Otevřít seznam měst

Zvára po dvou letech vyhrál při ČSP. V Martinicích uspěl s ChaccolanemTéměř dva roky dělí Ondřeje Zváru od posledního triumfu při Českém skokovém poháru. Tehdy se v Opavě s Quimerem-M „rozeskakoval“ před startem na Světových jezdeckých hrách. Tentokrát byl v Martinicích úspěšnější s Chaccolanem.

Člen reprezentačního A-kádru Ondřej Zvára většinou dává přednost před domácí parkurovou extraligou mezinárodním závodům. Letos je ovšem všechno jinak, a tak na Český skokový pohár v Martinicích přivezl do Velké ceny hned dva koně a s oběma postoupil do finálové části soutěže.

S Quimerem-M skončil kvůli chybě v základní části soutěže pátý, s Chaccolanem však předvedl dvě bezchybné jízdy a finálový čas měl suverénně nejrychlejší. „Oba koně mi udělali velkou radost. Quimero si v prvním kole vybral trochu smůlu, ale napodruhé již mu to vyšlo skvěle stejně jako Chaccolanovi,“ spokojeně konstatoval Ondřej Zvára.

Již podruhé se letos na pohárové stupně vítězů probojovala Kateřina Veselovská. Ta skončila s Celanem S druhá před loňským vítězem celého seriálu Rudolfem Doležalem v sedle Quattro Centa. Také tyto dvě dvojice překonaly obě části Velké ceny Martinice Group bez penalizace. Časy ovšem nepatřily mezi ty nejrychlejší a pokud by Patrik Majher s valachem Claude a již zmíněný Ondřej Zvára s Quimerem-M v základním kole nechybovali, byli by na druhém a třetím pódiovém stupníku oni.

Velkou šanci na vítězství či lepší umístění měl také Filip Doležal. Ten v sedle valacha Coup de Coeur GP Madame Z postupoval do finále v pozici lídra. Výhodu posledního startujícího však nedokázal využít a v závěru jednou chyboval. Musel se tak spokojit až se šestým místem. Záznam Velké ceny Martinic odvysílá Česká televize ve středu od 17:30 hodin na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.