Otevřít seznam měst

Rudolf Doležal: V Olomouci nás čeká při skokovém poháru poctivý parkurLoňský vítěz finále Českého skokového poháru Rudolf Doležal míří na další kvalifikační mítink do Olomouce absolutně odpočatý po dovolené v Chorvatsku. Ani tam si však neodpustil sledovat přenos Velké ceny Prahy, před níž byl opět v průběžném vedení.

Po Velké ceně Martinic, která byla třetím bodovaným kolem letošního devatenáctého ročníku Českého skokového poháru, se Rudolf Doležal vyhoupl díky dosaženému třetímu místu do vedení žebříčku jezdců. Krátce poté se vypravil s rodinou na tradiční dovolenou do Chorvatska, aby si před nejrušnějším měsícem domácí parkurové sezony pořádně odpočinul.

„Každý rok takto jezdíme k moři, byť jsme většinou jezdívali o něco dříve. Letos jsme to kvůli všem opatřením posunuli. Právě se vracíme domů a už se moc těším do Olomouce, kde budu startovat v obou Velkých cenách s Quattro Centem a nedělní Grand Prix půjdu poprvé i s devítiletým valachem Levisem,“ prozradil Rudolf Doležal. Připomněl tak současně, že v Equine Sport Centru proběhnou hned dvě bodované soutěže do tohoto prestižního seriálu.

„I když to bude stopětačtyřicítka, tak určitě půjde o těžkou soutěž. Je tam hodně koní, navíc výborná dotace, a tak stavitel Robert Smékal zajisté připraví poctivý parkur. Trochu spoléhám na to, že nedělní cena bude trošičku mírnější, ale ta páteční bude určitě zcela naostro postavená, nebude to žádná procházka růžovou zahradou,“ říká Doležal. Páteční soutěž je totiž dotovaná částkou 150 tisíc korun, zatímco ta nedělní rovnými sto tisíci. Motivace jezdců tak bude obrovská.

Nebýt závodní přestávky Rudolfa Doležala, možná by nadále vedl aktuální pohárový žebříček. Jak ovšem hned po loňském finále seriálu deklaroval, jeho cílem start ve finále letos není. „Platí to, co jsem řekl už vloni, ve finále startovat nebudu. Musel jsem se proto smát, když jsem si náhodou v neděli všiml, že před Velkou cenou Prahy jsem ve vedení. Přiznám se, že jsem i na dovolené sledoval přímý přenos na internetu. Nemohl jsem si nechat ujít také Czech Junior Cup, kde jsem měl svěřence a pak jsem přepínal na další přenosy ze Šamorína a z dostihů v Karlových Varech. Jsem do toho zkrátka pořád ponořený,“ přiznává.

Po závodech v Olomouci si však Rudolf Doležal plánuje udělat opět menší pohárovou přestávku, byť se uskuteční v následujících týdnech další kola v Opavě a v Hradištku. „Dostal jsem možnost startovat v druhé polovině srpna při CSIO v Praze a hned týden poté je CSI-W v Olomouci, kde také nebudu chybět. Proto do Hradištka a do Opavy nepojedeme, i když tam jinak jezdím rád. Je toho zkrátka moc a nelze absolvovat vše,“ uzavírá jeden z předních českých parkurových jezdců.

Čtyřdenní mítink Českého skokového poháru v Olomouci začíná již ve čtvrtek a do neděle se uskuteční celkem sedmnáct soutěží. Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.