Otevřít seznam měst

Český skokový pohár se znovu rozjede v OlomouciPo krátké červnové pauze se na českých a moravských kolbištích opět rozjíždí Český skokový pohár. Již zítra se otevřou brány špičkového jezdeckého areálu Equine Sport Center, které bude hostit čtvrté kvalifikační kolo letošního ročníku. Na programu čtyřdenního klání je celkem 18 soutěží, které vyvrcholí soutěží stupně T* - Velkou cenou banky Creditas.

Equine Sport Centre je moderní jezdecký areál blízko centra města Olomouce, ve čtvrti Lazce. Závodiště pravidelně hostí řadu významných jezdeckých akcí, včetně mezinárodních závodů či Mistrovství republiky. Velká cena Olomouce je součástí Českého skokového poháru od roku 2015, Olomouc byl již dvakrát dějištěm velkého finále, a to v letech 2015 a 2016. V obou případech se z triumfu v soutěži se střídáním koní radoval Rudolf Doležal. Prozatím poslední Velkou cenu v roce 2021 vyhrál Aleš Opatrný s Ligrettem 2.

Na startovní listině nedělní Velké ceny banky Creditas nalezneme 27 dvojic, Aleš Opatrný sice své loňské vítězství obhajovat nebude, nicméně na start se postaví vloni druhý Přemysl Adam i třetí Natálie Ulčová. Spolu s nimi i dva vítězové kvalifikačních kol roku 2022, Ondřej Pospíšil a Miloslav Příhoda. O body do průběžných žebříčků poháru budou v Olomouci bojovat i aktuálně vedoucí jezdci žebříčku Jan Štětina a Marek Klus, nebo například Rudolf Doležal, který právě v Olomouci dokázal již dvakrát zvítězit ve finále Českého skokového poháru.

Další kvalifikační kolo se pojede již 13. až 17. července ve Zduchovicích a pak se Český skokový pohár opět vrátí na Moravu, kde se bude o body do průběžných žebříčků bojovat od 21. do 24. července v Opavě. Veškeré dění mohou sledovat diváci přímo na místě nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z Velké ceny Olomouce bude možné následující středu sledovat v televizním vysílání stanice ČTsport.

Přílohy:

  • Foto: Aleš Opatrný a Ligretto 2, loňský vítěz Velké ceny banky Creditas v Olomouci
  • Autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

CSP 9 Opatrny Ligretto Olomouc.jpg