to byl Aleš Opatrný, Igor Šulek nebo Kamil Papoušek. Každopádně jsem šla do plného rizika a vyšlo to, přestože není tak rychlý kůň. Naopak s Oscarem jsem věřila, že budeme rychlí, ale přišla chyba. To s ovšem stává,“ dodala čerstvě plnoletá Sára Vingrálková.

Český skokový pohár již za pár dní pokračuje v Hradištku u Sadské. Podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam Creditas Velké ceny Olomouce odvysílá Česká televize ve středu podvečer na programu ČT Sport.


Publikováno 3. 8. 2020 8:07

Pohároví jezdci v Olomouci uspěli před olympioniky. Vyhrál Kotalík

První ze dvou Velkých cen, jež jsou na programu sedmého mítinku Českého skokového poháru na olomouckém kolbišti Equine Sport Centra, byla ve znamení souboje skupiny potenciálních olympijských účastníků a tradičních jezdců domácí parkurové extraligy.

Na start Falton Velké ceny Brna, která se původně měla jet již začátkem května, se v pátek 31. července postavilo 55 dvojic a k překvapení většiny přítomných náročný parkur s výškou překážek 145 centimetrů dokončilo devět bez penalizace.

Z jednou chybujících postoupila do finále soutěže pouze Sára Vingrálková s Quisandrem. Ta napodruhé již dovezla do cíle nulu a skončila sedmá. Naopak při druhém startu s Lamour nedobrovolně opustila sedlo, čímž se zařadila na závěr výsledkové listiny finále společně s Igorem Šulkem na Wavo Aramis. Ten pro změnu pokračování vzdal poté, co mu nevyšel nájezd na úvodní překážku a později opakovaně chyboval.

V soutěži diváci mohli sledovat hned několik potenciálních členů českého olympijského týmu pro Tokio. Kromě Sáry Vingrálkové to byli Kamil Papoušek, Ondřej Zvára a Aleš Opatrný. Nikdo z nich nakonec nepromluvil do pořadí na stupních vítězů. Papoušek s Warnessem dokonce po chybě a pomalejším čase ani nepostoupil do finále, stejně jako Opatrný s Forewerem. Tomu postup unikl o jednu příčku. Ve vrcholné části však měl ještě Gentlemana, ale s ním jednou chyboval, což ho stálo prvenství. Čas měl ze všech nejrychlejší, ale takto se musel spokojit s pátým místem. Podobně na tom byl i Zvára s Chaccolanem, jenž projel cílem o necelé čtyři sekundy pomaleji a obsadil šestý řádek výsledkové listiny. Se svojí stájovou jedničkou Cento Lanem Arcus byl jedním ze čtyř jezdců s nulou na bodovém kontě po obou částech Velké ceny, ale i v tomto případě nepatřil k nejrychlejším a zůstal čtvrtý.

První příčku nakonec obsadil Matěj Kotalík v sedle Sir Sida, který o šest setin předjel Vladimíra Treteru na Gangsterovi V/H Noddevelt, jehož čas byl 36,63 sekundy. O více jak sekundu pomalejší byl Jan Štětina s Gylordem-S. Matěj Kotalík byl spokojen i se svým druhým koněm Cesanem V, s nímž také postoupil do finále. V tom ovšem udělal dvě chyby a skončil osmý. „Když máte ve finále dva koně, tak je člověk hned klidnější, víc si věří a pak se snáz jezdí. Sir Sid skákal v základním parkuru i ve finále výborně,“ konstatoval Matěj Kotalík, jehož nepřekvapilo vysoký počet bezchybných výkonů. „Byla tady česká špička i s koňmi, s kterými se snaží o olympiádu, takže to bylo jasné, že to dá takhle dobře hodně koní,“ zhodnotil Kotalík.

Program závodů Českého skokového poháru v Equine Sport Centru pokračuje až do neděle, kdy je na programu pro změnu Creditas Velká cena Olomouce. Podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 1. 8. 2020 10:57

Rudolf Doležal: V Olomouci nás čeká při skokovém poháru poctivý parkur

Loňský vítěz finále Českého skokového poháru Rudolf Doležal míří na další kvalifikační mítink do Olomouce absolutně odpočatý po dovolené v Chorvatsku. Ani tam si však neodpustil sledovat přenos Velké ceny Prahy, před níž byl opět v průběžném vedení.

Po Velké ceně Martinic, která byla třetím bodovaným kolem letošního devatenáctého ročníku Českého skokového poháru, se Rudolf Doležal vyhoupl díky dosaženému třetímu místu do vedení žebříčku jezdců. Krátce poté se vypravil s rodinou na tradiční dovolenou do Chorvatska, aby si před nejrušnějším měsícem domácí parkurové sezony pořádně odpočinul.

„Každý rok takto jezdíme k moři, byť jsme většinou jezdívali o něco dříve. Letos jsme to kvůli všem opatřením posunuli. Právě se vracíme domů a už se moc těším do Olomouce, kde budu startovat v obou Velkých cenách s Quattro Centem a nedělní Grand Prix půjdu poprvé i s devítiletým valachem Levisem,“ prozradil Rudolf Doležal. Připomněl tak současně, že v Equine Sport Centru proběhnou hned dvě bodované soutěže do tohoto prestižního seriálu.

„I když to bude stopětačtyřicítka, tak určitě půjde o těžkou soutěž. Je tam hodně koní, navíc výborná dotace, a tak stavitel Robert Smékal zajisté připraví poctivý parkur. Trochu spoléhám na to, že nedělní cena bude trošičku mírnější, ale ta páteční bude určitě zcela naostro postavená, nebude to žádná procházka růžovou zahradou,“ říká Doležal. Páteční soutěž je totiž dotovaná částkou 150 tisíc korun, zatímco ta nedělní rovnými sto tisíci. Motivace jezdců tak bude obrovská.

Nebýt závodní přestávky Rudolfa Doležala, možná by nadále vedl aktuální pohárový žebříček. Jak ovšem hned po loňském finále seriálu deklaroval, jeho cílem start ve finále letos není. „Platí to, co jsem řekl už vloni, ve finále startovat nebudu. Musel jsem se proto smát, když jsem si náhodou v neděli všiml, že před Velkou cenou Prahy jsem ve vedení. Přiznám se, že jsem i na dovolené sledoval přímý přenos na internetu. Nemohl jsem si nechat ujít také Czech Junior Cup, kde jsem měl svěřence a pak jsem přepínal na další přenosy ze Šamorína a z dostihů v Karlových Varech. Jsem do toho zkrátka pořád ponořený,“ přiznává.

Po závodech v Olomouci si však Rudolf Doležal plánuje udělat opět menší pohárovou přestávku, byť se uskuteční v následujících týdnech další kola v Opavě a v Hradištku. „Dostal jsem možnost startovat v druhé polovině srpna při CSIO v Praze a hned týden poté je CSI-W v Olomouci, kde také nebudu chybět. Proto do Hradištka a do Opavy nepojedeme, i když tam jinak jezdím rád. Je toho zkrátka moc a nelze absolvovat vše,“ uzavírá jeden z předních českých parkurových jezdců.

Čtyřdenní mítink Českého skokového poháru v Olomouci začíná již ve čtvrtek a do neděle se uskuteční celkem sedmnáct soutěží. Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 28. 7. 2020 10:04

Další vítězství Opatrného. Při poháru ve Velké Chuchli uspěl i Zvára

Poprvé ve své osmnáctileté historii zavítal Český skokový pohár do Chuchle Areny Praha, kde se již za necelý měsíc uskuteční velké mezinárodní závody spojené s olympijskou kvalifikací. V národním týmu by neměli chybět Aleš Opatrný s Ondřejem Zvárou.

Dva velmi výrazní členové reprezentačního A-kádru početné diváky v pražské Velké Chuchli přesvědčili o svých kvalitách a umístili se na dvou nejvyšších příčkách Velké ceny Prahy, která je papírově šestým kolem letošního devatenáctého ročníku domácí parkurové extraligy.

Jak Opatrný, tak Zvára již mají v pohárových soutěžích po jednom vítězství. Aleš Opatrný vyhrál ve Zduchovicích, Ondřej Zvára přijel do Prahy přijel na vítězné vlně z Martinic, kde minulý týden vyhrál v předešlém kole Českého skokového poháru. S Quimerem-M předvedl v Chuchli dvě bezchybné jízdy a v čase 45,20 zaujal pozici lídra.

Na startu Velké ceny již zbýval pouze Aleš Opatrný s Dukatem VTH, který přesně věděl, kde má ušetřit důležité metry. Ani on na žádné z překážek nechyboval a cílem projel o šest desetin sekundy rychleji než Ondřej Zvára. Radoval se tak ze svého čtyřicátého vítězství v této domácí parkurové extralize. „Snažil jsem se to z úvodu nepřehnat. To se nám podařilo, a nakonec jsem byl v cíli asi o půl sekundy rychlejší. Dukato je rychlý kůň, a to se o něm ví,“ konstatoval Aleš Opatrný.

Na stupních vítězů doplnil Opatrného se Zvárou Jan Štětina. Ten s Gylordem-S také nezaznamenal ani jeden trestný bod. V jeho případě se časomíra zastavila na hodnotě 48,08 sekundy. Další dvě příčky patřily opět zmiňovaným dvěma reprezentantům. Čtvrtý skončil Zvára v sedle Cento Lana Arcus, jenž zapisoval jeden trestný bod v základní části soutěže. Aleš Opatrný s Carmanem si nesl dokonce z úvodního kola čtyři trestné body za jednu chybu. Napodruhé již nezaváhal a dojel si pro pátou pozici.

Český skokový pohár již za týden pokračuje v Olomouci, kde proběhnou hned dvě kvalifikační kola seriálu. Podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam Velké ceny Prahy odvysílá Česká televize ve středu odpoledne na programu ČT Sport.


Publikováno 27. 7. 2020 8:37

Na Český skokový pohár do CHUCHLE beru Carmana a Dukata, říká Opatrný

Poprvé v historii Českého skokového poháru bude hostit jedno z kol závodiště Chuchle Arena Praha. Parkurový mítink začíná již ve čtvrtek 23. července a vyvrcholí nedělní Velkou cenou Prahy. Na místě nebude chybět ani Aleš Opatrný a jeho svěřenci.

Další díl Českého skokového poháru 2020 se přesouvá na závodiště Chuchle Arena Praha, jehož kolbiště se otvírá všem jeho účastníkům už od čtvrtka 23. července. Na čtyřdenní sportovní mítink je nahlášeno více než 850 startů.

Na domácí parkurovou extraligu do Prahy se oproti původnímu plánu chystá Aleš Opatrný s koňmi Carman a Dukato VTH a bude zde mít i další své svěřence, které bude koučovat ze země. Původně se Aleš chystal do Chuchle Areny Praha s Forewerem a Gentlemenem. Nakonec své plány přehodnotil a startoval s těmito koňmi předešlý víkend v rakouském Ebreichsdorfu, kde v sedle Forewera zvítězil v nedělní Grand Prix. „Kvůli Forewerovi se nyní snažím plánovat závody tak, aby co nejvíce střídal různá kolbiště. Gentlemen je již starší a zkušenější, je to tedy cílené spíše na Forewera. Chtěl bych, aby pokaždé jel do jiného prostředí. Začal jsem v Chuchli, pak byly Zduchovice, Martinice, teď Magna Racino v Ebreichsdorfu a v příštím týdnu se s ním chystám do Olomouce,“ prozradil Aleš.

„Do Olomouce určitě nejedu kvůli přípravě na Světový pohár, který se tam bude konat v srpnu. Olomoucké kolbiště není nijak náročné, takže to není potřeba. Beru tam spíš koně, s nimiž se chystám na CSIO do Prahy, aby si každý ještě skočil dva, možná tři parkury. Je super, že bude možnost absolvovat dvě soutěže na těžké úrovni v jeden víkend, což u nás moc není běžné,“ dodal Aleš Opatrný s tím, že o vypsání dvou soutěží do 150 centimetrů v rámci jednoho mítinku uvažují i v Hořovicích při zářijovém finále Českého skokového poháru.

Do nedělní Velké ceny Prahy v Chuchli jsou vedle Aleše Opatrného přihlášeni také Jan Štětina s Cabaretem a Gylordem, Ondřej Zvára s Quimerem i Chaccolanem a další dvacítka koní. Celkem proběhne během čtyř dnů osmnáct soutěží, včetně rámových seriálů Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25 pro jezdce do 25 let.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 22. 7. 2020 15:37

Zvára po dvou letech vyhrál při ČSP. V Martinicích uspěl s Chaccolanem

Téměř dva roky dělí Ondřeje Zváru od posledního triumfu při Českém skokovém poháru. Tehdy se v Opavě s Quimerem-M „rozeskakoval“ před startem na Světových jezdeckých hrách. Tentokrát byl v Martinicích úspěšnější s Chaccolanem.

Člen reprezentačního A-kádru Ondřej Zvára většinou dává přednost před domácí parkurovou extraligou mezinárodním závodům. Letos je ovšem všechno jinak, a tak na Český skokový pohár v Martinicích přivezl do Velké ceny hned dva koně a s oběma postoupil do finálové části soutěže.

S Quimerem-M skončil kvůli chybě v základní části soutěže pátý, s Chaccolanem však předvedl dvě bezchybné jízdy a finálový čas měl suverénně nejrychlejší. „Oba koně mi udělali velkou radost. Quimero si v prvním kole vybral trochu smůlu, ale napodruhé již mu to vyšlo skvěle stejně jako Chaccolanovi,“ spokojeně konstatoval Ondřej Zvára.

Již podruhé se letos na pohárové stupně vítězů probojovala Kateřina Veselovská. Ta skončila s Celanem S druhá před loňským vítězem celého seriálu Rudolfem Doležalem v sedle Quattro Centa. Také tyto dvě dvojice překonaly obě části Velké ceny Martinice Group bez penalizace. Časy ovšem nepatřily mezi ty nejrychlejší a pokud by Patrik Majher s valachem Claude a již zmíněný Ondřej Zvára s Quimerem-M v základním kole nechybovali, byli by na druhém a třetím pódiovém stupníku oni.

Velkou šanci na vítězství či lepší umístění měl také Filip Doležal. Ten v sedle valacha Coup de Coeur GP Madame Z postupoval do finále v pozici lídra. Výhodu posledního startujícího však nedokázal využít a v závěru jednou chyboval. Musel se tak spokojit až se šestým místem. Záznam Velké ceny Martinic odvysílá Česká televize ve středu od 17:30 hodin na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 20. 7. 2020 9:06

Martinický pohár v termínu mistrovství. Do Velké beru Larga, říká Klus

Zatímco do současné chvíle proběhla jen dvě ze čtyř naplánovaných kol Českého skokového poháru 2020, Martinicemi začíná série šesti Velkých cen v pěti týdnech po sobě. „Do Martinic beru Larga, aby si skočil na mistrovském place,“ říká Marek Klus.

V termínu 16. až 19. července se původně v Martinicích u Březnice mělo konat mistrovství České republiky v parkurovém skákání, ale po jeho odložení na začátek října se do tohoto týdne přesunul Český skokový pohár. V rámci domácí parkurové extraligy se jedná již o pátý mítink v pořadí. Ten první však skončil kvůli nepřízni počasí předčasně a třetí byl ze stejného důvodu zcela zrušen. Jezdci tak měli možnost do teď sbírat seriálové body pouze ve Zduchovicích a ve Frenštátu pod Radhoštěm.

I kvůli tomu zatím několikanásobný finalista i vítěz finále Českého skokového poháru Marek Klus nemá žádný bod v žebříčku jezdců. „Byl jsem jen v Litomyšli, kde nedělní program neproběhl. Nyní se chystám vzít do Velké ceny Martinic Larga, s nímž jsem, stejně jako s klisnou Massimou Rocca, poprvé šel těžkou soutěž začátkem července v Praze. Largo byl ještě takový divoký, takže doufám, že se mi to podaří trochu vylepšit. Massima je teprve osmiletá, takže má ještě volnější režim,“ říká Marek Klus.

Kromě Martinic plánuje tento jezdec, který nedávno změnil domovskou stáj, startovat při Českém skokovém poháru o dva týdny později v Olomouci, kde proběhnou hned dvě Velké ceny. „Vzhledem k tomu, že bude nyní pět pohárových mítinků za sebou, tak se účast určitě rozmělní. Hodně lidí jede nyní do Martinic na mistrovské kolbiště, někdo pojede o týden později do Chuchle a co vím, tak opravdu dost jezdců se chystá na přelomu července a srpna do Olomouce, protože tam proběhnou hned dvě bodovaná kola – v pátek Velká cena Brna a v neděli Velká cena Olomouce. Je to skvělá příležitost si skočit při jedněch závodech dvě těžké soutěže,“ konstatuje Klus.

I po Olomouci bude domácí parkurová extraliga pokračovat bez přestávky. Na 9. srpna byla přesunuta Velká cena Hradištka, následovat bude Velká cena Opavy. „Tím, jak je toho nyní hodně, tak asi čeští jezdci pojedou do Hradištka a moravští do Opavy. A je potřeba počítat i s tím, že dost jezdců plánuje v dalších týdnech účast na mezinárodních závodech ve Zduchovicích, v Praze a v Olomouci,“ upozorňuje Marek Klus. „Já bych rád určitě na CSI-W do Olomouce, CSIO Praha vynechám, neboť tam určitě bude velký přetlak koní, a navíc já se budu věnovat trenérským povinnostem při souběžně probíhajícím mistrovství České republiky dětí na pony,“ dodává.

Nyní se však veškerá pozornost upíná na martinické kolbiště resortu Equitana, kde od čtvrtka 16. do neděle 19. července proběhne devatenáct soutěží. Kromě nedělní Velké ceny zařazené do Českého skokového poháru, jež se poprvé letos pojede na výšce 150 centimetrů, se účastníci i diváci mohou těšit na rámcové seriály Amateur Tour, Czech Junior Cup (120/125 cm) a U25 pro jezdce do 25 let s výškou překážek do 140 centimetrů. Do hlavní soutěže je zapsáno více jak třicet dvojic. Vedle Marka Kluse tam má nahlášené koně i člen reprezentačního A-kádru Ondřej Zvára, vedoucí jezdec ČSP Jan Štětina či loňský vítěz finále Rudolf Doležal.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 16. 7. 2020 9:14

Strnadlová obhájila vítězství ve Velké ceně Frenštátu. Rozhodlo finále

Po základním kole Velké ceny Frenštátu, která se jela jako druhé kolo Českého skokového poháru, to na obhajobu vítězství Lucie Strnadlové nevypadalo, ale nakonec se jí to v sedle Feminy přece jen podařilo, když zajela nejlepší finálový parkur.

Český skokový pohár má za sebou druhé kolo letošního devatenáctého ročníku. Ve Frenštátu pod Radhoštěm se na start Velké ceny Eurobit postavilo čtrnáct dvojic, ale žádná nedokončila celou soutěž bez trestných bodů.

Tři účastníci přitom postupovali do finálové části soutěže s nulou na bodovém kontě. Jak Martin Šoupal s Cornechaccou, tak Marek Hentšel s Censorem i Kateřina Kubrická s Lentilkou v závěru chybovali. Finišmanka Kubrická, stejně jako Šoupal, inkasovala dokonce dvakrát a skončila až osmá.

Do finále pro desítku nejlepších přitom postupovali i jezdci s dvěma chybami ze základního kola. Někteří z nich ovšem napodruhé předvedli precizní jízdu a posunuli se výrazně vzhůru. To byl případ Jana Štětiny s Guusem a Jiřího Tměje s Crosbym, kteří nakonec zaujali pátou, resp. čtvrtou příčku.

Se šestým místem se musel spokojit již zmiňovaný Martin Šoupal, jenž měl také v součtu osm bodů, ale o něco horší finálový čas. Ještě pomalejší byl poslední z trojice bezchybných po základním parkuru Marek Hentšel. Censor však ve finále chyboval jen jednou a po sečtení bodů z obou kol dokončil třetí v pořadí.

Dva nejvyšší řádky výsledkové listiny patřily jezdcům, kteří do finále se čtyřbodovou penalizací již vstupovali a druhou část překonali čistě s časem kratším než 50 sekund. Hodnotu 49,84 ukazovala časomíra v případě Michala Žáka v sedle Floris. Lucie Strnadlová s Feminou byla o více jak pět vteřin rychlejší, a tak přestože v obhajobu loňského vítězství nedoufala, nakonec se jí to podařilo.

„Úplně dobrý pocit jsem po základním kole neměla, ale na finále to stačilo. První jsem šla s Fall River Blue, s ním jsem si chtěla hlavně vyzkoušet trasu předtím než půjdu s Feminou. Ta je hodně rychlá a vyšlo nám to. Málem jsem sice spadla na posledním skoku, ale dobrý,“ zhodnotila vítězka.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam finále Velké ceny Frenštátu odvysílá Česká televize ve středu 8. července od 17:45 hodin na programu ČT Sport.


Publikováno 6. 7. 2020 11:44

Štětina je Českému skokovému poháru věrný. Z Plzně jede i do Frenštátu

Jedním z nejvěrnějších účastníků Českého skokového pohár je Jan Štětina z plzeňské Jezdecké stáje Schneider. Se svými svěřenci se chystá i na další kolo do Frenštátu pod Radhoštěm. „Věřím, že travnaté kolbiště bude v perfektní kondici,“ říká.

Jan Štětina v letošním roce využil zatím všechny možnosti startovat na závodech, které jsou součástí seriálu Český skokový pohár. „Zrušení nedělního programu úvodního mítinku v Litomyšli kvůli počasí byla velká škoda, vše bylo perfektně připravené. O týden později ve Zduchovicích to pro mě byly i přes bouřkové počasí moc hezké závody, i díky přijatelnému počtu startujících. Byl jsem moc spokojený i s parkury Petra Maška,“ zhodnotil letošní proběhlé závody domácí parkurové extraligy Jan Štětina, který byl odhodlaný jet i do Ostravy na třetí díl seriálu. „Chystal jsem se vyrazit už ve čtvrtek navečer, ale pořadatelé mě upozornili, abych ještě den počkal, že předpověď hlásí velké bouřky. V pátek ráno mi volal Marek Hentšel, že je tam vše pod vodou a závody se ruší.“

Ve Velké ceně Zduchovic, jež byla tedy prozatím letos jedinou bodovanou soutěží, se podařilo Janu Štětinovi probojovat v sedle Gylorda do finále mezi nejlepších deset: „Koně skákali moc dobře, ale je samozřejmě znát, že se musí ještě rozeskákat. Gylord měl před finále Velké ceny dobrou výchozí pozici, základní kolo šel čistě, ale ve finále už mu trochu došly síly a dvakrát chyboval.“

Nyní se Jan Štětina chystá se svými svěřenci na další starty v rámci Českého skokového poháru, a to ve dnech 3. až 5. července ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Myslím, že Frenštát je připravený, je tam výborný povrch, navíc hodně propískovaný. Když nebude extrémně pršet, věřím, že bude tráva v perfektní kondici. Navíc závodiště má své kouzlo, je tam nádherná příroda,“ říká. Extrémní počasí zažilo frenštátské kolo v roce 2019, kdy Jan Štětina odstartoval nakonec pouze s jedním koněm, jelikož povrch byl důsledkem vydatných dešťů značně poznamenán. Na soupisce Velké ceny Frenštátu bylo v den uzávěrky přihlášek celkem deset koní s osmi jezdci. Kromě Jana Štětiny například také Marek Hentšel či Lucie Strnadlová, dále pak Tina Šalková nebo Jiří Tměj a další.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 1. 7. 2020 14:15

ČSP Velká cena Ostravy zrušena. Přes noc spadlo přes 40 milimetrů vody

Stejně jako musela být před dvěma týdny první letošní Velká cena Českého skokového poháru v Litomyšli, neproběhne ani třetí závod v Ostravě. Ten měl začít v pátek, ale přes noc napršelo tolik vody, že je kolbiště zcela nezpůsobilé. Navíc stále prší.

Domácí parkurová extraliga se i přes pandemii koronaviru Covid-19 dokázala po nuceném odložení startu sezony vzkřísit, ale plány pořadatelů těchto oblíbených závodů pro změnu hatí počasí.

Nejprve musel být předčasně ukončen úvodní mítink v Suché u Litomyšle, ale odnesla to jen finálová neděle 7. června. Týden poté se konala při častých bouřkách Velká cena Zduchovic. Další těžká rána pro zástupce Asociace Český skokový pohár přišla v pátek 19. června, kdy měl odstartovat třídenní program Velké ceny Ostravy.

„Ještě ve čtvrtek travnaté kolbiště bylo v perfektní kondici. Bohužel v noci na pátek spadlo přes 40 milimetrů srážek a stále prší. Dnes i zítra by mělo napršet kolem 25 milimetrů. Vzhledem k tomu, že již nyní je půda zcela nasycena, není možné, aby soutěže mohly bezpečně proběhnout,“ říká event manažer Českého skokového poháru, Aleš Suchánek.

V roce 2020 mělo v rámci Českého skokového poháru proběhnout celkem jedenáct závodů. Po Litomyšli, Zduchovicích a Ostravě bude následovat další mítink s travnatou plochou ve Frenštát pod Radhoštěm a v půlce července se parkuroví jezdci vydají do Resortu Equitana v Martinicích na Příbramsku.

Do své druhé poloviny vstoupí seriál v Chuchle Areně Praha, pokračovat bude v Olomouci, kde se koná i Velká cena Brna, následují Opava, Hradištko a Hořovice, kde vše v neděli vyvrcholí finálovými soutěžemi. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva ke stažení v PDF...


Publikováno 19. 6. 2020 8:25