Otevřít seznam měst

Lucie Strnadlová vítězná v OlomouciVe velké ceně banky Creditas v Olomouci, v první červencové Velké ceně Českého skokového poháru po téměř dvouměsíční pauze, zvítězila s velkou převahou Lucie Strnadlová. Zbytku startovního pole uštědřila lekci, když v sedle desetiletého hřebce Solidata dokázala jako jediná překonat bez chyby základní kolo i finále.

Do nedělní Velké ceny banky Creditas odstartovalo 27 dvojic, z nichž se ovšem jen osmnácti podařilo parkur stupně T* stavitele Roberta Smékala dokončit. Další překážkou se ukázal být čas, který byl nastaven velmi přísně. Bez trestných bodů dokázala základní parkur překonat jen jediná dvojice a to Lucie Strnadová s koněm Solidat, Přemysl Adam a Luboš Kozák se do finále kvalifikovali jen s jedním trestným bodem právě za překročení času. Finále dokázal překonat bez chyby klidnou a promyšlenou jízdou jen Ondřej Pospíšil s Armani Code, ovšem na vítězství to nestačilo. Jako poslední startovala nejlepší jezdkyně ze základního kola, Lucie Strnadlová se Solidatem, a bravurním bezchybným výkonem si zajistila nejen vítězství, ale zároveň i vstupenku do finálového Super Grand Prix. Tam nebude tato zkušená jezdkyně žádným nováčkem, ve finále Českého skokového poháru se jí podařilo zvítězit již v roce 2020, tedy v posledním finále s výměnou koní.

A jak hodnotila Lucie Strnadlová parkur? „Solidat je velmi pozorný, hlavně je menší a umí výborně zkrátit, takže pro mne ten kurz nebyl problém. Ovšem umím si představit, že pro velké koně s obřím cvalovým skokem to mohl být oříšek. Jsem moc ráda, že jsem si zajistila vstupenku do finále a nebudu se muset honit za body. Ale ve Velké ceně Opavy v rámci Českého skokového poháru určitě startovat budu,“ upřesnila jezdkyně s úsměvem. Na druhé příčce se umístil Ondřej Pospíšil s oldenburským hřebcem Armani Code a třetí místo po jednom zaváhání ve finále vybojoval Přemysl Adam s holštýnským hřebcem Cachas.

Další kvalifikační kolo se pojede již 13. až 17. července ve Zduchovicích a pak se Český skokový pohár opět vrátí na Moravu, kde se bude o body do průběžných žebříčků bojovat od 21. do 24. července v Opavě. Veškeré dění mohou sledovat diváci přímo na místě nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z Velké ceny Olomouce bude možné následující středu sledovat v televizním vysílání stanice ČTsport.

Přílohy:

  • Foto 1: Vítězka Velké ceny banky Creditas v Olomouci Lucie Strnadlová s hřebcem Solidat
  • Foto 2: Stupně vítězů Velké ceny – Lucie Strnadlová, Ondřej Pospíšil a Přemysl Adam

Autor: Martina Burianová

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz